Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Wszystkie zwierzęta duże i małe (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-wszystkie-zwierzeta-duze-i-male-184.html)
-   -   To straszne co ludzie robią zwierzętom (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/wszystkie-zwierzeta-duze-i-male/t-to-straszne-co-ludzie-robia-zwierzetom-6500-print.html/)

neverending 28-01-2010 08:57

To straszne co ludzie robią zwierzętom
 
Przed chwilą dostałam link od koleżanki poprosiła mnie żebym obejrzała ten film do końca, a teraz żałuję że to zrobiłam...

Jeśli nie chcecie, nie oglądajcie, film jest straszny, chociaż powiedzenie słowa straszny to mało powiedziane, pokazuje jak w chinach traktuje się zwierzęta.
Wystarczy, że podpiszecie petycję aby sprzeciwić się temu okrucieństwu pomóźmy to nic nie kosztuje

http://www.ptroa.co.il/petitionmovie/petition.html

al-ka 28-01-2010 23:05

Dzięki za link.Oczywiście,że podpisałam,zawsze podpisuję ,bo choć tyle w tej konkretnej sprawie można zrobić.Rozesłałam także po innych forach.Okrucieństwo wobec słabszych nie jest niestety tylko cechą Chińczyków.W naszym pięknym,katolickim skądinąd kraju też tego nie brakuje-wystarczy poczytać forum na portalu Dogomanii,lub forum fundacji EMIR.

eledand 28-01-2010 23:11

Witam
 
Takie obrazki w Chinach to codzienność.To jest naród,gdzie zwierzęta trzeba zeżreć.
Ten link nie oglądałam,ale znam to z innego Portalu...:mad:

cruella 29-01-2010 18:57

....film jest straszny, chociaż powiedzenie słowa straszny to mało powiedziane, pokazuje jak w chinach traktuje się zwierzęta.
Wystarczy, że podpiszecie petycję aby sprzeciwić się temu okrucieństwu pomóźmy to nic nie kosztuje

Znam podobny filmik i wiem, jakie to okrutne. Ale nie bardzo wierzę w tego rodzaju petycje. Chińczycy mają specyficzną mentalność, okrucieństwo zakorzenione we krwi od tysiącleci i nic tego nie zmieni, tym bardziej, że opinia reszty świata mało ich obchodzi.

Kazik 29-01-2010 20:39

Rozesłałem do wszystkich znajomych w kraju i za granicą. Oni roześlą dalej. Na razie ponad 9 tys podpisów. Dużo jest z Izraela i Kanady. Szukałem siebie na liście-było "dziękuję" po potwierdzeniu adresu mailowego, więc muszę być-- poszukam później. Ale czy to coś pomoże? Nawet ministrowie spraw zagranicznych, ONZ i tak dalej nie pomoże. Bo dotychczas nie pomogło, a to wiadome nie od wczoraj, ani nawet od stu lat. Smutne.

Widziałem kiedyś w "Uwaga" jak wrzucili świnię do urządzenia gdzie ma skórę odwłosić, czy coś takiego. Chciała uciekać i kwiczała. To gorąca przegrzana para, ponad 100 stopni jak się klapę zamknie. No to domykali, aby nie wyskoczyła. Jak to się skończyło, czy był sąd itd to już nie wiem. U nas jak zwykle "mała szkodliwość czynu....." no i jak bez kary.

sellenhel 29-01-2010 20:55

Film obejrzałam,jestem wstrząśnieta,brak mi słów na takie okrucieństwo.Petycję podpisałam i oby to pomogło w co nie bardzo narazie wierzę :rolleyes:

bogda 29-01-2010 21:16

No właśnie, co daleko szukać jak u nas też nie zawsze jest humanitarnie.
A widzieliście w jaki sposób oczyszczają węgorzom skórę ze szlamu czy czegoś tam?
Ja widziałam, straszne.

