Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Humor, zabawa - wątki archiwalne (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-humor-zabawa-watki-archiwalne-181.html)
-   -   Babskie pogaduchy cz.XXI (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/humor-zabawa-watki-archiwalne/t-babskie-pogaduchy-cz.xxi-5685-print.html/)

Nika 28-10-2009 08:24

Babskie pogaduchy cz.XXI
 
1 Załącznik(ów)
Oczko!Będzie szczęśliwa odsłona!Niech wszystkim babuszkom pogaduszkom przyniesie odmianę losu na lepsze!Załącznik 30763:) :) :)

Nika 28-10-2009 08:25

kawusię podano!
 
2 Załącznik(ów)
Załącznik 30764Załącznik 30765

Baśka13 28-10-2009 08:37

Pycha kawusia,a te czekoladki...hm..!
Witam Babiniec w nowej odsłonie!
Pozdrawiam wszystkich b.ciepło!

Alunia 28-10-2009 08:47

A moja jesień została za drzwiami....:D

Jadzia P. 28-10-2009 08:56

Ja również witam pogaduszki w nowej odsłonie :)
Pozdrawiam i znikam do reala....wpadnę wieczorkiem...

mimoza 28-10-2009 09:04

Miłego dnia moje serduszka - nowa odsłona dwudziesta pierwsza.
Magiczna liczba, ponoć szczęśliwa. Cieszmy się zatem, powinno
się nam szczęścić, przynajmniej do #500 - :D Cz

Nika 28-10-2009 10:30

Nakupilismy jarzynek,jabłek,śliwek.
 
Większość straganów pełna zniczy i doniczek z chryzantemami.Nie kupuję kwiatów wcześniej,bo nie mam gdzie trzymać, a z grobów ukradną..niestety ten proceder powtarza się co roku.
Gotuję po raz pierwszy, polecaną przez sąsiadkę -zupkę krem z cukini,porów,cebuli i ziemniaka.Po ugotowaniu miksuje i posypuje serem .Zobaczymy,co to za specjał./dużą cebulę,pora ,drobno pokrojone udusiłam na oliwie,potem dolałam wody, dodałam cukinię i ziemniaczka pokrojone w kostkę/.Nabyłam też piękną dynię-może uduszę na kolację z pomidorkami.

Nika 28-10-2009 13:03

Chyba wszystkie zajęte gotowaniem obiadu..pędzę na spacer z pieskiem dotlenić płuca.Na szczęście nie pada.

enia60 28-10-2009 15:27

spacer jesienią po polskiej wsi przed świętem świateł
 
JESIENNE WYZNANIE

Zniknęły łany
opustoszały zagony...

zabieram z pola
na czubku buta
krople rosy
zebrane z traw
i przyklejony liść
na przypomnienie lata

nagi krajobraz
ubieram w marzenia
późnojesienne
ze szklanką herbaty w tle

szarą melancholię
próbuję pomalować
ale życie
nie komputer -
zmieniasz kolor
i masz słońce

przez listopadową chmurę
muszę się przebić do końca
wystawić czułki na ciernie
przyjąć ból
cierpieć...
i czekać aż przeminie
nim następny nadejdzie


wędrówka po jednej z małopolskich wsi

enia60 28-10-2009 15:33



piękne domy ,wypielęgnowany trawnik dookoła,kwiaty wokół to już standart

enia60 28-10-2009 15:35



z upraw króluje kapusta ,warzywa bo to takie zagłębie kapuściane

enia60 28-10-2009 15:39


enia60 28-10-2009 15:53



ważne obiekty dla mieszkańcow to w dalszym ciągu kościół,szkoła i ośrodek zdrowia,ale też kluby dla młodzieży ,remiza,sklepy,bar lub restauracja -
życie tu płynie powoli,bezstresowo ale chyba niezbyt łatwo tutaj znosić trudy dnia codziennego
uporządkowałam groby i szybko wracam do swojego miejsca

Jolina 28-10-2009 17:27

Kochane Pogaduszki
Gratulacje z okazji otwarcia XXI części wspaniałego WĄTKU.
ŻYCZĘ SZYBKIEGO DWUDZIESTEGO DRUGIEGO.:D

Jolina 28-10-2009 17:31

A to dodatek do życzeń,KTÓRY ZAWIERUSZYŁ SIĘ PO DRODZE.:D

mimoza 28-10-2009 18:34

Odwiedziła mnie Grażynka - moja serdeczna przyjaciółka - przyniosła mi naręcze miechunki, ozdobne dynie i pełen kosz renet. Całę to bogactwo muszę zagospodarowac tzn. jabłka przede wszystkim. Miechunkę ususzę, dynie, dla ozdoby, postawię na parapecie. Grażynka wpada do mnie niespodziewanie obdarowując plonami ze swojej działki, zawsze gdy jestem w "dołku" dzwoni, jakby miała mnie na podglądzie - niesamowita dobra duszyczka. - Cz

Nika 28-10-2009 18:49

Czesiu,co to takiego ta miechunka?
Eniu,piękny reportażyk-zwłaszcza kapuściane pole mnie urzekło.

