Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Społeczeństwo (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-spoleczenstwo-124.html)
-   -   Ateista- to brzmi dumnie... (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo/t-ateista-to-brzmi-dumnie...-9625-print.html/)

Bogda501 05-09-2011 20:41

Ateista- to brzmi dumnie...
 
Chrześcijanie są wśród nas i nikt się temu nie dziwi. Chociaż nie jesteśmy oficjalnie państwem wyznaniowym, to każdy członek innego kościoła niż rzymsko katolicki, jest jakimś dziwolągiem.
N.p. tacy Świadkowie Jehowy, to już sekta... chociaż to przecież tacy sami chrześcijanie jak na ten przykład prawosławni.
Przyznanie się natomiast, że jest się osobą niewierzącą, to już publiczne samobójstwo.

Zakładam więc anonimową ankietę. bo ciekawi mnie, jak to wygląda wśród seniorów.


slava 05-09-2011 20:44

Bogda, a gdzie ta ankieta?

Scarlett 05-09-2011 20:48

Cytat:

bo ciekawi mnie, jak to wygląda wśród seniorów.

Po jaką cholerę babrać się wciąż w tym temacie.
Dowiesz się ilu jest ateistów wśród seniorów i co z tego
będziesz miała? Napiszesz pracę doktorską, czy jak?

slava 05-09-2011 20:54

Może być ciekawie, Bogda może taki sondaż jak przy rekrutacji;)

Bogda501 05-09-2011 20:54

Cytat:

Napisał Scarlett
Po jaką cholerę babrać się wciąż w tym temacie.
Dowiesz się ilu jest ateistów wśród seniorów i co z tego
będziesz miała? Napiszesz pracę doktorską, czy jak?

Czyżbym weszła ci w drogę..?

slava 05-09-2011 20:55

Bogda, dziękuję , jestem ciekawa.

Scarlett 05-09-2011 20:57

Cytat:

Napisał Bogda33
Czyżbym weszła ci w drogę..?

Nie weszłaś, ale jesteś monotematyczna.:mad:
Ankiety nie wypełnię, bo w co wierzę jest
moją tajemnicą i nie obnoszę się z tym.
Życzę owocnych badań.:rolleyes:

maja59 05-09-2011 21:05

Czy w ankiecie jest pytanie o nicka osoby wybierającej odpowiedź? Każdy z nas ma swoją orientację religijną, jeżeli tak można powiedzieć, ja nawet się ze swoją obnoszę, czyżby to jakiś wstyd był albo kompromitacja?:icon_eek:

Bogda501 05-09-2011 21:05

Cytat:

Napisał Scarlett
Nie weszłaś, ale jesteś monotematyczna.:mad:
Ankiety nie wypełnię, bo w co wierzę jest
moją tajemnicą i nie obnoszę się z tym.
Życzę owocnych badań.:rolleyes:

Siłą cię tu przecież nie trzymam i do niczego nie zmuszam... Może cię to zdziwi, ale nie zakładałam tego wątku z myślą o tobie..

Bogda501 05-09-2011 21:05

Cytat:

Napisał maja59
Czy w ankiecie jest pytanie o nicka osoby wybierającej odpowiedź? Każdy z nas ma swoją orientację religijną, jeżeli tak można powiedzieć, ja nawet się ze swoją obnoszę, czyżby to jakiś wstyd był albo kompromitacja?:icon_eek:

Ankieta jest anonimowa i każdy ma tylko jeden klik.

Scarlett 05-09-2011 21:06

Phi, jak się nie ma co powiedzieć, to tak się gada bele co:D

bronczyk 05-09-2011 21:28

Sonda bardzo ciekawa. A jeśli anonimowa to nie narusza nikogo prywatności.

Jarosław II 05-09-2011 21:29

Ja odpuszczam, dość narozrabiałem.

mimoza 05-09-2011 21:32

Bogda - odpowiedziałam.
Jarku - dlaczego? Przecież to jeden, jedyny klik... - Cz

Scarlett 05-09-2011 21:35

estem Ateistą 7 50.00%
Jestem watpiącym Katolikiem 2 14.29%
Jestem Świadkiem Jechowy 0 0%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 3 21.43%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 1 7.14%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 0 0%
Buddyzm 0 0%
Inne wyznania

Pytam się o sens tej ankiety.
komu to służy?
Chciałabym wiedzieć kto prowadzi te badania.
Jeśli poważny instytut badania opinii publicznej
to kliknę.:mad:

slava 05-09-2011 21:43

Ela, ja chciałbym wiedzieć jak wygląda światopogląd wśród seniorów "moherowych beretów ", przepraszam za określenie.

ostatek 05-09-2011 22:24

Cytat:

Napisał Jarosław II
Ja odpuszczam, dość narozrabiałem.

