Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Fotografia (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-fotografia-190.html)
-   -   Koty rasowe - wystawy kotów (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/fotografia/t-koty-rasowe-wystawy-kotow-10725-print.html/)

spinoo 20-02-2012 17:46

Koty rasowe - wystawy kotów - w obiektywie
 
Na wstępie ustalmy , ze wszystkie koty sa kochane i te z rodowodem i te bez . I wszystkie bez wyjątku powinniśmy traktować tak samo . Ale pomyślałem sobie , ze może kogoś zainteresują kocie piekności te znane i te mniej .Może kogoś ten temat zainteresuje ,a może macie swoje fotki z wystaw .
Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa.
Na początek .... Sfinksy, Devony i inne kosmiczne koty..





Coraz bardziej popularne Koty abisyńskie / wystawa w Ostravie /




krynia 25-02-2012 18:20

Na fotografii się nie znam więc nie zabieram głosu, a te zdjęcia są robione przeze mnie w ubiegłym roku aparatem cyfrowym / nie są poprawiane/








maluna 25-02-2012 18:52

Wszystkie piękne Kryniu, ale ten czarny wspaniały!

spinoo 25-02-2012 20:18

Po pierwsze bardzo dziękuje za odzew. Szkoda ze uciełas :) tego pięknego MCO choc ten kolejny maluch jest słodki i wynagradza , zdjęcia nr 2 ,3, to to o co chodzi w tej zabawie. Najwazniejsza jest głowa albo cały kot. Pieknie zrobilaś tego Devona./ 3/ Niestey nie moge poznac co to jest za czarna piękność :confused: Widze ze mam konkurencję do focenia kotów , to bardzo mile. i jeszcze raz dziekuje. Dla mnie to wielka frajda kiedy po wystawach widze swoje fotki na stronach hodowców . W czasie jednej wystawy robie około 800-1000 zdjęć , a zostaje 200-500 . A moze macie jakieś sugestie jakie koty chcielbyscie zobaczyć. Dzis temat kryni MCO w wersji białej , jak wam sie podobają . Przygotowanie takiego kota to dopiero wyzwanie ,zdjecia z wystawy światowej w Poznaniu / 11.2011/







bronczyk 25-02-2012 20:37

Spinoo zdjęcia świetne, ale miałabym prośbę. Czy nie mógłbyś podawać pełnej nazwy rasy zamiast skrótów. Po co mi szukać w internecie. Zresztą wtedy mi się bardziej będzie kojarzył wygląd kota z rasą.
MCO - maine coon.

Nika 25-02-2012 22:33

Niesamowite te kociaki!Jaka powaga na pyszczkach.Chętnie obejrzę zdjęcia, chociaż jestem zdecydowaną psiarą, ale piękno zawsze urzeka.

krynia 26-02-2012 09:21

A ten ?:)


spinoo 26-02-2012 09:54

Dziękuje za to pytanie , bo sprowokowałaś bardzo ciekawy temat. Wieczorem / musze poszukac w archiwum / zamieszczę zdjecia , wtedy zobaczysz ,że odpowiedz na to pytanie nie jest taka prosta. Jednym zdaniem z tego zdjęcia mógłbym powiedzieć ... Słaby RAG - Ragdoll - czyli potocznie zwany szmaciana lalka , kot praktycznie pozbawiony agresi , a kiedy podniesiesz go jak dziecko do góry cały tłów łącznie z tylnimi łapami swobodnie zwisa jak u lalki, lub zbyt mocna NEM - Neva masquerade - od niedawna uznana za osobna rasę , bo jest to jakby powiedzieć " Syberyjczyk" wychodowany za cara dla jego koloru . Ponieważ Syberyjczyki to ostatnia naturalna rasa / jest zapisany w FIFe zakaz krzyzowania z innymi kotami/ dlatego Nem były nie uznawane , ale ponieważ od kilku pokolen rodziły sie juz NEM z NEM i z NEM wtedy uznano ja za osobna rasę. Czyli jak widzisz to nie takie proste .... Do jednonacznej odpowiedzi dobrze jest miec fotkę z boku , bo róznią sie detalami , ucha , oczu , brody , albo zobaczyc kota na zywo. Ale fotka super

spinoo 26-02-2012 19:38



RAG - NEM jak widac na pierwszy rzut oka niby te same koty , a jednak nie ,tyle ze te róznice sa dostrzegalne przez hodowców lub osoby będące w temacie. Uszy małe - duże , Broda mocna - lekka - cofnieta . Stop / linia nosa/ mocne zagiecie prawie 90 i delikatne jak łuk . Rysy delikatne - mocne wyraziste . Futro delikatne - ościste. Prawda , ze to proste.... :confused: wracając do twojego pytania ... po konsultacji obstawiam NEM
a teraz zobacz profil jaki wygięty u raga a u nevy

krynia 27-02-2012 17:21

Spinoo zaimponowałeś mi swoją wiedzą o kotach.

To może ciąg dalszy :)

A-a-a a-a-a były sobie kotki dwa :)


spinoo 27-02-2012 17:31

Krynia A mogą być też kotki trzy... proszę bardzo

MCO – Maine Coon

Pers

ACL – amerykański curl (długoowłosy)

Sfinxs

MCO – Maine Coon

krynia 27-02-2012 17:52

A może być też jeden ale za to jaki :) /długi/


spinoo 27-02-2012 17:58

Kot na twoim zdjęciu to MCO – Maine Coon
Ok koty na metry ... moze byc ten ? NFO -kot norweski leśny


krynia 27-02-2012 18:19

Nie mam szans, nie przebiję Cię :) :)

Nika 27-02-2012 18:50

Niesamowite te koty!Oglądam wasze zdjęcia z wielkim zainteresowanie.

krynia 27-02-2012 20:05

Spinoo a jednak Cię przebiję :D


krynia 28-02-2012 08:20



Pozdrawiam

spinoo 28-02-2012 16:21

Krynia ... Pantera snieżna sie nie liczy... bo to co prawda kot ale nie kot. no i nie na wystawie. Chciałem teraz przyblizyc najbardziej popularne koty półdługowłose czyli MCO , NFO i SIB

SIB - Kot syberyjski




MCO – Maine Coon




NFO - Norweski kot leśny




Niestety znikneły mi fotki z pierwszego postu , były niestety na dziadoskim serwerze . Chciałem uzupełnić ale na tym forum nie mozna redagować postów starszych niż 48 h , troche to dziwne ale trzeba się dostosować .Szkoda bo poczatek wątku nie wygląda teraz zachęcająco . Ale postaram się wynagrodzić to fotkami

krynia 28-02-2012 18:24

Spinoo przecież z Panterą Śnieżną to był żart

a ten może być ? :)


spinoo 12-03-2012 16:50

To chyba mały sib / syberyjski / W ostatnia sobote i niedzielę byłem na wystawie w Wałbrzychu . Dużo kotów jak zawsze i tematów dla fotografi..
Koty na sztuki ... czyli ocena miotów


MCO

NEM


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:02.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.