Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Uniwersytety Trzeciego Wieku (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-uniwersytety-trzeciego-wieku-111.html)
-   -   Akademia Seniora (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/uniwersytety-trzeciego-wieku/t-akademia-seniora-421-print.html/)

Akademia 28-01-2007 17:41

Akademia Seniora
 
Witam wszystkich.Zdecydowałem się do Państwa napisac aby prosić o opinię. nie interesuje mnie reklama więc nie będę pisał o mieście ale interesuje mnie sama opinia o pomyśle.. A mianowicie przygladajac się emerytom i rencistom, ich frustracji, ambiwalencji (młodość ducha a obiegowa opinia oseniorach) chciałem mocno istanowczo powiedzieć DOŚĆ...
Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucja niebywale potrzebna i chylę czoła..natomiast w moim miescie, seniorzy musza czekać niejednokrotnie kilka lat aby z usług UTW móc skorzystać...to niesamowite, nieuczciwe i przykre.. Otworzyłem więc podobną placówkę i chce aby wszyscy chętni mogli spedzic czas poza domem.. niestety nie mam dotacji ani sponsorów, wiec robimy to wlasnym sumptem..koszt kursu np to niecale 40 zł - wiec uwazam,że jest to dość niska cena i dająca mozliwości wszystkim seniorom.. ale tyle o mnie.. bardzo prosze o opinie co powinno znaleźć sie na zajeciacj Akademii.. mamy kursy komputerowe,jezykowe,taniec, gimnastyka, kręgle, warsztaty literackie.palnujemy wycieczki, wyjazdy, sekcje historyczna... chciałbym wyklady dla seniorów i negocjuję z uniwersytetem - sale iwykladowcow.. darmowych oczywiscie , bo nie ma u nas zadnych wpisowych a za wyklady nie pozwole aby płacic..
moje pytanie jak jeszcze organizowac czas seniorom - co Państwo widzielibyście w ramach takich zajęć, jak ściągnąć kogoś, kto mogłby zasponsorować seniorom ciekawe zajęcia i spotkania. myślę nad planem wyjazdów - jak Państwo sądzą - dokąd możemy jechać, co obejrzeć, jak sie bawic...
realizuję pewną misję, swoją misję i chciałbymaby aby grupa starszych ludzi - wszyscy, ktorzy chcą - za niewielkie pieniadze a najchętniej za darmo mogli sie realizować, spedzac czas - jednymslowem dalej aktywnie życ..
Dlatego zwracam sie do Pańśtwa i proszę o opinie,pomysły i sugestie... za wszystkie nawet krytyczne będę wdzięczny.

pozdrawiam gorąco.
Radek

Dzidka 28-01-2007 18:27

Popieram, popieram i jeszcze raz popieram.

Bezia 29-01-2007 01:23

Bardzo cenny pomysl, zapisalabym sie na konwersacje angielskie i kurs fotografii cyfrowej ( KRAKÓw )
Goraco pozdrawiam

Dzidka 29-01-2007 10:21

Wszystko o czym piszesz,Akademio, znam i jeśli zamierzasz wprowadzić ten pomysł w Warszawie,to nie zda egzaminu. Uniwersytety tutaj mają status stowarzyszeń.Prywatne ,myślę, też muszą działać na podobnej zasadzie, choćby na sprawy dot.rozliczeń finansowych.Z tego co wiem w W-wie uniwersytety są tworzone w każdej większej dzielnicy i nie ma w zasadzie problemu z zapisem. W Falenicy np. jest wspaniały uniwersytet, działający po nazwą "Uniwersytet Złotego Wieku".Tam co środę o godz.17:30 odbywają się spotkania z seniorami, a wstęp jest wolny. Na gimnastykę, angielski i kurs komputerowy trzeba się zapisywać i za drobną opłatą uczęszczać.Polecam dla Warszawiaków.

hanka93 29-01-2007 14:16

Dzidka odezwij się do mnie ,proszę

Nella 20-02-2007 23:34

Wspaniała inicjatywa!Najważniejszy jest chyba lokal.Ja też stworzyłam grupę osób,ktore spotykają się w celach edukacyjnych,ale niestety jest nas mało,gdyż warunki lokalowe mamy skromne. 2 kwietnia będziemy obchodzić pierwszą rocznicę powstania naszej grupy.To chyba dowód,ze jest fajnie.