Jarosławie... nie grzesz więcej... ;);)
Narozrabiałeś - fakt! Oberwało Ci się - też fakt. Internet żyje dniem dzisiejszym; za dzień czy dwa nikt o tym nie będzie pamiętał - bezapelacyjny fakt! Moderator nie był wzywany, więc chyba grzech został odpuszczony. :) Szybki komputer to szybkie, niekontrolowane emocje, a tym razem nawet mój strucel okazał się wyrywny. Sorkuję i proszę: oddaj nagrodę, może nie jesteś jej wart? Może zapędziłeś się tylko??

Nie o tym chciałam pisać. Scarlett zarzuciła monotematyczność wątków... nic prostszego - wystarczy nie zaglądać do 'tematów', które irytują, nie interesują lub się nie podobają. Zostawianie komentarzy wszędzie gdzie się da też nie jest obowiązkowe, podobnie jak głosowanie.
A swoją szosą (asfaltową) ciekawa by była praca doktorska (ech, magisterka wystarczy) o naszym forum... i równie ciekawe, czy by dało się ją przeczytać bez rumieńca i emocji? Przecież -
Forum KSC uczy, Forum KSC radzi,
Forum KSC nigdy Cię nie zdradzi... ;)
Żeby na temat było - fajna ankietka. Mnie się przyda, do wątku o religioznawstwie...

Anielka 05-09-2011 23:05

W poprzednim watku Jarosław napisał" Powiem wyraźniej bo nic nie kumasz. To byli ludzie którzy w tamtym okresie próbowali najpierw mnie kupić a jak się nie udało to chcieli mnie zgnoić. Wyszło na to, że teraz przychodzą po kromkę chleba. Jak radzisz dać bliźniemu po katolicku czy odpłacić jak na to zasłużyli po ateistycznemu Może tak doświadczona osoba da dobra radę.
Pozdrawiam serdecznie i jeszcze cieplej "
Zeby nie było ,ze nie kumam.Kumam i to doskonale,po prostu
ja byłam w odwrotnej sytuacji.Ciagle ktos mi dokuczał,że jestem niewierząca,w trudnych czasach wszyscy stali w kolejce po dary przy kosciołach a ja musiałam sobie radzic i tak jest do dzisiaj.Ale nie mam do nikogo pretensji,pomagam kazdemu i temu wierzącemu,innowiercy czy ateiście, po prostu człowiekowi
Pytasz czy dać bliżniemu po katolicku czy po ateistycznemu.Dla mnie naprawdę nie ma różnicy dla mnie liczy się c z ł o w i e k i to tyle, a moze aż tyle.Jak widać są ludzie i "te drugie",mam nadzieję,ze ani Ty a ja do tych drugich nie należymy.Spokojnej nocy zyczę.

Kolczuga 05-09-2011 23:40

Ateista brzmi dumnie?

Dlaczego dumnie?

Co w tym dumnego?

slava 06-09-2011 17:47

Wyciągnęłam wątek, bo byłam ciekawa, jakie są wyniki.

Bogda501 06-09-2011 18:37

Jak na państwo, w którym w/g kościoła jest ponad 90% katolików... nasze wyniki prezentują się ciekawie... :icon_eek:

slava 06-09-2011 18:39

Uważam tak samo jak Ty.
Zobaczymy co będzie dalej.

ostatek 06-09-2011 20:16

Cytat:

