Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Hobby, pasje (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-hobby-pasje-101.html)
-   -   Wypożyczalnia pomysłów i porady graficzne Cz.III (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/hobby-pasje/t-wypozyczalnia-pomyslow-i-porady-graficzne-cz.iii-3951-print.html/)

hannabarbara 21-01-2009 10:52

Wypożyczalnia pomysłów i porady graficzne Cz.III
 
Zapraszam wszystkich, którzy próbują się zmagać się z grafiką komputerową do drugiej części wypożyczalni.
Zapraszam seniorki i seniorów biegłych w sztukach graficznych jako wolontariuszy , instruktorów oraz kandydatki i kandydatów na adeptów. Tu można się będzie dzielić pomysłami, adresami i informacjami, jak również pokazywać to, co udało się stworzyć.

Serdecznie zapraszam!

Iluzja 21-01-2009 11:02

Witam Haniu...

...

... to na rozpoczecie nowej czesci...
Milego dnia wam wszystkim zycze...

iwo1111 21-01-2009 11:43

Filtr Eye Candy robi fajne cienie, gwiazdki i inne;) Tu można pobrać http://www.pircnet.com/downloads.html

Iluzja 21-01-2009 12:24

Teraz tuto Edith...

...

... przyjde pozniej...

iwo1111 21-01-2009 12:26

Tym samym filtrem Chrome

Iluzja 21-01-2009 14:01

Cos jeszcze...

...

... milego dnia...

Yeva 21-01-2009 15:19

Witam wszystkich w nowej częsci :)
Haniu to wybrzuszenie na polaroidzie robi sie bardzo prosto.Ramka powinna byc na osobnej warstwie na górze.Filtrem deformacja kształtuje sie "wybrzuszenie".Teraz z boku wystarczy dodac lekki cien pędzlem o małym kryciu.

urszula-kol 21-01-2009 16:08

Witam wszystkich w nowej wypożyczalni pomysłów.