bronczyk 29-01-2010 22:04

My też żremy zwierzęta. Krowy, świnie też czują to samo w agonii. My tylko nie jemy psów, choć są i tacy co smalec z nich robią. Czy okrucieństwo Chińczyków jest gorsze od naszego. Czy przywiązanie psa do drzewa w ciemnym lesie jest lepsze? Ja z chęcią podpiszę petycje o lepsze traktowanie zwierząt w naszym kraju. Też nam daleko do humanitarnego traktowania braci mniejszych. Ja przeżyłam wiele przykrych chwil jak prowadzałam swojego sparaliżowanego psa. Ciągle słyszałam, że darmozjada trzymam, że wariatka jestem, ponieważ pomagam psu, a nie dzieciom, które w domach dziecka są. Wiecie, tyle było w tych głosach zwykłej nienawiści, że czasem przychodziłam do domu i płakałam. Płakałam nad tym, że ludzie są w stanie być tak pełni żółci i zawiści.

Mirusia 06-04-2010 12:16


Mirusia 06-04-2010 12:18

Cytat:

Napisał Mirusia


Mirusia 14-05-2010 13:53


Zaostrzyc kary za znęcanie sie nad zwierzętami!!
Zaczynają od zwierząt.a potem często kończą na ludziach. Osobnik który znęca się nad zwierzęciem nie zawaha się zrobić krzywdę człowiekowi. Jedyne co go powstrzymuje, to strach przed tym, że człowiek (zwłaszcza silniejszy) jest w stanie skutecznie się obronić lub strach przed ewentualna karą. Poza tym wiadomo, ze wielu seryjnych morderców zaczynało swą "karierę" od dręczenia i zabijania zwierząt. Banda małolatów znęcająca sie nad kotem za chwilę będzie znęcała się nad słabszym kolegą lub nad staruszką. To taka uwaga dla tych którzy twierdzą, że nie warto zajmować się problemem zwierząt bo ludzie są ważniejsi.

tadeusz50 04-06-2010 10:08

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos....html?skad=rss

bez komentarza

powtórzyłem w drugim wątku

jolka5652 07-06-2010 23:17

Drodzy, Kochani Klubowicze

Jeżeli macie chociaż odrobinę litości dla zwierząt to bardzo proszę,

wypełnijcie tą petycję, ale najpierw przeczytajcie co Chińczycy

robią ze zwierzętami, a jeżeli po przeczytaniu tekstu będziecie

w stanie obejrzeć film to zróbcie to, jest wstrząsający


http://www.ptroa.co.il/petition/ film obejrzyj tylko po przeczytaniu tekstu

hania.m 07-06-2010 23:40

Jolu! przerażający ten krótki film!
Czy takie czyny mogą być bezkarne skoro są publicznie wiadome?
Trochę mnie to dziwi.
Jolu Ty pracujesz jeszcze bo jesteś młoda dziewczyna! Ja przepracowałam swoje 35 lat. Ale wolałabym tamte czasy.
Dzięki za to morze. Uwielbiam morze.

jakempa 07-06-2010 23:48

Witam Was pomimo,późnej pory, Zajęta jestem teraz,bo szykuję się do wyjazdu, i pogoda taka, że trzeba to wykorzystać, Fajnie, ze tak tutaj się rozgadujemy, coraz blizsze sobie jesteśmy i tak tutaj ciągniemy, Jolka- widziałam na filmie nakręconym przez mego zięcia. ktory był w Chinach co wyprawiają Chińczycy z tym co się ''rusza'' okropność. Dlatego wybacz, ale nie przeczytam i nie oglądnę, bo bardzo się wtedy zdenerwowałam i przeżyłam to co zobaczyłam. Nie chcę powtórki uczuć.

jolka5652 09-06-2010 14:02

Dzisiaj mamy Dzień Przyjaciela
Wszystkim znanym i nieznanym
przyjaciołom cieplutkie uściskicha_ga 09-06-2010 18:19

Wczoraj w telewizji był reportaz z Sandomierza.Nie ma tam schroniska dla zwierzat, jedynie małe przytulisko prowadzone przez towarzystwo opieki nad zwierzatami czy podobną organizację, która obecnie zajmuje sie ratowaniem z zalanych terenów pozostawionych tam przez właścicieli psów. Właściciele tych zwierząt nie dość że pozostawili je samym sobie to w wiekszosci nawet ich nie szukaja, jednym słowem nie interesuja się wogóle ich losem.Przytulisko jest przepełnione, serce się kraje na widok tych porzuconych psiaków, co z nimi bedzie dalej?