Napisał Jarosław II
Ostatku, chyba pogrzeszę, taki już jestem, ale ponieważ wiem, że opatrzność nade mną czuwa to spróbuję. Czuwają też nade mną, Pierścień Atlantów i Anioł. Pierścienia nie chciałem brać ponieważ to niezgodne z moim wyznaniem ale ta osoba tak nalegała 15 lat temu, ze od tego czasu nawet na minute go nie zdjąłem, jak widać nie szkodzi. Inna sprawa z Aniołem, to ja raczej go wyprosiłem od bardzo ciekawej osoby, która twierdzi, że jest niewierząca ale robiąc takiego anioła myśli o tej osobie dla której jest przeznaczony, na razie się sprawdza.
Dzisiaj słyszałem wypowiedź osoby o katastrofie z 11 września która jako jedyna się uratowała z jednego poziomu wieżowca, bo zaczęła się gorąco modlić i opatrzność pokierowała ją w przeciwną stronę niż inni uciekali, reszta zginęła.
Sam doświadczyłem, ponieważ bardzo dużo jeżdżę, że bywało jakby ktoś za mnie nieraz nacisnął hamulec o sekundę wcześniej niż pomyślałem, ale co tam pewnie mi się zdawało

Jarosławie, zaskakujesz mnie. Z pierścieniem Atlantów jest jak z homeopatią. Jedni wierzą, że działa, inni twierdzą, że jest zaproszeniem dla sił nieczystych. Jest jeszcze jedna wersja, wg której pierścień (wzór, historia i działanie, a właściwie brak jakiegokolwiek działania) jest wymysłem niejakiego Ciszaka. Ponoć w Dolinie Królów nie znaleziono żadnego pierścienia z kamionki. A Howard Carter, odkrywca grobowca Tutenchamona, którego ominęła klątwa, miał po prostu szczęście.
Pierścionek noszę od lat też chyba 15, razem ze znakami: OM i nieskończoności, nie przywiązując do nich większej wagi. Najcenniejszego dobra - książek, strzeże Mahakala. I innych 'talizmanów' też.
Nie twierdzę, że nic w tym nie ma... dziwnego. Czytałam kiedyś sporo o promieniowaniach kształtów a nawet o myślokształtach (choć to dwie różne rzeczy). Miałam taki okres zajmowania się 'dziwnościami'.:redface:

A polaryzację pierścienia sprawdziłeś? wahadełkiem najlepiej; jak grzeszyć, to grzeszyć... bo ćwierć albo pół grzechu się nie liczą...

Jeśli chodzi o drugą część postu, czyli o uratowaną osobę w WTC czy Twoje reakcje na skrzyżowaniu... nie obciążałabym opatrzności dodatkowymi obowiązkami ani zasługami. Twierdzę, że było to działanie mózgu. Sygnały, które nie zdążyły się zwerbalizować, ale wywołały instynktowną reakcję. Jak syk węża, który słysząc - odskoczysz zanim pomyślisz. Oczywiście, modlitwa/mantry są w tym pomocne. Wyciszają, oczyszczają umysł z rozbieganych myśli, zostawiając pole pierwotnym instynktom.

Wyniki ankiety są rzeczywiście interesująco zadziwiające. :icon_eek:
W 90% katolików nie wierzę; chyba, że policzymy wszystkich ochrzczonych. Praktykujących jest dużo mniej, co najwyżej połowa. Nie sprawdzałam czy są już wyniki ostatniego liczenia wiernych, a pewnie powinnam. :confused:

Jarosław II 06-09-2011 20:41

Ostatku, ja swój post wycofałem zanim mi odpisałaś, bo jakoś mi tu ciasno:rolleyes: Prześlę na priw, bo nie wiem czy Właścicielka tego wątku życzy sobie mojej obecności:)

Ojanna 06-09-2011 21:08

W szukających jestem.

Bogda501 06-09-2011 21:28

Cytat:

Napisał ostatek
Z pierścieniem Atlantów jest jak z homeopatią. Jedni wierzą, że działa, inni twierdzą, że jest zaproszeniem dla sił nieczystych. Jest jeszcze jedna wersja, wg której pierścień (wzór, historia i działanie, a właściwie brak jakiegokolwiek działania) jest wymysłem niejakiego Ciszaka. Ponoć w Dolinie Królów nie znaleziono żadnego pierścienia z kamionki. A Howard Carter, odkrywca grobowca Tutenchamona, którego ominęła klątwa, miał po prostu szczęście.
Pierścionek noszę od lat też chyba 15, razem ze znakami: OM i nieskończoności, nie przywiązując do nich większej wagi. Najcenniejszego dobra - książek, strzeże Mahakala. I innych 'talizmanów' też.
Nie twierdzę, że nic w tym nie ma... dziwnego. Czytałam kiedyś sporo o promieniowaniach kształtów a nawet o myślokształtach (choć to dwie różne rzeczy). Miałam taki okres zajmowania się 'dziwnościami'.:redface:

Oj...! Chyba moja ciekawość dobija się do znaku OM, nieskończoności i innych symboli, talizmanów...
I kim jest Mahakal..?