olga 05-06-2007 11:10

witaj,
 
to niesamowite, ze tu trafilam! Choc nie widze pozniejszych wpisow, sprobuje sie dolaczyc do dyskusji.Jestem na emeryturze osiem lat.Poczatek emerytury byl fantastyczny! Odpoczywalam , odpoczywalam, odpoczywalam.Az odpoczelam do bolu.I co dalej!? Niby zyje, ale to zycie jakies mdle.Popracowalam na godziny przez dwa lata i doszlam do wniosku, dosyc zaleznosci. Emerytura niewielka, ale da sie przezyc Przez leniuchowanie dosyc mocno przytylam. Okropnie mnie to deprymowalo! I nagle blyskawica! To jest moim atutem! To jest moja motywacja!Cos musze z tym zrobic!Najpierw probowalam rozgladac sie po fitnes klubach i basenach. Wszystko cudowne, piekne, chcialoby sie!Ale :tak czlowiek kraje jak mu materialu staje :Pomyslalam, ze w podobnej sytuacji jak ja, moze w mojej miejscowosci ktora liczy okolo 40.tys. mieszkancow,znajdzie sie z 20 kobiet!Musze sie streszczac, bo widze ,ze jest to przydlugie. w 2000 r. zalozylam klub cwiczacych. Rozrosl sie do niebywalych rozmiarow, w 2002 zalozylam klub cwiczacych emerytow! Niewyobrazalna sila! Radku, tak trzymaj! Oplacalysmy po 1.50 za wejscie, Nie jestesmy zrzeszone, nie mamy sponsorow, same sie sponsorujemy, kiedy organizujemy imprezy, same je finansujemy, najtaniej jak sie da!Wszedzie negocjujemy!Kluby przekazalam szalenie sprawnej emerytce!Jak to w zyciu bywa i mnie dopadl smutek. Wyizolowalam sie na pol roku. Ale juz znowu mnie korci, juz znowu cos gna! Grupa ludzi z pasja skrzyknela sie i mamy :AKTYWNEGO SENIORA: dzialamy od miesiaca i nie przejmujemy sie niczym. Zmeczylo mnie to pisanie. Na razie! pozdrawiam! Zycze sukcesow!Miej uszy zamkniete na negatywy!Rob swoje. Emeryci potrzebuja takich jak Ty. Olga

Ewita 17-06-2007 10:54

Akademio! Jeden post - i co? Cisza? A wątek wzbudził zainteresowanie, jak widać! Sama bym chętnie dołączyła do grona studentów takiej akademii! :) Mieszkam w Łodzi. Znalazłam trzy adresy internetowe Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Próbowałam (i nadal próbuję) dostać się na któryś z nich... Chętnych jest tylu, że listy rezerwowe liczą po kilkaset nazwisk... :mad: Pomysł fantastyczny!

Nella 17-06-2007 22:39

adresy
 
Rzeczywiście UTW wzbudzają duże zainteresowanie.Już należy się zapisywać na zajęcia jesienne.Podaję kilka adresów,pod którymi można znależć odpowiednią dla swego miejsca zamieszkania lokalizację.Przy niektórych UTW istnieją również szkoły letnie.
Towarzystwo Uniwersytet Trzeciego Wieku
www.utw.poznan.pl
Uniwersytet Trzeciego Wieku
www.utw.pl/linki_utw.php
Uniwersytet Każdego Wieku Poznań
Szkoła Letnia
www.wsb.poznan.pl/wwwPoznan/1643394.xml
Powodzenia w poszukiwaniach!

bogda 17-06-2007 22:50

Mnie się wydaje, że teraz to jest już za póżno na zapisy, u nas były w maju, a chętnych przynajmniej trzy razy tyle ile miejsc, a też są trzy UTW. Trzeba zawsze pilnować terminu kiedy są zapisy, ogłaszane są wcześniej na tablicy ogłoszeń (tak jest u nas), ale możesz jeszcze Ewito popróbować, bo niektórzy rezygnują. A jak nie dostaniesz się w tym roku to musisz przypilnować w następnym. Powodzenia :)

duszka07 17-06-2007 23:03

Radku, w Trójmiescie na UTW są listy rezerwowych (w Gdańsku, Sopocie i w Gdyni). Zerknij tutaj, może coś Cię zainspiruje:
www.cku.sopot.pl
www.cas.gdynia.pl
www.eniv.gda.pl/pl/gutw
www.university.com.pl.
W Twoim przypadku pamiętaj też o tym,że i seniorzy mogą interesujaco poprowadzić zajecia czy wykład z danego tematu. Korzystaj z ich kompetencji i umiejętności.

Bogunia49 25-06-2007 12:32

Witam wszystkich serdecznie,
w moim mieście (Szczecin) działa Akademia Seniora, chodziłam tam na kurs komputerowy. Sa tam też kursy językowe, słyszałam że są też warsztaty psychologiczne. Bardzo miłe i sympatyczne miejsce, nauczyciele są bardzo wyrozumiali. Atmosfera domowa, panie w sekretariacie częstują ciastkami i kawą. Mogę polecić z czystym sercem to miejsce jeśli nie ma się co ze soba zrobić w domu.

