Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Uzależnienia (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-uzaleznienia-91.html)
-   -   E-papierosy (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/uzaleznienia/t-e-papierosy-8955-print.html/)

Mar-Basia 10-05-2011 13:44

E-papierosy
 
Wiele krajow Europy i swiata zabronily produkcje, sprzedaz i konsumpcje e-papierosow. Powod: substancje, ktorymi sa wypelniane sa szkodliwe dla zdrowia ludzkiego i powoduja w wielu przypadkach powazne komplikacje.

W Polsce ciagle mozna je palic mimo "zakazu".

http://www.sigaro.pl/?7,e-papierosy-...ic-mimo-zakazu

Paula 10-05-2011 14:16


Marbello piszesz o papierosach elektronicznych, których skład wdychanego dymu jest odmienny od zwykłego. Pierwotnie E-papieros był stworzony jako substytut w celu odzwyczajania się od standardowych papierosów. Wdychany dym zawiera parę wodną i nikotynę oczyszczoną, regulowaną w zależności od naboju. Natomiast nie zawiera związków smolistych i związków pirolizy. Jest znacznie mniej szkodliwy od papierosów standardowych.
Faktycznie w Polsce można go kupić ale w mediach jest oczerniany przez "znawców medycyny" z powodu większej szkodliwości dla organizmu a de facto jest zagrożeniem finansowym z widmem krachu dla Koncernów tytoniowych.

Ewunia 10-05-2011 14:44

Hm... o zakazie papierosów w miejscach publicznych głośno jest wszędzie, ale nie dotyczy on e-papierosów (czyli w istocie inhalatorów nikotyny). Mało tego - niektóre inhalatory (tylko nie nazywające się e-papierosami) są normalnie w aptekach sprzedawane (firma na N.).
Elektroniczne papierosy mają na celu 'zastapienie' zwykłych - są bowiem mniej szkodliwe (a te nisko i beznikotynowe praktycznie wcale) dla palacza i zupełnie nie powodują efektu biernego palenia. Dlatego w Polsce - mimo dużych zakusów lobby tytoniowego (tajemnicą poliszynela jest że w Polsce dostają mocno po kieszeni) - nie uchwalono zakazu ich palenia. Są jakieś kraje w których koncerny tytoniowe lobbowały skuteczniej?

jolita 10-05-2011 14:51

a przy okazji
 
może ktoś mi poradzi jaki zestaw (niedrogi) mam wybrać jeśli mój zakup traktowałabym jako awaryjny (tylko do miejsc zakazu) i czy zapas baterii i płynu nie dezaktualizuje się w czasie przerw używania.

Mar-Basia 10-05-2011 16:26

Paula, "znawcy medycyny"?! Wlasnie dzisiaj widziam w TV francuskiej niesympatyczny reportaz na temat e-papierosow. Bylo to zwiazane z dzisiejszym glosowaniem w Parlamencie o zakazie tego typu nikotynowego substitutu. Wiem, ze kraje takie jak Szwajcaria, Japonia, Argentyna...i napewno wiele innych zdecydowanie sa przeciwko.

Obawiam sie, ze za pare lat, kiedy ludzie zaczna miec duze powiklania zdrowotne z powodu tych "wynalazkow techniki" - zaczna sie procesy i wolania o duze odszkodowania, zwroty pieniedzy wylozonych na leczenie przez organy ubezpieczeniowe. Moze nalezy sie zastanowic?

W koncu nie w tym rzecz, nie taki byl sens mego postu. Zwykle zapytanie, post ostrzegawczy - nie mam nic wspolnego z koncernem tytoniowym, jak do dzisiaj.;)

jasinek123 10-05-2011 16:44

cdn
 
Cytat:

Napisał jolita
może ktoś mi poradzi jaki zestaw (niedrogi) mam wybrać jeśli mój zakup traktowałabym jako awaryjny (tylko do miejsc zakazu) i czy zapas baterii i płynu nie dezaktualizuje się w czasie przerw używania.

