Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Profilaktyka i zdrowy styl życia (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-profilaktyka-i-zdrowy-styl-zycia-178.html)
-   -   Dlaczego nie łączyć pomidora z ogórkiem? (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/profilaktyka-i-zdrowy-styl-zycia/t-dlaczego-nie-laczyc-pomidora-z-ogorkiem-2585-print.html/)

mariankopa1 29-05-2008 18:09

Dlaczego nie łączyć pomidora z ogórkiem?
 
Witajcie, znalazłem bardzo ciekawy artykuł na temat z którego tak na prawde nie zdawalem sobie sprawy. Mianowicie, ze istnieja takie polaczenia produktow w diecie, ktore powoduja utrate witamin z pozywienia, a wrecz moga dzialac negatywnie na nasz organizm (nie mowie o kawie..)! Zdziwilo mnie np. polaczenie pomidora z białym serem powoduje BOLE STAWÓW. Takie polaczenie uwilebiam i latem moglbym jesc ciagle..Pomidorek prosto z krzaczka i twarozek z cebulka - pycha. A tu taka niespodzianka (juz wiem dlaczego pobolewaja mnie stawy). Albo np. dlaczego nie łączyć pomidora z ogórkiem? dotąd tak jadłem, ale chyba przestanę- nie chcę jeść bezwartościowych rzeczy. Są też inne połączenia, które mnie zaskoczyły..polecam artykuł: Dlaczego lepiej nie łączyć pomidora z ogórkiem?

Alsko 29-05-2008 19:41

Dla mnie to też zaskoczenie.
 
Myślę o połączeniu pomidora z białym serem.
Logiczne wydaje się pytanie, czy można pomidory spożywać np. z kefirem, maślanką czy zsiadłym mlekiem.
W artukule nie ma słowa o tym, jakie substancje tu "się gryzą". Szkoda.

Nika 29-05-2008 20:48

ogórek zabija witaminkę C zawartą w pomidorach...to juz wiem od dawna-ale tylko zielony, nie kiszony

siwa_60 03-10-2008 11:04

A to fakt, że świeży ogórek wyklucza się z pomidorem..Też to kiedyś usłyszałam od znajomej, która bardzo zwraca uwagę na dietę i od tamtej pory nie łącze ich razem. Moja mama to na przykład zawsze wciskała mi kanapki z ogórem i pomidorem obowiązkowo ha..ha.. a ja i tak wolałam jeść te warzywa oddzielnie, bo mi jakoś smak nie pasował.

jakempa 03-10-2008 12:07

E tam teraz to już we wszystkim szukają dziury w całym organizm sam daje sygnały co mu potrzeba, należy tylko jesc w rozsądnych ilościach to co smakuje, a jak co do czego pasuje? czy ktos w młodości jadł mięso z owocami takimi jak truskawki, czy pomarańcze? a teraz wydziwiają ryby na słodko. mięso z czekoladą itp, i czy to jest dobre? a pomidor z serem czy z ogórkiem jakoś wszystkim smakuje i to trzeba jeść a nie wierzyc jakimś gazetom, bo przeciez jakiś temat pisarczyki muszą mieć,

zosia446 03-10-2008 14:24

a grecka salata? ogorki ,pomidory, czerwona cebula, ser feta i dresing-pyszne,

Malwina 03-10-2008 15:19

Po prostu pomidory i ogórki surowe łączone razem tracą na swoich wartościach odżywczych, ale nie na smakowych......wybór nalezy do nas...

