Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Dom, wnętrza, ogród (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-dom-wnetrza-ogrod-104.html)
-   -   Pamiętajcie o ogrodach (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/dom-wnetrza-ogrod/t-pamietajcie-o-ogrodach-13522-print.html/)

Nika 03-10-2013 10:49


chaliniak 03-10-2013 10:52

Dołączam się do Twojej ciekawej inicjatywy Lulko i przekazuję kilka zdjęć z prywatnego ogrodu z okolic Tarnowa, usytuowanego wokół domu mieszkalnego znajomych.












Nika 03-10-2013 12:01

Elizabeth Browning

OPUSZCZONY OGRÓD

Pamiętam siebie w dniach minionych,
Jak w słońcu lekka i szczęśliwa
Biegłam w podskokach, gdzie mnie wzywał
Ogród od dawna opuszczony.

Tu, gdzie uderzał szpadel dzwoniąc,
Grządki i ścieżki znikły prawie,
Tak skryła je w zielonej trawie
Natura, praw swych broniąc.

Zwałam to miejsce mym pustkowiem,
Bo żywej duszy w nim nie było,
Czasem, gdy stado przechodziło,
Zajrzała któraś z owiec.

Drzewa rozrosły się zdziczałe
I gąszcz, co wszędy się rozbieżał,
Nie wpuszczał owiec ni pasterza,
Jedynie dziecko małe.

A mnie przygoda niosła radość:
Czołgałam się pod konarami,
By znaleźć miękkich mchów aksamit,
Gdzie cień topole kładą.../fragm/

Lulka 03-10-2013 12:33

Cytat:

Napisał Nika
Równie fascynujący wydał mi się ogród w dawnej posiadłości Habsburgów Mira Mare koło Triestu.Romantyczny.Alejki wśród egzotycznej i śródziemnomorskiej przyrody dostarczyły mi wielu pozytywnych wzruszeń.

Cudowne zakątki, Niko i bardzo dobry pomysł z połączeniem poezji z takimi obrazami, pięknie się komponuje.

dziewiątka 03-10-2013 12:40

Wiesławie,
jestem pod wrażeniem tego ogrodu w okolicach Tarnowa....
i zawsze mnie fascynuje pomysł na taki ogród: przepięknie zaprojektowany...i roślinność ...tak pięknie się ze sobą komponująca;
...ale to musi być wielki areał , by móc tak "poszaleć " ;)
Niko,
włoskie zakątki - śliczne :)
Gostbiker,
i ja chyba już wolę oglądać ogrody niż zwiedzać muzea ...
muzea czasem przygnębiaja ...a ogrody dodają witalności i energii ...po prostu zachwycają :)

Lulka 03-10-2013 12:40

Cytat:

Napisał chaliniak
Dołączam się do Twojej ciekawej inicjatywy Lulko i przekazuję kilka zdjęć z prywatnego ogrodu z okolic Tarnowa, usytuowanego wokół domu mieszkalnego znajomych.

Wiesławie, witam serdecznie na wątku :)
Dziękuję, że dołączyłeś do nas.
Ogród, który pokazałeś bardzo dopracowany, wręcz perfekcyjny, właśnie o to mi też chodziło,
żeby czerpać inspirację z ciekawych rozwiązań.
Można jakiś pomysł przenieść na swoje "podwórko".
Serdecznie pozdrawiam :)

Lulka 03-10-2013 12:44

Cytat:

Napisał dziewiątka
Gostbiker,
i ja chyba już wolę oglądać ogrody niż zwiedzać muzea ...
muzea czasem przygnębiaja ...a ogrody dodają witalności i energii ...po prostu zachwycają :)

Zgadzam się z Tobą Mirko, w całej rozciągłości, też
już zaczynam wybierać ciekawsze kościoły i muzea,
nie wszystko jak leci ;) :)
W otoczeniu pięknych ogrodów wiem, że naprawdę żyję,
dodają radości życia i optymizmu.

Ogród pokazany przez Wiesława piękny, ale ja lubię
raczej ogrody na wzór angielskich, takie, które
naśladują naturę, są trochę "rozczochrane" i bardziej swojskie.
Kocham też ogródki babcine, wiejskie :)
ale oglądać lubię wszystkie.

Zachwycają mnie np. takie obrazki, proste a jakie urocze,
to gdzieś w Anglii (nie byłam tam niestety, to zdjęcie córki)


Lothario 03-10-2013 12:50

Wszystkie ogrody są piękne. Ja uwielbiam takie stare wiejskie ogrody. I te kwiatki w nich, i taki trochę bałagan.

Lulka 03-10-2013 13:01

Cytat:

Napisał Lothario
Wszystkie ogrody są piękne. Ja uwielbiam takie stare wiejskie ogrody. I te kwiatki w nich, i taki trochę bałagan.

Witaj Mirko-Lothario :)
Takie lubisz?



to skansen w Tokarni koło Kilec, ale na takie ogródki można jeszcze u nas natrafić, choć coraz ich mniej.

