Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Społeczeństwo - wątki archiwalne (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-spoleczenstwo-watki-archiwalne-182.html)
-   -   Mówi wynalazca IXI ... (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo-watki-archiwalne/t-mowi-wynalazca-ixi-...-2195-print.html/)

z centrum 29-03-2008 23:08

Mówi wynalazca IXI ...
 
" Pierwszy milion zarobiłem na recepturze proszku IXI ." :confused:

" ..., przy Okrągłym Stole Balcerowicz powtarzał, że było tylko dwóch liberałów: on i ja. "

" Generalnie ludzie nie rozumieją, że nie ma darmowych obiadów. "

" Mam nadzieję, że ten rząd okaże się odważny i nie podda się dyktatowi górników i pielęgniarek. Mam nadzieję, że będzie prywatyzował i reformował. "

KTO TO MÓWI ?
wywiad w dzisjszym PolskaTheTimes

siekierka 30-03-2008 12:24

Podejrzewam, że autorzy tych wypowiedzi nie byli godni, aby zapisać się w pamięci uczestników KSC. Będziesz chyba musiał sam ich rozszyfrować ...;)

z centrum 30-03-2008 19:02

Cytat:

Napisał siekierka
Podejrzewam, że autorzy tych wypowiedzi nie byli godni, aby zapisać się w pamięci uczestników KSC. Będziesz chyba musiał sam ich rozszyfrować ...;)

To wypowiedzi Jednego Autora.
Autor ma na imię - Mieczysław i był ministrem w rzadzie także Mieczysława.
Kto to :)

siekierka 30-03-2008 19:15

Z Mieczysławów. prócz pewnego znajomego który raczej nie zajmował się polityką, kojarzą mi się tylko Rakowski i Moczar :cool:

z centrum 30-03-2008 19:21

Tak - to u tego Pana był ministrem od gospodarki Mieczysław Wilczek.

Pamiętam, jak bodaj w 1988 w TV opowiadał, że chodzi tylko w dobrych butach - takich po 200 USD

senior A.P. 30-03-2008 19:37

A Mietek Wachowski ?

siekierka 30-03-2008 19:42

Miecio Wachowski..."kto nie z Mieciem, tego zmieciem"to u Lecha Wałęsów taki minister -kierowca.
A o Wilczku faktycznie zapomniałem. To w jego willi kręcono nawet film kryminalny. Tytułu niestety nie pamiętam. To jedn z pierwszych, legalnych, znanych ogólnie "kominiarzy" finansowych :cool:

z centrum 31-03-2008 18:16

Wilczek - ostry przeciwnik związków zawodowych.
Twierdzi, że u nas byłby dobry stan prawny dla działalności gospodarczej tak jak w Wielkiej Brytanii.
Może DTusk uczyni ten cud - pomocnik Palikot jest w akcji.

kufa86 01-04-2008 16:15

Z tym IXI to ściema.
Ogólnie wiadomo jest, że to kapitan Klos wykradł recepturę zachodnim imperialistom.

senior A.P. 02-04-2008 15:21

Darmowych obiadow nie ma ale sa ze znizka,dla ....... .
Z tym zarabianiem milionow tez bywa roznie ,chocazby u Pana Palikota nie wspominajac innych.
Jego zona wygadala prawie wszystko.

z centrum 03-04-2008 20:49

W dzisiejszym Polska Dziennik - polskatimes.pl
napisane zostało, że "Dawni własciciele w końcu odzyskają nieruchomości".
Rodzina Jabłkowskich odzyska kamienicę w Warszawie, a do rodziny Branickich wróci pałac w Wilanowie, bezprawnie zagrabiony po 1945 r.

Niech odzyskują - byle nie żądali dopłat do utrzymania tych pałaców od ministerstwa kultury.
Bo to sporo kosztuje - z opłat za zwiedzanienie nie zbierze się na tyle.

