Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Opieka (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-opieka-102.html)
-   -   A może domy spokojnej starości ? (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/opieka/t-a-moze-domy-spokojnej-starosci--812-print.html/)

wielebny 17-05-2007 11:17

A może domy spokojnej starości ?
 
Jeśli porównać dom spokojnej starości ( przeciętny ), to nie widać zbyt dużej różnicy pomiędzy przebywaniem w nim a korzystaniem z ośrodka wczasowego. Któż nie chciałby wyjechać na wczasy ? Pewnie wszyscy. Kto chciałby jeszcze w pełni sprawny i mający rodzinę spędzić ostatnie lata w domu spokojnej starości ? Niewielu. DLACZEGO?

Basia. 17-05-2007 11:51

różnie to bywa
 
Nie wiem czy czytałeś artykuły o domach pogodnej starości, różnie w nich bywa bardzo często źle. Pogodna starość to samowystarczalność, otwartość na innych, zainteresowania i wtedy nie są potrzebne żadne domy pogodnej starości

Lila 17-05-2007 13:10

Dlatego,że wolimy wino,śpiew i bara -bara...

akusia 17-05-2007 17:35

Cytat:

Napisał Lila
Dlatego,że wolimy wino,śpiew i bara -bara...

A poza tym wolność, wolność czego nikt dobrowolnie niechce się pozbyć.

wuere'le 17-05-2007 22:58

Cytat:

Napisał Lila
Dlatego,że wolimy wino,śpiew i bara -bara...

Wino, śpiew i bara-bara, w Częstochowie, bój się Boga, toż to czysto diabelska dysertacja.

hanka93 25-05-2007 11:13

Jak nie ma wolności wewnętrznej to nic jej nie da.
Jeśli jest to i pobyt w domu spokojnej starości jej nie zabierze

Ala-ma-50 25-05-2007 21:42

Co mi po wolności wewnętrznej ...jak mnie ograniczą z zewnątrz...zamkną w domu starców..tak..tak..żadnym spokojnej starości...bo widział kto spokojną starość..z dala od bliskich...zamkniętą w jakims obcym domu?
Ale swoją drogą..to rzeczywiście może być dom spokojnej starości ...ale dla rodziny.... która pozbywając się "balastu " zapewnia sobie święty spokój.
Gorzkie ...ale prawdziwe.

wuere'le 25-05-2007 22:58

Ja myślę, że dobrze prowadzony Dom Spok. St. to by mi w przyszłosci odpowiadało. Gdyby tam była opieka lekarska, pilęgniarska, mozliwość uczestniczenia w jakiś grupach zainteresowań, mozliwość swobodnego wychodzenia, pokoje jednoosobowe, lub w przypadku małżenstwa dwuosobowe, własny tv, komputer z dostępem do internetu i przyzwoita opłata, to czemu nie. Dalczego mam być na starość ciężarem dla dzieci, one też mają swoje problemy.

Ala-ma-50 25-05-2007 23:11

Od kiedy ..rodzice to ciężar?...nie chce mi się wierzyć..że można tak myśleć...
Z radością opiekuję się mamą..i chciałabym aby dożyła swoich dni wśród dzieci i wnuków...do końca.

Pani Slowikowa 25-05-2007 23:48

dom spokojnej starosci
 
Ja juz bede kiedys "stara" :rolleyes: to bedzie moj wlasny dom ... Jezeli juz bede taka niedolezna ze nie bede mogla sama mieszkac to moze ktos bedzie mogl mieszkac ze mna albo dochodzic..? Dlaczego trzeba koniecznie gdzies sie wyprowadzac??
Fakt jest ze wcale nie zle zyje sie w tych pieknych zameczkach angielskich na wsi.. Staruszkowie bawia sie w detektywow etc.. :)
A moze w tym czasie beda brali na ohotnika jakis staruszkow do roznych wylotow w kosmos? Jako krolikow doswiadczalnych, zeby zobaczyc czy gdzies tam w przestworzach nie starzejemy sie ale mlodniejemy??Ja juz moge sie ustawic w kolejce :D

Ala-ma-50 26-05-2007 05:52

No to ja jestem druga...zaklepuję kolejkę ...może być i kosmos.

grazyna 06-06-2007 18:39

Kochani, a od ilu lat można isc do domu spokojnej starosci, jaka wysoka musi byc emerytura albo renta?

bogda 06-06-2007 19:38

Witaj Grażynko...nie mam pojęcia, ale ciekawa jestem dlaczego pytasz, masz na myśli siebie czy kogoś bliskiego?

krise1 06-06-2007 19:47

Cytat:

Napisał wuere'le
Ja myślę, że dobrze prowadzony Dom Spok. St. to by mi w przyszłosci odpowiadało. Gdyby tam była opieka lekarska, pilęgniarska, mozliwość uczestniczenia w jakiś grupach zainteresowań, mozliwość swobodnego wychodzenia, pokoje jednoosobowe, lub w przypadku małżenstwa dwuosobowe, własny tv, komputer z dostępem do internetu i przyzwoita opłata, to czemu nie. Dalczego mam być na starość ciężarem dla dzieci, one też mają swoje problemy.

