Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Hobby, pasje (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-hobby-pasje-101.html)
-   -   Wypożyczalnia pomysłów i porady graficzne (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/hobby-pasje/t-wypozyczalnia-pomyslow-i-porady-graficzne-3542-print.html/)

hannabarbara 19-11-2008 21:21

Wypożyczalnia pomysłów i porady graficzne
 
Zapraszam wszystkich, którzy próbują się zmagać się z grafiką komputerową do nowootwartej wypożyczalni.
Sama niewiele potrafię. Ot, trochę rysuję w Paincie, tworzę prezentacje w Power Poincie, zaczęłam stawiać pierwsze niezdarne kroki w GIMPie. To co potrafię mogę przekazać innym, choć są to absolutne początki. Dlatego też zapraszam seniorki i seniorów biegłych w sztukach graficznych jako wolontariuszy , instruktorów oraz kandydatki i kandydatów na adeptów. Tu można się będzie dzielić pomysłami, adresami i informacjami, jak również pokazywać to, co udało się stworzyć.
Dziś ćwiczyłam używanie różnorodnych pędzli, wycinanie obrazków i ich wklejanie. I już tylko z tego można zrobić własny obrazek, a nie skopiowany z netu.
Serdecznie zapraszam!


Mar-Basia 19-11-2008 21:30

Haniu, wpisz mnie liste uciezliwych, malo pojmujacych i trudnych uczniow. Profesor, ktory mnie wezmie pod swoje skrzydla dostanie MEDAL za cierpliwosc. ;) Interesuje mnie Power Point.

Tesara 19-11-2008 21:34

Witam. Jako wkupne pożyczam ;) tło, które zrobiłam. Zrobiłam sama, ale korzystałam z "pomocy". Częsc elemetów pożyczyłam z zestawu na scraplandii ;)


Yeva 19-11-2008 21:37

1 Załącznik(ów)
Wypożyczalnia pomysłów - bardzo mi się to podoba.Lubię bawić się grafiką-głównie GIMPem .Będziemy dzielić się umiejętnościami i pomysłami:) A więc
Załącznik 20047

Tesara 19-11-2008 21:44

Święta za pasem. Dla zainteresowanych podaję link, do zestawu śwątecznego http://nasza-scraplandia-freebies.bl...raplandii.html

A oto karteczka, wystarczy wpisać życzenia.


Yeva 19-11-2008 21:47

Pieknnie zaczął się watek , musze zabrać sie tez do pracy ,żeby cos na wkupne zrobić:) A tło Tesaro pozyczam:D

Tesara 19-11-2008 21:48

Yeva, fajnie, ze jesteś. Porady w GIMPie mamy jak w banku, tym przed kryzysem :)

nektarynka 19-11-2008 22:55

;Witam serdecznie ;
 
Haniu świetnie, że Założyłaś ten wątek będziemy się uczyć wspólnie ,słyszę że też pracujesz na ''Power Point''ja też ale jeszcze mi dużo brakuje do naszych koleżanek z Gimpu. Ale możemy spróbować ,na razie wkleiłam tło na to chmurki ,ptaszki zrobiłam ramkę i napis jak widać.,i będziemy się wspólnie bawić i sobie pomagać pozdrawiam :)

hannabarbara 19-11-2008 23:15

Cytat:

Napisał marbella123
Haniu, wpisz mnie liste uciezliwych, malo pojmujacych i trudnych uczniow. Profesor, ktory mnie wezmie pod swoje skrzydla dostanie MEDAL za cierpliwosc. ;) Interesuje mnie Power Point.


Ja w Power Poincie robię tylko prezentacje. Można je obejrzeć na stronie tnb. Łatwo się nauczyć, bo jest kurs rozpisany na lekcje. A to link do tego kursu:
http://office.microsoft.com/pl-pl/tr...832731045.aspx
Trzeba sobie ściągnąć instalację Microsoft Power Pointa z netu, jest bezpłatna. I już po pierwszej lekcji i trzeciej zrobiłam prezentację. Drugą sobie darowałam, bo jest dla prelegentów, którzy robią prezentację do odczytów.
Obrazków w Power Poincie nie robiłam, bo nawet nie wiem gdzie szukać. Może Nektarynka podrzuci link.

Yeva 19-11-2008 23:19

Cytat:

Napisał hannabarbara
Obrazków w Power Poincie nie robiłam, bo nawet nie wiem gdzie szukać. Może Nektarynka podrzuci link.

Haniu , obrazki możesz w GIMPie robić , przecież już gimpujesz:) W innych programach graficznych tez

jolita 19-11-2008 23:44

Haniu - to jest to co lubią tygrysy!
 