Lila 03-04-2008 21:12

Jasne,jest ich to muszą odzyskać..
A w końcu dlaczego mają im turyści chodzić po domach ? Hotel eksluzywny ,pod nazwą ''Kara Mustafa '',łaźnie tureckie i jaccuzi.Turyści -fora za dwora.
Bo niby z czego mają utrzymać pałac ,jak po reformie rolnej ,majątki im państwo zabrało..A złodziejstwa dłużej chyba nie można tolerowac.Czy obywatele Izraela są lepsi od naszej arystokracji ?

Pani Slowikowa 04-04-2008 01:15

A moze niedlugo
 
zaczna zwracac majatki Polakow na Litwie..??

Basia. 04-04-2008 02:52

Asiu
 
Cytat:

Napisał Pani Slowikowa
zaczna zwracac majatki Polakow na Litwie..??

pomarzyć dobra rzecz, marzenia nic nie kosztują. :) Kto wie, może doczekamy cudu?

siekierka 04-04-2008 17:22

Tylko przed zwrotem majątku, trzeba Jabłkowskim, Branickim i innym "byłym właścicielom" kamienic i pałaców wystawić rachunki za powojenną odbudowę, bieżące remonty i 60-cio letnią opiekę nad tym majątkiem. Bo oni o swój majątek w porę nie zadbali i gdyby nie zaangażowanie Państwa Polskiego byłyby to dziś piękne kupy gruzów.;)

Lila 04-04-2008 17:47

Cytat:

Napisał siekierka
Tylko przed zwrotem majątku, trzeba Jabłkowskim, Branickim i innym "byłym właścicielom" kamienic i pałaców wystawić rachunki za powojenną odbudowę, bieżące remonty i 60-cio letnią opiekę nad tym majątkiem. Bo oni o swój majątek w porę nie zadbali i gdyby nie zaangażowanie Państwa Polskiego byłyby to dziś piękne kupy gruzów.;)


Kurczę,Siekierka ...z byka spadłeś ?

A jak Ci złodziej ukradnie samochód i policja w końcu go odzyska,to będziesz złodziejowi płacił za wymianę oleju i tankowanie ,oraz za zamalowanie otarcia lakieru ? Bo ty w porę tego nie zrobiłeś ???

Ludzie,co się dzieje z Wami ?
Czy oni prosili państwo o tę opiekę ?:rolleyes:

Pani Slowikowa 04-04-2008 17:52

Tak Lilu
 
Cytat:

Napisał Lila
Kurczę,Siekierka ...z byka spadłeś ?

A jak Ci złodziej ukradnie samochód i policja w końcu go odzyska,to będziesz złodziejowi płacił za wymianę oleju i tankowanie ,oraz za zamalowanie otarcia lakieru ? Bo ty w porę tego nie zrobiłeś ???

Ludzie,co się dzieje z Wami ?
Czy oni prosili państwo o tę opiekę ?:rolleyes:


ale tylko w wypadku kiedy ty masz wiecej pieniedzy od zlodzieja...:rolleyes: :D

Lila 04-04-2008 18:03

Cytat:

Napisał Pani Slowikowa
ale tylko w wypadku kiedy ty masz wiecej pieniedzy od zlodzieja...:rolleyes: :D



A co złodzieja obchodzą moje pienądze ? Komunizma niet..

Pani Slowikowa 04-04-2008 18:07

Cytat:

Napisał Lila
A co złodzieja obchodzą moje pienądze ? Komunizma niet..



He he he he :D Wlasnie zlodzieja obchodza BARDZO TWOJE PIENIADZE.. :D :D

siekierka 04-04-2008 20:27

Lila
 
To nie to samo. Jeśli ktoś uciekł z Polski do np. Palestyny albo USA albo innej zagranicy,a tu zostawił swój rozwalony przez Niemców majątek na pastwę losu, ktoś go tu odbudował, podniósł z gruzów,dbał przez niego przez całe życie, to czyje prawo jest lepsze? Co Ci podpowie twoja rodzinna "Papuga " na ten temat? Ciekaw jestem jej orzeczenia.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:38.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.