Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Hobby, pasje (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-hobby-pasje-101.html)
-   -   Robótki ręczne część II (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/hobby-pasje/t-robotki-reczne-czesc-ii-4341-print.html/)

fezóJ 30-03-2009 14:30

Facet przegląda robótki?
 
Chciałem wyrazić wielki podziw dla prac które tu oglądałem.Ktoś kto tego nie robi nie ma zielonego pojęcia ile pracy to kosztuje a obdarowany tego nie zawsze doceni.Moja żona wykonuje takie dzieła i w moich oczach ma się czym pochwalić,dlatego wkrótce zaprezentuje jej dzieła.Połamania szydełka oj przepraszam tak się życzy wędkarzom.:)

Kundzia 30-03-2009 14:42

Ostatnio tobie takie małe obrazki na resztkach kanwy pozostałych po tych większych obrazkach ,to taki cykl na każdy miesiąc,ma ich być 12 ,zrobiłam już trzy ,to jeden z nich/nie mam zdjęć reszty,jak zrobię to pokażę/


dziewiątka 30-03-2009 15:08

Cytat:

Napisał fezóJ
Chciałem wyrazić wielki podziw dla prac które tu oglądałem.Ktoś kto tego nie robi nie ma zielonego pojęcia ile pracy to kosztuje a obdarowany tego nie zawsze doceni.Moja żona wykonuje takie dzieła i w moich oczach ma się czym pochwalić,dlatego wkrótce zaprezentuje jej dzieła.Połamania szydełka oj przepraszam tak się życzy wędkarzom.:)


Jakie to miłe, że nasze prace docenia mężczyzna .....już jestem ciekawa prac Twojej Żony Józeczku ( czy mogę tak się zwracać??).....pozdrawiam !!!

largetto 31-03-2009 07:47

blezer do lnianych, letnich spodni, z bawełny i akrylu


ostatek 31-03-2009 22:20

"Bydgoszcz obfituje ostatnio w wystawy, na których oglądać można rękodzieło. Jedną z nich była wystawa i kiermasz, jakie w dniach 28-29 marca 2009 r. odbyły się w Osiedlowym Domu Kultury <Modraczek>. Dominowała tematyka zbliżających się świąt Wielkiej Nocy. Przeważało szydełko,oraz hafty, lecz i innych technik nie brakowało. /.../ Pani Róży zawdzięczamy wieloletnie już istnienie Klubu <Węzełki>, gromadzącego miłośniczki rękodzieła."
Więcej tutaj: http://koronekczar.blox.pl/html :D Czy ktoś może był i widział??? :)


largetto 01-04-2009 07:39

Ostatku na wystawie nie byłam ,ale blog czytam z ciekawością, jest jednym z moich ulubionych....:)

ostatek 01-04-2009 18:41

Taaa... też lubię blog Zygfryda. Autor jest moim forumowym Przyjacielem. Niestety, delikatność (w stosunku do ofiarodawców) i pasja dziennikarska zniosła Go ździebko na boczne tory (wpis: "Ja to krochmalę"). Autorem feralnej, trójwymiarowej robótki byłam, niestety, ja. Zielony anioł... miał być piękny, wiosenny, bieszczadzki... I co? przedsięwzięcie mnie przerosło. Samo zrobienie stanowiło trudność, bo zbyt wieloma ozdóbkami chciałam obdarować anioła. Na koniec - aureolka, która bardziej przypomina rosyjskie nakrycie głowy (kokosznik) niż nimb. Wszystko to mały pikuś. Najgorsze było przede mną. Pakowałam w kopertę - padał deszcz. Wysyłałam - padał deszcz... następne dni - deszcz na zmianę z ulewą... list (priorytet) wędrował cztery dni...
Co mam powiedzieć? Że się wstydzę? Truizm... Wiadomo, że tak! Przestanę krochmalić w cukrze? Nie będę wysyłać robótek? Na razie nie mam czasu odpowiadać na pytania, bo... się wstydzę.
Z wiotkiej Kalinki (wysmukłej i szczupłej) zrobiła się szeroka w biodrach, z przekrzywionym ramionkiem, zwichrowanym bukietem, potargana Kalina. I taka miała czelność na wystawę się wepchnąć... ech. :mad: Wstydzę się jeszcze bardziej.