Nika 28-10-2009 18:55

wykopki
 
1 Załącznik(ów)
to taki jesienny temat.Wspominam wyjazdy na wieś.Dorośli pomagali w zbieraniu i kopaniu ziemniaków, a dzieciarnia siedziała przy ogniskach i piekła w gorącym popiele ziemniaki.to był smakołyk!Ręce umorusane na czarno, buzie też,język poparzony...ech,to byli czasy!Załącznik 30772

Nika 28-10-2009 18:57

Jolinko,serdeczne dzięki za życzenia i obrazkowy prezencik.Zaglądaj do nas!

mimoza 28-10-2009 19:00

Nikuś - miechunkę znasz na pewno, a wyglada tak:


:D - Cz

czarna 28-10-2009 19:53

Mimozo-urzekły mnie kartki robione przez Twoją córkę.Jaka precyzja i gust!.Dobry pomysł na jesienne wieczory(jak kto potrafi)!
Ja,niestety też zmykam do łóżka,gdyż gardło mi wysiadło i kaszel mi dokucza.Tylko szeptem mogę....
Pozdrawiam gawędziarki.:)

Nika 28-10-2009 21:15

Znam,Czesiu tę roślinkę,nie wiedziałam tylko,że tak się nazywa.Kupuję na placu i ustawiam w wazonie,bo bardzo dekoracyjna.Dziękuję ślicznie za wjaśnienie.

Uka 28-10-2009 21:50



Pozdrawiam wszystkie babeczki !;)

saba15 28-10-2009 22:20

Witam jak zwykle wieczorową pora.

a mnie udało sie dziś uciec na trochę z domu, po całodziennym opiekowaniu sie (to naprawde ciężka praca to ciagłe wynajdywanie rozrywek dla malucha i czuwanie ,zeby za dużych szkód nie zostawił po sobie)

Posłuchałam dziś nietuzinkowego zespołu ,kwartetu gitarowego -klasycznych gitar

Zespół powstał z inicjatywy Joanny Baran i Jadwigi Wołek, tworzących od 1993 roku duet gitarowy Alirio Duo. Po kilkunastu latach aktywności i licznych sukcesach na tym polu (laury w konkursach muzyki kameralnej w Polsce i poza jej granicami) artystki zdecydowały się poszerzyć skład zespołu, inicjując w 2006 roku powstanie Cracow Guitar Quartet.

Zespół czterech gitar oferuje bogate możliwości brzmieniowe, a liczne transkrypcje pozwalają tym subtelnym i delikatnym instrumentom wykonywać utwory pisane na rozmaite składy instrumentalne, nie wyłączając orkiestry symfonicznej.

W repertuarze Cracow Guitar Quartet znajdują się kompozycje od epoki renesansu, baroku, romantyzmu aż po współczesność - nie tylko klasyczną, ale również wywodzącą się z kręgu muzyki latynoamerykańskiej.

Koncerty zespołu zawsze przyjmowane są ciepło, stanowiąc intrygującą propozycję artystyczną zarówno dla koneserów, jak i wszystkich sympatyków muzyki klasycznej i gitary.

W lipcu 2009 Cracow Guitar Quartet otrzymał I nagrodę na XII Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Ile De Ré we Francji.




szczególnie pięknie prezentowały się panie z tego zespołu

saba15 28-10-2009 22:25

Występ obejmował kompozycje od epoki Renesansu po współczesność, od wielkich dzieł europejskiej tradycji muzycznej, po utwory oparte na folklorze Ameryki Południowej. Zespół zaprezentował nam muzykę taneczną w opracowaniu na kwartet gitarowy takich twórców jak: M. Praetorius, J. S. Bach, P. Czajkowski, M. Karłowicz, F. Kleynjans, C. Machado, czy A. Piazzolla. Usłyszelismy m.in. tańce z Terpsychory, baletu Dziadka do Orzechów, ludowe tańce brazylijskie, czy argentyńskie tango- Libertango

A to właśnie ten ostatni utwór - Libertango

http://www.youtube.com/watch?v=YElxhl5eGmE



saba15 28-10-2009 22:33

był to bardzo ciekawy i pełen ekspresji występ
 
po skończonym koncercie ,wielokrotnie bisowanym , uzyskaliśmy pamiatkowy wpis zespołu do "księgi występów"



polecam krakowiankom, jesli tylko będzie okazja, zobaczyć ten zespół.

saba15 28-10-2009 22:40

Do Czarnej- bardzo niewłaściwy czas wybrałaś na chorowanie,szybko się kuruj bo czeka Cię odwiedzanie grobów.
Wszystkim Dziewczynom życzę dobrej kondycji na to listopadowe święto.
A ponieważ pustki już w Babińcu ,zyczę dobrej nocy i do jutra!

saba15 28-10-2009 22:52

Eni dziękuję za piękne jesienne plenery i wiersze ,które nam uświadamiaja by choc na chwilę zapomnieć o "realu"

enia60 28-10-2009 23:42

http://www.youtube.com/watch?v=lBhf1tt6QzQ

Sabo dziękuję za udostępnienie wrażeń z koncertu,wkleiłam jeszcze jeden utwór na dobranoc,babiniec już śpi

Nika 29-10-2009 06:13

Wczesne powitanko!
 
