Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Humor, zabawa (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-humor-zabawa-113.html)
-   -   Rozmowy lekkie, przyjemne i to, co nam na sercu leży. (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/humor-zabawa/t-rozmowy-lekkie-przyjemne-i-to-co-nam-na-sercu-lezy.-15102-print.html/)

Krycha. 11-12-2010 07:23

Rozmowy lekkie, przyjemne i to, co nam na sercu leży.
 
Zapraszam Do Rozmowy.<3

Krycha. 11-12-2010 07:27

JEST SOBOTA, PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT W TOKU.
WITAM WSZYSTKICH

ŚWIĄTECZNIE NAKRYTYM STOŁEM.

Zdjęcia i pomysły z internetu.

Nika 11-12-2010 09:27

Dzień dobry!
 
1 Załącznik(ów)
Każdy lubi spokój,serdeczną atmosferę na forum,toteż mam nadzieję,że ten watek zyska licznych sympatyków.Załącznik 40589

Krycha. 11-12-2010 09:27

Jeszcze jeden świąteczny stół.

Krycha. 11-12-2010 09:31

Witam Cię Niko, bardzo serdecznie.

Podzielam Twoją nadzieję na ciepłą atmosferę tutaj.

Nika 11-12-2010 09:34

Zanik tradycji?
 
Krakowskie Metro podaje wyniki sondy ulicznej przeprowadzonej wśród 1000 osób.Pytano przypadkowych przechodniów w różnym wieku-jak chcieliby spędzić nadchodzące święta.65 % nadal wybiera spotkania przy rodzinnym stole,ale 17 % chciałoby gdzieś wyjechać na narty lub do cieplejszych krajów.12% zamknęłoby się w domu z ukochaną osobą-to głównie młodsi rozmówcy.Wiele osób podkreśla, że spotkania przy rodzinnym stole nudzą je i męczą, ale ulegają presji tradycji.Co Wy na to?:) Czy macie czasem ochotę wyjechać na wczasy zamiast sterczeć przy kuchni przygotowując liczne dania dla bliższych i dalszych krewnych?

Anielka 11-12-2010 09:39

Witam serdecznie.Bardzo lubię atmosfere domowych świat,ale z wiekem coraz częściej myślę o wyjeździe na święta.Marzy mi się zebranie całej rodziny w jednym miejscu.Nawet niekoniecznie daleko od domu,zeby wszyscy mogli dojechać.Najchetniej jakś leśniczówka,spotkanie przy kominku.Ale coz ?może kiedyś?Pozdrawiam serdecznie na pewno nie raz tu zajrzę.Miłego dnia zyczę.:)

Krycha. 11-12-2010 09:44

Wyjazd w święta, to nie dla mnie. Odpowiada mi kameralna, rodzinna atmosfera przy świątecznym stole.
Poznawanie nowych ludzi w kurortach czy restauracjach

nie daje mi takiej satysfakcji jak domowe spotkania.

Nika 11-12-2010 09:46

Witaj Anielko!Spotkanie rodzinne w leśniczówce? Niezły pomysł.Cudowne otoczenie, ogień w kominku!Podoba mi się.Każdy przywozi jedno,wcześniej ustalone danie,żeby rozdzielić pracę po równo.Niestety, trudno byłoby to zrealizować w moje rodzinie.

Nika 11-12-2010 09:48



Uploaded with ImageShack.us

Nika 11-12-2010 09:50

Bardzo podoba mi się powyższa dekoracja stołu świątecznego, choć w polskiej tradycji obrus powinien cieszyć oczy nieskazitelną bielą, zwłaszcza podczas wigilijnej wieczerzy.

Krycha. 11-12-2010 09:51

Dzień dobry Anielko.
Jest tak jak napisała Nika, sporo osób wybiera spędzanie świąt gdzieś w ładnym miejscu z dala od domu. Ale to jest związane z dodatkowym wydatkiem a nasze dochody są dalekie od zachodnich standardów, natomiast ceny za takie przyjemności nawet wyższe niż zachodnie. No i ciągle jeszcze przeważa tradycyjne myślenie, jak choćby u mnie.

Krycha. 11-12-2010 09:56

Dekoracje stołów i u nas są coraz śmielsze.

świadczą o tym zdjęcia w internecie.

Nika 11-12-2010 09:57

Krysiu, ja też najchętniej Boże Narodzenie spędzam u siebie.Pomysł Anielki bardzo mi się spodobał jako taki.W każdym odrobina romantyzmu drzemie..Gdzieś już pisałam, że dwukrotnie spędziłam te święta we Włoszech i nie miały takiego uroku.Nasze pokolenie zdecydowanie opowiada się za tradycją,choć czasem wymaga to wysiłku.

Krycha. 11-12-2010 10:07

W obecnych realiach, kiedy rodziny porozdzielały się na inne kraje, nie tylko miejscowości, starsze pokolenie cieszy się bardziej obecnością młodych w domu. Wyjazdowe święta to dalszy ciąg rozłąki.

rena 880 11-12-2010 10:15

Dzień Dobry
 
Witam cieplutko u nas sypie śniegiem
Na żadne wczasy i prze nigdy nie zamieniła bym atmosfery domowych świąt
chociaż trzeba przyznać co roku jest trudniej .
Zastanawia mnie sprawa obrusa zawsze musiał być biały specjalnie odkładany na tą okazje teraz widzę coraz więcej kolorowych .


Nika 11-12-2010 10:15

Mam nadzieję,że zajrzy tu ktoś, kto opowie o świętach na dawnej wsi polskiej, które zapamiętał z dzieciństwa.O ciekawych potrawach i zwyczajach charakterystycznych dla danego regionu.Bardzo mnie to interesuje.

Nika 11-12-2010 10:18

Reniu, u nas w Wigilię jest biały obrus,ale kolorowe serwetki z motywami świątecznymi.Na dwa dni świat daję obrusy ze szlaczkiem choinek,mikołajków.Tak łączę tradycję z nowymi trendami.

sirena 11-12-2010 10:23



Święta po za domem,nie wiem jak bym się teraz w tym odnalazła.
Jedne święta i sylwestra spędzałam w domu wczasowym w Jastrzębiej Górze.
Miałam wtedy dzieści lat i bardzo mi się to podobało,wspólna wigilia pięknie przygotowana,
prezenty dla dzieci składaliśmy w recepcji które mikołaj dzieciom rozdawał,
z przyjemnością patrzyliśmy na szczęśliwe buzie, naszego syna i innych dzieci,gdy otrzymali prezenty.
Ważne było to że nie trzeba było stać przy garach.
Po śniadanku kawka ze znajomymi,potem spacer nad morze,obiadek,kawka, koniaczek i nad morze,kolacyjka,wieczory różnie.
Teraz to pewnie jeden dzień taki by mi się podobał,ale później zatęskniłabym za ciszą i domowym ogniskiem.

Krycha. 11-12-2010 10:27

Dzień dobry Reniu.
Coraz częściej prezentowane są takie stoły.

Ja w dalszym ciągu wolę na biało.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:42.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.