Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Fotografia (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-fotografia-190.html)
-   -   Nasze i nie nasze kwiaty w naszym obiektywie (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/fotografia/t-nasze-i-nie-nasze-kwiaty-w-naszym-obiektywie-4828-print.html/)

Mar-Basia 18-06-2009 17:51

Nasze i nie nasze kwiaty w naszym obiektywie
 
Proponuje, ze w tym watku fotograficznym bedziemy sie dzielic zdjeciami ujec kwiatow z naszych ogrodow, tarasow, balconow i rowniez kwiatami, ktore uda nam sie sfotografowac w parkach, na lakach itd. Szczegolnie mile widziane ciekawe zblizenia z obiektywu. Dobrze bedzie jak mozecie opisac kazda fotografie, np godzine, oswietlenie, itd.

Proponuje rowniez, ze w kazda sobote tygodnia bedziemy glosowac na najlepsza fotografie.

Oczekuje Waszej aprobacji na ten maly wewnetrzny konkus na watku "kwiatowym".

A to roze, ktore zrobilam pare minut temu na tarasie w pelnym sloncu. Zblizenie max., plus opcja "close-up shots".







Ajaks 18-06-2009 18:14

Super wątek, jestem za
Łubin popołudniową porą,
ustawienie: przesłona 4,5 - czas 1/125s

Ostróżka - makro
przesłona 3,5 - czas 1/60s


Świetny pomysł. Podpowiadajmy sobie jak robic fajne fotki
A tygodniowe konkursy - dobra zabawa
Każdy tydzień inny temat.

Mar-Basia 18-06-2009 19:33

Moje nastepne roze, dzisiaj o 15-ej w pelnym sloncu, zoom max, opcja "close-up shots"




tar-ninka 18-06-2009 19:38

Jejuuu.. ja do konkursu nie staję:mad:
fotograf ze mnie zaden nie znam sie na tych sprawach techn. pstrykam i juz
Ale i tak kwiatki wklejam :D
. . . . . . . . . . . . .
Moja sanseweria w okresie kwitnienia
..wspaniale pachnęła całe dwa tygodnie
Super wątek ,a jeszcze jak Ola bedzie wklejala swoje cudownosci ... też jeste za . :D

Mar-Basia 18-06-2009 19:45

]

Tar-ninko, ratujcie, ja tez nie jestem zadnym fotografem. Pstrykam i tyle, mam automatycznie nastawiony moj maly aparacik,,,,bo i tak niczego innego nie kapuje. Wobec tego jestesmy pstrykajacymi amatorkami, hihihi. A konkurs- to niewinny, zabawka - zobaczysz bedzie fajnie. Damy rade.:D

Ajaks 18-06-2009 19:46

Tar-ninko bez przesady, wiele innych jest piękniejszych fotek. Dziękuję będę się starała

luba 18-06-2009 22:22

No to darujmy sobie te techniczne parametry ,pstrykajmy i już ! :)

fiołki...


mlecze...

luba 18-06-2009 22:22

i stokrotki :)

saba15 19-06-2009 01:04

Witam wieczorową porą.Pozdrawiam Marbellę!

Wypatrzyłam ten wątek,którego temat jest pasjonujący.Bardzo chciałabym się włączyć .Zaznaczam ,że nie jestem doświadczonym fotografem ,jest to mój 1-szy cyfrowy aparat i to raczej bardzo sredniej klasy.Nie mam też dużych zbliżeń,gdyż mieliśmy podczas zwiedzania ograniczony czas do robienia fotografii ,więc z góry przepraszam ,jeśli nie spełnię wymagań wątku.
Ponieważ na ostatniej wycieczce miałam okazję wstapić do znanego ogrodu w Hanoverze nazwanego Ogrodem Górskim chciałaby pokazać sfotografowane przeze mnie kwiaty storczyki,kaktusy( w cieplarniach), kwiaty ogrodowe .

saba15 19-06-2009 01:08

...................



saba15 19-06-2009 01:10




saba15 19-06-2009 01:12





saba15 19-06-2009 01:18








saba15 19-06-2009 01:23






saba15 19-06-2009 01:24





saba15 19-06-2009 01:29








saba15 19-06-2009 01:34








saba15 19-06-2009 01:37







saba15 19-06-2009 01:43








saba15 19-06-2009 01:56



moje kwiatowe fotografie zakończę oryginalnym storczykiem ,który gdzieś mi umknął wcześniej

Ajaks 19-06-2009 07:29

Saba piękne te storczyki - kolory, jak i pozostałe kwiaty.
Myślę, że sprawy techniczne możemy zostawić.
Możemy jednak czegoś uczyc się od siebie nawzajem, wymieniając drobne uwagi np. odnośnie kadru lub ujęcia.
Ja też dopiero próbuję tej sztuki.
Przepraszam jak moje uwagi są niestosowne napiszcie.

na dzień dobry

Nika 19-06-2009 07:49

Zachwycające!Sabuniu-kaktusy ..rewelacyjne.Nigdy takich nie widziałam.