Zerwałam się skoro świt nie wiadomo po co.I tak muszę poczekać na jasność, żeby z psiulką po ciemnościach nie wędrować,nie lubię.Poza tym mam zwyczaj na spacerze cieszyć oczy pięknem natury...
Sabunia, nasz reporter k-o jak zwykle z ciekawą relacją.Wspaniały miałaś relaks.
Eniusiu,jak Twoje samopoczucie?Lepiej coś?Niestety,nie mam od Marbelli pozytywnych wiadomości.Wciąż w szpitalu oboje.:mad:

Nika 29-10-2009 06:17

Dekorowanie grobów
 
3 Załącznik(ów)
Już za kilka dni udamy się na nostalgiczną wędrówkę po cmentarzach...teraz prace porządkowe,planowanie,czym ozdobimy groby najbliższych.Kupujecie gotowe wiązanki czy wolicie zrobić je same?Z żywych kwiatów czy sztucznych?Chryzantemy białe czy kolorowe,drobne czy wielkie kule?Załącznik 30778Załącznik 30780Załącznik 30779

aannaa235 29-10-2009 07:28

Witam wszystkich w jesienny ranek.
Wczoraj rozpoczęłam odwiedzanie grobów zmarłych...pogoda
dopisała. Czeka mnie jeszcze podróż na Śląsk, aby tylko pogoda dopisała to będzie ok.

mimoza 29-10-2009 08:38

Witam pogaduszki.:D
Ciekawy jest dzisiejszy temat - dekorowanie grobów na Święto Zmarłych.
Cóż mogę powiedzieć, chęci jedno, możliwości drugie. I to drugie determinuje moje wybory. Nie tylko przybyło mi grobów, ale ubyło środków. Tak więc groby moich bliskich są skromnie przybrane. Najczęściej jest to 1 doniczka, jeśli jest to grób ziemny, lub jeden - do trzech kwiatów ciętych, przybrane ładną wstążką i położone bezpośrednio na płycie - gdy jest to tzw. pomnik (kamienna płyta) oraz 3 do 5 zniczy lub lampek. Najważniejsza jest pamięć, którą noszę w sercu i modlitwa - nie tylko w tym dniu. Cz

Nika 29-10-2009 08:45

Też tak uważam.Nigdy nie lubiłam ostentacji,czasem zdumiewają mnie groby jak ogrody na pokaz-a przez cały rok nie ma na nich nawet skromnego znicza.Najważniejsza jest pamięć,chwila zadumy nad grobem i światełko pamięci...kupuję zazwyczaj na każdy grób doniczkę z drobnymi żółtymi kwiatuszkami,znicze i obowiązkowo chorągiewki od harcerzy.

Nika 29-10-2009 08:48

Takie doniczki jak na ostatnim obrazku były wczoraj na placu po 5-10 zł.Na groby znajomych noszę tylko znicze.Zawsze pod cmentarzem kupujemy słodycze-miodek ,misie dla zachowania tradycji.Niewiele,na spróbowanie.

Nika 29-10-2009 08:57

samotne,opuszczone groby
 
mamy od lat zwyczaj zapalania świeczki na opuszczonych ,samotnych grobach, o których nikt juz nie pamięta...

tar-ninka 29-10-2009 08:59

Witam
U nas od paru juz lat mozna kupic pod cmentarzem kwiaty , wiązanki ,znicze .
Nie wwychodzi taniej ale jest wygodne gdy sie dojezdza autobusem ,nie trzeba targac wszystkiego na rękach .
A juz sily nie te.:mad:

jolita 29-10-2009 09:52

Miłych spotkań na kolejnej stronce
 
2 Załącznik(ów)
................Załącznik 30784.................Załącznik 30783

jolita 29-10-2009 09:55

a na temat:
 
Gdy należałam do harcerstwa - naszym zwyczajem było doprowadzanie do porządku opuszczonych grobów. Czy jest jeszcze harcerstwo? Czy pozostał zwyczaj?

bogda 29-10-2009 10:19

Witam wszystkich :)
Joluś, jest harcerstwo, widzę ich corocznie na zjeździe na J.G.,
przed Świętem zmarłych na cmentarzu przy porządkach i 1 listopada jak handlują zniczami.
Podobno zarabiają w ten sposób na wakacje.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:17.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.