Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Opieka (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-opieka-102.html)
-   -   Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/opieka/t-dlaczego-pomimo-ze-jest-tylu-samotnych-potrzebujacych-rodziny-3437-print.html/)

Małgosia G. 03-11-2008 12:53

Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny
 
Dzień dobry:) Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi na temat opieki na starosc, nie moge zrozumieć pewnej sprawy. Od jakiegoś czasu( od smierci mojej mamy) ze szczerego serca i troche z samotnosci, chociaz mam rodzinę, chcialam przyjąc do siebie, rodziny osobe potrzebującą ciepła i opieki rodziny. Mamy warunki, ogrod. Jestem przyzwyczajona do do osoby starszej(mam49 lat), mam do zaoferowania mily, spokojny dom(pokój)Ja naprawde mam szczere intenecje, a pomimo to zadnego odzewu, chociaz tyle jest samotnych osób, może mi ktos to wytłumaczy?

Basia. 03-11-2008 13:08

Małgosiu
 
Cytat:

Napisał Małgosia G.
Dzień dobry:) Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi na temat opieki na starosc, nie moge zrozumieć pewnej sprawy. Od jakiegoś czasu( od smierci mojej mamy) ze szczerego serca i troche z samotnosci, chociaz mam rodzinę, chcialam przyjąc do siebie, rodziny osobe potrzebującą ciepła i opieki rodziny. Mamy warunki, ogrod. Jestem przyzwyczajona do do osoby starszej(mam49 lat), mam do zaoferowania mily, spokojny dom(pokój)Ja naprawde mam szczere intenecje, a pomimo to zadnego odzewu, chociaz tyle jest samotnych osób, może mi ktos to wytłumaczy?

umieść swój apel w ogłoszeniach. Pozdrawiam

tadeusz50 03-11-2008 17:54

Małgosiu G przeglądając seniorka natknąłem się na osobę poszukującą opiekunki do mamy 97 letniej i nicku "wyzyny" Mama ta mieszka w Bydgoszczy. Może skontaktujcie się. Otwórzcie dostęp do prywatnych wiadomości. Tak to możecie się szukać do sądnego dnia.

Małgosia G. 03-11-2008 19:20

Tadeuszu50 dziękuję za życzliwe zainteresowanie się moja sprawą:) Ale niestety odległość od miasta w którym mieszka ta Pani do mojego miejsca zamieszkania(Ostrów Wlkp)jest bardzo duża, co napewno uniemożliwi przewóz takiej wiekowej i chorej osoby. Pozdrawiam i czekam na korespondencje.

weronika1 17-12-2008 10:23

Spokojna starość w więzieniu
 
Polecam ciekawy artykuł o starości w "Kraju Kwitnącej Wiśni":
http://wiadomosci.onet.pl/1522536,26...ioska rt.html

Małgosia G. 17-12-2008 11:55

Weroniko:) Przeczytałam artykuł przez ciebie polecany. W trakcie czytania robiło mi się coraz smutniej i ogarnęło mnie uczucie bezradności i chyba strachu przed przyszłością. Przecież ten nasz świat nie może być tak okrutny dla ludzi którzy potrzebują wsparcia i opieki. Ale naszła mnie myśl że akurat w Japonii nie przykładają do uczuć i okazywania ich najbliższym dużego znaczenia. Praca jest tan dobrem najwyższym nie człowiek. Mozę dlatego zbierają plony. Co sądzisz? Pozdrawiam cie serdecznie i mam nadzieję na dalszą dyskusję. Małgosia G.

Basia. 17-12-2008 13:26

Małgosiu
 
Cytat:

Napisał Małgosia G.
Weroniko:) Przeczytałam artykuł przez ciebie polecany. W trakcie czytania robiło mi się coraz smutniej i ogarnęło mnie uczucie bezradności i chyba strachu przed przyszłością. Przecież ten nasz świat nie może być tak okrutny dla ludzi którzy potrzebują wsparcia i opieki. Ale naszła mnie myśl że akurat w Japonii nie przykładają do uczuć i okazywania ich najbliższym dużego znaczenia. Praca jest tan dobrem najwyższym nie człowiek. Mozę dlatego zbierają plony. Co sądzisz? Pozdrawiam cie serdecznie i mam nadzieję na dalszą dyskusję. Małgosia G.