Arti 09-06-2010 19:04

Cytat:

Napisał cha_ga
Wczoraj w telewizji był reportaz z Sandomierza.Nie ma tam schroniska dla zwierzat, jedynie małe przytulisko prowadzone przez towarzystwo opieki nad zwierzatami czy podobną organizację, która obecnie zajmuje sie ratowaniem z zalanych terenów pozostawionych tam przez właścicieli psów. Właściciele tych zwierząt nie dość że pozostawili je samym sobie to w wiekszosci nawet ich nie szukaja, jednym słowem nie interesuja się wogóle ich losem.Przytulisko jest przepełnione, serce się kraje na widok tych porzuconych psiaków, co z nimi bedzie dalej?


co z nimi będzie dalej to zależne jest od ludzi.

koziorożec 09-06-2010 19:42

Dobre pytanie - "co z nimi będzie?"
Będą się wałęsać po okolicy, te które przeżyją. Powiększą ilość bezdomnych psów.
Właśnie w takich okolicznościach wychodzi prawdziwy charakter człowieka i jego miłość do psów, którą tak się szafuje.
Ja rozumiem, że powódz to tragedia, ale pozostawienie domownika- a takim jest pies, na tej wodzie samego, przerażonego - to tego nie jestem w stanie zrozumieć.

A miałam nie wchodzić na ten wątek - ufffff

bronczyk 09-06-2010 21:04

A obarczanie bobrów winą za powódź też mieści się w tym samym okrutnym traktowaniu zwierząt.

koziorożec 09-06-2010 21:24

Winny zawsze musi być!!!! Łatwiej zrzucić winę za powódz na bobry niż przyznać, że zaniedbania wynikają z winy ludzi odpowiedzialnych za gospodarkę wodną.

eledand 09-06-2010 21:36

w tej chwili
 
Weszłam na net i zaraz na ważny w moim życiu wątek.
Koziorożcu i Bronczyk w pełni zgadzam się z Wami.
Nie trzeba po Chinach szukać niedoli Zwierząt,ale u nas w naszym świętym Kraju.
Zwierzęta są pozostawione samym sobie,mnie się Serce otwiera.Sama to przeżyłam znowu.U nas przyszła woda,pozostawiali zwierza samopas a Telewizory stare graty zabierali ze soba.
Wścieknieta pysk znowu rozdarłam i nie wiem chyba sie zapomniałam.:D

koziorożec 09-06-2010 21:42

eledand
dobrze zrobiłaś, ja też bym pyskaczkę rozdarła w takiej sprawie!!!
Graty ważniejsze od zwierząt!!!!

tadeusz50 10-06-2010 07:11

Kto znęcał się nad klaczą?
Urwali jej język


http://www.tvn.pl/forum/view/25883

leluri 10-06-2010 07:57

Cytat:

Napisał tadeusz50
Kto znęcał się nad klaczą?
Urwali jej język


http://www.tvn.pl/forum/view/25883potworne.... jestem przerażona, BOże jak tak można znęcać sie nad zwierzęciem....

zadzwoniłam do kobiety, ona twierdzi, że dokona sprostowania, bo ....koń był prywatnego właściciela,
na moje pytanie czy była obecna przy zdarzeniu , nie odpowiedziała... stwierdziła tylko zaskoczona, że prawnik przygotowuje dokument do prokuratora

chyba naprawdę nadchodzi koniec świata :mad:

araad 10-06-2010 09:58

Zmieńcie tytuł tego wątku na bardziej adekwatny np. co bardziej przerażającego może spotkać zwierzaka.
Przecież ekscytujecie się tym jak bardzo barbarzyńcą jest człowiek.

tadeusz50 10-06-2010 10:43

Cytat:

Napisał araad
Zmieńcie tytuł tego wątku na bardziej adekwatny np. co bardziej przerażającego może spotkać zwierzaka.
Przecież ekscytujecie się tym jak bardzo barbarzyńcą jest człowiek.

