Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Różności (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-roznosci-121.html)
-   -   Miło, ciekawie i wesoło... (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/roznosci/t-milo-ciekawie-i-wesolo...-15098-print.html/)

Arti 11-10-2020 18:52

Cytat:

Napisał Jadzia P.
Arti , każdy człowiek ma inną naturę....mnie takie "nicnierobienie " bardzo męczy więc już masz moje wnioski ...jestem osobą dość aktywną....lubię wyjazdy, spacery, spotkania z wnukami i uczestniczenie w ich wychowaniu ( wspólne wypady za miasto, do parku czy wspólne gry i zabawy )....
Od wczesnej wiosny zostaliśmy pozbawieni wspólnych wyjazdów, teraz nawet spotkań nie będzie bo robi się zimno i spotkania na świeżym powietrzu też już odpadną...
Piszę o sobie ale podobnie przeżywa to wszystko co się dzieje Staś ( ma już prawie 6 lat) bo też bardzo tęskni za wspólnymi wyjazdami i zabawami z dziadkiem ...
To tyle i aż tyle....
My jesteśmy obarczeni wieloma chorobami współistniejącymi i dlatego musimy bardzo uważać ....


;) też doszłam do wniosku, że nicnierobienie jednak bardziej męczy mnie niż robota, sprawdziłam to, jeden dzień:) mi wystarczył aby z chęcią zabrać się za robótki :)
Od września na krótką chwilę czasem wpadną dzieci a wnuczki raz spotkałam na ulicy bo akurat przechodziłam obok domu gdzie mieszkają :)
Kontakt telefoniczny mamy, przywykłam już ...nie narażam ich ani oni mnie :)

Zajęć mam sporo w dzień a wieczorami zawsze jakiś film w internecie znajdę :)

Jarosław II 11-10-2020 19:33

Ja z nicnierobieniem pół dnia wytrzymuję. :D

Uka 11-10-2020 20:43

Cześć wszystkim:)

Cieszę się, że pukać nie muszę bo wszyscy są.:D
Nastroje nie za bardzo widzę....:(
Na szczęście jestem optymistką i nie dołuję się.:D
Nie interesuje mnie polityka i wszystko z nią związane !
W telewizji oglądam tylko ulubione seriale i programy rozrywkowe, czytam książki,chodzę na spacery, na działkę, porządkuję zdjęcia, których ostatnio dużo napstrykałam.
W domu też się nie nudzę, zawsze mam coś do zrobienia.
Chociażby porządki w szafach.:black:
Nie lubię tego ale muszę , trzeba przygotować się do zimy .
Są jeszcze koleżanki z którymi ucinamy sobie długie rozmowy przy kawie, przez telefon lub na fb.
Jest ok , dajemy radę:)

Odwiedzamy córkę i wnuczkę.
Izolowanie nam nic nie da, mąż i córka razem pracują !

Nie dajcie się zastraszyć, będzie dobrze.

Miłego, spokojnego wieczoru.

enia60 11-10-2020 21:11

Cytat:

Ja z nicnierobieniem pół dnia wytrzymuję

witam :)

miły temat na niedzielny wieczór

uwielbiam ;)nicnierobienie bo robię to co lubię ,a nie to wynika z porządku dnia

Jarosław II 11-10-2020 21:37

Cytat:

Napisał enia60
uwielbiam ;)nicnierobienie bo robię to co lubię ,a nie to wynika z porządku dnia


Ja w telefonie w notatkach wszystko piszę co mam do zrobienia i realizuję według ważności i trudności spraw.

