Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Ogólny (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-ogolny-109.html)
-   -   Pracodawcy postulują: na emeryturę w wieku 67 lat - komentarze (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/ogolny/t-pracodawcy-postuluja-na-emeryture-w-wieku-67-lat-komentarze-10015-print.html/)

193.43.77.xxx 04-11-2011 12:57

Pracodawcy postulują: na emeryturę w wieku 67 lat - komentarze
 
Komentarz do artykułu: Pracodawcy postulują: na emeryturę w wieku 67 lat
--------------------
JAK TO CZYTAM ROBI MI SIĘ NIEDOBRZE, POWIEM T AK JESTEM Z ROCZNIKA 1960 I CO CHWILĘ BĘDZIECIE WIEK PODNOSIĆ DO 67 JESTEM KOBIETĄ PRACUJĘ OD 15 LAT OD ROKU 1975 W TEJ CHWILI MAM PRZEPRACOWANE 36 LAT I NIE ZAMIERZAM DŁUŻEJ PRACOWAĆ BO MAJĄC 67 LAT NIE WIDZĘ SIEBIE W PRACY BO JUŻ TERAZ WYSIADA MI KRĘGOSŁUP, OCZY SŁABO WIDZĘ NAWET W OKULARACH, NIE ZAMIERZAM SZUKAĆ INNEJ PRACY, BO KTOŚ Z RZĄDZĄCYCH TAK CHCE TAKĄ MA OCHOTĘ . GDY BĘDĘ MIAŁA 67 LAT TO PRACY BĘDĘ MIEĆ JAK DOŻYJE TYCH LAT BO Z TEGO WYNIKA ŻE NIE A MOJE SKŁADKI PO 52 LATACH PRACY GDZIE PÓJDĄ DO LAMUSA. OJ KTOŚ TU CHYBA LICZYĆ NIE UMIE, CZY KTOŚ Z RZĄDZĄCYCH MA TYLE LAT PRZEPRACOWANYCH. A MŁODZI TO CO KAŻDEGO ROKU KOŃCZĄ SZKOŁY, A JAK NAS JEST MAŁO TO Z ZACHODU I WSCHODU PRZYJĄĆ LUDZI DO ROBOTY. POLECAM JEST TAKICH BARDZO DUŻO.

Dorota45 04-11-2011 13:32

Mnie też to przeraża. Jestem rocznik 1962 ze stażem pracy 30lat bez przerwy. Nie wyobrażam sobie pracować do 67 lat!

83.26.133.xxx 06-11-2011 20:31

Mam 40 lat pracy, i miałem jeszcze nie dawno prawo do wcześniejszej emerytury. Obecnie nie wiem na czym stoję, gdyż okradziono mnie z moich praw. Mimo że mam dopiero 55 lat, to za żadne skarby nie będę pracował do 65 lat, a co dopiero więcej!

Dorota45 07-11-2011 09:23

W zasadzie po co nam emerytura ??? Ja proponuję wnieść postulat, aby pracować do 88 roku życia .............. lub wypromować hasło "Popierajmy państo czynem , umierajmy przed terminem"! (oczywiście piszę to z przekąsem) ;)

188.47.41.xxx 12-12-2011 18:19

jestem oburzona ta propozycja.jesli sie nie tyra fizycznie to mozna pierdziec w stolek nawet do 100 lat.kobieta po powrocie z pracy nie czyta gazety tylko zajmuje sie domem i garami.rodzi i wychwuje dzieci. panie Tusk pan chyba nie zna realnego zycia przecietnej Polki. Zenada

Matrix 13-12-2011 00:11

Jeremi Mordasewicz , specjalista od opowiadania bajek zawsze gotowy do walki z wyzyskiem bogatych przez biednych i autor wielu pomysłów , które niezmiennie lądują w koszu a jemu dają zaszczytny tytuł : "il cretino fluorescente :

"Jeżeli mamy mieć „godną" emeryturę, to okres jej pobierania powinien być trzy razy krótszy niż czas pracy. "

No. Trzeba wiedzieć, kiedy należy godnie zejść ku radości Mordasewicza - specjalisty od wszystkiego.

Albo taki rachunek:

"Gdyby Polska zdecydowała się na socjalny model skandynawski
, to po 40 latach najuboższe 20% społeczeństwa zwiększyłoby swój
dochód 2,69 raza, a przy modelu liberalnym dochód tej grupy wzrośnie aż 6,14 raza".