Mar-Basia 19-06-2009 08:44

Sabciu zafundowalas nam kolorowa uczte i to jaka....oczu nie moge oderwac.

Olu - Ajaksie - 3 x TAK, watek jest abysmy sie wymienialy doswiadczeniem amatorek, podpatrywaly w przyjacielskiej atmosferze. Serdecznie Wam dziekuje, ze zaakceptowalyscie watek.

Hihi....kukurs trwa - wyniki beda ogloszone za tydzien.
Macie propozycje co do skladu jury?


A tu dekoracja kwiatowa, ktora z mezem ochrzcilismy "14 juillet"


BASIASARA 19-06-2009 10:14

Zdjęcia kwiatów pań są przepiękne.Czekam na fotografa seniora,który by nas dużo nauczył.Przepraszam to ja jestem zupełna noga,robię zdjęcia bez podstawowej wiedzy,aparatem funkcją "auto fokus"
clematis z robaczkiem

Clematis z wstętną muchą
url=http://www.vpx.pl/foto,dsc0132810.html][/url]

Mar-Basia 19-06-2009 10:32

Troche dodatkowych kwiatow - zaznaczam, ze jestem amatorem i pstrykam co mi sie podoba, hihihi.





Biala camelia


Mar-Basia 19-06-2009 10:34

Cytat:

Napisał BASIASARA
Zdjęcia kwiatów pań są przepiękne.Czekam na fotografa seniora,który by nas dużo nauczył.Przepraszam to ja jestem zupełna noga,robię zdjęcia bez podstawowej wiedzy,aparatem funkcją "auto fokus"
clematis z robaczkiem.Clematis z wstętną muchą
url=http://www.vpx.pl/foto,dsc0132810.html][/url]


Basiu, serdecznie witamy w watku - jestesmy wszystkie w "rodzinie" amatorow fotografii - oj,oj...przydalby sie napewno "profesionalny" seniorek lub seniorka aby nam zdradzic pare tajemnic. W kazdym razie zaproszenie otwarte. :) ;)

saba15 19-06-2009 10:40

Witam wszystkie kochające przyrodę, kwiaty.
Dziękuję ,ze nie zbeształtyscie mnie za brak profesjonalizmu.
Ja też po prostu pstrykam na wyczucie,ale zmobilizowałyście mnie ,muszę pogrzebać w funkcjach i możliwościach mojego aparatu ,to może będą jakieś lepsze zbliżenia.
Piękne sa Wasze kwiatuszki ,podziwiam, Ajaks,Luba,Marbella- przepiękna kamelia!!!

Ajaks 19-06-2009 10:43

Marbello - to oczywiste, że Ty jurorka.

A propo owadów

BASIASARA 19-06-2009 10:46

Jeszcze z cyklu kwiaty w moim ogrodzie i robaczki .
Parzydło leśne.

Dalia podgryziona przez ślimaka.

saba15 19-06-2009 10:46

A specjalne uściski i wyrazy uznania dla Tarninki ,która się udziela na tylu wątkach!! Napewno masz duze doświadczenie fotograficzne i piękne ppsy tworzysz. Czekamy na dobre rady

Ajaks 19-06-2009 10:56

Ja dowiedziałam się, że ważne oprócz oczywistych technicznych spraw - jest odpowiedni kadr. Zeby nie było zbytniego "bałaganu", główny motyw np. kwiatek nie był poucinany. Tylko teoria teorią ale nie zawsze się to w praktyce udaje.


Jolina 19-06-2009 10:57

Właśnie skończyłam przegląd wątku" NASZE I NIE NASZE KWIATY..."to była..jak pisze Marbella "uczta dla naszych oczu "Jestem cała w skowronkach.Jak ja kocham kwiaty.!!! gdybym nie bała się określenia "diwaczka "to cały pokój obwiesi la bym obrazami z kwiatami i...pejzażami gorskimi,skalisyymi z ich pięknem zawartym w grozie. Trochę dziwne upodobania, prawda?Z jednej strony cuda przyrody jakimi są kwiaty,chociaż nie tylk
o, z drugiej dzikie skały i groza w nich zawarta...plus burze z

pięknymi błyskawicami.'Może dlatego takie upodobania,że jestem z pod znaku Lwa.
Sabuniu,dziękuję za piękno jakim mnie uraczyłaś...zawarte w kwiatach.
A Tobie , Marbello..za cudowne gorskie pejzaże,oglądane w twoim wątku "Europa-karnety z podróży" Dla mnie nie będzie nigdy...dosyć.
Pozdrawiam Was serdecznie.

