Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   kujawsko-pomorskie (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-kujawsko-pomorskie-143.html)
-   -   Wieniec Zdrój (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/kujawsko-pomorskie/t-wieniec-zdroj-2348-print.html/)

z centrum 17-04-2008 19:21

Wieniec Zdrój
 
Kto zna to uzdrowisko - w zasadzie to prawie Włocławek.

z centrum 19-04-2008 23:49

Czyzby nikt o tym uzdrowisku - sąsiedzie Ciechocinka - nie słyszał

jolita 20-04-2008 00:56

WIENIEC ZDRÓJ.
Jest to miejscowość wypoczynkowa 6 km od centrum Włocławka. Autobusem jedzie się 12 minut. Autobusy jeżdżą co do minuty, co w Warszawie bywa rzadkością.

Co się w niej znajduje ?

- 4 sanatoria

- 1 pensjonat, w którym mieszkałam

- Zakład Przyrodoleczniczy z okalającym go parkiem

- Rozlewnia Wód Mineralnych

- Pijalnia wód mineralnych

- 1 blok mieszkalny 4-piętrowy

- kilka pojedynczych domeczków

- kilka dacz, przerobionych ze starych domów

- kościół w budowie

- dom opieki nad starszymi siostrami zakonnymi z kaplicą

- dąb siostry Amelii

- mogiła Polaków zamordowanych w 1945 roku

- oczyszczalnia ścieków

- 1 sklep, w którym można kupić wszystko

- 1 bar sezonowy z piwem i pysznym jedzonkiem

p.s. skopiowane z bloga

z centrum 20-04-2008 13:14

Ciekawy opis.

Wieniec jest podobno licznie odwiedzany przez mieszkanców Śląska.

kurpianka 24-05-2008 14:24

Witam!Byłam tam w Hutniku i mile wspominam ten czas.Pozdro.

z centrum 29-05-2008 20:50

A możesz napisać co nieco o cenach - nocleg, wyżywienie.
Mamy zamiar pobyć w Wieńcu Zdroju jesienią.
A jak podobał się Tobie pobliski :) Włocławek.

kurpianka 31-05-2008 14:46

Witam.O cenach trudno mi pisac,bo byłam z zusu w sanatorium(więc wszystko za darmo).w pobliskim sklepiku ceny nie róznią sie.W knajpce gdzie można dobrze zjeść ceny też nie są wygórowane!Włocławek ładne miasteczko.Można zwiedzić np;Kościół św. Jana,Czarny Spichrz i Dawne Bulwary i widok mostu.Pozatym są różne imprezki z muzyką organizowane!Pozdrawiam

z centrum 31-05-2008 21:32

Dziękuję.
We Włocławku jest sporo interesujących rzeczy bo to dawna stolica jednego z pierwszych biskupstw - XII wiek..

kurpianka 09-06-2008 10:33

Zgadza się.Po wędrówce po Włocławku,nie ma to jak wrócić do Wienca Zdroju,gdzie cisza i lasy wokół.pozdrawiam!

nikkka85 30-01-2009 18:30

Witam panstwa bardzo serdecznie! mam pytanie...czy byliby Panstwo zainteresowani w wypełnieniu ankiety na temat uzdrowiska w Wieńcu Zdroju..potrzebna mi jest do napisania pracy magisterskiej na temat uzdrowisk w wojewodztwie kujawsko-pomorskim. bede wdzieczna za pomocc

tadeusz50 30-01-2009 20:10

nikkka85
Załóż albo nowy wątek tak by zwrócił uwagę. Może też mój nick zwróci uwagę. Kuracjusze pomóżcie studentce. Ja byłem w Ciechocinku ale ćwierć wieku temu. Otwórz dostęp do poczty priv. Powodzenia.

