Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Społeczeństwo - wątki archiwalne (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-spoleczenstwo-watki-archiwalne-182.html)
-   -   A to (też) Polska... (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo-watki-archiwalne/t-a-to-tez-polska...-5903-print.html/)

Mavronka Freydis 25-11-2009 11:16

Polska to nie tylko miejsce na mapie
 
Polska to przedewszystkim jej obywatele. Nie mozna przedstawiac kraju tylko w oparciu o wiersze czy tance ludowe.
Polska boryka sie z wieloma problemami i o tym tez nalezy pisac.
"Korupcja zzera Polskę. Zadziwia niezwykła gotowość rodaków do załatwiania spraw w sposób nieformalny. Polacy nie płacą mandatów za szybką jazdę, bo wolą dać łapówkę. Nie oczekują od lekarza, że będzie usiłował leczyć ich najlepiej jak potrafi bez dodatkowych gratyfikacji. Próbują wręczyć dodatkowe pieniądze, bo chcą być traktowani troskliwiej niż inni chorzy." Piszmy o Polsce tak jak ona wyglada naprawde. Sobie samym nie musimy jej sprzedawac. Piszmy nie tylko o tym co sie nam podoba, ale tez o sprawach drazliwych i trudnych.

albert 25-11-2009 11:24

Cytat:

Napisał Mavronka Freydis
Polska to przedewszystkim jej obywatele. Nie mozna przedstawiac kraju tylko w oparciu o wiersze czy tance ludowe.
Polska boryka sie z wieloma problemami i o tym tez nalezy pisac.
"Korupcja zzera Polskę. Zadziwia niezwykła gotowość rodaków do załatwiania spraw w sposób nieformalny. Polacy nie płacą mandatów za szybką jazdę, bo wolą dać łapówkę. Nie oczekują od lekarza, że będzie usiłował leczyć ich najlepiej jak potrafi bez dodatkowych gratyfikacji. Próbują wręczyć dodatkowe pieniądze, bo chcą być traktowani troskliwiej niż inni chorzy." Piszmy o Polsce tak jak ona wyglada naprawde. Sobie samym nie musimy jej sprzedawac. Piszmy nie tylko o tym co sie nam podoba, ale tez o sprawach drazliwych i trudnych.


No i co? Nie jestesmy gorsi od innych. Przyklad bierzemy z innych, np Israela. Procesik bylego szefa rzadu za korupcje to co, male piwko? Nie zapomnij, Polak madry i inteligetny - szybko sie uczy.


NIEPRZYJAZNE JEZORY PRECZ OD NASZEGO KRAJU!!!!!

Mavronka Freydis 25-11-2009 11:35

Jednym z glownych polskich problemow jest alkoholizm.
Na stronach PPR (Pierwszego Portalu Rolnego) ukazal sie ciekawy artykul laczacy alkoholizm z wypadkowoscia w rolnictwie. http://www.ppr.pl/artykul-alkohol-a-...9-dzial-20.php

Mavronka Freydis 25-11-2009 11:45

Cytat:

Napisał Alunia
Do MF:
Sądzę, że wyjaśniłam jasno moje intencje w pierwszych dwóch postach.

Watek nosi tytul "POLSKA, OJCZYZNA NASZA" Czyli chodzi o ziemie naszych ojcow. Poniewaz ja tez identyfikuje sie z ta ojczyzna mam rowne prawo wypowiedziec sie w tym temacie.

albert 25-11-2009 11:50

Cytat:

Napisał Mavronka Freydis
Watek nosi tytul "POLSKA, OJCZYZNA NASZA" Czyli chodzi o ziemie naszych ojcow. Poniewaz ja tez identyfikuje sie z ta ojczyzna mam rowne prawo wypowiedziec sie w tym temacie.


Dziwna ta Twoja identyfikacja...a moze termin ci nieznany?

Jest takie powiedzenie: nie kakaj we wlasne gniazdo!!!! Ty to robisz permanentnie, przy kazdej mozliwej okazji. :mad: Czy na na tej "ziemi" do ktorej reklamujesz prawa wypowiedzi jest cos pozytywnego w Twoich oczach?

Mavronka Freydis 25-11-2009 11:59

Cytat:

Napisał albert
...jest cos pozytywnego w Twoich oczach?

Oczywiscie. Polska to przepiekny i wspanialy kraj z wieloma milionami kochanych, wspanialych i dobrych ludzi. Ja przytaczam przyklady niezbyt radosne w celu zrownowazenia czesto nieuzasadnionych zachwytow. Polske nie mozna stale przedstawiac jak zespol "Mazowsze" w Chicago.

babciela 25-11-2009 12:16

To napisz o tych dobrych, na Boga Swiętego....

albert 25-11-2009 12:20

Cytat:

Napisał Mavronka Freydis
Oczywiscie. Polska to przepiekny i wspanialy kraj z wieloma milionami kochanych, wspanialych i dobrych ludzi. Ja przytaczam przyklady niezbyt radosne w celu zrownowazenia czesto nieuzasadnionych zachwytow. Polske nie mozna stale przedstawiac jak zespol "Mazowsze" w Chicago.

