Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Różności - wątki archiwalne (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-roznosci-watki-archiwalne-191.html)
-   -   Wspólny dom-koncepcja na łatwiejsze i tańsze życie (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/roznosci-watki-archiwalne/t-wspolny-dom-koncepcja-na-latwiejsze-i-tansze-zycie-2826-print.html/)

Sfinks 20-07-2008 16:10

Wspólny dom-koncepcja na łatwiejsze i tańsze życie
 
Dla osób samotnych zdecydowanych na wspólne zamieszkanie w nowym domu.Każdy senior miałby oddzielny pokój lub dwa i sanitaria.Dla wszystkich mieszkańców wspólny salon rekreacyjny i kuchnia.Do przygotowywania posiłkówi, konserwacji domu opłacane osoby.Ww.sprawy oraz inne do uzgodnienia.Na dzień dzisiejszy są dwie koncepcje :jedna od zaraz w piętrowym domu na wsi 30km od Warszawy (zakończenie budowy 2004),z dobrą komunikacją do Warszawy ,druga we wspólnie zaprojektowanym i nowo wybudowanym.

Basia. 20-07-2008 16:21

Wygląda zachęcająco
 
Cytat:

Napisał Sfinks
Dla osób samotnych zdecydowanych na wspólne zamieszkanie w nowym domu.Każdy senior miałby oddzielny pokój lub dwa i sanitaria.Dla wszystkich mieszkańców wspólny salon rekreacyjny i kuchnia.Do przygotowywania posiłkówi, konserwacji domu opłacane osoby.Ww.sprawy oraz inne do uzgodnienia.Na dzień dzisiejszy są dwie koncepcje :jedna od zaraz w piętrowym domu na wsi 30km od Warszawy (zakończenie budowy 2004),z dobrą komunikacją do Warszawy ,druga we wspólnie zaprojektowanym i nowo wybudowanym.

czy można prosić o więcej konkretów?

Ewita 20-07-2008 16:37

Ciekawa koncepcja!
 
Ciekawa jestem, jak kształtują się koszty dla poszczególnych mieszkańców?

tadeusz50 20-07-2008 16:54

Przyłączam się do pytania Ewity. Zadam jednak jeszcze jedno. Budowa tego jednego jest zakończona, bo pisząc "zakończenie 2004" rozumiem przewidywany czas skończenia budowy. Powinno chyba być budynek oddano do użytku 2004.

Sfinks 20-07-2008 17:07

dom jest użytkowany od 2004 roku

Bajadera07 20-07-2008 17:07

A jak tam z duszpasterską posługą ?

Sfinks 20-07-2008 17:14

Basiu nie wiem co Cię interesuje.Kto jest zainteresowany szczegółami można pisać na mój e-mail:Sfinks109@wp.pl

Sfinks 20-07-2008 17:22

Jeśli chodzi o koszty nowego domu - będzie to wspólna decyzja przyszłych użytkowników i usytuowania nieruchomości.

tadeusz50 20-07-2008 17:34

Sfinksie
Ponieważ bywam dość dociekliwy dom może być uzytkowany i dalej budowany, czyli mieszkańcy mieszkają faktycznie na budowie. Czy też budowa jest zakończona i prawnie oddana do użytku zgodnie z przeznaczeniem i nie odsyłaj na emajl. To sa podstawowe wymagane wiadomości plus oczywiście cena.

inka-ni 20-07-2008 17:39

I ta wiadomośc interesuje innych,ale trochę konkretów-oplaty ile trzeba wplacić na jakich warunkach.?

Basia. 20-07-2008 17:40

Sfinksie-Elu
 
na forum z całą pewnością przebywają osoby zainteresowane możliwością zamieszkania w takim domu. Daj więcej informacji, szczegóły omówisz z zainteresowanymi bezpośrednio. :)

Alsko 20-07-2008 17:46

Koncepcja ciekawa, ale...
 
Brak mi podstawowych informacji.
Szczególnie informacji o wysokości opłat miesięcznych oraz wyposażeniu pokoi.

Na podstawie "podchodów" robionych przez komitet założycielski takiego domu na moim terenie wiem, że koszty są dość wysokie.

Ewita 20-07-2008 18:19

No właśnie...
 
Ciekawa jestem, czy z moimi dochodami mam jakieś szanse i co oferuje mi się w zamian???

Sfinks 20-07-2008 18:21

To jest moja koncepcja na życie.O szczegółach będę rozmawiała z osobami ,które się nawzajem zaakceptują,bo to jest podstawowy warunek ,do dalszych rozmów,ponieważ kazdy ma inne wymagania i inne możliwości.A jeśli chodzi o cenę nowego domu to będzie ona zależała od decyzji przyszłych mieszkańców.Wyrażnie to wcześniej napisałam

tadeusz50 20-07-2008 18:26

Sory zamków z piasku nie buduję. Brak konkretów.

Alsko 20-07-2008 18:27

To nie tak!
 
Cena nie zależy od decyzji przyszłych mieszkańców!
Na budowę domu trzeba zaciągnąć kredyt, chyba że macie sponsora-maniaka, który sypie groszem nie oglądając sie na nic. Utrzymanie domu tez kosztuje.
To mi wygląda na utopijne mrzonki. Przepraszam Cię Sfinksie, nie chcę Cię dotknąć, ale żyjemy tu i teraz.

Sfinks 20-07-2008 18:28

Ewito też jestem zainteresowana by koszty były jak najniższe i to my wspólnie zadecydujemy o kosztach tego domu.Od czegoś trzeba zacząć.Ja zaczełam od koncepcji. Na sprawy dotyczące nowego domu będą mieli wpływ wszyscy zainteresowani. To znaczy że wszyscy będą decydować o kosztach.Inne koszty są jeśli buduje firma ,a inne jeśli budowa prowadzona jest metodą gospodarczą,czyli ktoś z przyszłych właścicieli ma bezpośredni nadzór.

Ewita 20-07-2008 18:34

Ależ to bzdura!
 
Cytat:

Napisał Sfinks
To jest moja koncepcja na życie.O szczegółach będę rozmawiała z osobami ,które się nawzajem zaakceptują,bo to jest podstawowy warunek ,do dalszych rozmów,ponieważ kazdy ma inne wymagania i inne możliwości.A jeśli chodzi o cenę nowego domu to będzie ona zależała od decyzji przyszłych mieszkańców.Wyrażnie to wcześniej napisałam

Nie chcę być niegrzeczna, ale... Ta "koncepcja na życie" ma być poszukiwaniem naiwnych, którzy się rzucą głową w studnię??? To chyba jednak nie tu, nie na tym forum!!! Prędzej sami stworzymy sobie wspólny dom! Ale wtedy wszystkie warunki będą jasno określone, a nie - przepraszam - pieprzenie o tym, że cena domu zależeć będzie od decyzji przyszłych mieszkańców!:mad:

Basia. 20-07-2008 18:36

Elu
 
napisałaś też o domu, w którym można zamieszkać od zaraz ...... ta koncepcja jest interesująca dla naszych forumowych kolegów, napisz coś więcej na ten temat. Podaj dokladniejszą lokalizację, napisz coś o warunkach jakie muszą spełnić osoby zainteresowane zamieszkaniem w tym domu.

tadeusz50 20-07-2008 19:17

Sfiksie
Jeszcze jedno uważam ważne pytanie. Co z prawem własności za wybudowane lokum? Do kogo będzie należeć po śmierci mieszkańca?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:03.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.