Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Senior w banku (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-senior-w-banku-93.html)
-   -   Przeniesienie hipoteki na inną nieruchomość (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/senior-w-banku/t-przeniesienie-hipoteki-na-inna-nieruchomosc-23663-print.html/)

kowdan 07-01-2021 09:25

Przeniesienie hipoteki na inną nieruchomość
 
Cześć. Rodzic zachowuje udział w swoim domu (50% całości) ale zapisuje na nas testament. Chcemy wykupić drugą część domu od rodzeństwa poprzez kredyt hipoteczny pod tę nieruchomość. Da się?
1. Czy rodzic może zgodzić się na wpis do kw o obciążeniu nieruchomości hipoteką, a my go spłacamy?
2. Czy rodzic musi być współkredytobiorcą?

kobra5 07-01-2021 09:57

Nie da się ..nie jesteś właścicielem ..zapis w testamencie to nie własność tym bardziej, że można go zmienić w każdej chwili..

monkz 07-01-2021 12:50

Ja to widzę tak: drugą część wykupujecie od rodzica, bo testament ma zastosowanie dopiero po śmierci. Droga prostsza ale droższa to: zrobienie darowizny na 50% domu. Pożyczka hipoteczna pod zastaw całości, rodzic wyraża zgodę na obciążenie hipoteką bez przystępowania do kredytu (oczywiscie nie we wsyzstkich bankach da radę to zrobić). Opcja tańsza ale nie wiem czy ktoś na to pójdzie: umowa przedwstepna na zakup połowy domu pod zastaw jego całości. Analogicznie rodzic wyraża zgodę na obciążenie całości. Nie wiem jak w drugiej opcji banki podejdą do zakupu samego udziału. Jest też trzecia opcja- można od rodzica dostać najpierw darowiznę 50% domu, potem kupić drugą połowę w standardowym procesie. Rodzic dostaje pieniądze i daruje je rodzenstwu.
Zerknij sobie na stronę:
https://lodzkiekspert.pl/blog/przeni...st-to-mozliwe/

Jest tutaj więcej porad w zakresie przeniesienia hipoteki na inną nieruchomość.

kobra5 07-01-2021 17:45

Przy darowiźnie trzeba brać pod uwagę zachowek dla rodzeństwa a banki niechętnie udzielają kredytu na część nieruchomości ..


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:13.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.