Mar-Basia 19-06-2009 11:05

Jolino, dziekuje za odwiedzenie NASZEGO KWIATOWEGO watku. A moze zgodzilabys sie zasiasc w komisji konkursowej? Jestem pewna, ze to bedzie dobra funkcja dla Ciebie.:)

Ajaks 19-06-2009 11:05

Jolina to jest już nas dwie.
Ja też jestem z pod znaku lwa
i bardzo lubię góry, a przyrodę szczególnie.
Nie chwaląc się ale jak ktoś ma ochotę obejrzeć więcej moich fotek
to zapraszam na tą stronkę. http://aleksandrowa.digart.pl/digarty/
Proszę nie brać tylko tego za moją zarozumiałość
Ja po prostu cieszę się robieniem fotek.
I dlatego ten wątek jest super.

Anna G 19-06-2009 11:28

Marbellko ale piekny watek utworzylas, dolacze moge?



Kwitnaca lipa.



Klematis troche dziwny!


Mar-Basia 19-06-2009 11:35

Cytat:

Napisał starAnna
Marbellko ale piekny watek utworzylas, dolacze moge?
Kwitnaca lipa.Klematis troche dziwny!


Witaj Aniu, nie tylko mozesz ale powinnas. Znowu nam robisz uczte pieknymi zdjeciami. Nie zapominaj wyniki konkursu w przyszly piatek (za tydzien). Hihhi. :)

BASIASARA 19-06-2009 11:38

Dziekuję Marbello za przyjęcie do"rodziny amatorów fotografi"
Jest to dla mnie odsocznia od problemów dni codziennego-mam chorego męża.Kiedyś bardzo dużo podróżowaliśmy po świecie.Wiele zdjęć wykonanych mam tradycyjnym aparatem,nie umiem przenieść ich do komputera.
A to są kwiaty kaktusów zrobione 2 lata temu .




ansty 19-06-2009 11:46

Nie znam nic piękniejszego w przyrodzie jak KWIATY!!!!!! Zostały stworzone dla naszej przyjemności ich oglądania, wąchania...
Czy zauważyłyście może że najwięcej wiosennych kwiatów jest w kolorze żółtym? Poczynając od mleczów,żonkili itp.
W latach dawniejszych miałam w domu naprawdę duuuużo doniczek z kwiatami - teraz ciut mniej, ale za to w ogródku-masa.Córka objęła już swoje "rządy" domowe, chyba zredukuje ich ilość na korzyść innej infrastruktury - ale niech tam - to już jej królestwo.Ja zostanę widzem i doradcą.Dołączam kilka piękności - kwiatów zwykłych, lecz równie pięknych.

Mar-Basia 19-06-2009 12:17

Cytat:

Napisał BASIASARA
Dziekuję Marbello za przyjęcie do"rodziny amatorów fotografi"
Jest to dla mnie odsocznia od problemów dni codziennego-mam chorego męża.Kiedyś bardzo dużo podróżowaliśmy po świecie.Wiele zdjęć wykonanych mam tradycyjnym aparatem,nie umiem przenieść ich do komputera.
A to są kwiaty kaktusów zrobione 2 lata temu .




Basiu, nawet nie wiesz jak sie ciesze, ze do nas dolaczylas. Watki fotograficzne zostaly stworzone z glowna mysla o "seniorze", ktory z takich czy innych powodow ma ograniczone pole poruszania sie, nie moze podrozowac z roznych wzgledow....ale ma komputerek i maly nowoczesny aparacik fotograficzny....i potrafi obserwowac piekno z balkonu, ulicy na ktorej mieszka, w pobliskim parku......Sama duzo podrozowalam i ciagle podrozuje, ale coraz mniej - moj maz tez jest w zaawansowanym wieku i nasze fizyczne mozliwosci nie te same co przed 20 laty, hihihi. Jednym slowem jestes w dobrym watku. Sa jeszcze "niebo" - wspanialy watek Anny, "woda, i "cien" - Zapraszam serdecznie.

Mam identyczny problem co Ty - wiele dawnych podrozy fotografowalam na starym typie aparatu i ciezko je wszystkie skanowac i wklejac na forum. A szkoda, bo nasze podroze azjatyckie i poludniowo amerykanskie byly bombowe. Serdecznie pozdrawiam. :)

Mar-Basia 19-06-2009 12:25

Cytat:

Napisał Styrcz Anna
Dołączam kilka piękności - kwiatów zwykłych, lecz równie pięknych.


Anno, dziekuje w imieniu wszystkich uczestniczek watku, ze wpadlas. Liczymy na "Twoje kwiaty". :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:08.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.