Jakoś nie widzę ekscytacji!!! Pisze o tym co widziałem, co czytałem, podobnie jak w wątkach o katowaniu dzieci czy też innych. Zamieść i schować pod dywan bulwersujące tematy??

jolka5652 28-06-2010 12:49

właśnie przysłano ta na moja pocztę, przesyłam dalej
odnośnie wypowiedzi araada,
człowiek jest najgorszym zwierzęciem, zabija dla zabawyTo co zobaczycie, to wstyd dla gatunku ludzkiego!!!!
Podpiszcie na znak protestu - przynajmniej tyle zrobimy!!!

Morze staje sie czerwone, ale nie ze względu na zmiany klimatyczne

HTTP://zalacznik.wp.pl/05/d672/00070...a 598078ea03f
Dzieje się tak z powodu okrucieństwa cywilizowanych istot ludzkich,

które zabijają słynne inteligentne Calderon Dolphins.

HTTP://zalacznik.wp.pl/05/d672/00080...e 4184eeaf847
Dzieje się tak każdego roku na Feroe Island w Danii.

Głownie młodzi ludzie biorą udział w tej masakrze. Dlaczego?

Aby udowodnić, ze osiągnęli dojrzałość pomimo młodego wieku.

HTTP://zalacznik.wp.pl/05/d672/00090...b 97d4b918105
To tylko zabawa, takie świętowanie.
Każdy w nim uczestniczy w taki, czy inny sposób,

zabijając lub oglądając- wspierając jako widz.
HTTP://zalacznik.wp.pl/05/d672/000a0...3 9bc5a26e357
Warto wspomnieć, ze Calderon Dolphin, tak jak prawie wszystkie

gatunki delfinów zbliża się do człowieka tylko po to,

aby sie bawić lub na znak przyjaźni
HTTP://zalacznik.wp.pl/05/d672/000b0...1 c5e2ce4718e
HTTP://zalacznik.wp.pl/05/d672/000c0...b 4ecc67b73cb
Nie umierają natychmiast, są ranione raz lub dwa dużymi hakami.

W tym momencie delfiny wydaja z siebie dźwięk podobny do krzyku noworodka.
HTTP://zalacznik.wp.pl/05/d672/000d0...6 d537e6f0588Ale nie ma litości, aż to łagodne stworzenie wykrwawi się powoli i cierpi
z powodu ran do utraty przytomności i wreszcie umiera we własnej krwi.
W końcu wyspowi bohaterowie są racjonalnymi dorosłymi, pokazali swoja dojrzałość.HTTP://zalacznik.wp.pl/05/d672/000e0...a 28733113173
Posyłajmy te wiadomość aż trafi do jakiejś ligi ochrony zwierząt.

Samo czytanie zamieni nas tylko we współsprawców, WIDZÓW

HTTP://zalacznik.wp.pl/05/d672/000f0... 4dc39f263540
Zatroszcz się o świat, to Twój dom!

iva 09-12-2010 00:25

Jak to zmienić ? Jak pomóc ?
 