Wszyscy, ktorzy kochaja swoj kraj, widza go jako najpiekniejszy, ze wspanialymi ludzmi - tu nic nowego nie wymyslilas. Twoj kraj skad teraz piszesz (wzielem to z Nicka), jest jednym z najpiekniejszych krajow o duzej i ciekawej historii , z wieloma ludzmi pozytywnie myslacymi...ale od pol wieku przyklady z tego kraju sa wstydem dla ludzkosci i jestem pewny, ze wielu z was nie jest z tego dumnych.

"Rabbi Jacob" - jest wspaniala komedia...co prawda wole "Mazowsze", nawet w Chicago...w koncu to takie same miasto jak inne...co prawdaz slynace z gangsterow, ale miasto.

Pytanie: co chcesz osiagnac przez systematyczne obnizanie opinii o naszym kraju i nas Polakach? To, ze piszesz po polsku - nic nie znaczy i nie udowadnia.

Mavronka Freydis 25-11-2009 14:29

Polski Nobel, Wieslawa Szymborska
 
Wstępującemu do Partii

Pytania brzmią ostro,
ale tak właśnie trzeba,
bo wybrałeś życie komunisty
i przyszłość czeka
twoich zwycięstw.

Jeśli jak kamień w wodzie
będzie twe czuwanie,
gdy oczy zamiast widzieć
będą tylko patrzeć,
gdy wrząca miłość
w chłodne zamieni się sprzyjanie,
jeśli stopa przywyknie do drogi najgładszej.

Partia. Należeć do niej,
z nią działać, z nią marzyć
z nią w planach nieulękłych,
z nią w trosce bezsennej -
wierz mi, to najpiękniejsze,
co się może zdarzyć,
w czasie naszej młodości
- gwiazdy dwuramiennej.

Ten dzień
(o śmierci Józefa Stalina)

Jaki rozkaz przekazuje nam
na sztandarach rewolucji profil czwarty?
- Pod sztandarem rewolucji wzmacniać warty!
Wzmocnić warty u wszystkich bram!

Oto Partia – ludzkości wzrok.
Oto Partia: siła ludów i sumienie.
Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie.
Jego Partia rozgarnia mrok.

Niewzruszony drukarski znak
drżenia ręki mej piszącej nie przekaże,
nie wykrzywi go ból, łza nie zmaże.
A to słusznie. A to nawet lepiej tak.

Lenin

Że w bój poprowadził krzywdzonych,
że trwałość zwycięstwu nadał,
dla nadchodzących epok
stawiając mocny fundament -
grób, w którym leżał ten
nowego człowieczeństwa Adam,
wieńczony będzie kwiatami
z nieznanych dziś jeszcze planet.

Mavronka Freydis 25-11-2009 14:46

Noblista w Berlinie
 
Lechowi Wałęsie delikatnie, acz zdecydowanie, odebrano głos w czasie uroczystości rocznicowych zburzenia muru berlińskiego. Odebrano głos po zdaniu, w którym ocenił wystąpienia jako "dyrdymały" polityków, którzy chcą zawłaszczyć sukces obalenia muru berlińskiego.

POLA 25-11-2009 16:15

Nobliści nie są wolni od błędów.
Gorzej, kiedy w tym błędzie się tkwi do końca życia.:)

Mag 25-11-2009 16:40

Cytat:

Napisał Mavronka Freydis
Wstępującemu do Partii


W innym wierszu tejże samej Wisławy Szymborskiej możemy usłyszeć logiczne wytłumaczenie :

"W nas - tłuszcze, nerwy, żyły,
śluzy i sekretności.
I jest nam odmówiony
idiotyzm doskonałaości" / "Cebula"/

Mądre, nieprawdaż, Mavronko?

bronczyk 25-11-2009 18:36

Mavronko jeśli ten kraj tak cię denerwuje, jeśli widzisz tu tylko pijaków, nierobów i kanciarzy to czemu jeszcze się o tym kraju wypowiadasz. Jak wszędzie są tutaj i ludzie źli i dobrzy. Bardzo proszę uszanuj choć raz pomilczeć. Zawsze i wszędzie wyszukujesz tylko niedobre strony. Wiem jak jest, ale to moja ojczyzna i będę jej bronić przed opluwaniem. Mój kraj, mój dom i proszę tylko o zwykłą ludzką wrażliwość przy pisaniu postów na ten temat. Szymborską też szkalujesz. To bardzo mądra starsza pani. Jej słowa będą pamiętane, a twoje posty znikną w sieci. Cokolwiek napiszesz o poetce i tak ona będzie górą. Ma coś co tobie brakuje. Umie patrzeć na świat ze zrozumieniem i miłością. Ty masz widok skrzywiony nienawiścią i źle przez to ci się żyje.

