Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Kosmetyki (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-kosmetyki-133.html)
-   -   Domowe maseczki? (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/kosmetyki/t-domowe-maseczki-12788-print.html/)

Klara54 20-03-2013 23:03

Domowe maseczki?
 
Drogie Panie,

jakie macie sposoby na domowe maseczki? Oprócz oczywiście tradycyjnego ogórka na oczy :)
W końcu za pomocą produktów spożywczych możemy świetnie i tanio zregenerować naszą skórę, zamiast kupować jakieś produkty kosmetyczne z podejrzanym składem.

teresa4710 07-04-2013 17:41

Moja maseczka na wygładzenie zmarszczek.100g korzenia pietruszki posiekac i zalac wrzątkiem.Gotowac pod przykryciem 15 minut.Ostudzc,odcedzic i dolac 1 łyżkę soku z cytryny i odstawic do lodówki.Przecierac twaz rano i wieczorem

krystynka 07-04-2013 18:04

Przygotowując sobie maseczkę trzeba pamiętać o konserwantach w nich zawartych, które mogą być przyczyną alergii przy wrażliwej cerze.
Najlepiej kupować wtedy produkty w sklepach ze zdrową żywnością lub zielarskich.
Tyle zapamiętałam z rady kosmetyczki i w sumie od tamtej pory nie robię żadnych maseczek, bo faktycznie skutki były rożne.
Stosuję tylko kremy - z serii AA lub oliwkowy.
Mam cerę wrażliwą.

elwira_57 08-04-2013 09:04

?Maseczka na wszelkie przebarwienia - z aspiryną :-)

Katarzyna i Jerzy 21-07-2013 22:46

Na suchą skórę;
- stosujemy olejki natłuszczające na całe ciało; migdałowy, oliwa z oliwek, rycynowy, awokado, z pestek winogron, olej rzepakowy,
- kąpiel w mleku, lub z dodatkiem 2 szklanek soli gorzkiej, suszonych wodorostów,
- żel aloesowy, krem z kwasem halurionowym, kosmetyki z alfahydrokwasami AHA,
- maseczka na twarz z gotowanej fasoli z oliwą z oliwek, lub żółtek jaj, soku z limonki, soku pomarańczowego i oliwy z oliwek na 15 minut,
- skórki z awokado z dodatkiem oleju z rozgniecionej witaminy E,
- natłuszczamy ciało lanoliną, olejami mineralnymi, wazeliną, margaryną,
- maseczka z bananów, siemienia lnianego, orzeszki ziemne i mleko, papka dodać trochę miodu,
- stosuj mydła natłuszczające i nawilżające, mydła w płynie,
- sok ze świeżego ogórka, majonez, utarte jabłka, miód i woda różana,
- kąp się krótko w letniej wodzie, dodawaj płyny zmiękczające, zawsze na noc,
- można się kąpać bez mydła np. używając żelu aloesowego,
- kup domowy nawilżacz powietrza,
- utrzymuj stosunkowo niską temperaturę w mieszkaniu,
- pij do 2 litrów płynów dziennie,
- maseczka z brzoskwini, z naturalnej glinki i liścia mięty,
- nawilżaj regularnie twarz i ręce,
- do kąpieli 6 kropli ekstraktu z owsa lub olejku lawendowego,
- nie pij kawy, alkoholu, rzuć palenie,
- krem nawilżający na 30 minut przykładamy gazę namoczoną wodą mineralną
- stosuj oliwkę kosmetyczną dla dzieci,

babciatrudzia 10-12-2013 15:28

Ponoć bardzo dobra jest maseczka z kawy, ale niestety nie pamiętam dokładnego przepisu.

kalinkaa 14-11-2014 23:31

Kochane Panie,
Proszę doradźcie mi jakąś wspaniałą maseczkę na rozszerzone naczynka. Do tej pory nie znalazłam nic na moją naczynkową cerę. Może domowe sposoby pomogą bardziej niż kremy.

promienna 31-12-2014 17:25

Cytat:

Napisał babciatrudzia
Ponoć bardzo dobra jest maseczka z kawy, ale niestety nie pamiętam dokładnego przepisu.

Z kawy to ja umiem zrobić peeling. Dodaje się fusy do żelu pod prysznic lub oliwki i masuje całe ciało.

kalina3 19-01-2015 11:45

Z domowych maseczek stosowałam tylko z ogórkiem ;). Pamiętam, że kiedyś zrobiłam sobie maseczkę z dodatkiem miodu (ale nie pamiętam dokładnie co tam było, jakieś owoce) tylko ciężko mi to było potem zmyć, więc się zniechęciłam.

PS. Peeling kawowy jest świetny, chociaż ja go stosuję na całe ciało, ale nie na twarz.

babciaiwonka 12-12-2016 15:18

Ja to tylko kremik nivea na buzię wieczorem

kalina3 15-12-2016 15:30

A ten kremik ma dobry skład? Bo wydaję mi się, że niestety nie.

rudadagusia 25-01-2017 13:22

Jasne, domowe maseczki to świetna sprawa! Ja od jakiegoś czasu przygotowuje sobie najczęściej tą z awokado albo z czerwonej glinki i nie narzekam ;) No a oprócz tego staram się też wybierać dobre jakościowo kosmetyki, z w miarę naturalnym składem. Ostatnio odkryłam świetny płyn do demakijażu - La Prairie Cellular Eye Makeup Remover - polecam szczególnie tym z wrażliwą skórą, bo działa naprawdę doskonale. Nie podrażnia, redukuje zaczerwienia;)

kalina3 14-03-2017 21:49

Tylko mi domowe maseczki szybki spływają z twarzy. To jest największy problem.

Małgorzata_55 27-03-2017 11:59

Ja zawsze robię sobie maseczki z glinki, fajnie działają na skórę.

kalina3 09-05-2017 13:40

U mnie glinka w ogóle się nie sprawdza. Dzisiaj będę testować maseczkę z płatków owsianych.

wesolysenior 10-05-2017 14:06

ja zwykle kupuję maseczki bo sama jakoś nie umiem się za to zabrać.

aszczerbik 18-05-2017 15:38

Ja robię sobie bardzo prostą maseczkę, która działa cuda :) Potrzebne jest pół awokado i łyżeczka miodu. Robimy z tego paćkę i nakładamy na twarz na 20 min, a następnie zmywamy i tonizujemy. Super nawilża :)

kalina3 11-06-2017 09:21

Awokado ma faktycznie bardzo dobre właściwości. Ale ja na maseczkę go jeszcze nigdy nie stosowałam.

Grażka53 12-06-2018 16:14

Jeszcze nigdy nie robiłam takich maseczek, muszę wypróbować. Podobno awokado jest na prawdę świetne.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:43.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.