Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Fotografia (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-fotografia-190.html)
-   -   Podforum dla pasjonatów fotografii (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/fotografia/t-podforum-dla-pasjonatow-fotografii-4824-print.html/)

admin 18-06-2009 01:48

Podforum dla pasjonatów fotografii
 
Podforum zostało otwarte na prośbę użytkowników chcących prezentować swoje prace fotograficzne. Poniżej krótkie zasady funkcjonowania:
- Każdy nowy wątek musi być otwierany przez post w którym znajduje się przynajmniej jedno zdjęcie.
- W wątku tym wolno umieszczać wyłącznie zdjęcia wykonane przez siebie lub bardzo dokładnie opisane zdjęcia na których publikację jest zgoda ich autora. Przypominam o kwestii praw autorskich - http://www.klub.senior.pl/informacje...skie-2569.html
- Podforum "fotografowanie" służy przedstawianiu zdjęć (oczywiście mogą być obrobione) a nie innych prac graficznych.
- Tematyka wątków może być zróżnicowana ale myślą przewodnią jest fotografia.

W związku z licznymi kłopotami jakie powstają przy korzystaniu z różnych serwisów na których umieszczacie Państwo zdjęcia, zapraszam do korzystania z naszej Galerii - oczekuję też na sugestie dotyczące nowych działów tematycznych w tejże.

Mała uwaga - przeniosę tu zaraz wątki fotograficzne z Pasji - jeśli uznacie Państwo że jeszcze jakieś należałoby przenieść, proszę o informację e-mailem.


duszka07 18-06-2009 08:27

Bardzo dobry pomysł.

Mar-Basia 18-06-2009 09:16

Cytat:

Napisał admin
- W wątku tym wolno umieszczać wyłącznie zdjęcia wykonane przez siebie lub bardzo dokładnie opisane zdjęcia na których publikację jest zgoda ich autora.
- Podforum "fotografowanie" służy przedstawianiu zdjęć (oczywiście mogą być obrobione) a nie innych prac graficznych.
- Tematyka wątków może być zróżnicowana ale myślą przewodnią jest fotografia.

W związku z licznymi kłopotami jakie powstają przy korzystaniu z różnych serwisów na których umieszczacie Państwo zdjęcia, zapraszam do korzystania z naszej Galerii - oczekuję też na sugestie dotyczące nowych działów tematycznych w tejże.

Mała uwaga - przeniosę tu zaraz wątki fotograficzne z Pasji - jeśli uznacie Państwo że jeszcze jakieś należałoby przenieść, proszę o informację e-mailem.




Bardzo dziekuje. Doskonaly pomysl z Podforum FOTOGRAFICZNYM. Teraz pozostaje mi nauczenie sie wklejania fotografii z Galerii KSC, mysle, ze ktos chetny mnie nauczy jak z niej korzystac.:D

PS. Mam jedno pytanie dot. Galerii. Czy jest mozliwe aby informatycy KSC znalezli sposob aby zdjecia wstawiane do Galerii byly automatycznie zmniejszane z oryginalu do formatu max. 500 KB, jak to oferuja inne bezplatne serwisy. Trudno jest zmniejszac kazde zdjecie - co oznacza podwojne file aby nie naruszyc originalu. Dla mnie jest to jedyny powod, ze nie korzystam z Galerii KSC.

largetto 18-06-2009 13:41

Dzięki Adminko za nowy kącik, a Tobie Basiu należy się duży buziak za ten pomysł :)

Baśka13 18-06-2009 13:47

Hura!
To jest to!!!

Mar-Basia 18-06-2009 13:55

Cytat:

Napisał Baśka13
Hura!
To jest to!!!


Kochane dziewczynki mamy swoj fotograficzny podwatek - teraz wszystko lezy w Waszych rekach. Zastanowcie sie co chcecie robic.

Osobiscie moim skrytym marzeniem jest stworzenie oddzielnego watku w tym "podforum", gdzie bedziemy mogly dawac sobie porady fotograficzne, dzielic sie naszym dowiadczeniem. A moze ktos profesjonalny sie znajdzie aby nas skromne amatorki podeprzec. Mozemy pozniej urzadzac konkursy na najlepsze zdjecie tygodnia. Jednym slowem wiele jest do zrobienia i to w milej atmosferze.

Piszcie, dawajcie propozycje - mamy podwatek i dzieki za to Administracji.
Nawet nie macie pojecia jak sie ciesze.

Anna G 18-06-2009 14:51

Uff, ale mi ulzylo, juz myslalam, ze moj piekny, dla mnie watek, o niebie ktos wywalil. Dzieki za to, ze mozemy dalej dzialac i cieszyc, oczy nasze i innych uzytkownikow!!! Adminie dzieki!!!

Ajaks 18-06-2009 18:28

Świetny pomysł. Podpowiadajmy sobie jak robic fajne fotki
A tygodniowe konkursy - dobra zabawa
Każdy tydzień inny temat.

przesłona 4.0, czas 1/500s, popołudniowa pora

Mar-Basia 18-06-2009 18:33

Cytat:

Napisał Ajaks
Świetny pomysł. Podpowiadajmy sobie jak robic fajne fotki
A tygodniowe konkursy - dobra zabawa
Każdy tydzień inny temat.

przesłona 4.0, czas 1/500s, popołudniowa pora


Olenko, mozesz ta wypowiedz wkleic w " Nasze i nie nasze kwiaty w obiektywie"?:D

Ajaks 18-06-2009 18:37

Marbello
nie ma sprawy już to zrobiłam, pozdrawiam

and1951 18-06-2009 22:13

Cyt. marbella123] Kochane dziewczynki mamy swoj fotograficzny podwatek -

?

