Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Ogólny (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-ogolny-110.html)
-   -   Umysł wiecznie sprawny - komentarze (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/ogolny/t-umysl-wiecznie-sprawny-komentarze-1156-print.html/)

alinap 25-08-2007 14:58

Umysł wiecznie sprawny - komentarze
 
Komentarz do artykułu: Umysł wiecznie sprawny
--------------------
Proponuję zacząć grać w literki (wirtualna polska , gry online, darmowe) po pół roku nie mam problemów z nazwiskami a rozwiązywałam jolki i logiczne obrazki teraz "literki" zajmiją mi większośc czasu.

wuere'le 25-08-2007 19:54

Umysł wiecznie sprawny.
 
Jak wynika z badań, nasz mózg, podobnie jak mięśnie potrzebuje treningu, w przeciwnym razie dochodzi do atrofii komórek mózgowych.
Pewien amerykański pedagog J. McDowell opisał wyniki badania mózgu szybkim rezonansem magnetycznym oraz inne badania, z których wynika, że nieużywane synapsy - zakończenia komórek mózgowych, są odcinane, tysiące dziennie i bezpowrotnie giną. Pozostają te, które są używane i poprzez takie użycie wzmacniane. Dotyczy to zarówno sfery intelektualnej jak emocjonalnej. Wymieniony wyżej uczony podkreśla szczególną rolę, nazwijmy to treningiem mózgu, w sferze rozwoju emocjonalnego, empatii itp.
Mówiąc krótko, gdzieś już na tych stronach padło takie stwierdzenie, że np. nauka jezyków obcych jest takim dobrym treningiem intektualnym dla mózgu. Rozwiązywanie krzyżówek, uniwersytety trzeciego wieku, udziały w dyskusjach, próbowanie umiejętności rysunkowych, czy malarskich, nauka gry na jakimś instrumencie itp, itp.Mówiąc krótko, wszelki wysiłóek intelektualny wyjdzie nam tylko na zdrowie, a i nam samym da wiele satysfakcji, co z kolei swietnie poprawi nasze samopoczucie. Im człowiek pogodniejszy, tym dłużej żyje!!!

wuere'le 25-08-2007 19:59

Przepraszam za wcześniejszy wpis, znowu się wychyliłem, ale proszę nie traktujcie tego jako wymądrzanie się, to po prostu związane z miom zawodem, stąd temat jest mi jakby bliski.
Było zaproszenie do komentowania, więc zabrałem głos i tyle.

bogda 25-08-2007 20:37

Wuerele...to nie jest wymądrzanie się, masz w 100% albo i więcej racji, dlatego bardzo dobrze , że coś robimy, uczymy się, poznajemy różne rzeczy i tajniki techniki czy elektroniki, ktoś kto nie poszerza swoich wiadomości, cofa się ....a tego chyba nikt nie chce...

Basia. 25-08-2007 21:58

I bardzo dobrze, że zabrałeś ........
 
Cytat:

Napisał wuere'le
Przepraszam za wcześniejszy wpis, znowu się wychyliłem, ale proszę nie traktujcie tego jako wymądrzanie się, to po prostu związane z miom zawodem, stąd temat jest mi jakby bliski.
Było zaproszenie do komentowania, więc zabrałem głos i tyle.

masz całkowitą rację

Alsko 25-08-2007 22:10

Wuerele,
 
dobrze, że to napisałeś, bo to podwarza niektóre wymysły amerykańskich jakoby badaczy jakiś czas temu ukazujące się w prasie (nie pamiętam, gdzie to czytałam, ale było powtarzane w kilku pismach), że na nic trening. Że się ludziska oszukują.
A ja lubię myślęć, że trenowanie tych kilku moich komórek da jakiś efekt :)

Alsko 25-08-2007 22:12

KOrekta: słowo p o d w a ż a ma tak wyglądać, a nie tak, jak się udało napisać!!!