Witam,
Przeczytałam tych kilka postów o bólu i krzywdzie - o tragediach zwierząt i o tej ostatniej : http://polskalokalna.pl/szukaj/news/...ie-psa,1566347
I zastanawiam się co można zrobić, żeby to zmienić ?
W tym naszym katolickim kraju - nie w Chinach, nie w Danii....
Tu i teraz . Podpisywanie petycji to niewiele - tyle co nic - oczywiście można , a nawet należy to zrobić , ale na tym możliwości wpływu na Chińczyków, czy Duńczyków się kończą . A tymczasem tutaj za miedzą, za sąsiednim płotem zdycha pies sąsiada bo zaplątał się w nigdy nie zdejmowany łańcuch, w lesie giną we wnykach zakładanych przez kłusowników w strasznych męczarniach sarny i zające , wiejskie i miejskie dzikie koty padają z zimna i głodu ....
Drodzy Państwo - może warto pomyśleć jak zorganizować społeczny ruch pomocy zwierzętom ?
Tylu jest tutaj nauczycieli ... W tym kraju wszyscy mówią o edukacji , o konieczności uczenia młodzieży języków obcych , komputerów, nowych technologii .... a kto mówi o tym jak nauczyć bycia CZŁOWIEKIEM ? Kiedyś przy szkołach były ogródki w których dzieci hodowały różne rośliny - opieka nad nimi była częścią zajęć z biologii . Na zajęciach praktyczno-technicznych budowaliśmy karmiki dla ptaków ... A może warto do tych praktyk wrócić ? Na biologii uczyć , że śmieci się do lasu nie wyrzuca - i organizować co jakiś czas wycieczki połączone ze "sprzątaniem ziemi" ? Może na godzinach wychowawczych przejść się z młodzieżą do schroniska dla zwierząt , organizować w szkołach zbiórki karmy , albo starych kocy i prześcieradeł ?
Gdzieś na którymś forum czytałam o tym jak bardzo zmieniła się mentalność na polskiej wsi - że w każdym prawie domu stoi na podwórku samochód , że młodzi ze wsi są wykształceni - po studiach ........ Ale wielu z nich przyjeżdża do rodzinnego domu gdzie burek całe życie przywiązany na łańcuchu dostaje do miski kromkę starego chleba i ochłapy których świni nie dadzą - bo przecież ze świni mięso musi być smaczne ...gdzie z komina wydobywają się kłęby śmierdzącego od palonych plastików dymu , a z pola zajeżdża smrodem opróżnianych szamb ...
I tak to się rzekomo cywilizujemy . Budujemy gigantyczne figury - a w międzyczasie zamyka się szpitale, zamarzają bezdomni , pobite dzieci lądują w domach dziecka ,i giną zwierzęta .
Przecież od tego się zaczyna absolutna znieczulica - najpierw się znęca nad zwierzęciem , potem nad dzieckiem , żoną , albo starymi rodzicami .
Nie mam wielkiej nadziei , że coś uda nam się zrobić - ale może znajdą się "seniorzy" , chętni do zebrania się "w kupę" i pomocy tym , którzy sami sobie jej nie są w stanie udzielić ?
Wśród tutejszych klubowiczów jest wielu ludzi różnych zawodów - nauczycieli, prawników, może takich którzy działając w różnych społecznych czy kościelnych organizacjach mają możliwości zareagowania .
Zróbmy coś, żeby nasze wnuki mogły jeszcze mówić o swoim pokoleniu : "Ludzie" ....

ciociabisia 09-12-2010 02:03

To jest przerażające i takie niestety prawdziwe .
Bardzo chciałabym móc coś zrobić,żeby to zmienić,ale to co czuję to tylko straszną bezradność wobec okrucieństwa.
Bardzo nad tym boleję.

Matrix 29-12-2010 00:01

Ten film został nakręcony w październiku 2010 r. i zamieszczony na You Tube. Jego autor jest od wczoraj poszukiwany przez policję. Ciekawe z jakim skutkiem. Internauci już namierzyli tego sadystę i trzeba mieć nadzieję ,że prokuratura i policja skorzysta z tych danych. Kot najprawdopodobniej już nie żyje. Film został skasowany przez użytkownika ale znalazłam go jeszcze na Onecie.

http://wiadomosci.onet.pl/wideo/(Zwi...#m=8356193,c=1

ciociabisia 29-12-2010 08:20

Nie odważę się tego zobaczyć,mam zbyt słabą psychikę.
Nie do pojęcia dla mnie jacy ludzie potrafią być potworni.Uważam,że w naszym kraju ciągle mało się o tych sprawach pisze,mówi głośno w TV ,jeżeli nie robią tego rodzice,to może szkoła powinna mieć udział w uczulaniu na krzywdę zwierząt.Ach,brak mi słów.A prawo,no cóż to za przestępstwo,prawda?

tar-ninka 29-12-2010 09:08

Cytat:

Napisał iva
Witam,
Przeczytałam tych kilka postów o bólu i krzywdzie - o tragediach zwierząt i o tej ostatniej : http://polskalokalna.pl/szukaj/news/...ie-psa,1566347
I zastanawiam się co można zrobić, żeby to zmienić ?
W tym naszym katolickim kraju - nie w Chinach, nie w Danii....
Tu i teraz . Podpisywanie petycji to niewiele - tyle co nic - oczywiście można , a nawet należy to zrobić , ale na tym możliwości wpływu na Chińczyków, czy Duńczyków się kończą . A tymczasem tutaj za miedzą, za sąsiednim płotem zdycha pies sąsiada bo zaplątał się w nigdy nie zdejmowany łańcuch, w lesie giną we wnykach zakładanych przez kłusowników w strasznych męczarniach sarny i zające , wiejskie i miejskie dzikie koty padają z zimna i głodu ....
Drodzy Państwo - może warto pomyśleć jak zorganizować społeczny ruch pomocy zwierzętom ?
Tylu jest tutaj nauczycieli ... W tym kraju wszyscy mówią o edukacji , o konieczności uczenia młodzieży języków obcych , komputerów, nowych technologii .... a kto mówi o tym jak nauczyć bycia CZŁOWIEKIEM ? Kiedyś przy szkołach były ogródki w których dzieci hodowały różne rośliny - opieka nad nimi była częścią zajęć z biologii . Na zajęciach praktyczno-technicznych budowaliśmy karmiki dla ptaków ... A może warto do tych praktyk wrócić ? Na biologii uczyć , że śmieci się do lasu nie wyrzuca - i organizować co jakiś czas wycieczki połączone ze "sprzątaniem ziemi" ? Może na godzinach wychowawczych przejść się z młodzieżą do schroniska dla zwierząt , organizować w szkołach zbiórki karmy , albo starych kocy i prześcieradeł ?
Gdzieś na którymś forum czytałam o tym jak bardzo zmieniła się mentalność na polskiej wsi - że w każdym prawie domu stoi na podwórku samochód , że młodzi ze wsi są wykształceni - po studiach ........ Ale wielu z nich przyjeżdża do rodzinnego domu gdzie burek całe życie przywiązany na łańcuchu dostaje do miski kromkę starego chleba i ochłapy których świni nie dadzą - bo przecież ze świni mięso musi być smaczne ...gdzie z komina wydobywają się kłęby śmierdzącego od palonych plastików dymu , a z pola zajeżdża smrodem opróżnianych szamb ...
I tak to się rzekomo cywilizujemy . Budujemy gigantyczne figury - a w międzyczasie zamyka się szpitale, zamarzają bezdomni , pobite dzieci lądują w domach dziecka ,i giną zwierzęta .
Przecież od tego się zaczyna absolutna znieczulica - najpierw się znęca nad zwierzęciem , potem nad dzieckiem , żoną , albo starymi rodzicami .
Nie mam wielkiej nadziei , że coś uda nam się zrobić - ale może znajdą się "seniorzy" , chętni do zebrania się "w kupę" i pomocy tym , którzy sami sobie jej nie są w stanie udzielić ?
Wśród tutejszych klubowiczów jest wielu ludzi różnych zawodów - nauczycieli, prawników, może takich którzy działając w różnych społecznych czy kościelnych organizacjach mają możliwości zareagowania .
Zróbmy coś, żeby nasze wnuki mogły jeszcze mówić o swoim pokoleniu : "Ludzie" ....


Jak zmienić jak pomóc.:confused:
Tyle sie pisze ,pokazuje w tv i jakos do tych ...nic nie dociera .
Mysle że wysokie kary i pokazywanie twarzy, ujawnianie nazwisk tych... .troche by pomogło..

Nie potrafie zabijac zal mi kazdego zwierzaka ,kazdego nawet tych uwazanych za szkodniki..
ale tego małego zwyrodnialca zabilabym bez skrupułów
rodzicieli jego wysterylizowala aby nie mogli splodzic więcej takich potworow .

