Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Dieta (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-dieta-86.html)
-   -   OWOCE WARZYWA co o tym MYŚLICIE? (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/dieta/t-owoce-warzywa-co-o-tym-myslicie-6281-print.html/)

Damian17 29-12-2009 17:51

OWOCE WARZYWA co o tym MYŚLICIE?
 
Spożywając owoce i warzywa dostarczamy organizmowi antyoksydantów ,wspomagających proces neutralizowania wolnych rodników.

Lila 29-12-2009 18:18

Warzywa - tak, owoce niekoniecznie.

Jadzia_G 29-12-2009 22:18

Kiedyś czytałam że jabłka - tak zalecane przez dietetyków wcale nie są dobre dla ludzkiego organizmu - ale nie wiem czy to prawda - ja np. nie wyobrażam sobie ich nie jeść i chyba uboga byłaby nasza dieta gdyby nie owoce.

Bianka 30-12-2009 10:48

Powinno się jeść warzywa gotowane. Surówki, soki, owoce wcale nie są tak zdrowe, jak się teraz powszechnie sądzi...

Nika 30-12-2009 11:43

Nie wyobrażam sobie mojej kuchni bez warzyw i owoców pod każdą postacią.Staram się jeść sezonowe,najlepiej polskie.Ilu dietetyków,tyle teorii, najlepiej zachować umiar /jak we wszystkim/ i kierować sie potrzebami swojego organizmu.

antyla 30-12-2009 15:21

Jeśli chodzi o mnie, to uwielbiam owoce i warzywa. Nie wyobrażam sobie kuchni bez nich. Stosuję je w różnych postaciach, na surowo, duszone, gotowane..... Na oknie zimą zawsze mam pod ręką rzeżuchę , natkę pietruszki i świeże zioła w doniczce.

Damian17 30-12-2009 16:26

To sie zgadza ilu dietetyków tyle opini,ważne żeby owoce były z działki a nie z supermarketu.

Surowe warzywka mniam a ile witam błonnika palce lizac

bronczyk 31-12-2009 23:38

A ja lubię owoce i warzywa tylko jem, ponieważ mi smakują. Nie zastanawiam się czy to oksydanty lub antyoksydanty. Smakuje jem. Chyba błonnik to na smak nie ma wpływu, tak myślę, ale ja mam braki w wiedzy o tych różnych środkach bezwzględnie potrzebnych organizmowi. Phi, jakoś żyję.

Damian17 02-01-2010 15:09

JA jem wszystko co mi smakuje,a czasem jest to smażona kiełbasa z jajkami wiec napewno nie zdrowe,ale organizm potrzebuje więc zjem.

Arti 02-01-2010 15:13

Cytat:

Napisał bronczyk
A ja lubię owoce i warzywa tylko jem, ponieważ mi smakują. Nie zastanawiam się czy to oksydanty lub antyoksydanty. Smakuje jem. Chyba błonnik to na smak nie ma wpływu, tak myślę, ale ja mam braki w wiedzy o tych różnych środkach bezwzględnie potrzebnych organizmowi. Phi, jakoś żyję.


Phi? do czasu brończyk do czasu ;)

Kasandra1 02-01-2010 17:08

Owoce jem przewaznie codziennie, tak samo warzywa, najlepiej lubie sok z marchwi, ktory pije 3 razy w tygodniu. nie sam, bo nie smakuje mi, ale w sokowirowce oprocz marchwi wrzuce, jabko czy kiwi.

bronczyk 02-01-2010 18:54

Artfilko kochana żebyś nie wiem jak zdrowo jadła to i tak zawsze będzie to życie do czasu, do czasu wezwania w zaświaty.

Zdzisia 02-01-2010 19:07

Cytat:

Napisał Bianka
Powinno się jeść warzywa gotowane. Surówki, soki, owoce wcale nie są tak zdrowe, jak się teraz powszechnie sądzi...