Mar-Basia 03-10-2013 13:22

Witaj Lulko i Twoi goscie. Uwiebiam ogrody, przyrode. Napewnio zauwazylas w "moich" fotkach z roznych podrozy, ze zawsze znajde czas aby zobaczyc i sfotografowac ogrod, park, kwiaty, poprostu przyrode. Czasami robie to dla mego milego kolegi Wieslawa, ktory zawsze zauwazy w moich fotkach cos "przyrodniczego". Inni ogladajacy....roznie to bywa. :confused: Wieslawie, dziekuje za Twoje komentarze "przyrodnicze" :) :)

Dosyc gadania...do pracy. Mala czesc naszego szwajcarskiego ogrodu, ktorym teraz zajmuje sie Malgosia, moja polska synowa. Trzeba przyznac, ze dziewczyna ma zielona reke i duzo gustu. Podziwiam ja, ze mimo wielu zajec, czestych podrozy z mezem i dziecmi - znajduje czas na dyskusje z ogrodnikiem i wymuszenie na nim tego co chce.:)






Nika 03-10-2013 13:33

Ja też należę do grona zwolenniczek wiejskich ogrodów,pełnych ziół i staroświeckich kwiatów,choć podziwiam te wypielęgnowane,eleganckie kompozycje w ogrodach francuskich czy angielskich.Lepiej jednak czuję się w swojskich klimatach-urokliwa prostota,lekki bałagan,skromne roślinki


Nika 03-10-2013 13:34

Maria Konopnicka

OGRÓDEK

W naszym ogródeczku
Są tam śliczne kwiaty:
Czerwone różyczki
I modre bławaty.

Po sto listków w róży,
A po pięć w bławacie,
Ułożę wiązankę
I zaniosę tacie.

Tata się spyta:
- Gdzie te kwiaty rosną?
- W naszym ogródeczku,
Gdziem je siała wiosną.

Nika 03-10-2013 13:42


Mar-Basia 03-10-2013 13:53

Cytat:

Napisał chaliniak
Dołączam się do Twojej ciekawej inicjatywy Lulko i przekazuję kilka zdjęć z prywatnego ogrodu z okolic Tarnowa, usytuowanego wokół domu mieszkalnego znajomych.






Wieslawie, bardzo ciekawy ogrod. Lubie takie pejzazowane i wypielegnowane ogrody. Nie znaczy to, ze nie lubie prostych ogrodeczkow z samosiejacymi sie kwiatuszkami i roslinkami. Zdecydowanie nie lubie balaganu w ogrodzie, szczegolnie podstarzalych, sprochnialych i rozlatujacych sie drewnianycvh ogrodzen, co swiadczy o niechlujstwie wlasciciela. :)

Paula 03-10-2013 14:57

Ogród przy Grand Sopot Hotel *****



tar-ninka 03-10-2013 15:09

Witam pieknie w pieknych ogrodach
Niko ty jak i ja lubisz wiejskie , swojskie ogrodki , maja tyle uroku a i roslinnosc ktorej juz nie wszedzie mozna zobaczyc .
A " zielonosci" wloskie .. juz sie na nie ciesze ..:D
Chaliniak takie cuda koło mnie ? a ja tego nie widze ..;)
Fakt teraz ogrody w podtarnowskich miejscowosciach sa coraz piekniejsze..
Lulko . Paulo..
Pozdrawiam serdecznie ..

Lulka 03-10-2013 16:03

Cytat:

Napisał Mar-Basia
Dosyc gadania...do pracy. Mala czesc naszego szwajcarskiego ogrodu, ktorym teraz zajmuje sie Malgosia, moja polska synowa. Trzeba przyznac, ze dziewczyna ma zielona reke i duzo gustu. Podziwiam ja, ze mimo wielu zajec, czestych podrozy z mezem i dziecmi - znajduje czas na dyskusje z ogrodnikiem i wymuszenie na nim tego co chce.:)



Witaj Mar-basiu, to jest właśnie ten typ ogrodu, o którym mówiłam, bujne rabaty, pełne kwiecia, a jednocześnie
niewidzialna ręka nad wszystkim panuje. Cudne!
Jakbyś mogła więcej zdjęć, można tu się inspirować :D
Dziękuję, że do nas dołączyłaś :)

Lulka 03-10-2013 16:06

Paulo, ogród przy Grand Sopot Hotel na wzór
francuskich, pełen elegancji :)

Tar-ninko, witam serdecznie i mam nadzieję, że też nam
coś przyniesiesz ze swoich spacerów, bardzo mi miło :)

Niko, sielskie maki, chabry i bławatki, jak śpiewał Niemen "Kwiaty ojczyste".

Teraz mam dylemat, co najpierw pokazać, tyle tych piękności :D

Nika 03-10-2013 16:57

Lulko-otworzyłaś świetny wątek.Na razie idzie na żywioł,bo tematyka bliska naszym sercom.:) Tyle pięknych zdjęć można obejrzeć.Tarninko-szukam w zapasach wiejskich ogródków.
To ogródek z Muggi.


Lulka 03-10-2013 17:08

Świetnie Niko :)

Ta ja trzy obrazki z Pienzy - Włochy.
Ogrody w doniczkach



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:49.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.