Na szczeście są i tacy ludzie..
http://www.klub.senior.pl/wszystkie-...tml#post801889

Bess 29-12-2010 11:14

To straszne co ludzie robią zwierzętom,,,
tak, to straszne, tym bardziej że robią to również innym ludziom.
Codziennie prawie słyszymy o strasznych zdarzeniach.Przemilcza się krzywdy wyrządzone złym słowem.Tego nie brak nigdzie.
A żródło? Spójrzmy na program i wychowanie w szkole .Wyrzucono wartościowe lektury klasyków, co do nowych należało się porządnie zastanowić. Poza tem ten luzik, wszystko wolno,nauczyciel się boi zamiast cieszyć się szacunkiem.
Telewizja; bo przecież to także kształtuje osobowość.Ile kanałów-tyle filmów nasyconych przemocą, a jeśli trafi się komedia to nie bez erotyzmu.
Internet; jeśli nawet rodzice zabezpieczą programy których dziecko,młodzież nie powinna oglądać, to i tak przemycane są paskudne filmiki,sceny nawet na stronach katolickich, czy jak ostatnio pośród kolęd na youtube ,a jakie tam komentarze,jak wulgarne słowa padają to wprost strach czytać tyle w nich agresji i nienawiści.
Myślę,że wiele czynników jeszcze można byłoby wymienić, również i wzrost zachorowań na nerwice,choroby psychiczne,zaburzenia osobowości.
Jedno jest pewne, nie idzie ku lepszemu.

bronczyk 29-12-2010 21:29

Ja rozmawiam. Rozmawiam z każdym kto chce coś wiedzieć o zwierzętach. Często też sama prowokuję pogadankę. Jeśli widzę chorego psa to pytam o wizytę u lekarza itd. Oj, były sytuacje, że zawstydzałam, że mówiłam o braku litości i złym traktowaniu. Jest parę psiaków, które dzięki takim przemowom żyją. A wiecie, że pan i pani, którym jak to się mówi, wjechałam na ambicję za miesiąc po operacji podziękowali mi za krytykę ich postępowania. Nie pomogą żadne apele, trzeba rozmawiać i dawać przykład.

slava 29-12-2010 21:35

Bronczyk masz rację. Ja tez reaguję jak widzę,ze ktoś bije psa, mówię,ze pies nie zna pojęcia" bić", Trzeba go od malutkiego wychować tak jak robi to suka. To potem nikt nie będzie musiał bić swojego przyjaciela.

bronczyk 29-12-2010 21:59

Większość złych postępków wobec zwierząt wypływa z niewiedzy. U nas istnieje przekonanie, że pies, kot nie cierpi, nie tęskni, nie rozpacza. A jest przecież inaczej. Zwierzęta mają podobną gamę uczuć co ludzie. One tylko nie mówią o tym. One realizują miłość w najczystszej postaci.Nawet szacunku do drugiego człowieka możemy się uczyć od nich. Obserwacja jednego psa ułatwia zrozumienie świata. Czyni nas lepszymi. Za to powinniśmy im być opiekunami i towarzyszami w tej przecież krótkiej wędrówce po świecie.

eledand 29-12-2010 23:12

Witajcie.
 
Witaj Bronczyk i Tarni-nko,po obejrzeniu tego filmu na znanym mnie Portalu myślałam że tego bachora rozerwę jak pisała tar-ninka i bez skrupułów wyrządziłabym mu tyle samo bólu,aby zrozumiał co to jest ból.
Wtedy jego psychika i strach przed bólem,zmieniłaby jego postępowanie.Może podałabym mu do rzucanie małego tygrysa a co???? NIE MOŻNABY SPRÓBOWAĆ TYGRYSA REAKCJII>

Co w tej naszej młodej generacji rośnie.

Bess 30-12-2010 12:26

Cytat:

Napisał bronczyk
Większość złych postępków wobec zwierząt wypływa z niewiedzy. U nas istnieje przekonanie, że pies, kot nie cierpi, nie tęskni, nie rozpacza. A jest przecież inaczej. Zwierzęta mają podobną gamę uczuć co ludzie. One tylko nie mówią o tym. One realizują miłość w najczystszej postaci.Nawet szacunku do drugiego człowieka możemy się uczyć od nich. Obserwacja jednego psa ułatwia zrozumienie świata. Czyni nas lepszymi. Za to powinniśmy im być opiekunami i towarzyszami w tej przecież krótkiej wędrówce po świecie.