Mar-Basia 06-08-2009 01:03

http://www.fotografuj.pl:80/Article/...podzialu/id/60

Wspaniały plener, piękne światło, w rękach wymarzony cyfrak, a efekt na zdjęciu mizerny. Czasem nie zdajemy sobie sprawy, że bez żadnych dodatkowych nakładów finansowych możemy robić lepsze fotografie – wystarczy tylko poznać podstawy kompozycji. Jedną z nich jest tzw. reguła trójpodziału, często błędnie określana przez początkujących fotoamatorów jako "zasada trzech".
Możliwości dzisiejszych cyfraków pozwalają w większości wypadków na zrobienie poprawnego technicznie zdjęcia. Okazuje się jednak, że nie każdy wie lub pamięta o zasadach kompozycji, które są podstawowym elementem dobrej fotografii. A to właśnie sposób w jaki kadrujemy zdjęcie, układ oraz relacje między poszczególnymi obiektami w kadrze, decydują w dużej mierze o tym, czy fotografię uznamy za udaną.

jip 06-08-2009 17:05

Cytat:

Napisał admin
W związku z licznymi kłopotami jakie powstają przy korzystaniu z różnych serwisów na których umieszczacie Państwo zdjęcia, zapraszam do korzystania z naszej Galerii - oczekuję też na sugestie dotyczące nowych działów tematycznych w tejże.

Mam jedną uwagę - propozycję, faktycznie przeniesienie fotki z galerii jest proste, ale czy nie można by uprościć powrotu do swojej galerii? teraz przy wklejeniu lub pobraniu fotki znowu trzeba szukać swojej galerii ... a może by tak na pasku obok "dodaj zdjęcie" , no tak żeby prościej było, a może ja coś źle robię?

smacznego

Mar-Basia 06-08-2009 17:48

Cytat:

Napisał jip
Mam jedną uwagę - propozycję, faktycznie przeniesienie fotki z galerii jest proste, ale czy nie można by uprościć powrotu do swojej galerii? teraz przy wklejeniu lub pobraniu fotki znowu trzeba szukać swojej galerii ... a może by tak na pasku obok "dodaj zdjęcie" , no tak żeby prościej było, a może ja coś źle robię?

smacznego


Probowalam korzystac z Galerii KSC - moze cos zle zrobilam, ale wg mnie nie jest "user friendly" - jak dla mnie za bardzo skomplikowana procedura. W innych serwisach, wkleja sie fotke do np 5 MB i serwis sam zmniejsza fotke do wymaganego rozmiaru. Nie trzeba szukac folderow, bladzic po serwise.

jip 06-08-2009 19:34

Cytat:

Napisał marbella123
Probowalam korzystac z Galerii KSC - moze cos zle zrobilam, ale wg mnie nie jest "user friendly" - jak dla mnie za bardzo skomplikowana procedura. W innych serwisach, wkleja sie fotke do np 5 MB i serwis sam zmniejsza fotke do wymaganego rozmiaru. Nie trzeba szukac folderow, bladzic po serwise.

W galerii jest nieźle, kopiujesz odnośnik do fotki - małe, średnie, duże wsadzasz do forum i ok. tylko jak raz to zrobisz znowu swojej galerii trzeba szukać,

woti 14-09-2009 12:21

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał marbella123
PS. Mam jedno pytanie dot. Galerii. Czy jest mozliwe aby informatycy KSC znalezli sposob aby zdjecia wstawiane do Galerii byly automatycznie zmniejszane z oryginalu do formatu max. 500 KB, jak to oferuja inne bezplatne serwisy. Trudno jest zmniejszac kazde zdjecie - co oznacza podwojne file aby nie naruszyc originalu. Dla mnie jest to jedyny powod, ze nie korzystam z Galerii KSC.

Sam w sobie pomysł dobry, ale póki nie znajdą: wszak po zmniejszeniu można SPOKO pomniejszone pliki ze swego kompa WYRZUCIĆ. I problemu brak :)
PS. A jesli komu się DZIEŁO spodoba - niechaj POPROSI o przysłanie w większej rozdzielczości PRYWATNIE.

gerd 14-09-2009 14:46

Do zbiorowgo zmniejszania zdjeć służy m.in. - "Irvan View"
Pozdrawiam

woti 14-09-2009 14:51

Co do IrfanViev nie dyskutuję - od dłuższego czasu niemal nie używam Win, a Irfan nigdy jakoś... Ale "meldowano" że nowe wydania Win mają wbudowane narzędzia do GRUPOWEJ obróbki. Z dawnych doświadczeń mogę tyle powiedzieć, że świetnie, bardzo wydajnie kompresował fotki ACDSee - ale kto ma to legal?

Mar-Basia 09-10-2009 14:50

Spotkania ze slawnymi fotografami
 
Klub Fotografii Prasowej przy SDP po raz kolejny w tym roku szkolnym zaprasza na spotkanie ze znanym fotografem. Gościem pierwszego jesiennego spotkania będzie Jacek Piotrowski, który zaprezentuje własne prace. Spotkanie odbędzie się 19 października o godzinie 18:00 w siedzibie SDP przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie.


http://www.fotografuj.pl:80/News/Spo...rowski/id/3346

Mar-Basia 05-11-2009 20:45

Maly tutorial "Panoramowanie zdjecia w ruchu"

http://www.fotosik.pl/module.show_do...=DFV_lekcja_13


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:27.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.