Malgorzata 50 25-08-2007 22:19

Cytat:

Napisał wuere'le
Przepraszam za wcześniejszy wpis, znowu się wychyliłem, ale proszę nie traktujcie tego jako wymądrzanie się, to po prostu związane z miom zawodem, stąd temat jest mi jakby bliski.
Było zaproszenie do komentowania, więc zabrałem głos i tyle.

Dlaczego wymądrzanie -to wszystko szczera prawda a nalezy do tego dodac zdolnośc do zauroczeń i troche seksu przyjemnego i niech żyje niesmiertelność!!!!!

Malgorzata 50 25-08-2007 22:20

Cytat:

Napisał Basia
masz całkowitą rację

A ty Basiu już tu ....ja też

Alsko 25-08-2007 22:22

A Tobie tylko jedno w głowie!!!

Malgorzata 50 25-08-2007 22:23

A co !!!!!

Alsko 25-08-2007 22:40

A może zazdrośc o metrykę? Albo co...

Malgorzata 50 25-08-2007 22:43

Alsko zaraz nas tu pogonią ,że zbaczamy z tematu ....o jaka metrykę...chcialabym miec Twoja metrykę umysłowo -emocjonalną nasza najmlodsza senioritko.Ty te krzyzówki to chyba na tony trzaskasz????? Jas tyz lubię ,a najbardziej w "Przekroju"

tar-ninka 25-08-2007 23:26

A ja tez lubie -krzyżować rozwiązowki- i robie to od lat a i tak te moje szare nieraz odmawiaja wspolpracy .wiec nie wiem jak to jest .

Malgorzata 50 25-08-2007 23:29

Te szare maja taka cechę wredną ,ze czasem odmawiają -moze jakie medykamenta trza zacząć przyjmowac albo co ...Ja sobie je tresuje grajac w scrabble po angielsku z komputerem co się jak fglupi cieszy jak mnie ogra (a przewaznie drń ogrywa!) podskakuje ,tarza sie i w ogole wyprawia brewerie

Alsko 26-08-2007 06:54

Małgoś,
 
Ty mi tu nie podnoś mojej samooceny, nic z tego!

Ale mnie ucieszyłaś możliwością gry w scabble!!! :D
Nie pomyślałam o tym - będę szukała, ino po polskiemu, może mi się uda coś na tego mego głupka ściągnąć. Bo on ma tylko 2 pasjanse i szlus. Ma jeszcze możliwość gry z ludzmi z Sieci w kierki, ale zawsze mnie cofa taka pewna nieśmiałość... A brydż też do luftu... ja jestem tylko i wyłącznie idealny kibic - cichy i bezwonny .
A Przekrój mnie wnerwił, bo mi przestały wychodzić rebusy!!

Ewita 26-08-2007 06:57

Z waszych komentarzy wynika
 
niezbicie, że trzeba nie tylko umysł ćwiczyć (ja też chcę takie polskie scrable!), żeby nie zaśniedział - ale i uczucia trenować, bo zaniknie zdolność kochania na ten przykład. A jak tę drugą dziedzinę ćwiczyć? Czy przyjaźnienie się z kimś może być takim treningiem uczuciowym?

Alsko 26-08-2007 07:08

Chyba tak, Ewuniu.
 
A może z uczuciami jest jak z jazdą na rowerze? Nie zapomina się?

Ewita 26-08-2007 07:15

No przecież
 
Wuere'le naukowo rzecz wyjaśnił: jak synapsy, końcówki, czy inne sensory nie są używane - organizm je wycina, jako bezużyteczne... Ja nie chcę, żeby mi wyciął akurat te, buuu...:mad:

Alsko 26-08-2007 07:21

Nie becz!!!
 
On o synapsach sprawności intelektualnej... Do miłości akurat intelekt nie jest niezbędny. To w innej kieszonce mózgu siedzi - nazywa się chyba >uczucia wyższe< czy jakoś tak :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:11.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.