Tako rzecze człowiek z " Lewiatana " i Biznes Center Club.
Poczekacie 40 latek?

62.141.229.xxx 28-12-2011 21:07

Pracuje od 1971roku mam około 40 lat pracy jak bym chciał pracować do 65 roku życia to muszę przepracować 50 lat, a jak podniesiono by wiek emerytalny do 67r to musiał bym przepracować 52 lata.
Głupota niepojęta jaka objęła pomysłodawców i jeszcze do tego kobieta miała by pracować 67 lat to już paranoja.
INNI 15,20,25 LAT PRACY I EMERYTURKA BEZ WZGLĘDU NA WIEK.
Gdzie tu sens pomysłodawców i logika.
Długo pracujący bez żadnych przywilejów -jestem robotnik bez prawa do świadczeń jakichkolwiek.

hala1220 15-01-2012 01:57

"Pracodawcy postulują: na emeryturę w wieku 67 lat" - nie dowierzam, że to pracodawcy postulują... 20 lat temu miałam 40 lat i ZERO szans na zatrudnienie, i tak jest do dzisiaj... więc Komu, o Co chodzi??? Młodzi są bezrobotni...

212.227.18.xxx 15-01-2012 16:21

Jacy znowu pracodawcy???To ten najbardziej nieudaczny i zdradliwy rząd Tuska funduje to swoim obywatelom.I pomyśleć,że naczelnik tego rządu pracuje w pocie czoła 3 dni w tygodniu.:D Czy to nie seniorzy z tego forum gardłują do zachrypnięcia za Platformą?Więc im dziękować przede wszystkim zamiast oskarżać mitycznych pracodawców.Macie to co chcieliście i tyrajcie do śmierci.:D

89.75.126.xxx 30-01-2012 10:22

Jeremi Mordasewicz jest znany z wielu pomysłów na ograniczenie dostępu do emerytur. Już widzę 67 letnie kobiety pracujące. To nie chodzi nawet o wiek, chęci kobiety czy staż pracy tylko o to, że pracodawcy z Lewiatana pierwsi wrzucą pracownice zanim wejdą w wiek ochronny. Jest to skandaliczny pomysł. Dlaczego z taką odwagą Jeremi Mordasewicz nie weźmie się za emerytury mundurowe?? Teraz jest propozycja aby objąć reformą emerytalną tylko tych, którzy obecnie rozpoczną pracę w mundurówce. Czyli ustawa nie działa wstecz, a dla innych emerytów?? Już kobiety urodzone w 1955 roku czyli dzisiaj 57 letnie będą objęte nowymi przepisami. A może my jako emeryci wymyślimy specjalne przepisy dla Lewiatana?

maksio213 08-02-2012 17:57

ludzie młodzi nie mają pracy, zwiększa się bezrobocie, a rząd chce żeby babcie i dziadkowie chodzili do pracy - może jeszcze pod laskami i na wózkach inwalidzkich... TO JEST CHORE !!! zadbajcie lepiej o pracę dla młodych ! Ludzie po 40-ce nie mogą dostać pracy, a co dopiero po 50 i 60-tce... TO SĄ KPINY byle tylko nie musieli starszym płacić - na tym polega cała reforma?! Powinna być np. zasada, że ludzie po 50-tce czy po 55 roku życia nie podlegają reformie! Pewnie - najlepiej całe życie zdzierać z człowieka na ZUS a potem nic mu nie dać bo prędzej KIPNIE niż doczeka emerytury - oto MĄDRA REFORMA !!! WSTYDŻCIE SIĘ za takie pomysły !!!!!!!!

173.89.56.xxx 08-02-2012 18:49

Prezydent powiedzial, ze starosc nadeszla nieoczekiwanie, jak tsunami.
Peowici spod patronatu Cyby,zabojcy,zgotowali marodowi taki los.

maksio213 08-02-2012 19:28

Ci, którzy mają TAK CHORE POMYSŁY na reformę zapewne w życiu tak naprawdę nie pracowali, dzięki czemu mają mnóstwo energii i to ONI powinni pracować do 90-tego roku życia. Mam 57 lat - 6 poważnych chorób, a grono moich niegdyś licznych przyjaciół i znajomych poważnie się wykruszyło, gdyż większość zmarła. Jestem tym przerażona! Lepiej szukajcie nam miejsc w Domu Spokojnej Starości, A NIE PRACY !!! Zresztą co tu porównywać - twórcy debilnych pomysłów zarabiają za to krocie, a my - większość Polaków całe życie harujemy za marne grosze...

