Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Menopauza/Andropauza (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-menopauzaandropauza-90.html)
-   -   Jaka dieta w okresie menopauzy? (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/menopauzaandropauza/t-jaka-dieta-w-okresie-menopauzy-5332-print.html/)

NeoKobieta 11-09-2009 10:57

Jaka dieta w okresie menopauzy?
 
słyszałam, że złagodzeniu objawów menopauzy służy spożywanie
produktów bogatych w tzw. fitoestrogeny. wpływają one hamująco na rozwój
raka gruczołu mlekowego, osteoporozy oraz chorób układu krążenia.
ich doskonałym źródłem są soja otręby pszenne, nasiona lnu i
słonecznika, winogrona, sok winogronowy, jabłka i jagody.

jakie jest wasze zdanie?

bronczyk 12-09-2009 21:54

Nigdy nie jem produktów pod kątem zapobiegania jakimś chorobom. Gdyby te wszystkie diety tak pięknie wpływały na nasze zdrowie to przeludnienie byłoby jeszcze większe. Żylibyśmy sobie pogryzając nasiona lnu, winogrona ze czterysta lat. Radość życia to poprawia i zdrowie, ba nawet urodę. A reszta... Cóż jak kto lubi odżywiać się leczniczo to niech to robi. A ja zamiast fitoestrogenów zjem chlebka ze smalczykiem i skwareczkami. Pycha.

NeoKobieta 14-09-2009 09:38

zgadzam się, dobre jedzenie to radość życia ;) bardziej chodziło mi o połączenie przyjemnego z pożytecznym. chlebek ze smalczykiem jest pyszny, ale chyba nie na co dzień? ja np. bardzo lubię owoce, a że są zdrowe, to jadam bez ograniczeń :)

Lila 14-09-2009 09:41

W złagodzeniu objawów menopauzy, najlepiej pomogą plastry hormonalne.
I to one - a nie diamenty- są prawdziwym przyjacielem kobiety.:)

Scarlett 14-09-2009 09:44

Tak Lilu, diamenty dla młodych, a dla seniorek plasty buuu:rolleyes:

Lila 14-09-2009 09:46

Cytat:

Napisał sagula
Tak Lilu, diamenty dla młodych, a dla seniorek plasty buuu:rolleyes:


Czemu nie ?
Dlamenty możesz też założyć. :D
Młode kobietki też noszą plastry na tyłeczkach. Tylko o innym działaniu.:D

Scarlett 14-09-2009 09:49

To sie wie Lilu, to sie wie.
Moje diamenty niech w sejfie spoczywają,;) wolę bursztyny hihihihi

sarna2 14-09-2009 10:42

Menopauza dotyka kobiet w wieku dojrzałym. W tym wieku ma się już sporo grzeszków dietetycznych na sumieniu.Nawyki potęgują dolegliwości około menopauzalne, albo je zmniejszają.
Mówiąc po prostu , jeśli nasza dieta bogata jest w warzywa , soję i inne produkty zawierające fitoestregony mamy szanse na mniejsze dolegliwości.
Plastry, owszem, pomagają, ale jest wiele osób , które nie mogą ich używać. W świetle różnych badań , są różne opinie.
Skutki uboczne też .
Moim skromnym zdaniem, jak się kończy 50 lat, należy rozstać się z produktami wyskotłuszczowymi, kalorycznymi.
Warzywa i owoce powinny być podstawą naszego pożywienia.
Jest ich taka róznorodność, że można znaleźć właściwe smaki
i walory zdrowotne.

NeoKobieta 14-09-2009 11:10

to prawda :) czytałam też, że warto jeść więcej produktów mlecznych, ryb (łosoś - miodzio!) i orzechów :)

a macie jakieś specjalne przepisy ?

