Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Społeczeństwo (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-spoleczenstwo-124.html)
-   -   Czarny Rozbiór Polski Cz.III (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo/t-czarny-rozbior-polski-cz.iii-6737-print.html/)

Matrix 04-03-2010 22:41

Czarny Rozbiór Polski Cz.III
 
To dla tych, którzy zasilają Caritas:

http:///uwaga.onet.pl/29668,news,,zamiast_domu_dla_samotnych_matek_prywa tna_posiadlosc_wiceszefowej_warszawskiej_caritas,r eportaz.html

Lila 05-03-2010 12:07

Tera, qrna, myyyy!

http://www.wolnapolska.pl/index.php/...am-kocioy.html

Matrix 05-03-2010 22:08

My? To znaczy skrajnie prawicowa konserwa w osobie pani Romaniuk, Terleckiego, Ziemkiewicza,Michalskiego? Jednym słowem ;" Fronda". Teksty tam zamieszczane to badziewie z którym nawet nie warto dyskutować.Gratuluję idoli.
I proszę nie tutaj. Zabrakło miejsca na nowy wątek, czy co?

Lila 05-03-2010 22:10

Cytat:

Napisał Matrix
My? To znaczy skrajnie prawicowa konserwa w osobie pani Romaniuk, Terleckiego, Ziemkiewicza,Michalskiego? Jednym słowem ;" Fronda". Teksty tam zamieszczane to badziewie z którym nawet nie warto dyskutować.Gratuluję idoli.
I proszę nie tutaj. Zabrakło miejsca na nowy wątek, czy co?



Kochana, porządzić to sobie możesz własnym przedpokojem.:D

Będę pisała, gdzie mi się żywnie podoba, kotku.:D

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Włoch odwołało się od orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie krzyży w szkołach publicznych tego kraju.

Orzeczenie, wydane w listopadzie ubiegłego roku w Strasburgu, wywołało wielkie poruszenie nie tylko we Włoszech, ale w wielu krajach europejskich.

iksigrek 05-03-2010 22:59

Cytat:

Napisał Matrix
My? To znaczy skrajnie prawicowa konserwa w osobie pani Romaniuk, Terleckiego, Ziemkiewicza,Michalskiego? Jednym słowem ;" Fronda". Teksty tam zamieszczane to badziewie z którym nawet nie warto dyskutować.Gratuluję idoli.
I proszę nie tutaj. Zabrakło miejsca na nowy wątek, czy co?


A kto jest Twoim idolem Matrix?
-jaki autorytet byś poleciła?:)

Matrix 05-03-2010 23:07

Każdy ma takie na jakie zasługuje.:)

iksigrek 05-03-2010 23:15

Cytat:

Napisał Matrix
Każdy ma takie na jakie zasługuje.:)


No powiedz, powiedz jaki masz autorytet?
- no nie badź taka:)

waclaw46 06-03-2010 08:59

Umknęła naszej uwadze na tym forum sprawa Prezydenta Częstochowy Tadeusza Wrony.Wreszcie mieszkańcy Częstochowy pozbyli się klerykała widzącego jedynie interes Przeora Paulinów.W demokratycznym referendum za odwołaniem T.Wrony głosowało 39 284 spośród 41 892 uczestników referendum.Na nic się zdała przeprowadzona agitacja Przeora Paulinów za pozostawieniem na stanowisku swojego dobroczyńcy.Nawet elektorat berecik owy musiał być przeciwko dyrektywom płynącym z ambony ,patrząc na wyniki wyborów jakie osiągnął.:D :D :D

Lila 06-03-2010 09:51

Wacław..ja i wszyscy moi znajomi byliśmy przeciw Wronie.
Bo to co wyrabiał, wołało o pomstę do nieba.
Widać, że nawet Bogu to się nie podobało.
Szkoda. Był dobrym fachowcem, tylko dał sobie założyć obrożę.

ps.Jasna Góra, po zawieszeniu na wieży na czas remontu, reklamy firmy Kulczyka,
bardzo sobie zaszkodziła w oczach tubylców.
No i po poręczeniu majątkowym za paliwowego mafiosa.
Tylko o tym Polska nie wie.

wankabor 06-03-2010 10:34

Cytat:

Napisał iksigrek
No powiedz, powiedz jaki masz autorytet?
- no nie badź taka:)

Dlaczego tak natarczywie domagasz się od Mtrix , kto jest jej autorytetem? Powiedz kto jest Twoim , a powiem Ci kim jesteś.

waclaw46 06-03-2010 11:30

Cytat:

Tadeusz Wrona - Doradca Prezydenta RP
Tadeusz Wrona

Urodził się 26 marca 1951 r. w Szczecinie.

Absolwent Politechniki Częstochowskiej z tytułem doktora nauk technicznych.
Pracownik naukowy Politechniki Częstochowskiej.
Absolwent Studium Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego przy Wydziale Prawa
i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Odbył staże z zakresu administracji i zarządzania w samorządzie terytorialnym , funkcjonowania służb komunalnych oraz strategii rozwoju miast we Francji i USA.

