Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Kraków (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-krakow-152.html)
-   -   Ciekawe aczkolwiek mniej znane miejsca w Krakowie... ? (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/krakow/t-ciekawe-aczkolwiek-mniej-znane-miejsca-w-krakowie...--10382-print.html/)

kuzyn.marek 26-12-2011 21:04

Ciekawe aczkolwiek mniej znane miejsca w Krakowie... ?
 
Zaliczyłem... Wawel, Grodzka, Floriańska, Krypta Prezydenta, Sukiennice, Dom Mehoffera - obowiązkowo.

Cmentarz Batowicki z kaplicą, kościół Bronowice Nowe, Willa Decjusza, Muzeum Lotnictwa, szkieletor... Łagiewniki jeszcze :) sanktuarium.

Co jeszcze zobaczyć?

Jakaś ciekawostka architektoniczna? wnętrze ciekawe? Coś w bliskich peryferiach centrum?

[miło jak podlinkujecie zdjęcie]

wisia 30-12-2011 22:58

Być może ,że już za późno na wskazówki, ale może komuś jeszcze się przydadzą polecam opactwo Benedyktynów w Tyńcu,klasztor Kamedułów na Bielanach,krakowski Kazimierz dawna dzielnica żydowska , kopiec Kościuszki.Myślę ,że centrum już zaliczone w całości to nie wspominam.Pozdrawiam i życzę miłego zwiedzania.

kuzyn.marek 30-12-2011 23:59

Cytat:

Napisał wisia
Być może ,że już za późno na wskazówki, ale może komuś jeszcze się przydadzą polecam opactwo Benedyktynów w Tyńcu,klasztor Kamedułów na Bielanach,krakowski Kazimierz dawna dzielnica żydowska , kopiec Kościuszki.Myślę ,że centrum już zaliczone w całości to nie wspominam.Pozdrawiam i życzę miłego zwiedzania.


Kamedułowie zaliczeni - dowód poniżej!



Kazimierz kilkakrrotnie zaliczony, kopiec RMF - też!

Czekam na kolejne propozycje...

Tyniec - OK. Jest na liście.

pluto37 02-01-2012 00:18

Jesli Ci mozna cos radzić, to nie zaliczaj.
Jak juz zdecydowałes sie na Kraków, to stań na Rynku, a potem udaj sie w dowolnym kierunku bez specjalnego planu. Bez pośpiechu. Tylko z aparatem fotograficznym i ew. mapą, zebyś mógł trafić na dworzec...
Co zobaczysz, to Twoje. I to oryginalne. Bez podpowiedzi. Wtedy jest szansa na to, że poczujesz miasto, a nie jedynie je zaliczysz.
Mnie się to sprawdza. Nie tylko w przypadku pobytów w Krakowie..

kuzyn.marek 02-01-2012 09:53

no, dokladnie tak jest ale jakiś cel do którego ide chce mieć
 
Cytat:

Napisał pluto37
Jesli Ci mozna cos radzić, to nie zaliczaj.
Jak juz zdecydowałes sie na Kraków, to stań na Rynku, a potem udaj sie w dowolnym kierunku bez specjalnego planu. Bez pośpiechu. Tylko z aparatem fotograficznym i ew. mapą, zebyś mógł trafić na dworzec...
Co zobaczysz, to Twoje. I to oryginalne. Bez podpowiedzi. Wtedy jest szansa na to, że poczujesz miasto, a nie jedynie je zaliczysz.
Mnie się to sprawdza. Nie tylko w przypadku pobytów w Krakowie..


no, dokladnie tak jest ale jakiś cel do którego ide chce mieć

pluto37 03-01-2012 07:43

Cytat:

Napisał kuzyn.marek
no, dokladnie tak jest ale jakiś cel do którego ide chce mieć


Jak uważasz tak zrobisz.
Mnie wiekszą frajde sprawiaja cele trafione przy okazji. A o to akurat w Krakowie nie jest trudno.
Jedyny wyjatek, to czasowa wystawa muzealna. Do obejrzenia.

kuzyn.marek 03-01-2012 08:33

Cytat:

Napisał pluto37
Jak uważasz tak zrobisz.
Mnie wiekszą frajde sprawiaja cele trafione przy okazji. A o to akurat w Krakowie nie jest trudno.
Jedyny wyjatek, to czasowa wystawa muzealna. Do obejrzenia.


Macie takie ogolnikowe bezwartościowe wypowiedzi, że w zasadzie mogłoby ich nie być wogóle.

tar-ninka 03-01-2012 09:49

Cytat:

Napisał pluto37
Jak uważasz tak zrobisz.
Mnie wiekszą frajde sprawiaja cele trafione przy okazji. A o to akurat w Krakowie nie jest trudno.
Jedyny wyjatek, to czasowa wystawa muzealna. Do obejrzenia.

Zgadzam się z Pluto wlasnie takie niespodziewane trafione widoki najwiekszą frajde sprawiaja .

Piszesz cyt:
Jakaś ciekawostka architektoniczna? wnętrze ciekawe? Coś w bliskich peryferiach centrum?

Chcesz namiary na ciekawe wnetrza,, architekturę .. to musisz sam
bo to co komus sie wyda piekne , ciekawe dla ciebie nic nie bedzie znaczyc
Chodząc z aparatem trzeba patrzeć nie tylko oczami ale i sercem , duszą a wtedy nawet w zwykłym kamieniu leżacym na drodze ujrzysz to"coś"
Z tego co piszesz "zaliczyles " juz troche ciekawych miejsc , Jezeli ci tam nic nie wpadlo w obiektyw ..to:rolleyes:

Zdjęcie Klasztoru Kamedułow bardzo ciekawe.

pluto37 03-01-2012 10:38

Cytat:

Napisał kuzyn.marek
Macie takie ogolnikowe bezwartościowe wypowiedzi, że w zasadzie mogłoby ich nie być wogóle.


Bo my nie zaliczamy.
I to jest różnica.
Ale nie musisz zwracać na nas uwagi.
Jak już zaliczyłeś kopiec RMF to juz jest mistrzostwo.
Ale możesz byc pewien że dorożki [TEJ] nie da sie zaliczyć. Trza ją poczuć i wyłazić....:):)

kuzyn.marek 03-01-2012 17:54

Cytat:

Napisał pluto37
Bo my nie zaliczamy.
I to jest różnica.
Ale nie musisz zwracać na nas uwagi.
Jak już zaliczyłeś kopiec RMF to juz jest mistrzostwo.
Ale możesz byc pewien że dorożki [TEJ] nie da sie zaliczyć. Trza ją poczuć i wyłazić....:):)



ale wy nie czujecie bo jakbyście cokolwiek czuli to byście już kilka wycieczek po krakowie zaplanowali wspólnie a jedyne co macie do powiedzenia to wszystko i nic

pluto37 03-01-2012 18:27

Cytat:

Napisał kuzyn.marek
ale wy nie czujecie bo jakbyście cokolwiek czuli to byście już kilka wycieczek po krakowie zaplanowali wspólnie a jedyne co macie do powiedzenia to wszystko i nic


Przecie możesz samodzielnie z własnym planem szukać pod którą gruszką sikał Kościuszko i pod którą drugą Kołłątaj Hugo załatwiał potrzebę grubą.:) :) :)
Powodzenia!
I uważaj na dorożki!!!!!
Szczególnie tą jedną:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:18.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.