Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Senior w banku (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-senior-w-banku-93.html)
-   -   Bank dla seniora (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/senior-w-banku/t-bank-dla-seniora-118-print.html/)

Ewunia 03-04-2006 23:35

Bank dla seniora
 
czy istnieje w przyrodzie coś takiego jak konto dla emeryta dostępne przez internet z możliwością założenia debetu nieoprocentowanego w sposób bandycki

poradźcie coś proszę - dlaczego banki traktują ludzi po 60-tce jak niedorozwiniętych debili, w dodatku stojących nad grobem?

araukaria 08-11-2006 10:25

Obecnie już wiele banków stwarza możliwość dostępu klientów do swych rachunków poprzez internet. Wystarczy przejrzeć rankingi banków i decyzja wyboru będzie łatwiejsza. A co się tyczy oprocentowania kredytów.... non coments.... lichwiarskie:mad:

Jozly 07-01-2007 12:57

Jaki bank internetowy?
 
Moim zdaniem najlepiej sprawdzić to w serwisie Expander.pl lub Bankier.pl.
Tam działają niezależni doradcy, którzy pomogą wybrać odpowiednie konto z oferty różnych banków.

Sanna 28-01-2007 18:42

http://www.banki-internetowe.pl/?dz=ko
Tu można porównać banki i coś dla siebie wybrać.
Zyczę powodzenia

Kazimierz 08-12-2007 17:23

Mnie ZUS przekazuje pieniądze do mojego banku (Inteligo),mam całodobowy podgląd konta przez internet,dużo możliwości oszczędzania tych pieniędzy,których nie wydam na bieżące wydatki i, ogólnie biorąc,jestem zadowolony z tego banku.Zagłądnąłem na polecaną przez Sannę stronę i zdziwiłem się,gdy mój bank znalazł się na drugim miejscu najpopularniejszych kont osobistych (po mBanku) a reszta po parę procent,albo w ogóle ich nie wymieniono.
Być może, należę do zasobniejszych emerytów, i zbyt z żoną ściubimy i odkładamy na czarną godzinę,jak niektórzy piszą,ale nie wydaje mi się. Po prostu,nie ma potrzeby kupowania czegoś,czego nie potrzebujemy i pamiętamy oboje o tej starej,prostej zasadzie- "pamiętaj rozchodzie żyj z dochodem w zgodzie". Zamiast oszczędzać na lokatach, umieściłem pieniądze w 3 funduszach inwestycyjnych (niewiele,ale zawsze). Poszedłem za radadami doradców inwestycyjnych i zróżnicowalem fundusze (mam forsę na mniej ryzykownym stabilnego wzrostu,bardziej ryzykownych akcyjnym ogólnym i akcyjnym Nowa Europa. Dla porównania ma też część pieniędzy w obligacjach. Mam je od paru lat,więc mogę coś o nich powiedzieć. Ogólnie biorąc,f.akcyjny ogólny przyniósł mi kilkakrotnie więcej (po 3latach), niż obligacje (akc.np.przeszło 30%,oblg.10%), F.stabil.wzrostu ok.20%. F.akc.Nowa Europa mam, od niedawna (2mies.), narazie dołuje, i jest ok.-4%.
Sytuacja ostatnio na giełdzie jest b.kiepska i trzeba się liczyć z dalszym jej dołowaniem.
Śledzenie sytuacji na giełdzie i wahań moich funduszy sprawia mi dużą frajdę i ciekaw byłbym, czy inni seniorzy też biorą udział w tej "zabawie".

Stanley 08-12-2007 17:30

Kazimierz też bawię się w śledzenie kursów funduszy i innych ale narazie jest to zajęcie dość frustrujące jak widziśż jak codzień tracisz własne a nie wirtualne złotówki i dylemat wycofać teraz czy czekać itd.

Kazimierz 08-12-2007 18:20

Rzeczywiście,sytuacja na giełdzie jest frustrująca, no,ale liczyć się z tym,że nie zawsze będzie różowo. Nie mogę ci radzić, co robić,bo musisz sam zdecydować. Ja,mimo że od sierpnia sporo straciłem,i zapowiadana jest dalsza bessa,postanowiłem przetrzymać złe czasy. Zakładam,że sytuacja się za pewien czas poprawi i powróci do stanu z początku lata.W końcu,nastawiłem się na długoterminowe inwestowanie (ok.4-5 lat) i wierzę,że opłaci się to.Aktualnie,jak wiesz, giełda idzie w górę, moje fundusze też,ale kudy im tam do poziomu z maja.
Nie wiem, jakie fundusze masz,i w jakim banku,i nie chcę wiedzieć,ale liczę na dyskusję o ogólnej sytuacji. Ciekawe np.,że czasami giełda idzie w górę, a wartość moich WANJU idzie w dół, i odwrotnie. Czy w twoim TFI też tak jest ?