Jak nie było telefonu to pisałem na futrynie. :D :D

Jadzia P. 11-10-2020 21:55

A ja piszę na kartce i punktuje w zależności od ważności sprawy....zazwyczaj połowa jest zrealizowana a połowa przechodzi na następny dzień i tak tworzą się zaległości bo każdy dzień przynosi jeszcze nowe wyzwania...ŻYCIE :) , ale ja tak lubię, nie wyobrażam sobie mojego życia z pustą kartką
Podobnie jest z zakupami...jak pójdę do sklepu bez kartki to wracam z niczym albo z masą zbędnych zakupów, dlatego biegam po zakupy ze ściągawką ;)
Jutro mój małż idzie do szpitala , nie wiem na jak długo , lekarz zdecyduje, a ja podczas jego nieobecności mam zaplanowane porządki w szafach....rzeczy letnie pozamieniać na jesienne i zimowe więc Ula będziemy robiły to samo ;)

mirellka 11-10-2020 22:19

Witam
Podobnie wszyscy robimy,bez kartek i harmonogramu dnia
nie da rady. Jednak mam czasem takie nicnierobienie ,choć rzadko. To znaczy nic nie robię w domu. Najcześciej tylko same moje przyjemności.Filmy,gadanie przez telefon,czytanie taki tylko dzień dla mnie.Przed pandemią były to spotkania z koleżankami.Teraz kontakty zerowe.Dobrze,że z mężem mamy podobne zainteresowania to da rade wytrzymać.
Najbardziej mi doskwiera brak spotkań z z bliskimi.
Kiedy było ciepło spotykaliśmy się u córki na tarasie a teraz
niestety juz zimno.
Może bym i tak mocno sie nie bała,ale mój mąż jest w dużej grupie ryzyka i boję się,że koronawirusa by nie przeżył brrrrr
No cóż trzeba bardzo uważać i optymistycznie patrzeć przed siebie.
Pozdrawiam wszystkich i zyczę spokojnego miłego nowego tygodnia.

Jarosław II 12-10-2020 07:41

Cytat:

Napisał Jadzia P.

Podobnie jest z zakupami...jak pójdę do sklepu bez kartki to wracam z niczym albo z masą zbędnych zakupów, dlatego biegam po zakupy ze ściągawką ;)[/i][/b]


U mnie też zawsze na stole jest kartka do której każdy domownik dopisuje

Cytat:

Napisał Jadzia P.
Jutro mój małż idzie do szpitala , nie wiem na jak długo , lekarz zdecyduje, [/i][/b]


Pozdrowienia dla męża. Jego miejsce przy żonie a nie w szpitalu.

Jarosław II 12-10-2020 08:05

U nas podobnie spotkania ze znajomymi i grilem odbywały się na tarasie a teraz tylko przez telefon

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

enia60 12-10-2020 09:35

dzień dobry:)witam szanowne grono ,
witam Cię Jarku
od rana kusisz pięknie urządzonym tarasem

i nawet nie o biesiadzie przy grilu marzę

ale to świetne miejsce na gimnastykę,piłkę widzę, pod dachem na świeżym powietrzu,super
apel "zostań w domu" zostaję grzecznie choćby dlatego ze leje ,

a gimnastyka już zaliczona na na kawałku podłogi

Jadziu niech dobre decyzje podejmą medycy ,niech mąż wraca szybko z epikryzą pozytywnych wyników



miłej ,pogodnego dnia :)

mirellka 12-10-2020 10:48

witam
u nas leje a więc nici ze spaceru.
Wnuczek mi w internecie dołożył dwie platformy
Filmowe to teraz mam dostęp wszystkich dobrych filmów.
Do pandemi chodziliśmy do kina raz w miesiącu
Teraz zostało kino domowe.
Jarek taras piękny,przestronny dużo zieleni wokół
Masz z rodzną gdzie siedzieć.A tak duży że spokojne
Wesele można zorganizować.
Życzę wszystkim dobrego dnia i słonka w sercach.

Jarosław II 12-10-2020 11:10

Cytat:

Napisał enia60

witam Cię Jarku
od rana kusisz pięknie urządzonym tarasem

i nawet nie o biesiadzie przy grilu marzę

ale to świetne miejsce na gimnastykę,piłkę widzę, pod dachem na świeżym powietrzu,super
[/size]


Kilka rzeczy mi się w życiu udało, miedzy innymi ten taras 110 m2.
Nawet zimą z niego korzystam przy słonecznej pogodzie, przykryty kocykiem na fotelu, bo jest na południową stronę.