Jestem tego samego zdania.Warzywa gotowane,duszone są łatwiej trawione i tak samo wartościowe jak surówki. Znakomite są owoce suszone - oprócz witamin zawierają dużo błonnika. Ostatnio odkryłam jak pyszna (i zdrowa) jest kiszona kapusta ugotowana z suszonymi śliwkami.Nie trzeba do niej dodawać tłuszczu! Spróbujcie:)

Jadzia_G 02-01-2010 19:11

Cytat:

Napisał Zdzisia
Jestem tego samego zdania.Warzywa gotowane,duszone są łatwiej trawione i tak samo wartościowe jak surówki. Znakomite są owoce suszone - oprócz witamin zawierają dużo błonnika. Ostatnio odkryłam jak pyszna (i zdrowa) jest kiszona kapusta ugotowana z suszonymi śliwkami.Nie trzeba do niej dodawać tłuszczu! Spróbujcie:)


Dodam jeszcze - kiszona kapusta gotowana jedynie z suszonymi grzybami, tez bez tłuszczu - polecam.

krystynka 02-01-2010 21:03

A kapustę ze śliwkami muszę wypróbować, z grzybkami już znam.

Vika 02-01-2010 22:21

grzyby,marchewka i inne smakołyki...............
 
Cytat:

Napisał krystynka
A kapustę ze śliwkami muszę wypróbować, z grzybkami już znam.



Niemożliwe!:DMuszę i ja spróbować,może tym razem nie zaszkodzi?


"""nadinn
Owoce jem przewaznie codziennie, tak samo warzywa, najlepiej lubie sok z marchwi, ktory pije 3 razy w tygodniu. nie sam, bo nie smakuje mi, ale w sokowirowce oprocz marchwi wrzuce, jabko czy kiwi."""

:D świetny pomysł,gratuluję wytrwałości

Zdzisia 03-01-2010 17:18

Cytat:

Napisał Jadwiga_G
Dodam jeszcze - kiszona kapusta gotowana jedynie z suszonymi grzybami, tez bez tłuszczu - polecam.

Ugotuję,pewnie też bardzo smaczna :)

rebelio 03-01-2010 23:46

ja tam rąbie kaszki albo ryż z jarzynami duszonymi, czy inaczej przyrządzonymi i córka mi przykazała, a ona się kocha w dietetyce, że powinnam połowę jeśc surowizn i zaczynać zawsze od surowych, niekoniecznie mi sie to udaje, tak jak niekoniecznie udaje mi sie ominąć nabiał, łakoma jestem, ale podstawa to jarzyny, jest to ogólnie w zgodzie z teorią mojego lekarza pierwszego kontaktu, ktory też uwaza ze jarzyny i owoce to najzdrowsze rzeczy na swiecie z naciskiem na jarzyny

moja córka z kolei uważa ze owoce w sposób naturalny stworzone sa to łykania, rośliny specjalnie je po to wyprodukowały, są najsmaczniejsze i zasadniczo stworzone do żarcia, niejako tylko do tego służą bo tak się roślinki rozmnażają i amen, co tu dużo gadać, smaczna dieta

kochani,odkąd tak się traktuje - przestałam chorować w ogóle, sorry że takie herezje wygaduje ale kiedys bardzo chorowalam a jak sie pozegnalam z nabialem i cukrem, alleluja! normalnie jak jakaś sekciara funkcjonuje :D

rebelio 03-01-2010 23:49

Cytat:

Napisał Jadwiga_G
Dodam jeszcze - kiszona kapusta gotowana jedynie z suszonymi grzybami, tez bez tłuszczu - polecam.

tak sie robi bigos wegetarianski, do tego mozna cebule i cos tam do smaku, suszone śliwki zamiast mięsa, nawet rodzynki potrafilam tam wciupać... zawsze tak robilam jak ktoś chciał VEGE.. a teraz mój syn je tylko surową kiszona kapustę bo sie doczytal ze to jest cudo najwyższego lotu i koniec z bigosami :D

Nika 04-01-2010 08:25

O zaletach surowej kiszonej kapusty wiedzieli juz nasi przodkowie.U mojej babci stała w tzw. komorze dębowa beczka z kapuchą i kiszonymi jabłkami z wierzchu/ten specjał mi nie smakował/.Jadamy bardzo dużo kapusty w postaci surówki-łączę ją w zależności od ochoty z kiszonym ogórkiem, cebulką,czosnkiem lub marchewką i odrobiną dobrej oliwy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:50.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.