jip 30-01-2009 20:17

Mam swoje zdanie na temat Wieńca Zdroju, mogę ankietę pomóc wypełnić, ale ja byłem wiosną 2006 roku. Jak z tego czasu wrażenia Cie interesują to dawaj ankietę.
Moje wrażenia: Byłem w okresie zimy -marzec 2006, wtedy były duże śniegi. najpierw minusy:
mieszkałem w Zacisze - Hel brud, trzeba było samemu dopominać się o sprzątanie, czas wolny tylko rozwiązywanie krzyżówek, brak świetlicy brak jakiejkolwiek możliwości zagospodarowania wolnego czasu, jedyny bar przy zamkniętej restauracji (przez 21dni czynna 4 razy) okupowany przez miejscowych pijaczków, spacerów w tym akurat okresie możliwości żadnych ścieżki zaśnieżone odgarnięte na 20 cm, jeden sklep, do Włocławka 6km, dbałość zarządu o kuracjuszy żadna, ( na stołówkę do Zacisza dochodzili z innych budynków nawet wieszak trzeba było z gardła wyciągać), nieprzyjemna siostra przełożona lekarze też olew totalny. Słyszałem, że nawet kuracjusze pomalowali za własna kasę pokoik, ale kolor się przełożonej nie podobał. I jeszcze w Helu na pokoiku 1 osobowy bo dwójka to chyba nie była umieścili trzy osoby .
Plusy: zabiegi, baza i personel zabiegowy tutaj wszystko ok.
i może w okresie innym niż ja byłem o ile ktoś ceni spokój i spacery po lesie może byc zadowolony, no i może teraz też się zmieniło.

nikkka85 31-01-2009 12:40

Kwestionariusz ankietowy
 
1 Załącznik(ów)
w załaczniku powinien znajdować sie kwestionaruisz ankietowy, mozna pominac pytanie 14 :) z góry bardzo dziekuje za pomoc :)

jip 31-01-2009 13:57

Ale jak taki plik Ci przesłać?

nikkka85 31-01-2009 17:02

moze byc na poczte: nikkka@interia.pl

z centrum 01-02-2009 13:15

dwa lata później ...
 
Cytat:

Napisał jip
Moje wrażenia: Byłem w okresie zimy -marzec 2006, wtedy były duże śniegi. najpierw minusy:
mieszkałem w Zacisze - Hel brud, trzeba było samemu dopominać się o sprzątanie, czas wolny tylko rozwiązywanie krzyżówek, brak świetlicy brak jakiejkolwiek możliwości zagospodarowania wolnego czasu, ...

... jeden sklep, do Włocławka 6km, dbałość zarządu o kuracjuszy żadna, ( na stołówkę do Zacisza dochodzili z innych budynków nawet wieszak trzeba było z gardła wyciągać),

Plusy: ... o ile ktoś ceni spokój i spacery po lesie może byc zadowolony, no i może teraz też się zmieniło.


Stan jak cytowany z Twojej opinii.
Plus był jeden - kucharz, jedzenie bardzo smaczne :)
Znacznie gorzej z podawaniem.

Uwaga; dla telefonów komórkowych zasięg super marny :mad:

jip 01-02-2009 13:35

Aż się zdziwiłem bo ja napisałem skargę, i niby była wielka kontrola i .... g...no

z centrum 01-02-2009 14:10

Nawet w pokazowym Zakładzie Przyrodoleczniczym nie ma warunków na powieszenie odzieży i wygodne przgotowanie się do zabiegów.
W Hutniku stały coś trzy wieszaki rodem ze szkolnej szatni - na ponad 200 stołujących. Kilka palt na haczyk ...

jip 01-02-2009 14:24

Czyli nadal Pani Prezes ma wszystko w głębokim poważaniu, ale z tego wynika, że i w głębokim poważaniu miała kontrolę, albo????

Jolina 16-03-2009 17:11

Nierozumie dlaczego od 1.lutego niema wpisow.Czy to forum jest juz nie czynne? Ja jestem zupelnie nowa i zielona jak trawka,przypadkowo odkrylam to forum.Nawet nie wiem czy [poprawnie uzywam niektorych okreslen.To moj drugi dzienpisania postow-chyba trzeci,bladze po omacku w tym zawilym dla mnie swiecie wirtualnym.Szukam bratniej duszy do pogaduszek.Chyba zwariuje jak z kims nie ;porozmawiam;.jestem sama choc nie samotna. Nie mam przyjaciolbo czesto zmienialam miejsca zamieszkania.Tu gdzie aktualnie mieszkam-nawet juz dosyc dlugo; ale mieszkaja wokol same mlode rodziny,zapracowane,zjawiaja sie w domach wlasciwie tylko poto by sie przespac a rano znowu do pracy.Mowimy do siebie tylko dzien dobry i wymiana pare slow grzecznosciowych. Taka to dzis rzeczywistosc.Ludzie starsi po zmianie adresu sa skazan i na samotnosc.Postanowilam wiec kupic sobie komputer i moze przy odrobinie szczescia nawqiaze znajomosc chociaz w wirtualnym swiecie.Pozdrowienia z Koronowa.NO I CZEKAM na odzew. ALKA.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:48.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.