Nika 14-09-2009 12:10

Bez względu na wiek powinniśmy się chociaż starać,by odżywiać się zdrowo-chociaż prawdę mówiąc-co dzisiaj jest na pewno zdrowe?
Plastry polecam, sama stosowałam-oczywiście pod ścisłą kontrolą lekarza.

maluna 14-09-2009 12:12

Cytat:

Napisał Lila
W złagodzeniu objawów menopauzy, najlepiej pomogą plastry hormonalne.
I to one - a nie diamenty- są prawdziwym przyjacielem kobiety.:)

Tutaj podpisuję się pod wypowiedzią Lili, uważam, że obecne
plastry są dużo mniej szkodliwe, jak te produkowane jeszcze kilka lat temu. Zawierają maleńkie dawki estrogenów i działają
rewelacyjnie. Co do diety, to oczywiście w starszym wieku, należy upodobnić ją do diety dziecka, a jeść więcej tego, czego organizm nie przyswaja, lub przyswaja mniej w dojrzałym wieku.Owoce i warzywa, owszem, ale przede wszystkim więcej białka i raczej nie z soji. Mleko też wcale nie
jest wskazane w starszym wieku. Generalnie, nie wszystkim
służy to samo i czasami organizm sam się domaga odpowiedniego pożywienia.

Uka 14-09-2009 14:07

Cytat:

Napisał Lila
W złagodzeniu objawów menopauzy, najlepiej pomogą plastry hormonalne.
I to one - a nie diamenty- są prawdziwym przyjacielem kobiety.:)

Wolałabym mieć innych przyjaciół , ale niestety !Też stosuję i nie narzekam.

bronczyk 14-09-2009 21:24

Ja nie mam żadnych objawów. Nie tyję, nie narzekam na trawienie, inne przypadłości też mnie omijają. Staram się tylko być aktywna i dużo się śmiać. Nawet jak coś mi tam łaskawie przypomina o swoim istnieniu (np. wątroba) to robię sobie chwile relaksu z dobra książką. Po godzinie zapominam o kłopotach i jak bardzo chcę dokończyć rozdział to jeszcze chwilę pojęczę żeby domownik wiedział jak cierpię. Zawsze tej zdrowotności zażywam obłożona psami. Może one mi ciepełko przekazują i kolka mija?

Mag 14-09-2009 21:54

Racjonalizm we wszystkim, ale Bronczyk ma rację - aktywność przede wszystkim. A cała reszta - o kant d...y potłuc :)

Nika 15-09-2009 07:58

Mag-skąd tyle pesymizmu..?Wolałam stary avatarek,bo na tym słabo widoczna Twoja twarz.Pozdrawiam

NeoKobieta 16-09-2009 15:44

aktywność i dobry relaks to podstawa :) no i pozytywne myślenie :)

sarna2 16-09-2009 17:42

Warzywa, owoce- we wszystkich postaciach, surówki,soki, gotowane, grilowane to dieta dla kobiet z menopauzą.
Ruch, optymizm, uśmiech to podstawa.
No i sex!

Tessaxx 15-10-2009 07:46

Z tymi owocami tez należy uważać. Szczególnie winogrona i arbuzy - zawierają masę cukru a cukier - to wiadomo. Ale na pewno dużo zdrowsze niż taka np. goloneczka. Pozdrawiam :)))

Tessaxx 15-10-2009 07:49

Ja tam specjalnych przepisów nie mam. Odrzuciłam wszelkie słodycze i ograniczyłam na maksa pieczywko, makarony i ziemniaki - i od sierpnia schudłam 4 kg. Mam w planie do końca roku jeszcze zrzucić 2 kg i juz będę happy :))))

sarna2 15-10-2009 07:58

Cytat:

Napisał Tessa51
Ja tam specjalnych przepisów nie mam. Odrzuciłam wszelkie słodycze i ograniczyłam na maksa pieczywko, makarony i ziemniaki - i od sierpnia schudłam 4 kg. Mam w planie do końca roku jeszcze zrzucić 2 kg i juz będę happy :))))

Dieta dość rygorystyczna. Pamiętaj - ruch! W każdej postaci. Intensywny spacer, gimnastyka, basen, aerobik. Ważne, żeby było min. 30 min. Na podjadanie polecam surówki. Z marchewki, kapusty słodkiej, kiszonej, jabłuszka, por, seler wszystko co w rekę wejdzie. Zamiast majonezu olej , lub jogurt. Powodzenia


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:54.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.