Dzisiaj zrobiłam kartkę dla Nektarynki na wątek życzenia. Tu też zamieszczę, bo narazie nic innego nie wykonałam.

~~~~~~~~~~~~~~

Nektarynko jeszcze raz 100 lat i dalszych pięknych, kolorowych prac.

Iwonko tego filtra nie mam, widzę że jest fajny i już ściągnęłam na pulpit, będę instalować w Gimpie.

Iluzja 21-01-2009 16:38

Witajcie...jeszcze jeden obrazek...

...

... zostawiam sobie jeden na jutro rano...
Do zobaczenia... milego wieczoru...

hannabarbara 21-01-2009 17:46

Dzięki Yevo za instrukcję. Iluzjo, dzisiejsze obrazki cudownej urody. Ten z samochodem dech zapiera! Iwo kusisz nowym filtrem. Aż palce chodzą, by wszystkiego spróbować.
Nektarynko buziaki urodzinowe dla Ciebie.A ja nic nie mogę, bo narzuciłam sobie reżim.

nektarynka 21-01-2009 21:35

Witam
 
Bardzo dziękuję za piękne życzenia i zapraszam na'' co nie co''

Iluzja 22-01-2009 05:47

Witajcie... dotarlam wreszcie... no to jak powiedzialam wczoraj, mam juz przygotowany dla was obrazek, od wczoraj... a nawet dwa!;)

...

Milego budzenia wam zycze...
ps; Haniu, dziekuje za zauwazenie "auta", cala dusze w ten obrazek wlozylam i dolozylam wszystkie umiejetnosci graficzne, nabyte do tej pory. :cool:
ps2: Nektarynko, kusicielko... nie poddam sie!

hannabarbara 22-01-2009 09:42

ps; Haniu, dziekuje za zauwazenie "auta", cala dusze w ten obrazek wlozylam i dolozylam wszystkie umiejetnosci graficzne, nabyte do tej pory. :cool:


Trudno nie zauważyć, to autko to prawdziwy majstersztyk.
Sama pracuję ciężko, jak wyrobnica. Wczoraj do północy starałam się zrobić obrazek dokładnie, zgodnie z instrukcją. Przy okazji poznałam działania na warstwach w swoim nowym programie. Szczerze mówiąc prostsze jest w GIMP. Strzałeczka w dół, strzałeczka w górę i już, warstwy przesunięte. Obrazek wyszedł mi taki. Fajna jest ta perłowa muszelka, możecie brać.



Ja się męczę, staram, a pod bokiem rośnie mi w rodzinie konkurencja. Wnuczka opanowała Painta do perfekcji. To laurka, którą zrobiła mi wczoraj. Ciekawe co miała na myśli, babcię w stroju toples?


Iluzja 22-01-2009 10:14

Haniu, ucz sie, potem ja skorzystam.
Zagladalam do Photoshopa, a jakze, co tu duzo gadac, jest zawodowym programem. Mozliwosci ma nieskonczone... ale wydaje mi sie strasznie trudny.
Ale mowi moj przyszly profesor informatyki... ze nie ma lepszego do tej pory. Jak juz go poznasz!!!;)
Ja mu to powiem na pierwszej lekcji... informatyki.
Gdyby tak ktos chcial nauczyc tego programu od poczatku.
A skad masz te lekcje?... z ksiazki?...
Ja sie boje do tego siadac... ale mam, wszystkie pluginy elegancko zainstalowane... tylko zaczynac...:rolleyes:

...

To jest tuto Edith... dla odpoczynku przed straszna robota...kiedy zaczne?...nie wiem. Moze cos mnie zdopinguje?...
Milego dnia wam wszystkim zycze...

Iluzja 22-01-2009 10:17

I jeszcze jeden, byl gotowy juz wczoraj...

...

hannabarbara 22-01-2009 11:50

[quote=Iluzja]Haniu, ucz sie, potem ja skorzystam.
Zagladalam do Photoshopa, a jakze, co tu duzo gadac, jest zawodowym programem. Mozliwosci ma nieskonczone... ale wydaje mi sie strasznie trudny.
Ale mowi moj przyszly profesor informatyki... ze nie ma lepszego do tej pory. Jak juz go poznasz!!!;)
Ja mu to powiem na pierwszej lekcji... informatyki.
Gdyby tak ktos chcial nauczyc tego programu od poczatku.
A skad masz te lekcje?... z ksiazki?...
Ja sie boje do tego siadac... ale mam, wszystkie pluginy elegancko zainstalowane... tylko zaczynac...:rolleyes:
Tak! Uczę się z książki. Wydawnictwo Helion. Tytuł: Oficjalny podręcznik - Bogate źródło wiedzy o Photoshopie CS2
Do książki dołączona jest płytka z materiałami do każdego rozdziału. Tam była muszelka, tło, zdjęcie, tekstura w postaci pogniecionego papieru i list. Był też dokładny opis co zrobić na każdej warstwie. Tak też robiłam. Nie ukrywam, ze wiedza wyniesiona z GIMPa jest bardzo przydatna. Chyba bez niej nie przedarłabym się przez tajniki książki. Rzeczywiście wszystko zapamiętać od razu będzie bardzo trudno, ale ponoć ćwiczenie czyni mistrza.

iwo1111 22-01-2009 12:37

Nektarynko toż to prawdziwa uczta;)
Pięknie to zrobiłaś i tyle pyszności na raz:)
Haniu muszelka cudna i skorzystałam z zaproszenia;)

Tesara 22-01-2009 13:07

Tyle pięknych prac, i słodkości :) a ja tylko to zrobiłam.




ale wyszło jak wyszło. Nie da się tego przetłumaczyć.
Wzorowałam się na: http://site.voila.fr/chezlydiagraphs/edithtaglove.htm

Iluzja 22-01-2009 14:51

Haniu, ja mam CS3, i tez mam podrecznik, ale na razie to tak, jak bym czytala w obcym jezyku... co jest prawda... bo po francusku, ;)
Ale dla mnie to jakos jeszcze gorzej.
No nie; w koncu sie zabiore, ale ciagle odkrywam "rzeczy" w PFS i robie coraz szybciej... Wiec skorzystam ze wszystkich toto Lydii i jej kolezanek... i wtedy zaczne.
A wlasnie, ja nie mam plytki, dobrze ze mi powiedzialas, to sie tym zainteresuje. A jak pojade do polski to tez zobacze co tam bede mogla znalesc...
Dzieki za informacje...
ps: teraz juz jest CS4, i jeszcze bardziej "zawodowy"...;)
Co oni tam ponakladali?...
ps: Tesaro, gratuluje, przedarlas sie przez tuto...

Iluzja 22-01-2009 15:23

Jakie szczescie, ze kiedys adminka mi poradzila, zebym umieszczala moje obrazki w Galerii... moglam tam odnalesc ten sam co zrobilas. Mnie tyle obrazkow poginelo na Forum, a tam sa!

...

...tuto Edith..


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:46.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.