Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Kuchnia, kulinaria (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-kuchnia-kulinaria-193.html)
-   -   pysznosci z grilla (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/kuchnia-kulinaria/t-pysznosci-z-grilla-10109-print.html/)

oliwia22 16-11-2011 07:52

pysznosci z grilla
 
czy lubicie potrawy z grilla i czy ktos podzieli sie ze mna sprawdzonymi przepisami?

balbinkaaa 04-12-2011 17:12

Ja uwielbiam żeberka z grilla i to na ostro..

sabinkaa 04-12-2011 17:14

A jedliście kiedyś kaszankę z grilla? jesli nie to polecam jest pyszna..

oliwia22 04-12-2011 18:16

tak,jadlam i uwazam,ze jest pyszna.Ostatnio znalazlam wiele fantastycznych przepisow na dania z grilla.Macie jakies swoje ulubione specjały?

bronczyk 05-12-2011 22:04

Polecam pieczarki. Kroję je na plasterki, przyprawiam na ostro, dodaję kawałek masełka. Zawijam w folię aluminiową, robiąc taki jakby kominek i na grilla. Bardzo dobre.

oliwia22 08-12-2011 10:13

pewnie pyszne:),uwielbiam pieczarki,długo sie je piecze?

kaniedzka 24-04-2012 11:35

Odnawiam temat:) Czas grillowania już się rozpoczyna, przed nami długi weekend - świetna okazja do spotkania się z rodziną;) Jakie macie pomysły na 'lekkie' dania z grilla? Ja chcę zrobić dużo sałatek grecką, wiosenną i taką z ananasem. Myślicie, że lepiej zaszaleć z szaszłykami i rybą czy kiełbaski i steki?:)

finezja 25-04-2012 09:33

podam przepis na grilową niespodziankę ... mojej kompozycji :)
najpierw podsmażam delikatnie na patelni cebulkę + paprykę (najlepiej surową) + boczek (drobno pokrojony świeży i wędzony) + pieczarki ...
ta kompozycja wg uznania ... po prostu z tego co jest w lodówce ...
kupuję kaszankę ... ale taką szeroką ... grubą ...
kroję w plastry grubości 1 cm ... układam to na kawałkach folii aluminiowej ... na kaszankę kładę po łyżce wcześniej przygotowanego farszu ... zawijam w kominek ... i jako niespodziankę układam na ruszcie grila ... po upieczeniu rozwija się tylko folię ... i wyjada z niej te pyszności :)

barteczek 25-04-2012 09:52

W ten sposób robimy ryby. Z ziołami, koniecznie seler i lubczyk! Robię dzieciom banany z czekoladą. Paprykę z farszem, co w lodówce - duszę w rondelku, nadziewam paprykę - do tego moc sałatek. Steki mogą być, ale trzeba dzień wcześniej marynować
- można do marynaty dodać odrobinę miodu....sama musztarda, oliwa/ nie lubię z oliwą mięs/ ale tak córka robi. Piersi z kurczaka wystarczy na dwie godziny włożyć do marynatu. Lubimy skrzydełka z kurczaka - niby nie ma mięsa, ale smak!!!!

LesnaChata_pl 02-08-2012 16:38

Polecam skrzydela w panierce przygotowanej z:przyprawa do kurczaka,pieprz, trochę czosnku,i cebulki- pychota:) polecam

jakempa 02-08-2012 22:18

A ja polecam cukinię z grilla,
cukinię pokroić wzdłuż, lekko posolić i natrzeć czosnkiem, ulożyc w misce i pokropić oliwą,,,, niech trochę postoi,,,
Ukladać na ruszcie,,, po kilku minutach odwrocić i jeszcze podpiec chwilę,,,, jest bardzo smaczna,,,,
pieczarki robię na grillu całe, wcześniej ''zamarynowane'' razem z mięsem, ktore mam na grilla,,, dopiero,,, smaczek,,

dziadzio 16-08-2012 12:22

Takie smakołyki wymieniacie, że aż mi się zachciało zrobić grilla :)
Ja szczególnie lubię szaszłyki i skrzydełka. Kiełbasą też nie pogardzę :)

elizka 16-08-2012 18:01

Bardzo dobra jest kukurydza z grila.
Kupuję kolby świeże,najlepiej w liściach.Liscie obrywam przed grilowaniem.Posypuje kolby jarzynką,kładę kazda kolbe na alufolii,dokładam ciut masła do każde,a następnie zawijam każdą w oddzielną folię.Po pół godzinie na rozgrzanym ruszcie podaję pakuneczki.Kupilam w tesco końcówki ze szpikulcami do trzymania kukurydzy z dwu stron.Bez nich tez bardzo dobra.

Doskonałe tez sa krewetki z grila.Kupujemy całe niemrozone,najczęściej w tesco,wkładamy je w ruszt do ryb i beż zadnych przypraw opiekamy na grilu.Po podpieczeniu trzeba je obierac-odrywajac "głowy" i odnóża,ale mięsko jest super.Przypomina do złudzenia mieso z raków,które jadałam w dzieciństwie.
Mozna przed opiekaniem polać krewetki cieniutko oliwą.





seniorita51 06-03-2013 00:31

Jadłam kiedyś rybę z grilla z folii aluminiowej, smakowała wyśmienicie.

kalina3 27-05-2014 12:07

Znowu mamy sezon grillowy ;). U mnie królują tradycyjne kiełbaski, karczek oraz szaszłyki z kurczaka.Ostatnio zaczęłam też grillować szparagi - wychodzą naprawdę pysznie.

malan 20-06-2014 15:00

Cytat:

Napisał seniorita51
Jadłam kiedyś rybę z grilla z folii aluminiowej, smakowała wyśmienicie.

Ryba z folii jest pyszna! Lubie takze grillowane warzywa :).

kalina3 29-03-2015 19:33

Ja akurat rzadko robię rybkę z grilla, ponieważ najczęściej mi się rozwala niestety.

maryla68 30-03-2015 13:00

Ja lubię łososia z grilla :)

kalina3 28-04-2015 08:14

W piątek robimy grilla i w planach mam pyszne burgery z domowym sosem barbecue, marynowane pieczarki oraz standardowo - kiełbasa i jakieś sałatki.

awasawa 06-03-2016 15:07

Na jakiegoś uroczystego grilla kupiłem m.in. całego łososia (około 60 zł). Poporcjowałem w folię aluminiową. Były też kurze nóżki, karkówka, pieczone ziemniaki w folii, kaszanka, kiełbaski różne. Łosoś zniknął niespostrzeżenie, jako pierwszy...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:54.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.