Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Dom, wnętrza, ogród (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-dom-wnetrza-ogrod-104.html)
-   -   Ogród moja pasja-IV część. (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/dom-wnetrza-ogrod/t-ogrod-moja-pasja-iv-czesc.-7196-print.html/)

Kundzia 10-05-2010 16:45

Ogród moja pasja-IV część.
 
Ogród jak widzę cieszy się popularnością,któż nie lubi ogrodu.Otwieram więc kolejną jego część gdzie nadal będziemy mogli cieszyć się z uroków naszych ogrodów,dzielić wrażeniami i radami.
Serdecznie zapraszam.Na powitanie konwalie z mojego ogrodu.


chaliniak 10-05-2010 20:08

Niezabudko, masz rację, że różaneczniki mają liście skórzaste, błyszczące i zimozielone. Wielkość bywa natomiast różna nawet b. mała. Azalie mają listki cieńsze, owłosione /orzęsione/ i zrzucają je na zimę z wyjątkiem drobnych wokół pąków kwiatowych. Ale czasem bywają problemy. Kiedyś toczyłem spór na innym forum o to czy pokazane zdjęcie przedstawia różanecznik czy azalie (Rhododendron dahuricum).
W końcu znalazłem takie zdanie w książce prof. S. Białoboka "Drzewoznawstwo" "...Rhododendron dahuricum stanowi przejście między różanecznikami właściwymi i azaliami." I tak zostaliśmy pogodzeni w dyskusji. :)

W punktach sprzedaży też bywa różnie z oznaczeniami chyba, że są etykiety renomowanych szkółek.

A oto ten różanecznik - przedmiot sporu o którym pisałem.


Elżbieta V 10-05-2010 22:27

Witam
Kwitnie rododendron a azalia dopiero zaczyna kwitnąć

...

Jolina 11-05-2010 00:38

Elżbietko, u mnie jest odwrotnie. Rododendrony jeszcze nie kwitną, a pąków mniej niż w zeszłym roku. Przymarzły. Natomiast azalie zaczynają kwitnąć.
U sąsiadki widziałam jeszcze w pełni kwitnące hiacynty, u mnie też jeszcze jeden kwitnie. Bzy też dopiero zaczynają kwitnięcie. Widzę , że też masz lilie. Ja też mam, ale oczywiście są mniejsze. Widać,że u nas wszystko później zakwita.

ansty 11-05-2010 08:42

PROSZĘ ZOBACZYĆ, CO WYROSŁO W MOIM OGRÓDKU!!!

Czy to jest SMARDZ??? wszystko na to wskazuje, lecz pewna nie jestem na 100%.Znawców proszę o zdanie!!

ansty 11-05-2010 08:44



Wiosna jest piękna!!!!

Jolina 11-05-2010 09:56

Ansty...identyczne pytanie zadałam wczoraj zięciowi . Bo też wyrósł taki, zdjęcia nie zrobiłam, bo co z tego ,że je robię, jak i tak na bieżąco , od tak ad hoc , nie potrafię wstawiać. Wczoraj zostal skoszony razem z trawą.
Masz rację jest, bardzo podobny, no może miał ciut jaśniejszy kolor, tamte z
lasu chyba są bardziej brązowe.
Anty, widzę ,że te,ż znasz te grzyby, ale tu u nas w kuj. pomorskim regionie chyba nie występują. Bardzo je lubiłam , a szczególnie w jajecznicy. Do dziś pamiętam ten smak.
O !!!, wiesz- myslę ,że smardze są bardziej pofałdowane, maja głębsze bruzdy.
ZDJĘCIE Z NETU, TO JEST SMARDZ

wawik 11-05-2010 12:09

Widzę, że i ja załapie się na ten wątek, ale zanaczam, że jeśli będą kiedyś moje zdjęcia to bez żadnych ulepszeń graficznych.

Jolina 11-05-2010 13:46

Wawik....a na jakie licho nam tu zdjęcia artystyczne, od tego są inne watki, Tu pokazujemy nasze ogródki, co w nich mamy , naturalne, a nie podretuszowane. Ja np. posługuje się fotkami z netu, bo nie bardzo mi wychodzi wydostanie swoich zdjęć z folderu, no i też dobrze.
Cieszy to co mamy , a nie jak pokazywane,. W końcu nasze fotki nie w,ędrują na wystawę. .:D

ansty 11-05-2010 14:59

Jolinko!!! wydaje mi się, że to jednak jest smardz-wg opisu wszystko pasuje.Obok niego wyrasta drugi,młodziutki i jest jaśniejszy.Zaznaczam, że wyrosły na korze ogrodniczej - pewnie grzybnia przywędrowała razem z tą korą do mnie. FAJNIE!!! ale jeść się jednak boję.

Elżbieta V 11-05-2010 18:50

Czarny tulipan - białe i kolorowe

....

Elżbieta V 11-05-2010 18:59

Kawałek kwitnącego ogródka.:)


Elżbieta V 11-05-2010 20:14

Rododendron w zbliżeniu


chaliniak 11-05-2010 23:49

Ansty, zdjęcie Twojego smardza podesłałem wykładowcy wyższej uczelni, który specjalizuje się w grzybach ( jest mykologiem) i oczywiście potwierdził, że to smardz stożkowaty. Możesz zajadać. Smacznego. :)

Pozdrawiam Wiesław.

ansty 12-05-2010 07:42

Do CHALINIAKA!!! - dziękuję bardzo za Twoja wiadomość - lecz może go zostawię dla dalszego wysiewu? Smakuje podobno bardzo dobrze, ale jeden grzybek to tyle co nic.Niech sobie żyje, dopóki może. Pozdrawiam!!

wawik 12-05-2010 10:12

Chciałbym rozszyfrować jak się to to nazywa?


chaliniak 12-05-2010 19:50

Wawik, to jest kamasja (Camassia).

A to moja kilkuletnia i bardziej niebieska.


Zdzisia67 13-05-2010 10:08

Witam. To mój bez przed oknem mojego pokoju, zapach zniewalający.




Jolina 13-05-2010 11:53

Witam Cię ... wawik
 
Tak, teraz też już jestem tego pewna, naoglądałam się w necie i to rozwiało moje wątpliwości.
Jak pisałam , mój smardz został skoszony razem z trawą, ciekawam czy wyrośnie inny w tym miejscu. I też tak myślę ,że dostał się razem z korą.
Bo jesienią, jak już pisałam , wszystkie rabaty wykładałam włukniną i zasypywałam korą.
Pozdrawiam.

Jolina 13-05-2010 11:59

Witaj Zdzisiu
 
Pewnie masz pachnące sny, skoro zapach bzów wchodzi Ci do pokoju, pewnie nie potrzebowała bym nawet tabletki, bo taki upojny zapach mają bzy.
Moje dopiero zaczynają kwitnąć, ale nie są tak pachnące jak białe.
Teraz pachną mi konwalie.
Z majowym pozdrowieniem. H. :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:30.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.