Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Hobby, pasje (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-hobby-pasje-101.html)
-   -   ....Nasza grafika - obrazki cz. V (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/hobby-pasje/t-....nasza-grafika-obrazki-cz.-v-3852-print.html/)

tar-ninka 05-01-2009 11:59

....Nasza grafika - obrazki cz. V
 
. . . . . . . . .

Iluzja 05-01-2009 12:22

No to od czegos trzeba zaczac. Tak pracowalysmy, ze nie zuwazylysmy... ze to juz ponad piecset postow.
Dawno cie nie bylo Tar-ninko, milo mi ciebie widziec...

...

Wszyscy, ktorzy chca pocwiczyc "przenikanie" trzeba jeszcze zajrzec do czesci czwartej. Przygotowalam tam "pomoc"...;)
Milego dnia zycze...

jaśka 46 05-01-2009 13:57

Przynajmniej wiem do czego służą te warstwy
Obrazek w nich robiłam ale coś pomyliłam.
Będę ćwiczyć.
Dziękuję Irenko.

Tar-ninka o nas pamięta i posty policzyła.
Dziękuję milutko Tar-ninko.

Iluzja 05-01-2009 14:11

Jasiu, swietnie, rob rozne proby, jak juz zrobisz cos, i dojdzesz do wniosku, ze juz wiesz o co chodzi w tych pierwszych "przezroczystosciach" ja przygotuje nastepne, i w niedlugim czasie poznasz wszystkie mozliwosc.A potem dorzuce ci cwiczena z z warstwami. Nie boj sie, to nie gryzie, a pomaga potem w klejeniu jednego na drugi obrazek.;)
Ciesze sie bardzo, ze tak ladnie zrobilas...

Iluzja 05-01-2009 14:14

Popatrz jeszcze jedna... przezroczystosc...

...

Mam jeszcze jedna, ale pokaze pozniej...

tamora42 05-01-2009 14:28


moje cwiczenie z warstwami...
zrobilam po swojemu...Iluzjo...nie rozumie duplikowania...wychodzi mi nowy obrazek jak duplikuje...ja to tak rozumie:wklejam robie pzrezroczystośc prawa na lewa...i lewa na prawa...i co dalej???tutaj utknęlam...jak zduplikowalam wyskoczyl drugi obrazek...jakby skopiowany...chcę Wam oznajmić,ze zrobiłam porzadek z filtrami...ale cięzko było...bardzo...ale zrobiły się leciutkie...miłego dnia...

Iluzja 05-01-2009 15:22

Tamoro, jak juz zrobisz przezroczystosc, to duplikujesz...
...

dwa razy, tak wyglada jak na obrazku. Widzisz trzy "warstwy" nie obrazki.
Teraz, scalasz z poprzednia warstwa, i znowu scalasz z poprzednia warstwa... i masz taki wyglad...



... tlo i jedna warstwa.
Zauwaz, ze to niby ten sam obrazek, ale brzegi ktore zrobilas przezroczyste, zostaly przezroczyste i pieknie wtopione. Teraz mozesz ale nie musisz, przejsc przez filtr Graphc plus-cross shadow i ten obrazek-warstwa bedzie oswietlony tak jak chcesz.
Twoj obrazek jest bardzo ladny, wiec sie nie martw.
Poslugiwanie sie warstwami w PFS jest proste i logiczne. Ja musze zrozumiec jak poslugiwac sie warstwami w Photoshopie, a tam jest podobnie do Gimpa, i mam trudnosci z przestawieniem sie. Narazie nie ruszam mojego wysnionego programu, bo wiem, ze jak zaczne... to wsiakne, a jeszcze mi daleko do znajomosci Studia.
Probuj jeszcze raz. A potem utrudnie...;)

Iluzja 05-01-2009 15:32

Jak obiecalam to pokaze...

...

Tu sa cztery obrazki, jeden jako tlo, dwa "jpg" i jeden "gif". Mowie o tym, bo jak jest jpg, to zawsze zostaje jakby poswiata w srodku obrazka. Mozna ja prawie kompletnie zlikwidowac, ale tylko... prawie.
Natomiast, jak robisz przezroczystosc na obrazku gif, to jest latwiej bo on juz ma przezroczyste tlo. Wiec ladniej wyglada, nie ma tego "mlecznego srodka", i mozna go naprawde "wtopic".
Wszystko wam jeszcze powtorze, w trakcie nauki.
Mam nadzieje, ze jestescie zadowolone, poznajac cos nowego?... Pozdrawiam...

nektarynka 05-01-2009 20:07

Witam ,,w 5 części grafiki,,
 

jaśka 46 05-01-2009 20:14

Dzisiaj nie bardzo ta moja nauka wyszła,
mam wnuka Szymona i dzisiaj ma imieniny.
Twoje opisy Irenko pomału wykorzystam.
Może jeszcze dzisiaj coś tam zrobię.

jaśka 46 05-01-2009 20:20

Nektarynka piękny obrazek jakoś bez pomocy się uczysz
nawet nie pamiętam na jakim programie ważne że pięknie wychodzi
i ten kot fajny.

Sanna 05-01-2009 20:39

Skorzystałam z podpowiedzi Irenki i poćwiczyłam z warstwami.
Fajna sprawa same nigdy byśmy do tego nie doszły ,nigdy nie myślałam że można wklejać jeden obrazek na drugi z tłem ,duplikuj zrozumiałam że jest po to żeby obrazek po dokonaniu na nim przezroczystości był wyraźniejszy.Bardzo to ćwiczenie mi się spodobało.To moje skromne dzieło z dzisiejszych ćwiczeń

Jeszcze muszę poćwiczyć bo jeden wyszedł jako tako ale drugi nie za bardzo.

nektarynka 05-01-2009 20:56

#############
 
Ale zleciało to już piąta część,bardzo szybciutko czas leci a Tar -ninka dba o nas ma oczy dookoła głowy ,pozdrawiam cieplutko ,a koleżanki moje graficzki idą jak burza śniegowa ja nie nadążam za nimi ,bardzo się cieszę że Basia jest z nami ,Tamora może jeszcze ktoś nabierze ochoty na obrazki pozdrawiam wszystkie filtrusie ciepło ,chociaż za oknem jest u mnie minus 16 stopni brrrr mam nadzieję że jakiś obrazek jeszcze zrobię pa

jaśka 46 05-01-2009 21:32

Cały czas mi chodziło o przezroczystość myślałam,
że ją filtrach znajdę

jaśka 46 05-01-2009 21:58


nektarynka 05-01-2009 23:20

Taki obrazeczek zrobiłam
 

basia73 05-01-2009 23:26

Nie napracowałam się nad tym obrazkiem bo wstawiłam tygryska i zrobiłam ramkę, ale nie mam narazie żadnego pomysłu.

jaśka 46 05-01-2009 23:37

Zrozumiałam Iluzji wykłady bardzo się cieszę, bo o to mi chodziło.Basiu 73 zrobiłaś obrazek tak jak się robi brawo
teraz tylko praktyka.

Mnie też praktyka potrzebna z przezroczystością i nie tylko.

nektarynka 05-01-2009 23:54

Basiu , brawo świetnie
 
Dobranoc

Sanna 06-01-2009 00:13

Sprawdzałam możliwości filtrów a właściwie tylko te z VM Natural i wyszedł mi taki obrazek,Możliwości olbrzymie i cudowne.


Obrazek powstał tylko z jednokolorowego tła.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:53.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.