Do rehabilitacji też się nadaje, bo niby na dworze a jednak w domu i po dachem. A jak deszcz pada to fajne uczucia wizualne i dźwiękowe. :D

Pozdrawiam.

Jarosław II 12-10-2020 11:14

Cytat:

Napisał mirellka

Jarek taras piękny,przestronny dużo zieleni wokół
Masz z rodzną gdzie siedzieć.A tak duży że spokojne
Wesele można zorganizować.


Dzieci na rowerkach jeżdżą.

Pozdrawiam.

Arti 12-10-2020 11:34

Pada, pada...pada i niech sobie pada a ja hyc w legowisko :D)))
i zapraszam w podróż :cool: -->https://www.youtube.com/watch?v=fNeSqLmGghI

Polak prowadzi plantację tropikalnych owoców i warzyw w dżungli w Kambodży w okolicach miasta Kampot i utrzymuje się ze sprzedaży przetworów. Brak prądu oraz jadowite węże to chleb powszedni dla Michała.

:cool:

Jarosław II 12-10-2020 11:44

Cytat:

Napisał Arti

Polak prowadzi plantację tropikalnych owoców i warzyw w dżungli w Kambodży w okolicach miasta Kampot i utrzymuje się ze sprzedaży przetworów. Brak prądu oraz jadowite węże to chleb powszedni dla Michała.


Gdybym był młodszy to chętnie bym zamienił te jadowite węże i brak internetu na obecną moją Ojczyznę.

Jadzia P. 12-10-2020 11:51

Witam w pochmurny, mokry i zimny poniedziałek :)
Zawiozłam męża do szpitala i wróciłam....dziwnie pusto i cicho w mieszkaniu bez tego gaduły...ostatnio był w szpitalu 7 lat temu więc odwykłam od jego nieobecności....ja natomiast w przeciągu roku byłam aż 5 razy
Jadziu ja wykupuje dostęp do Player pl. i oglądam różne programy które nie zawsze mogę zobaczyć na TVN Style....bardzo lubię ten kanał.
Pozdrawiam Was wszystkich, Jarkowi życzę wspaniałego wypoczynku na pięknym tarasie a pozostałym w ciepłych mieszkankach...

Jarosław II 12-10-2020 12:04

Cytat:

Napisał Jadzia P.

Pozdrawiam Was wszystkich, Jarkowi życzę wspaniałego wypoczynku na pięknym tarasie a pozostałym w ciepłych mieszkankach...


W najbliższych dniach nie wygonię się na wypoczynek tarasowy. Co najwyżej grilek z kiełbaską i kaszanką albo coś do wędzarenki. ROTFL ROTFL

czarna 12-10-2020 20:48

Witajcie ,kochani.
Wszędzie mokro i zimno..Byłam dziś z wizytą u okulisty.,a potem to już we własnym mieszkanku.Sasiadka wpadła na pogaduchy i poleciało popołudnie.
W ubiegłym tygodniu wpadli malarze,odświeżyli moją kuchnię..a potem miałam zajęcia porządkowe.Przy okazji pozbyłam się niepotrzebnej szafki i trochę szkła.
Będzie lepiej i wygodniej.
Pozdrawiam Was cieplutko.
{} {}

Jarosław II 12-10-2020 22:17

Cytat:

Napisał czarna

W ubiegłym tygodniu wpadli malarze,odświeżyli moją kuchnię. Przy okazji pozbyłam się niepotrzebnej szafki i trochę szkła.
{} {}


To z czego malarze pili???:D :D

Jadzia P. 13-10-2020 11:49

Witam {}
Pada, zimno , za oknem raptem + 6 a ja musze do miasta :(
Jarku , może Marta wyrzuciła stare szkło a na to miejsce kupiła nowe i nie było problemu ;)
A może malarze niepijący ?
Ja w styczniu miałam duży remont i też obeszło się bez szkła ;)
Pozdrawiam wszystkich cieplutko ....trzymajcie się :*

Jadziu mirelko wysłałam Ci na fb komunikat o tym, ze są w Łodzi na Górnej szczepienia przeciw grypie ....dzwoniłaś do nich ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:28.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.