Stanley 08-12-2007 18:25

Kazimierz masz racjęale zauważ ze amplituda wahań jednak się spłaszcza co jak sądzę znaczy ze za chwilę możemy mieć wzrost.A biorąć pod uwagę naszą gospodarkę myślę ze jeszcze rok 2008 jest dość stabilny i można liczyć na hosse a wtedy będzie czas na decyzję. To nasz indeks przy wzroscie maleje to normalne odbicie dnia poprzedniego zrób sobie w exelu wykres tam pięknie są widoczne prawidłowości. Powodzenia

Kazimierz 08-12-2007 19:08

Mam windows xp i nie mam exela. Kiedyś miałem pirackie windows 2000 i office z exelem. Sytuację obserwuję bez drobiazgowej analizy i też zauważyłem pewne prawidłowości. I nawet odpowiada mi to. Cieszę się,gdy giełda idzie w dół,a moje fundusze idą w górę.Dobranoc

Jakub007 06-10-2008 23:18

A ja się nie cieszę jak giełda idzie w dół :( bo to świadczy o zbliżającym się kryzysie w gospodarce realnej.

Dobranoc

martunia 06-10-2008 23:23

Noo i żegnaj rozumie.

Mar-Basia 06-10-2008 23:36

Cytat:

Napisał martunia
Noo i żegnaj rozumie.

Ktos zmienil obrazek na nicku? Znaczy, ze ciagle krazy jak widmo miedzy nami.:mad:

tadeusz50 07-10-2008 05:56

Cytat:

Napisał marbella123
Ktos zmienil obrazek na nicku? Znaczy, ze ciagle krazy jak widmo miedzy nami.:mad:

Ja już wcześniej zauważyłem zmianę awatora u tej osoby.:mad:

TwojNajlepszyBank.TNB.pl 08-01-2009 19:22

Cytat:

Napisał Ewunia
czy istnieje w przyrodzie coś takiego jak konto dla emeryta dostępne przez internet z możliwością założenia debetu nieoprocentowanego w sposób bandycki

poradźcie coś proszę - dlaczego banki traktują ludzi po 60-tce jak niedorozwiniętych debili, w dodatku stojących nad grobem?

zapraszam na moj serwis bankowy.. znajdują się tamofewrty wszystkich banków, mozna bez probemu znalezc najlepsza oferte dla siebie:) www.TwojNajlepszyBank.tnb.pl

w razie niejasnosci służe pompocą:)
zapraszam serdecznie

tadeusz50 08-01-2009 19:34

TwojNajlepszyBank.TNB.pl
A ja już ani grosz nie powierzę temu reklamowanemu bankowi. Nawet poprawnie pisać nie umie bo cytuję
zapraszam na moj serwis bankowy.. znajdują się tamofewrty wszystkich banków, mozna bez probemu znalezc najlepsza oferte dla siebie i po drugie cytuje Ewunię sprzed prawie trzech lat. Powodzenia bankierze. hi hi hi hi

TwojNajlepszyBank.TNB.pl 08-01-2009 20:09

Panie Tadeuszu z całym szacunkiem "znajdują się tamofewrty" to zwykła literówka... a zacytowałem Ewunię, gdyż zadała takie pytanie... a to nie jest ważne czy 3 lata czy 10 lat temu, ktoś może mieć podobny problem w teraźniejszości:) pozdrawiam serdecznie:)

tadeusz50 08-01-2009 20:15

To ja przez trzy lata nie będę spłacał kredytu i też nie będzie ważne. Wiem bywam upier.... i czepiam się

pozytywna 14-01-2009 15:44

lepiej spłacaj
 
bo komornik zapuka :)
taki żarcik, żeby rozładować atmosferę :)

tadeusz50 14-01-2009 15:50

Cytat:

Napisał pozytywna
bo komornik zapuka :)
taki żarcik, żeby rozładować atmosferę :)

Mój poprzedni post też był żartem. Długi spłacam to już poważnie.

maja59 14-01-2009 15:54

Cytat:

Napisał Ewunia
czy istnieje w przyrodzie coś takiego jak konto dla emeryta dostępne przez internet z możliwością założenia debetu nieoprocentowanego w sposób bandycki

poradźcie coś proszę - dlaczego banki traktują ludzi po 60-tce jak niedorozwiniętych debili, w dodatku stojących nad grobem?

Ewuniu spróbuj mBank, mam tam konto od 2004 roku i jestem bardzo zadowolona.
sprawdź www.mBank.pl


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:44.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.