Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Miłość, przyjaźń, związki, samotność (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-milosc-przyjazn-zwiazki-samotnosc-98.html)
-   -   małżeństwo w starości (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/milosc-przyjazn-zwiazki-samotnosc/t-malzenstwo-w-starosci-4191-print.html/)

titag 28-02-2009 19:54

małżeństwo w starości
 
Witajcie!
jestem studentką gerontopedagogiki, chciałabym zapytac forumowiczów co myślicie o zawieraniu małżeństw w wieku sędziwym??

martunia 28-02-2009 20:27

Nie wiem jak inni ale się za mąż nie wybieram.

bogda 28-02-2009 20:30

Ja też nie, ale jak kogoś dosięgła strzała amora i ma ochotę i zdrowie to czemu nie, podobno we dwoje rażniej, tylko dopasować się z wieloletnimi nawykami, to nie wiem.

tadeusz50 28-02-2009 20:30

Ja się chciałem zapytać. KTO TU JEST STARY?? Ja jakoś nie widzę.

martunia 28-02-2009 20:32

Bogusiu, wiesz tak sobie myślę, że co innego razem się starzeć i być ze sobą, a co innego teraz nagle znaleść się obok kogoś "nowego".

jakempa 28-02-2009 20:33

W pewnym wieku lepsze są wolne związki, po co sobie komplikować życie, lepsze jest życie w związku partnerskim, no i przyjemniej być narzeczoną., A wogóle w takich związku bardziej dba się o codzienną kulturę bycia ze sobą i to że ja chcę być z tą osobą, a nie muszę,

Pani Slowikowa 28-02-2009 20:33

Cytat:

Napisał titag
Witajcie!
jestem studentką gerontopedagogiki, chciałabym zapytac forumowiczów co myślicie o zawieraniu małżeństw w wieku sędziwym??



A co uwazasz za sedziwy wiek studentko??:)

martunia 28-02-2009 20:33

Tadziu.
Jak to kto?
Ee masz rację, nie jesteśmy starzy tylko bardziej doświadczeni.

krystynacz46 28-02-2009 20:34

Cytat:

Napisał titag
Witajcie!
jestem studentką gerontopedagogiki, chciałabym zapytac forumowiczów co myślicie o zawieraniu małżeństw w wieku sędziwym??

Pytam co to za kierunek i gdzie ta uczelnia ,bardzo mnie ciekawi.

titag 28-02-2009 21:06

Cytat:

Napisał krystynacz46
Pytam co to za kierunek i gdzie ta uczelnia ,bardzo mnie ciekawi.

Jestem studentką uniwersytetu opolskiego, gdzie można studiować wiele specjalności pedagogicznych w tym bardzo "nowoczesną" (jeśli chodzi o zainteresowanie naukowców oczywiście) gerontopedagogikę:)
W związku z tym, że jest to "świeży" kierunek mało nam prawdziwych, takich prosto z życia informacji o życiu seniorów.
Dlatego postanowiłam założyć konto na tym portalu i na gorąco czerpać wiedzę o waszym życiu (jeśli na to pozwolicie).

titag 28-02-2009 21:07

Cytat:

Napisał Pani Slowikowa
A bo uwazasz za sedziwy wiek studentko??:)

wiek sędziwy czy starczy jak kto woli:) to naukowo stwierdzone 75 lat i w górę:)

bogda 28-02-2009 21:08

Ja tam nie widzę przeszkód w Twoim czerpaniu informacji, poczytaj różne wątki to więcej się dowiesz :)

bogda 28-02-2009 21:09

Cytat:

Napisał titag
wiek sędziwy czy starczy jak kto woli:) to naukowo stwierdzone 75 lat i w górę:)


Oj to takich tutaj na palcach jednej ręki policzysz :D

martunia 28-02-2009 21:09

titag.
 
Cytat:

Napisał titag
wiek sędziwy czy starczy jak kto woli:) to naukowo stwierdzone 75 lat i w górę:)

Ło matko, to ja szczaw jestem.
Nie podlegam badaniu.

titag 28-02-2009 21:12

Staram się powoli zagłębiać we wszystkie tematy, ale na to potrzeba troszkę czasu:) Ale dziś chciałabym porozmawiać na ten jeden konkretny temat.
Czy uważacie, że to niestosowne, że nie ma przyzwolenia społeczeństwa na takie związki?
A może uważacie, że nikt nie powinien mieć wpływu na decyzje dorosłych i mądrych wiekiem ludzi?
A może znacie jakieś historie związane z takimi właśnie związkami??
Bardzo proszę o odpowiedzi.

titag 28-02-2009 21:14

chodzi mi o opinie na ten temat ludzi zróżnicowanych wiekowo:)
chcemy razem z koleżankami przeprowadzić ankietę na ten temat wśród społeczności studenckiej.
Zależy nam na tym by dowiedzieć się co ludzie o takich związkach myślą, wszyscy ludzie bez limitu wieku:)

Pani Slowikowa 28-02-2009 21:15

Ja wam opowiem historyjke naszego przyjaciela.. troche starszego juz faceta bo ok 70tki..
Otoz ma ci on zone mlodsza od niego o 25 lat ( druga juz)
i zakochuje sie ponownie na zaboj w swojej ex dziewczynie ze szkoly w jego wieku..
Mloda para amantow musi chowac sie przed groznym okiem zony i uciekac sie do wszelkiego rodzaju podstepow aby zamydlic jej oczy..
Dodam ze maz amantki tez istnieje ale jest " fuori bisnes" z racji wieku..
Romantyczna para co:D ?

Lusia 28-02-2009 21:17

Cytat:

Napisał martunia
Ło matko, to ja szczaw jestem.
Nie podlegam badaniu.


A ja podfruwajka,hi,hi,hi i też nie będe badana!!!!!

bogda 28-02-2009 21:18

Titag...jedni aprobują bo mówią, że lepiej we dwoje niż osobno, a inni wyśmiewają bo mówią że starzy zgłupieli. A wg mnie to jest sprawa indywidualna każdego człowieka, ale też napotykają na opory ze strony swoich dzieci i rodziny, które boją się o majątek lub inne dobra, który może im przejść koło nosa.

tadeusz50 28-02-2009 21:19

Cytat:

Napisał titag
wiek sędziwy czy starczy jak kto woli:) to naukowo stwierdzone 75 lat i w górę:)

Tak jak moje poprzedniczki jestem niedorostek. hi hi hi:D :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:05.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.