Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Choroby, badania, terapie (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-choroby-badania-terapie-87.html)
-   -   ostrogi (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/choroby-badania-terapie/t-ostrogi-2352-print.html/)

finezja 18-04-2008 12:36

ostrogi
 
okazalo sie ze mam ostrogi w obydwu pietach ... lekarz zaproponowal operacje ... czy moze ktos zna jakis inny sposob leczenia tego schorzenia ? ... slyszalam ze po jakims czasie i tak to odrasta

Bianka 18-04-2008 13:07

Finezjo
 
Tu jest cała dyskusja na ten temat, aż na pięciu stronach. Może coś znajdziesz

http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3156105

finezja 18-04-2008 13:44

dziekuje bianko :) ..naczytalam sie i jestem przerazona :((

Bianka 18-04-2008 14:02

Niektórzy opowiadali o sukcesach w walce z tym schorzeniem. Więc czemu Ty również nie miałabyś odnieść sukcesu? Dużo zdrówka, na pewno będzie dobrze :))

Kundzia 18-04-2008 14:29

U mnie w dwa lata temu,gdy zaczęłam zbyt często wykręcać sobie nogę w kostce,zdjagnozowano ostrogi piętowe.Były paskudnie usytuowane pod piętą i z dziwnym pochyleniem.Lekarz zalecił mi fizykoterapię : ultra-dzwięki i laser.Łącznie wzięłam 3 razy po 10 zabiegów.Ostroga w miarę zabiegów skruszała się i wygładzała.Do dnia dzisiejszego mam jej ślady ale nie są już uciążliwe.
Dodam jeszcze,że po pierwszych zabiegach ostrogi stają się bardzo bolesne,co czasami zniechęca do tych metod,ale tak po 5 zaczyna przychodzić znaczna ulga.Polecam,bo jest to nieinwazyjna metoda.Nawet jeżeli są to usługi które są płatne to warto.Na NFZ dają tylko 10 na początek ,ale im szybciej się powtórzy to lepiej.

Pani Slowikowa 18-04-2008 15:02

Lo matko!!!
 
Co to sa te ostrogi?? Pierwszy raz slysze???:confused:

Kundzia 18-04-2008 15:14

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Pani Slowikowa
Co to sa te ostrogi?? Pierwszy raz slysze???:confused:

To narośla kostne które najczęściej robią się na stopach,najboleśniejsze są ostrogi umiejscowione na kości piętowej,przybierają rużne kształty ,mogą być płaskie,spiczaste,po prostu różne.
Ich przyczyną jest zapalenie rozścięgna podeszwowego (silnej blaszki ścięgnistej rozpiętej na podeszwie stopy między guzem piętowym a palcami) i tkanki podskórnej w okolicy pięty drażnionych przez zmiany zwyrodnieniowe tworzące się na powierzchniach guza kości piętowej w postaci tzw. ostróg piętowych. Ostrogi te tworzą się na dolnej i górnej powierzchni tej kości lub czasem tylko na jednej z nich.
Załącznik 14254

Leczenie jest zwykle zachowawcze. Zaleca się wkładki odciążające tę okolicę stopy oraz zabiegi fizykalne, do których należą: ultradźwięki, diatermia, jonoforeza i laser.
Zwykle po takim leczeniu dolegliwości ustępują. Zdarza się jednak, że po jakimś czasie ostrogi piętowe znowu mogą dać znać o sobie.
Nie radzę zgadzać się na operację,bardzo szybko odrasta.

Kundzia 18-04-2008 15:17

Gorsze od ostróg mogą chyba być tylko haluksy.
Haluksy (halluxy, paluchy koślawe, hallux) są chorobą cywilizacyjną dotyczącą przede wszystkim kobiet i wynikającą z noszenia butów na wysokich obcasach, nadwagi oraz stojącego trybu życia. Wysoki obcas powoduje przeciążenie przedniej części stopy, czego skutkiem jest poszerzenie przedostopia i obniżenie poprzecznego łuku stopy, natomiast spiczasty kształt butów zwiększa ucisk na paluch - potęguje to deformacje i ból. Pod wpływem zniekształceń zmienia się biomechanika stopy. Nierównomiernie rozkłada się ciężar ciała, paluch nie jest już wystarczająco silnym punktem podparcia w czasie chodu, pogarsza się wytrzymałość struktur stabilizujących stopę, osłabieniu ulegają mięśnie. Przyczyną występowania tego zniekształcenia u kobiet jest słabsza budowa mięśniowo-więzadłowo-stawowa stopy kobiecej.

ammi1952 18-04-2008 15:18

Nie taki diabeł straszny jak go maluja kilkanascie lat temu miałam ta przypadłośc. Przeszłam ultradzwięki i przeszlo . Tak jak Kundzia pisała pierwsze spowodowały nasilenie bolesności ale bodajze po 5 zabiegu poczułam się jak chorza sarenka wziełam przykładnie do końca przepisane mi zabiegi i hihihi pomimo upływu lat i napływu wagi - czemu o panie nie jest odwrotnie - nawrotów nie ma i oby nie było.