Scarlett 03-10-2008 15:26

Dawniej mama mi mówiła, że połączenie ogórka świeżego z pomidorem nie jest dobre, ze względu na witaminy, jakie w sobie ma pomidor.Załącznik 17989

tadeusz50 03-10-2008 15:52

cytat
pomidor z serem czy z ogórkiem jakoś wszystkim smakuje i to trzeba jeść a nie wierzyc jakimś gazetom, bo przeciez jakiś temat pisarczyki muszą mieć,

Jakim wszystkim bo mnie nie smakuje

jakempa 06-10-2008 01:50

Tadeuszku, a sałatek greckich czy hiszpańskich to nie lubisz? A może nikt Ci tak dobrze nie przyrządził, żebyś został ich smakoszem, wszędzie w krajach europejskich i nie tylko podają mieszankę pomidora i ogórka, często paprykę do tego i pozostałe warzywka,wszystko zależy od sposobu przyrządzania i podania,a wtedy dopiero czuje się smak

tadeusz50 06-10-2008 07:01

jakempa
Nie lubię wszystkiego co zawiera ogórek -surowy- i nie wmawiaj komuś czegoś czego po prostu nie lubi, nie trawi, nienawidzi.Jaśniej i delikatniej nie potrafię powiedzieć.

Nika 06-10-2008 10:48

Na szczęście każdy z nas ma prawo wyboru-je to, co lubi lub to co uwaza za zdrowe.Umiar we wszystkim potrzebny.Osobiście unikam takiego połączenia,a do pysznej greckiej sałatki dodaje po prostu ogórek kiszony.

jakempa 06-10-2008 12:12

Ależ ja nikomu niczego nie mam zamiaru wmawiać, poprostu pisząc mam na myśli ogół, lub przynajmniej większość, z którymi mam doczynienia. Nigdy czyichś opinii na żaden temat nie biorę do siebie, jezeli mnie cos nie pasuje, poprostu nie zabieram głosu, Zresztą ile ludzi tyle upodobań, a tym bardziej w temacie jedzenia.

wojtek.wedrowiec 17-10-2010 11:46

Na śniadanie jadam pomidory i jogurt.Czy to szkodliwe?Pozdrawiam.

BarbaraK 17-10-2010 16:08

Wszystko to wiewm,mimo to jadam pomidora z ogorkiem,ponieważ bardzo mi smakuje to zestawienie.

Darek82 18-10-2010 02:03

Eh, gdyby zwracać uwagę na takie detale jak niełączenie ogórka z pomidorem, to ogłupieć by można. Pytanie tylko, ile z Was jadło ostatnio PRAWDZIWEGO ogórka lub pomidora? Ja mieszkam w mieście i tutaj nie można kupić warzyw. Bo to co jest w sklepach na pewno nie jest już tym co zwykliśmy jeść jeszcze 20 lat temu.

Więc zadaję pytanie - czy gorzej połączyć swojski ogórek z pomidorem, czy zjeść pomidora bez ogórka, ale kupionego w sklepie?

BarbaraK 18-10-2010 02:52

Darku ,zdaje się że teraz nie ma znaczenia gdzie mieszkasz.W duzym miescie jest więcej sklepów z ekologiczną żywnoscią/mam nadzieję,że napewno ekol./.Natomiast w malych miejscowościach lub na wsi,też kupujesz nie wiadomo co,chyba ,ze sam wychodujesz.Ja jadłam takie ogórki/dostałam od sąsiada/,natomiast jego synowa też miala ogorki i mowiła ,że swojego ani jednego nie zjadła.Konsumowała ogórki teścia.
Z tego przykładu możecie sobie wyobrazić,co potencjalni klienci rynków konsumują.
Ale gdyby iść tym torem czlowiek musiałby w zasadzie powstrzymać się od jedzenia.

Darek82 18-10-2010 05:27

No właśnie o to chodzi. Mam dostęp do swojskich warzyw i naprawdę widać różnicę. Tutaj (Opole) nawet na targu nie można kupić warzyw z ogródka, mimo że sprzedawcy zarzekają się że to z ich pola. Aha, niech będzie.

Opcja 17-01-2011 12:08

warto znać takie ciekawostki zdrowotne

jip 17-01-2011 16:44

Cytat:

Napisał wojtek.wedrowiec
Na śniadanie jadam pomidory i jogurt.Czy to szkodliwe?Pozdrawiam.

Zależy ile tego zjesz.... jak za dużo to się sam przekonasz....


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:49.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.