Gdzie mogą pracować ludzie którzy zasłużyli się KK i PiS -owi zostają Doradcami Prezydenta RP.Aby się pozbyć się nieudaczników z zarządzania gospodarką na zawsze to trzeba wybrać nowego prezydenta ale nie Kaczyńskiego bo będziemy ich dalej opłacać z budżetu.

wuere'le 06-03-2010 12:16

Myślę, ze w dobrym miejscu napiszę o tym, o czym przed chwila usłyszałem.
W Poznaniu rozpoczął się zjazd PIS-u, no i nic w tym dziwnego.
Prezes Kaczyński w słowie wstępnym miedzy innymi pożegnał tych, którzy od ostatniego zjazdu (kongresu, czy jak to zwać) odeszli z tego świata. No i tu też nic zarzucić nie można , ale w pewnym momencie powiedział, cyt."... i wreszcie odszedł od nas....".
No zabrzmiało to, tak jak by przyniosło to preziowi ulgę, że ktoś wreszcie umarł.
Widać pan prezes nie przygotował się do wystąpienia, a to oznacza, że lekceważy swych towarzyszy partyjnych.
Nie jestem z tej opcji, Bogu dziękować, ale takie sformułowanie bardzo mnie zniesmaczyło, od polityka należy oczekiwać większej odpowiedzialności za słowa, co zresztą w powyższym przypadku nie dziwi.

Lila 06-03-2010 12:41

Cytat:

Napisał waclaw46
Gdzie mogą pracować ludzie którzy zasłużyli się KK i PiS -owi zostają Doradcami Prezydenta RP.Aby się pozbyć się nieudaczników z zarządzania gospodarką na zawsze to trzeba wybrać nowego prezydenta ale nie Kaczyńskiego bo będziemy ich dalej opłacać z budżetu.


Jak zwykle, nic nie rozumiesz.

Wrona jest dobrym fachowcem. Był wybrany nie na jedną kadencję.
Czemu nie wykorzystać jego wiedzy, skoro potrafi także być posłusznym?:)

Jak fajnie się czyta, gdy ktoś coś usłyszał, nie wie...ale wypowiada swoje sądy, znowu z niezdrowym rumieńcem.
Bo chodzi o pieniądze.
Czy to nie cecha nieudaczników?

Lila 06-03-2010 12:44

Cytat:

Napisał wuere'le
Prezes Kaczyński w słowie wstępnym miedzy innymi pożegnał tych, którzy od ostatniego zjazdu (kongresu, czy jak to zwać) odeszli z tego świata. No i tu też nic zarzucić nie można , ale w pewnym momencie powiedział, cyt."... i wreszcie odszedł od nas....".
No zabrzmiało to, tak jak by przyniosło to preziowi ulgę, że ktoś wreszcie umarł.
.


To dla Ciebie tak zabrzmiało.
Usłyszałeś to co chciałeś. To był zwrot przy wymienianiu nazwisk.

wuere'le 06-03-2010 13:35

Usłyszałem, co było powiedziane. Nigdy bym czegoś takiego nie chciał usłyszeć, a nawet o wrogu bym tak nie powiedział.
Zabrakło klasy!

Lila 06-03-2010 13:46

Cytat:

Napisał wuere'le
Usłyszałem, co było powiedziane. Nigdy bym czegoś takiego nie chciał usłyszeć, a nawet o wrogu bym tak nie powiedział.
Zabrakło klasy!


No więc iszczio raz.
Jesteś nauczycielem. Stoisz przy tablicy i wymieniasz .
...do ryb słodkowodnych zaliczamy..
...karpia, płoć, okonia i wreszcie sielawę.

Qrczę, nigdy tak nie mówisz?

Ech, dziadki czepliwe jesteście...
Szukacie problemu ,gdzie akurat go nie ma.
A inny umknął oczywiście.

ps. miłego dnia.

wankabor 06-03-2010 13:48

Cytat:

Napisał wuere'le
W Poznaniu rozpoczął się zjazd PIS-u, no i nic w tym dziwnego.

A ja słuchając przemówienia prezesa, na chwilę straciłam orientacje, nie wiedziałam, czy jestem w Polsce czy w Korei Północnej.

wuere'le 06-03-2010 14:00

Lila, masz rację, przy wymienianiu ryb słodkowodnych , być może powiem i ..wreszcie.. , ale wymieniając osoby zmarłe nie powiem i "wreszcie".

ostatek 06-03-2010 14:21

Cytat:

Napisał Lila
/.../ To był zwrot przy wymienianiu nazwisk.

Zwrot? Raczej wywrotka.
Słownik języka polskiego -
"wreszcie" - znaczenie: nareszcie, w końcu.
Np. Jesteśmy wreszcie w swoim własnym domu.

Sorry za wtręt w dyskusję językoznawczą w wątku o zupełnie innym tytule; język polityki jest bardzo niechlujny. Nowomowa. :mad::mad:

emka46 06-03-2010 14:29

Ze Słownika języka polskiego
 
uniwersalny słownik języka polskiego słownik języka polskiego



wyniki od 1 do 2 z 2 znalezionych
  • wreszcie I przysłówek komunikujący, że dane zdarzenie nastąpiło później, niż mówiący się tego spodziewał, np. Drzwi otworzyły się i wreszcie mogliśmy wejść do środka
  • wreszcie II ;partykuła poprzedzająca ostatni człon wyliczenia, np. Ogarnęło go zdziwienie, potem niezadowolenie, wreszcie złość.
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=wreszcie


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:22.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.