Jolu
Najlepiej przestać!!!!:) :)

Paula 10-05-2011 17:05

Marbello jest takie powiedzenie "Palisz płacisz zdrowie tracisz" i na szczęście ja nie mam tego problemu bo nie palę.
Tylko jeszcze dla porównania:
E-papieros zawiera:
- parę wodną
- oczyszczoną nikotynę
Zwykły papieros zawiera:
- nikotyna nieoczyszczona
- setki związków smolistych- rakotwórczych
- setki związków pirolizy- rakotwórczych
Wybierzcie sami.

BarbaraK 10-05-2011 17:10

Cytat:

Napisał marbella
Paula, "znawcy medycyny"?! Wlasnie dzisiaj widziam w TV francuskiej niesympatyczny reportaz na temat e-papierosow. Bylo to zwiazane z dzisiejszym glosowaniem w Parlamencie o zakazie tego typu nikotynowego substitutu. Wiem, ze kraje takie jak Szwajcaria, Japonia, Argentyna...i napewno wiele innych zdecydowanie sa przeciwko.

Obawiam sie, ze za pare lat, kiedy ludzie zaczna miec duze powiklania zdrowotne z powodu tych "wynalazkow techniki" - zaczna sie procesy i wolania o duze odszkodowania, zwroty pieniedzy wylozonych na leczenie przez organy ubezpieczeniowe. Moze nalezy sie zastanowic?

W koncu nie w tym rzecz, nie taki byl sens mego postu. Zwykle zapytanie, post ostrzegawczy - nie mam nic wspolnego z koncernem tytoniowym, jak do dzisiaj.;)

Marbelko
Paula napewno nie miała Ciebie na myśli.Tylko w dzisiejszych czasach nie bardzo wiadomo komu wierzyć,to tak jak było z tą szczepionką na grypę,bez szczepionki Polska się obyła i w porządku.
A tutaj nie wiadomo które lobby silniejsze,napewno tytoniowe,jak również producentów tytoniu.
Pewnie nikt nie posądzał Cię o wspóldziałanie z jakimkolwiek koncernem.:D
Może pamiętasz jak to była u nas propaganda,że pomidory są rakotwórcze?
Grypa też jakby odpuścila po rozprowadzeniu szczepionek.:rolleyes:

Paula 10-05-2011 17:22

Marbello kochana Barbara dobrze pisze i dodam, że nawet do głowy by mi nie przyszło pomyśleć o tobie w tych kategoriach.

jolita 10-05-2011 17:36

Cytat:

Napisał jasinek123
Jolu
Najlepiej przestać!!!!:) :)


Jasinku - wg. mojego sondażu u ludzi kompetentnych "przestać" nie koniecznie znaczy że dobrze...Zdaję sobie sprawę że wybieram podpowiedzi wg. swojego gustu ale takie bywają. A ja nadal czekam na odpowiedź...

Mar-Basia 10-05-2011 18:00

Paulo i Basiu, dlugo mozna mowic na tematy "co dobre" lub "co zle" z dzizdziny zdrowia. Z pewnoscia kartele tytoniowe i farmaucetyczne - nie sa przyjacielami i kazde chwyty dozwolone. W tym calym galimaksie jest grupa lekarzy, ktorzy maja "jaka taka wiedze" na temat ludzkiego organizmu. Ono, poprostu ostrzegaja a kazdy robi to co chce. Demokracja. ;)

Szczepionki grypowe. W tym przypadku sa dwie szkoly: za i przeciwko. Znam to z mego bliskiego otoczenia. Starzyzna - przeciw, mlodziez - za!!!!

Znam takie przyslowie "strzezonego, Pan Bog strzeze" - jestem za szczepionkami.