Ewita 28-06-2007 13:30

Hurrrra! Dostałam mailem odpowiedź z Uniwersytetu 3 Wieku przy Politechnice Łódzkiej. Wpisali mnie na listę rezerwową i we wrześniu mam szansę - po tylu latach - znów zostać studentką!:) :) :)
Fajnie będzie!

an_inna 28-06-2007 20:07

Ewa! Ale Ci fajnie! Ja w Krakowie nie mam szans :( Może w przyszłym roku...?

Ewita 28-06-2007 20:35

Pewnie, że fajnie! Zawsze twierdzę, że szare komórki trzeba wietrzyć od czasu do czasu, żeby nie zaśniedziały;)
Fajnie się składa: moje młodsze dziecię (pod tytułem Ania) właśnie zdało maturę i na studia się wybiera hi,hi,hi... Może się spotkamy?

Nella 28-06-2007 23:14

Ewuś,a na jakie zajęcia zapisałaś się?

Ewita 29-06-2007 07:39

:) Za wcześnie! Rekrutacja będzie dopiero we wrześniu i wtedy pewnie będę mogła wybrać zajęcia. Na razie to tylko możliwość, ale i ona cieszy :)

Dzidka 29-06-2007 09:04

Ewitko,bardzo dobry pomysł te uniwersytety.Ja w tym roku otrzymałam dyplom ukończenia trzeciego roku.
Jestem zachwycona wykładami.Poza tym są organizowane wspaniałe wycieczki w różne zakątki Polski ,a także było kilka poza granicę np. na Litwę czy Ukrainę.
Poza wykładami są różnego rodzaju sekcje wg upodobań i możliwości.
Można korzystać ze wszystkiego,żeby tylko czas na wszystko pozwolił. Podobno,jak obliczył nasz zarząd, gdyby ktoś zdecydował się na te wszystkie propozycje, musiałby poświęcić 5 godz.dziennie.
Wracając do wycieczek, ostatnio byliśmy w Siedlcach /niedaleko Warszawy/.Jakie to piękne miasto! W Muzeum Arcydiecezjalnym znajduje się oryginał obrazu El Greco "Ekstaza św.Franciszka".
Życzę Ci,Ewito, podobnych wrażeń a nawet lepszych.

Akademia 10-07-2007 11:10

Akademia
 
Witajcie moi drodzy.
Wasze głosy dodają skrzydeł - bardzo Wam dziekuję, nie będę przejmował się negatywnymi głosami, myślami... Pomysł mój działa (nawet jeden z postów o tej inicjatywie mówi..) ale nie chcę tutaj reklamy - mam małe problemy..
może i słabo nagłośnione są moje działąnia - wiecie moi drodzy, jak nie masz pieniędzy na reklamę, jest cieżko..
wyobraźcie sobie,że teraz np.organizujemy bezpłatne warsztaty (komputer,psychologia i taniec) dla wszystkich chętnych, chciałem o tym poinformować media i... nic za darmo.. nikt nie jest zainteresowany aby o tym powiedzieć.. z wyjątkiem - Jeden program w TVP3 -program dla seniorów , zechciał nakręcic o tym wzmiankę i 11 lipca będzie to na wizji..

Powiedzcie co sie dzieje? Dlaczegoo nikt nie jest zainteresowany aby większa rzesza ludzi z półmilionowegoo miasta mogła skorzystać... Nie rozumiem.
Jeszcze raz dziękuję Wam za słowa.. będę szedł pod wiatr i nadal robił to co robię..
Prosze o radę - jak sądzicie powinienem spotkać sie z UTW aby razem współdziałać? czy będzie to dobrze przyjęte? prosze o radę. Pozdrawiam. Radek

Ewita 10-07-2007 13:29

Akademio! Osobiście uważam, że między rzetelną informacją, a reklamą jest naprawdę wielka różnica... Pytamy Cię i pytamy i... mgła tajemnicy osnuwa Twoje działania, a szkoda!
To nie jest tak, że nikt nie jest zainteresowany. Spróbuj pogadać z "medialnymi" ludźmi. Przedstaw zamierzenia, sposoby realizacji, zapotrzebowanie. Początki są zawsze trudne, ale zniechęcać się nie wolno! Jeśli potrzebujesz kogoś, kto napisałby informację do rozpowszechniania, reklamę na ulotki, albo podobne sprawy - z wielką ochotą służę pomocą. Odezwij się do mnie!
Ta inicjatywa jest ze wszech miar warta poparcia i moje już masz! Pozdrawiam! Gdybym wiedziała gdzie - pewnie bym odwiedziła Wasze miasto, żeby pomóc i poczuć się użyteczna...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:27.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.