nasz świat jest niestety bardzo okrutny dla ludzi potrzebujących wsparcia i opieki, u nas wcale nie jest lepiej. Bardzo dużo zależy od zwykłych ludzi, ich wrażliwości, chęci niesienia pomocy osobom potrzebującym. W tym nie jesteśmy "dobrzy", przed świętami robimy przeróżne akcje a potem następuje powrót do normalności. Ludzie wzruszają się na krótko, niestety.

tadeusz50 17-12-2008 14:28

Cytat:

Napisał Basia
nasz świat jest niestety bardzo okrutny dla ludzi potrzebujących wsparcia i opieki, u nas wcale nie jest lepiej. Bardzo dużo zależy od zwykłych ludzi, ich wrażliwości, chęci niesienia pomocy osobom potrzebującym. W tym nie jesteśmy "dobrzy", przed świętami robimy przeróżne akcje a potem następuje powrót do normalności. Ludzie wzruszają się na krótko, niestety.

Basiu okres świąteczny czy to Bożego Narodzenia czy Wielkiej Nocy oraz WOŚP pobudza szczególnie serca Polaków. Podobnie wobec jakiejś tragedii. Są jednak akcje które trwają cały czas i często nic nie kosztują poza chwilą czasu. Cóż z tego jeśli są ludzie którzy te akcje wyszydzają lub wręcz oskarżają o nadużycia bez podania żadnych dowodów.

aannaa235 17-12-2008 14:31

Niestety Polacy słyną z pospolitego ruszenia, jak Święta czy jakaś tragedia to kupą mości panowie,,,a potem wraca szara rzeczywistość taką mamy naturę.

weronika1 17-12-2008 14:53

To prawda. Ludzie wzruszją się na krótko. Gdzie ten świat "z tamtych lat"? Byliśmy biedniejsi, ale w sercu bywał raj. Pozostaje nadzieja, że naród zmądrzeje i zacznie cenić prawdziwe wartości. Oby jak najszybciej.

tadeusz50 17-12-2008 14:56

Weroniko ci co mieli dobre i otwarte serca na krzywdę innych są w dalszym ciągu wśród nas i powiem więcej chowają następne pokolenia.

Basia. 17-12-2008 15:03

Tadzio
 
Cytat:

Napisał tadeusz50
Weroniko ci co mieli dobre i otwarte serca na krzywdę innych są w dalszym ciągu wśród nas i powiem więcej chowają następne pokolenia.

tak, ale tych wrażliwych przez cały czas jest o wiele mniej.

Malgorzata 50 17-12-2008 15:19

Z prostego powodu -łatwiej dzielić się biedą

Malgorzata 50 17-12-2008 15:29

Poza tym nie przesiadajcie ..zawsze są i byli mniej i bardziej wrażliwi na innych -poza tym cały czas mówicie o akcjach -pomocy -jakiej? Finansowej , przyjmowania kogoś do domu? Można pomagać w rożny sposób niekoniecznie przy dźwięku fanfar i niekoniecznie materialnie.Nie można również uszczęśliwiać na siłę .Małgosia napisała ,że na jej apel nikt się nie zgłosił.Widocznie nie było chętnych .Nie jest łatwo w starszym wieku nagle zamieszkać u kogoś całkiem obcego. To jest bardziej chyba skomplikowane niż się wydaje .Taka pomoc jaką Basia organizowała (i nie tylko organizowała) tu na forum np.i odzew na apel to było coś wspaniałego.Chapeau bas Basiu i wszyscy wspaniali z Forum Seniora

Mar-Basia 17-12-2008 18:54

Moi panstwo, odbiegliscie od tematu. Malgosia ma szlachetna intencje - zaoopiekowania sie starsza osoba, stworzenia jej "wesolej starosci". Zrobila propozycje, nie otrzymala zadnej odpowiedzi i nie moze tego zrozumiec.
Malgosiu, nie dziw sie, to naprawde nie jest latwy problem do rozwiazania. Ty napewno masz najlepsze zamiary - ale osoba, ktora u Ciebie ewentualnie zamieszka? Gdyby to byl ktos bliski albo z rodziny - napewno byloby latwiej. Ale obca osoba, My, starsi ludzie mamy swoje "przyzwyczajenia", przezylismy wiele - poprostu boimy sie zmian. Moze wlasnie w tym lezy glowny problem. Nie wiem, poprostu tak mysle, ale moze sie myle.