largetto 01-04-2009 19:19

Ostatku czasami los nam płata figle....ale mnie i tak bardzo się podobają Twoje Anioły , nawet bez cukru :)
i mam nieśmiałe pytanie, czy na zdjęciu z panią Różą jesteś Ty ?
a zdjęcie serwetki z łabędziami wysłałam koleżance, bardzo ciekawa praca....zresztą cały ogrom wystawionych prac jest bardzo ciekawy....

czarna 01-04-2009 20:07

Ostatku
 
Za dużo masz do siebie krytycyzmu!.Jak się coś potrafi zrobić to człowiek chciałby tak lepiej ,i lepiej, i jeszcze lepiej......
Mnie się podobają.I chyba sama nie dałabym rady,aby podobne wydziergać .
Gratuluję.Przecież do takich małych rzeczy to trzeba mieć anielską cierpliwość ,i wzrok jaki?!..

basia73 01-04-2009 20:37

Ostatku, to ja się wstydzę że nie potrafiłabym zrobić takich aniołków. Wydaje mi się że mniejsze prace są bardziej pracochłonne gdyż trzeba dopasowywać a na to nie mam cierpliwości. Serwetka z łabędziami piękna.

Zygfryd Smarzyk 01-04-2009 22:33

"...feralnej, trójwymiarowej robótki; przedsięwzięcie mnie przerosło; samo zrobienie stanowiło trudność; zbyt wieloma ozdóbkami chciałam obdarować anioła; aureolka, która bardziej przypomina rosyjskie nakrycie głowy (kokosznik) niż nimb. ...padał deszcz; padał deszcz; deszcz na zmianę z ulewą; list (priorytet) wędrował cztery dni; się wstydzę; przestanę krochmalić w cukrze; nie będę wysyłać robótek; szeroka w biodrach, z przekrzywionym ramionkiem, zwichrowanym bukietem, potargana Kalina. I taka miała czelność na wystawę się wepchnąć... ech. Wstydzę się jeszcze bardziej..."
No cóż, Ostatku najmilszy, takich ... oczy moje dawno nie czytały. Na szczęście, Twoje, mieszkające w mym domu, anioły odnalazły tę stronę i kazały napisać co o tym myślę. Wstyd, o którym piszesz, wyrzuć za okno lub dalej. Dziś na spotkaniu Klubu "Węzełki" mówiłem o Tobie więcej niż wiele - pewnie czkawkę miałaś niewąską! Były to jednak słowa "wielkimi literami mówione", bo inaczej o Tobie nie można. No, może prawie nie można. Jeden jest wyjątek za który wstydzić się możesz: daremnie do skrzynki mailowej zaglądam(!).
Przepraszam za wtargnięcie na ten wątek wraz z pospieszną rejestracją na Forum o którym nic nie wiem. Piszę tylko, by ego Ostatka było jej EGO. Zaraz z Forum znikam. Mam prośbę: szepnijcie Ostatkowi, by wreszcie... napisał!
Z tysiącem serdeczności
Zygfryd

largetto 02-04-2009 08:19

Ależ Zygfrydzie nie znikaj :) , chętnie Cię tutaj na naszym forum widzimy, pisz, prezentuj swoje prace....
a Ostatek pewnie Twoje słowa przeczyta....
pozdrawiam

dziewiątka 07-04-2009 00:03



Wesołych Świąt Wielkanocnych !!!

czarna 07-04-2009 00:25


Wszystkim rękodzielniczkom i zagladającym na ten wątek
WESOŁEGO ALLELUJA


(W tle moja ostatnio wydziergana koronka burgundzka)

Baśka13 07-04-2009 13:53

Dzięwiątko,czy to Twoje dzieło?Dech mi zaparło!
Czarna,Twoja koroneczka też śliczna!

ammi1952 07-04-2009 13:55

O matko jakie piękne jajka - Dziewiątko to twoje dzieło ?

basia73 07-04-2009 18:54

Dziewiątko dech mi zaparło na widok jajek a koronka burgundzka Czarnej piękna i wiem że bardzo trudna - gratuluję, pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowych i radosnych świąt

czarna 07-04-2009 20:02

Dziewiątko
 
U mnie nie są widoczne zaprezentowane przez Ciebie jaja!
A tak bym chciała je uwidzieć!

dziewiątka 07-04-2009 21:35

Marto-Czarna !! podaj mi swój adres mailowy(na priv) podeślę Ci w mailu...buziaki ;)

fezóJ 07-04-2009 22:44

Życzenia Świąteczne
 
Dla wszystkich robiących na szydełku WESOŁYCH ŚWIĄT.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:18.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.