Zgadzam się z Tobą, oprócz jednego;że złe postępowanie wypływa z niewiedzy. Myślę ,że to jednak ze znieczulicy,z braku wrażliwości .
I z uporem maniaka twierdzę,że winę ponosi system kształcenia, nie tylko przez szkołę,ale właśnie media.To dzieje się już od dawna, dzieciaki -dziś już ludzie dorośli,,,,,tak uczone,lub pozostawione na pastwę telewizji, potem internetu, wyzute ze wszelkich wartości ,bo to przecież nawet i miłość do Ojczyzny jest "be", bo Ojczyzną jest świat, zamazuje i ośmiesza się wspomnienia o bohaterstwie naszych dziadów i ojców....Tu jest żródło zła i jeśli jacyś mądrzy ludzie w sferach rządzących nie wezmą się za to, eskalacja zła będzie coraz większa. Ale wiem ,że to utopia,nie mam większych nadziei.

Ja takze tak jak ty i inni zwracam uwagę na akty przemocy,
ale z żadnym skutkiem.Trzeba coś znaczyć żeby cię posłuchano,
a czasem może raczej przysłowiowy bat potrzebny.

Tak jak ty i wszyscy tutaj uważam iż zwierzę ma uczucia, a nawet potrafi je wyrazić bez słów. Ja tę swoją psinkę rozumiem,mówi do mnie w różnorodny sposób. Ale gdy wspomniałam komuś,że rozmawiam z Misią,że mówi ,choć bez słów-zostałam wyśmiana.
Psy są szczególnie mądre, koty również,,a to że inne zwierzęta może nie sygnalizują tak swoich emocji, nie znaczy że mądry,wrażliwy człowiek będzie traktował je żle, czy broń Boże bił,czy głodził. To już jest zwyrodnienie.
Moim wzorcem jest św.Franciszek, gdyby choć w części ludzie tak odnosili się do zwierząt,do otaczającej przyrody.Przytoczę jedno zdanie o.Leona;"Bo trudno uwierzyć, że Bóg, Dawca życia, stwarza życie na jakiś czas. A potem ma się to życie unicestwić? Nie wierzę też, że te umęczone koty, bezdomne psy, bite konie nie będą miały nagrody. Ale to są pobożne życzenia. Najlepszym wyrazem naszej miłości do zwierząt nie jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie o plany Pana Boga, lecz zatroszczenie się o to, byśmy mieli szacunek do naszych mniejszych braci i przestrzegali ich praw."
Cała wypowiedz o.Leona Knabita na stronie;
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/B...zwierzeta.html

Pozdrawiam i oby w Nowym Roku coś drgnęło w sercach ludzi,
i obudziło się dobro.

bronczyk 30-12-2010 18:46

Viko niby masz rację, jest w mediach pełno głupoty i przemocy, ale z drugiej strony wystarczy tych bzdetów o serialach i kolorze bielizny jakiejś gwiazdeczki nie kupować. Zmuszać dzieci do rozmowy na poważniejsze tematy. Moje wnuki też stykają się z całym tym współczesnym szumem, ale do głowy im nie przyjdzie skrzywdzić zwierzaka. Jeszcze w pieluchach były to już nie mogły chwytać domowego pupila za uszy lub wkładać palec w oko. One rosły z serią najpierw zakazów, potem już same z siebie wiedziały jak należy postępować. A jak napisałam niewiedza o bólu zwierząt jest przyczyną takiego ich traktowania. Dla większości ludzi liczą się tylko zwierzęta pożyteczne. Krowa daje mleko i mięso, więc jej trzymanie jest dobre. Pies, kot w domu darmozjad i brudzi, więc trzeba być wariatem, aby mieszkać z czworonogiem. Kościół w tej sprawie milczy. Wygodnie mu z tym. A mógłby wiele zrobić. Chodzą ludzie na msze to może jakby proboszcz powiedział o zrobieniu budy to byłoby lepiej. A tak rozprawia na ambonie jak to Bóg dał człowiekowi ziemię we władanie i uczynił królem stworzenia. To król postrach sieje, ponieważ nie nauczył się miłosiernego władania.Nikt mu też nie mówi o naturze w sposób światły, że bez tej natury pan król zginie szybciutko.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:59.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.