Teraz o akcjach filantropijnych. Nie wiem skad macie wyobrazenie lub obraz bezlitosnego i niewrazliwego swiata? Malenki przyklad, z Francji. W ubieglym tygodniu byl tzw Teleton - akcja charytatywna na choroby genetyczne. Zebrali miliony Euro- mimo, ze jestesmy w powaznym kryzysie ekonomicznym. A akcje " Restauracje Serca".....zbiorki na biedne dzieci....operacje..... Pomyslcie o ludziach ktorzy bezinteresownie lecza w Afryce, Azji, Ameryce Lacinskiej dzieciaki, chore kobiety, starcow. Zdecydowanie swiat nie choruje na znieczulice.

Ale.....i tu jest problem. Mamy wielu oszustow i naciagaczy, ktorzy sprytnie wykorzystuja "dobre serduszka" i "hojna kieszen". Czasami sie zdarza, napewno zadko, ale zdarza, ze osoba, ktora bezinteresownie stara sie pomoc - w podziekowaniu dostaje po placach.

Osobiscie jezeli komus pomagam, a zdarza mi sie dosc czesto, czasami za czesto - nigdy nie oczekuje slowa dziekuje, poprostu pomagam i na tym sie konczy.

krystynacz46 17-12-2008 20:02

Małgorzato G podziwiam za odwagę i zaangażowanie ,pozdrawiam ,życzę powodzenia.

Małgosia G. 17-12-2008 20:03

Basiu, to może opowiem jak chciałam zaprosić osobę samotną do domu na wigilię, z domu spokojnej starości w moim mieście. Poszłam tam i powiedziałam o co mi chodzi... Nie masz nawet pojęcia z jakim zdziwieniem i podejrzliwością ta moja propozycja się spotkała.n Pomimo iż tłumaczyłam że niedawno zmarła mi mama, i z chęcią podzielę się towarzystwem i ugoszczę taką osobę w święta, oczywiście podając moje dane, telefon i inne. Nawet nie zostałam dopuszczona do żadnego z zamieszkujących tam ludzi. I powiedz jak można wyjść do ludzi dzisiaj z czystymi intencjami. Pozdrawiam i czekam na twoje zdanie. Basiu podaje mój numer gg 11660805 , prawie codziennie jestem około 20.00. Pozdrawiam serdecznie Małgosia G.

Mar-Basia 17-12-2008 20:11

Malgosiu, przykro mi razem z Toba. Szkoda, ze Twoje szlachetne intencje nie sa docenione. Glowa do gory. Moge Ci tylko jedno powiedziec, ze gdybym mieszkala blisko Ciebie, bylabys naszym "gosciem" wigilijnym. Pozdrowienia. :)

basia73 17-12-2008 21:52

Ja również podziwiam Małgosię za chęć niesienia pomocy starszym ludziom.

Basia. 17-12-2008 22:29

Małgosiu
 
Cytat:

Napisał Małgosia G.
Basiu, to może opowiem jak chciałam zaprosić osobę samotną do domu na wigilię, z domu spokojnej starości w moim mieście. Poszłam tam i powiedziałam o co mi chodzi... Nie masz nawet pojęcia z jakim zdziwieniem i podejrzliwością ta moja propozycja się spotkała.n Pomimo iż tłumaczyłam że niedawno zmarła mi mama, i z chęcią podzielę się towarzystwem i ugoszczę taką osobę w święta, oczywiście podając moje dane, telefon i inne. Nawet nie zostałam dopuszczona do żadnego z zamieszkujących tam ludzi. I powiedz jak można wyjść do ludzi dzisiaj z czystymi intencjami. Pozdrawiam i czekam na twoje zdanie. Basiu podaje mój numer gg 11660805 , prawie codziennie jestem około 20.00. Pozdrawiam serdecznie Małgosia G.

strasznie mi przykro z powodu tego co Ciebie spotkało. :mad: Nie jestem w stanie zrozumieć postępowania administracji tego domu, czy mamy takie durne przepisy czy urzędniczki nie chciały sobie dokładać pracy? :confused:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:37.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.