Buziaki dla Was obu -w koncu to tylko luzna duskusja. Swiata nie zbawimy ;)

Mar-Basia 10-05-2011 18:02

Jasinku, masz racje ....tylko ciezko do tego przekonac niektorych.:confused:
Jolita - odpowiedz napewno Ci da Twoj farmaceuta. ;)

jolita 10-05-2011 19:40

Cytat:

Napisał marbella
Jolita - odpowiedz napewno Ci da Twoj farmaceuta. ;)

Ha!ha! Różne znajomości miałam...ale farmaceuty nie więc nie "mój ci on..."

MARYLCIA 54 10-05-2011 20:38

Witaj Jolita
 
:) Kochana koleżanko.
Jeśli jesteś uzależniona od tytoniu - nie kupuj tej zabawki.
Ja wydałam sporą sumkę i leżą sobie w szufladzie.
Kupiłam PEN II podaję link
http://www.colinss.com/firmy/index/type/shop
ponieważ chciałam mieć coś eleganckiego :)
Nie mogę palić tych e - papierosów ( zaraz kaszle, duszę się i czuję w gardle samą chemię - mimo, że wkłady są beznikotynowe). Ja wyrażam tylko swoją opinię i nie krytykuję tych, którzy zachwalają ten wynalazek. Mąż kupił tańsze i też po miesiącu zrezygnował . Na rynku jest duży wybór więc nie będziesz miała żadnego kłopotu z zakupem.
Lepiej wyjdż na zewnątrz jeśli trzeba i nie wydawaj pieniążków.
Pozdrawiam.

maja59 10-05-2011 20:43

Muszę przyznać, że byłam w lekkim szoku będąc z małym wnuczkiem w kawiarni na soku z pomarańczy jak ktoś przy stoliku obok wyciągną e-papierosa i zapalił. Kelner od razu przybiegł, ale się wycofał przepraszająco, ja na wszelki wypadek zabrałam dziecko i wyszłam, mam pytanie czy para z nikotyną w zamkniętym pomieszczeniu może szkodzić małemu dziecku?

slava 10-05-2011 20:46

Cytat:

Napisał koala
Muszę przyznać, że byłam w lekkim szoku będąc z małym wnuczkiem w kawiarni na soku z pomarańczy jak ktoś przy stoliku obok wyciągną e-papierosa i zapalił. Kelner od razu przybiegł, ale się wycofał przepraszająco, ja na wszelki wypadek zabrałam dziecko i wyszłam, mam pytanie czy para z nikotyną w zamkniętym pomieszczeniu może szkodzić małemu dziecku?

Koalu, najbardziej , o czym sie nie mówi szkodzą stare, sprowadzane z zachodu samochody, które tam już nie miałyby
prawa jeździć.

maja59 10-05-2011 20:49

Cytat:

Napisał wiesia51
Koalu, najbardziej , o czym sie nie mówi szkodzą stare, sprowadzane z zachodu samochody, które tam już nie miałyby
prawa jeździć.

Witaj Wiesiu, uspokoiłaś mnie:) , starą Hondę też mam:D

slava 10-05-2011 20:51

Cytat:

Napisał koala
Witaj Wiesiu, uspokoiłaś mnie:) , starą Hondę też mam:D


Koalo, może być stara ale jara;)

MARYLCIA 54 10-05-2011 20:52

Cytat:

Napisał koala
Muszę przyznać, że byłam w lekkim szoku będąc z małym wnuczkiem w kawiarni na soku z pomarańczy jak ktoś przy stoliku obok wyciągną e-papierosa i zapalił. Kelner od razu przybiegł, ale się wycofał przepraszająco, ja na wszelki wypadek zabrałam dziecko i wyszłam, mam pytanie czy para z nikotyną w zamkniętym pomieszczeniu może szkodzić małemu dziecku?


Moim zdaniem szkodzi. Dobrze,że wyszłaś. Nie ma jeszcze dokładnych badań i nikt nie wie co w tej zabawce jest ?????
To co piszą na temat e - papierosów jest zwykłą reklamą.
Towar trzeba sprzedawać :)

maja59 10-05-2011 20:52

Cytat:

Napisał wiesia51
Koalo, może być stara ale jara;)

Jeszcze niejednemu BMW da radę:D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:40.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.