Mavronka Freydis 26-11-2009 02:08

Cytat:

Napisał bronczyk
Mavronko jeśli ten kraj tak cię denerwuje...

Ten kraj mnie nie denerwuje. Polska jest moja ojczyzna gdzie spoczywaja prochy moich przodkow.Tam sie urodzilam. Moje obiekcje dotycza przedstawiania Polski wylacznie w superlatywach. W ten sposob mozesz "bronczyk" pisac o swojej rodzinie, ale nie o kraju, ktorego jestes tylko czterdziestomilionowa czastka. Powinienes wiedziec, ze tego co ktos napisal, albo dokonal nie da sie zmienic. Ja Szymborska pamietam z poezji jaka przedstawilam. Nie manipuluje jej wierszami, sa autentyczne i jesli masz jakiekolwiek zastrzezenia co do ich tresci to zwroc sie bezposrednio do poetki a nie do mnie.

Kazimierz 26-11-2009 13:07

Cytat:

Napisał Mavronka Freydis
Jednym z glownych polskich problemow jest alkoholizm.
Na stronach PPR (Pierwszego Portalu Rolnego) ukazal sie ciekawy artykul laczacy alkoholizm z wypadkowoscia w rolnictwie. http://www.ppr.pl/artykul-alkohol-a-...9-dzial-20.php

Wydaje mi sie,że Vronka trafiła wreszcie w swój temat, i teraz bedzie móżna pogadać o Polsce o jaką Jej chodzi,podkreślać Jej minusy a nie tylko widzieć plusy.
Wiem już teraz, że urodziła się w Polsce, PRL,i chociaż jest sabryjka ,ale polska sabryjka.
Sabryjka to mój komplement, Vronko. Nie będę go nadużywał.
Nawiązuję do Jej postu o odwiecznym problemie alkoholizmu w naszym kraju i naszych związków na tym polu z Żydami.
Przyznasz, że związek jest uzasadniony. Połaczenie "karczma-wódka-Polak pijak i Żyd-karczmarz",było dawnym-dawno typowe i pełno jest obrazów malowanych przez wybitnych malarzy na ten temat. Oto obraz Artura Grottgera, "Żydzi przed karczmą". Tutaj Żydzi nie piją, tylko sprzedają konia. Ci z lewj to polscy panowie, tuszę. Żydzi zwyke stali za szynkwasem i sprzedawali okowitę, ciemnemu ludowi,nieprawda, Vroniu ":

Swoją drogą,Żyd na koniu,rzadki widok.

Mavronka Freydis 26-11-2009 14:06

Zydzi prowadzili karczmy, wytwarzali koszerna gorzalke, ale nie mieli takiej fantazji w nazewnictwie jak polscy smakosze okowity.


Mavronka Freydis 26-11-2009 14:34

Patriotyzm urzedasow
 
Wladze Szczecina chca zmienić tradycyjną nazwę Dni Morza. W tym roku ta najstarsza szczecińska impreza będzie się już odbywać pod szyldem Sail Szczecin. Dni Morza 2009. Zlot Oldtimerów. Magistrat zapowiada, że "Dni Morza" pozostaną jeszcze w nazwie w przyszłym roku, ale co dalej, decyzja jeszcze nie zapadła. Ważone są argumenty, badane nastroje.

Spory o nazwę Katowic trwają już od dawna. Tomasz Pietrzykowski, były wojewoda śląski, uważa, że najlepszą nazwą dla metropolii będzie właśnie Silesia. Podobnego zdania jest Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic. Ale już Piotr Uszok, prezydent Katowic, woli nazwę "Katowice". - Takie miejsce już jest na mapie - argumentuje niezmiennie. Moze zadowolilby wszystkich powrot do poprzedniej nazwy, Stalinogrod?
Gdyby to odemnie zalezalo to kazalabym wprowadzic na ziemiach zachodnich takie nazwy miejscowosci, ktorych Niemcy nie byliby w stanie wymowic.


Pani Slowikowa 26-11-2009 14:41

Polska, kraj .. pelen naiwniakow..??? czy dobrych szlachetnych ludzi.??
. Zobaczcie co stalo sie z naszym forum dzieki jednemu czy dwom prowokatorom.. :confused:

Strach pomyslec co moze sie stac z naszym krajem jak tacy ludzie w nim udzielaliby sie:mad:

Szkoda naszego forum :confused:

Bajadera07 26-11-2009 14:48

Widok codzienny
 
nie tylko na moim podwórku - polska współczesność...


Mavronka Freydis 26-11-2009 14:58

Cytat:

Napisał Pani Slowikowa
...Strach pomyslec co moze sie stac z naszym krajem jak tacy ludzie w nim udzielaliby sie

Pomysl jaki smutny bylby swiat z jednym gatunkiem ptakow ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:46.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.