95.160.207.xxx 11-02-2012 18:40

Pracodawcy postulują? Dziwne.to pracodawcy daja ogłoszenia w stylu ; gwarantujemy pracę w młodym prężnym zespole dając do zrozumienia że stary po trzydziestce nie ma co tam szukać.Jeżeli nie powstaną nowe miejsca pracy to zostaną w kraju tylko starcy i dzieci bez rodzicow.

212.244.147.xxx 14-02-2012 13:04

Jestem pracodwcą i nie zatrudniam 60 latków . Prosze nie wypowiadać sie w imieniu pracodawców . Lewiatan reprezentuje tylko gartske pracodawców

katarzynah123 16-02-2012 18:56

nie dziwne, że młodzi uciekają z tego kraju

slava 16-02-2012 19:01

Cytat:

Napisał Dorota45
W zasadzie po co nam emerytura ??? Ja proponuję wnieść postulat, aby pracować do 88 roku życia .............. lub wypromować hasło " (oczywiście piszę to z przekąsem) ;)

" Popierajmy pąństwo czynem, umierajmy przed terminem":(

Witam, Dorotko świetne hasło.:)

tomeh 17-02-2012 13:48

Nie ma co liczyć na emerytury, to miraż niedostępny w tym kraju na ludzkich zasadach

78.8.152.xxx 03-03-2012 13:43

Rząd aby dokonać eutanazji ludzi pracy za życia powinien jeszcze zlikwidować okres ochronny przed emeryturą i dać wolną rękę do działania " wspaniałomyślnym i uczciwym " pracodawcom w zwalnianiu starszych pracowników !! Jak wiemy zwalnianie jest duże a bezrobocie też duże a perspektywa ,że dotrwasz w jednym zakładzie do końca tzn do emerytury jest niepewna . W majestacie prawa będziesz wykopany lub wykopana z zakładu i będziesz darł(a) się gdy teraz siedzisz cicho - dajcie mi pracę lub w ostateczności pozostanie tobie czapka żebracka pod kościołem !! W ten czas gorliwe feministki jak K. Szczuka i jakaś posłanka PO i feministka Nowicka i mówczynie(celebrytki) telewizyjne tobie nie pomogą . Zresztą słyszysz jak pewne panie piorą mózgi - mówiąc jak rząd i np. pracodawcy z Lewiatana i inni demagodzy importujący głupotę z Brukseli !!Najlepsza ostatnio w show telewizyjnym jest pani Joanna Mucha bo nic nie zrobiła konkretnego na stanowisku a raczej dyskusyjnego ale dała temat zastępczy robiąc na złość językowi polskiemu bo z Pani Minister tytułując się butnie Ministro .Na zachodzie mają lepszą i szybszą opiekę lekarską i nieskrępowany dostęp do badań laboratoryjnych w tym profilaktycznych i za leki płacą symboliczny ryczałt lub mają niższe ceny leków np .bardziej tolerowane .Dlatego też mogą pracować dłużej i żyć dłużej oraz rzadziej obawiając się utraty zdrowia czy zwolnienia z pracy z powodów zdrowotnych czy z taktyki i widzimisię pracodawcy .Wniosek końcowy - gorliwe feministki i piewcy emerytalni powinni pracować do 75 lat ?Jak nie być bezrobotnym i zwolnionym przed wiekiem emerytalnym ?

olena 04-03-2012 10:56

Ciekawe dlaczego w tym wątku tyle anonimowych wypowiedzi?
Odwaga własnego zdania zdrożała?
Też nie pochwalam pomysłu rządowego.
Kto chce niech pracuje do 100, ale to co jest w projekcie nie da się zrealizować.
Po pierwsze brak miejsc pracy, po drugie stan zdrowia Polaków nie jest taki jak sobie rząd wyobraża.
Statystyki tyczące długości życia nie odzwierciedlają jego jakości.

W ogóle rząd jest ostatnio oderwany od realiów.
Skończy się tak, że to co uchawali, to za cztery lata inni zmienią.
A szary człowiek będzie żył jak na huśtawce między jednym rządem, a drugim, albo jeszcze innym.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:24.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.