Dzięki za podpowiedź i obietnicę kontynuacji tematu...Robiłam takie pokazy w "szkole", ale niestety "pani" instruuje tylko na bieżąco, na zrobienie notatek brak czasu i potem.... czarna dziura! Liczę jeszcze na Nektarynkę, że zdradzi instruktarz posługiwania się Pover Pointem przy produkcji obrazków.
GIMP swoim wachlarzem możliwości przeraża mnie i może dlatego nie polubiłam go.Pozdrawiam serdecznie J.

hannabarbara 19-11-2008 23:56

Witaj Jolu w gronie graficzek. Mam nadzieję, że zrobisz piękną prezentację ze spotkania Pomorzanek. Jakby co, to służę pomocą.

Yeva 20-11-2008 00:18

odrobina cierpliwości i każdy program da sie opanować:) A my będziemy sobie w tym pomagać.Za pomocą kilku prostych zabiegów zamieniłam zdjęcie ( zachód słońca w moim mieście) na taki obrazek

Iluzja 20-11-2008 07:11

Witam, trafilam niechcacy, bom ranny ptaszek.
Na poczatek...
... PFStudio+filtr Flaming Pear-piata linia: dokleilam, dodalam przezroczystosci.
A ten:

... zeby pokazac jak to wyglada tylko z filtrem, jezeli ktos chce skorzystac, to prosze.

Czy ktoras w was pracuje moze na Paint Shop Pro?
Potrzebna pomoc.
Pozdrawiam, ciesze sie ze ten watek powstal, wierze sie duzo nauczymy...

tamora42 20-11-2008 10:23

...Witam póżnym porankiem..dobrze będzie wpadać do wypożyczalni i i dzielić się poradami..mam Photofiltre studio,ostatnio testuję dużo filtrów...nawet nie wiedziałam ,ze takie efekty można osiągnąc samymi filtrami.Jeśli ktoś bawi się PFS sympatycznie będzie wymieniać doświadczenia....miłego czwartku...Na pierwsze wejście przygotowałam ten obrazek...


zrobiłam ciekawym filtrem ATTACKs...

nektarynka 20-11-2008 13:09

Witam w tą brzydką pogodę, ale tu myślę miło;
 
Ktoś pytał o obrazki, o linki ,posłuchajcie moje drogie ja nie mam żadnych stałych po prostu biorę trochę ze swoich zdjęć trochę ze stron co podała Jluzja ,przecież to nie polega na wklejeniu całego obrazka,tylko utworzeniu go samemu oczywiście z pomocą tła jakieś gify itp. Jolu kochana czy Ty aby nie żartujesz ze mnie ja potrzebuję nauczyciela też bo ja po prostu wszystkiego jeszcze nie wiem tu z obecnych ,każdy umie wkleić zmniejszyć ,zwiększyć zmienić tło oprawić w ramkę zrobić ramkę własną i inne a jeżeli chodzi o szczegóły inne to sama dochodzę albo mi nie wychodzi pozdrawiam:)
Taka jest pogoda u mnie dzisiaj brrrrrrrrrr

urszula-kol 20-11-2008 16:16

Świetnie, że dzięki Hani powstał ten wątek. Jak przystało na wypożyczalnię, w ostatnich dniach wypożyczyłam pomysł z oglądanych tutoriali w różnych programach i spodobała mi się prosta kompozycja z czterech warstw plus wklejona tubka i zrobiłam obrazek w paru odsłonach w programie PhotoFiltre Studio.

~

Iluzja 20-11-2008 16:37

Witam Urszulko, ja zrobilam dzieki pomocy Tamory...

... udalo mi sie zanurzyc obrazek, juz po przejsciu przez filtr Flaming Pear, z pierwszym obrazkiem...drugi przykleilam i znowu wrocilam do filtra, trzeba zrobic regulacje -duzo pisania- ale moge podac to co otrzymalam od Tamory, trzeba zrobic jeszcze wycieranie "paluchem", powrot do filtra... i gotowe.
Wrazenie jest niesamowite, jak sie zobaczy, ze obrazek zanurzyl sie w wodzie.
Pozdrawiam...

nektarynka 20-11-2008 16:38

Urszulko pięknie,
 
Czy Ty musiałaś robić z truskawką ,no muszę iść odmrozić bo mi język ucieknie ,ale bez żartów obrazek śliczny jak przystało na profesjonalistkę,pozdrawiam:)

Tesara 20-11-2008 16:50

a ja dziś robiłam bombeczki, oczywiście w GIMP'ie.


[


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:01.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.