Kundzia 18-04-2008 15:48

Ja co prawda dopiero dwa lata minęły,ale też nawrotów nie mam i mogę kilometrami chodzić,i buty na obcasie ubiorę.Oby tak dalej.

alinap 30-11-2008 20:34

Miałam je kilka lat temu, dostałam 12 zabiegów naświetlania i po jakimś czasie przeszło. Okropieństwo to jest. Miałam koleżanki ,które robiły sobie blokady ale jakoś do tego nie mogłam się przekonać , operacji się bałam, ale na dzień dzisiejszy jest ok

basia73 08-12-2008 21:06

Od czasu do czasu bolą mnie pięty podczas chodzenia, czy to mogą być ostrogi? Nie wyczuwam żadnych narośli.

finezja 09-12-2008 08:43

Basiu .... u mnie rownież nie są wyczuwalne żadne narośla ....
no niestety .. moje ostrogi są tak paskudne... że mimo, iż mialam powtórzone juz dwa razy zabiegi (ultradzwięki, ćwiczenia, bioprądy i jeszcze coś tam) .. to nadal dokuczają i nie chcą zginąć ... powiedziano mi .... że między kolejnymi zabiegami musi być 3-miesięczna przerwa ... więc za m-c pojdę po raz trzeci .... może w końcu je zwalczę ?

leluri 09-12-2008 09:25

znajoma miała ostrogi i twierdzi,że przypadłość ustąpiła dzięki moczeniu stóp w wywarze z obierek ziemniaczanych, co Ci zależy spróbować?

basia73 09-12-2008 10:00

Na pewno spróbuję, dzięki.

finezja 09-12-2008 14:57

ja równiez spróbuję ... dziekuję :)

ansty 27-01-2009 10:31

A ja polecam na ostrogi wkładki magnetyczne do butów.Można je zakupić w Klubie dl Ciebie /takie wydawnictwo/.Zainteresowanym mogę podać namiary.Mnie pomogły bardzo.

elizka 20-02-2017 21:15

Cytat:

Napisał Kundzia
U mnie w dwa lata temu,gdy zaczęłam zbyt często wykręcać sobie nogę w kostce,zdjagnozowano ostrogi piętowe.Były paskudnie usytuowane pod piętą i z dziwnym pochyleniem.Lekarz zalecił mi fizykoterapię : ultra-dzwięki i laser.Łącznie wzięłam 3 razy po 10 zabiegów.Ostroga w miarę zabiegów skruszała się i wygładzała.Do dnia dzisiejszego mam jej ślady ale nie są już uciążliwe.
Dodam jeszcze,że po pierwszych zabiegach ostrogi stają się bardzo bolesne,co czasami zniechęca do tych metod,ale tak po 5 zaczyna przychodzić znaczna ulga.Polecam,bo jest to nieinwazyjna metoda.Nawet jeżeli są to usługi które są płatne to warto.Na NFZ dają tylko 10 na początek ,ale im szybciej się powtórzy to lepiej.



Cytuję tu i potwierdzam zdanie śp. Kundzi o leczeniu ostrogi piętowej, co prawda z roku 2008, ale nadal prawdziwe i pomocne.

Dziś była u nas w domu koleżanka i chwaliła się,że wreszcie po długim cierpieniu ostroga dała jej spokój.
Koleżance też lekarz zalecił ultradżwięki . Ok.2 tyg po zabiegach pięta już nie boli.

Nie muszę daleko szukać,bo mój mąż przechodził to samo. Kuzynka w Busku podobnie.
Nasz syn,który tez cierpiał, poddał się zabiegowi fali uderzeniowej.
No i pomogło.

" Zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej powoduje rozbicie patologicznych zwapnień i zwłóknień. Z tego względu terapia jest zalecana przy zwapnieniach barkowych, ostrogach piętowych, czy różnego rodzaju entezopatiach." To cytuję z internetu

Jednak to lekarz czy fachowiec fizjoterapeuta decyduje o rodzaju zabiegu.

Można też bez długotrwałego czekania samemu wykupić zabiegi. Ceny są różne.
W mniejszych ośrodkach tańsze.
Ultradżwięki są tańsze, a fala droga.Jednak tych pierwszych trzeba wziąć więcej,a fali mniej.

Piszę o tym wszystkim , bo wiem ile osób cierpi na tę dolegliwość.

teraska 21-09-2018 13:41

Polecam serdecznie fale uderzeniowe ponieważ mi bardzo pomogły, a cierpię na ostrogi już od wielu lat. Lekarze z tego co wiem nie przypisuja tych zabiegów na fundusz, warto jest jednak się szarpnac i zdecydować sie na wykupienie pakietu prywatnie.

Na co dzien równiez pomagają mi opaski:
https://www.os1st.pl/produkty/fs6-staw-skokowy

Dają duża ulgę z uwagi na to, że usprawniają przepływ krwi w tkance i zmniejszają ból.

KatPe 25-09-2018 23:35

...
 
Oj współczuje tego bólu każdemu bo wiem jak to jest z tym dziadostwem. Ja akurat operacji uniknęłam bo za nic w świecie nie dałabym się pociąć. Pomógł mi laser wysokoenergetyczny na, który chodziłam do centrum rehabilitacji Kimed u mnie w Warszawie. Ulga już po pierwszej sesji i to taka nie do opisania. Kilka zabiegów i po ostrogach, stan zapalny zwalczony nie trzeba się ciąć.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:19.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.