Popieram Ciebie, ja też bym chciała swoje ostatnie lata spędzić w domu spokojnej starości i nie być ciężarem dla dzieci.

grazyna 06-06-2007 21:42

Mam pytanie , czy wielkość emerytury ma znaczenie sie o ubieganie w domu spokojnej starosci i czy jest jakas dolna granica wieku?

urszula-kol 06-06-2007 22:04

Grażynko o ile wiem to nie tak bardzo od lat zależy, ani od wysokości emerytury.Domy Pomocy Społecznej należą do MOPS-u /Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej/. Tam trzeba się udać, wziąść druki. Jeden z druków to Zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia wydane w celu stwierdzenia zasadności skierowania do domu pomocy społecznej. Przychodzi też pracownik MOPS-u na wywiad środowiskowy. Każda sprawa jest rozpatrywana komisyjnie i jeżeli komisja zadecyduje pozytywnie to się czeka na miejsce /obecnie nawet kilka lat/.
Warunki przyjęcia to -" osoba wymagająca opieki całodobowej
może ubiegać się o skierowanie do domu pomocy społecznej w razie niemożności zapewnienia usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania przez rodzinę i gminę."
Moja sąsiadka czekała 2 lata.
Jest coraz więcej domów prywatnych, ale min.1500zł miesiecznie, a może nawet już drożej.

inka-ni 06-06-2007 22:23

1 Załącznik(ów)
Co do domów spokojnej starości można się starać jeżeli wskazuje nato wiek ponad 50lat i niepelnosprawność gr.inwalidzka. Tam biorą emeryturę 70% reszta jest dla pensjonriusza.Kontakt jest przez MOPS.-Miejs.Osr.Pom.Spoleczej.Na wywiad przychodzi pracownik opieki spisuje dane,a co do Domow Opieki to różnie się przedstawia-oczekiwanie parę lat(chodzi o Kraków)Na początek pokoje 2-wu osobowe.Na 1-no pokojowe czeka się w kolejce.Dowiedzialam się że kolejka 35 osób.Bylam wlasnie zasięgnąć wiadomości dzisiaj i jest to Dom Opieki liczący 90 pensjonriuszy.Nie wiem,jak jest w innych malych regionach.Najlepiej wejśc na stronę gogle i zapytać o MOPS-Y tam bedzie możliwość wszystkiego się dowiedziec.Jedno Chcę powiedzieć pokoiki są b.male.Jest swietlica,zajęcia rechabilitacyjne,opieka pielęgniarska.Najlepiej wczesniej można zwiedzić takie ośrodeki.przed podjęciem decyzji.PozdrawiamZałącznik 2791

Bogna 11-08-2007 22:31

Znam kilka "Domów Spokojnej Starości"- nie jest tam tak wspaniale i spokojnie. Nie ma możliwości wybrania kompana we wspólnym pokoju ( jednoosobowych pokoi jest nie wiele)
w większości DPS są dwu, trzy osobowe pokoje. Nie można mieć własnych mebli. Brak intymności itp.

polder 21-05-2008 20:32

Chyba wypada się zabić
 
Gdzieś tu na Seniorach znalazłem adres osoby oferującej opiekę. Skontaktowałem się. Uzyskałem informację, że za
1500 zł mogę zamieszkać w prywatnym domu w Szczyrku.
Po kontakcie na skype'ie dowiedziąłem się, że: ważę chyba 120 kg (bzdura), , że nie jestem obłożnie chory (prawda, to jest moja główna wada), że w trakcie rozmowy byłem pod wpływem alkoholu (miałem zmęczone oczy od śledzenia netu).
Takiego ładunku arogancji dawno nie doznałem. Nie pisałbym
o tym, gdyby nie lęk o następnych kandydatów. Przypomniało mi to bowiem "Czerwoną oberżę" z Fernandelem w roli głównej
Tylko, że tamto było komedią... A niejaka IRENA KOSMALLA traktuje to poważnie. Nie ma jej w wykazach pensjonatów, pokojów do wynajęcia, nigdzie. Myślę, że w fiskusie także.
Szuka jedynie samotnych, obłożnie chorych, na wykończeniu.
Chyba potrzebna ostrożność!

tadeusz50 21-05-2008 21:32

Spikerowicz
To co piszesz jest okropne, jednak widziałem już kilka reportaży na temat domów spokojnej starości. Były one emitowane na TVN-ie w programie "Uwaga". Zdarzją się pożądne ale dużo jest nstawione na zysk. Przed wyborem należy moim zdaniem podejść jak do stosunku z jeżem tz. bardzo ostrożnie. Życzę powodzenia.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:08.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.