Pierścienia Atlantów nie noszę od kilku lat. Nie pasuje mi na opuchnięte palce...:(

slava 06-09-2011 21:31

Dziadek podpowiedział

"Mahakala – (sanskryt, m., महाकाल, mahākāla, Wielki Czarny lub też Wielki Czas) – najpotężniejszy Strażnik Dharmy w buddyzmie tybetańskim. Ma też żeńską formę, Mahakali."

mimoza 06-09-2011 21:43

Z ciekawości zapytałam Pana Googla o pierścień Atlantów,
ku mojemu zdumieniu (i niewiedzy), okazało się, że mam
właśnie taki - myślałam, że to najzwyklejszy pierścionek,
a tu taka niespodziewanka ... - Cz



Nie wystarczy kupić sobie pierścień, włożyć go na którykolwiek palec i nosić dniami i nocami, aby nas ochraniał i uzdrawiał.
Znak wyryty w metalu promieniuje silną energią, która może być niezwykle korzystna, ale źle użyta albo nie zadziała, albo nawet zaszkodzi.
Więcej tutaj: http://alejka.pl/pierscien-atlantow-vp-987z.html
- Cz

ostatek 06-09-2011 23:14

1 Załącznik(ów)
Załącznik 46384
Om Mani Padme Hum.
  • Om – jest jedną z najświętszych sylab w buddyzmie i pomaga osiągnąć doskonałość w praktyce hojności;
  • Ma – pomaga doskonalić praktyki czystej etyki;
  • Ni – pomaga osiągnąć perfekcję w praktyce tolerancji i cierpliwości;
  • Pad – przyczynia się do osiągania doskonałości i wytrwałości;
  • Me - pomaga osiągnąć doskonałość praktyki koncentracji;
  • Hum pomaga osiągnąć perfekcję w praktyce mądrości.
Przekazy buddyjskie mówią, że recytacja i noszenie tej mantry wpływa na otwarcie własnej mądrości, pomaga pokonać złe moce, leczyć choroby i nieszczęścia. Nadaje niezmierną mądrość i błogosławieństwo. Pomaga uzyskać głęboki spokój wewnętrzny.
Chroni na trzech poziomach: umysłu, mowy i ciała.
Oznacza, że w każdym człowieku znajduje się boski pierwiastek, zalążek boskiej mocy.

Według hinduistów symbolizuje Absolut: Brahmę albo Trójcę: Wisznu, Sziwę i Brahmę.

.......... 06-09-2011 23:43

Cytat:

Napisał Bogda33
Jak na państwo, w którym w/g kościoła jest ponad 90% katolików... nasze wyniki prezentują się ciekawie... :icon_eek:


90% katolików ma w nosie to co mówi ksiądz, na w nosie to co mówi biskup, papież i ma w nosie twoją ankietę.
Katolicyzm to tradycja i sposób na zycie.
Ponadto, jeśli dzielisz ludzi na wyznania i uważasz ze wyznacznikiem dobra lub zła, które tkwią w człowieku od początku jego istnienia jest wyznanie religijne, to stawiasz siebie w tym samym szeregu z tymi, których krytykujesz za szowinizm wyznaniowy.
Bo nadgorliwcy wyznaniowi istnieli, istnieją i istnieć będą. Tylko że jesteś taka sama, z tą różnicą, ze jesteś "odwrotną stroną tej samej monety"
Proponujesz pustkę, jaką niosą źli kapłani. Pustkę, bo widzisz tylko zło, tak jak byś nigdy nie doświadczyła dobra. A to jest niemożliwe, bo każdy z nas doświadcza zła, ale i dobra.
Problem leży jedynie w tym, co chcemy w sobie rozwijać, co chcemy pamiętać, co chcemy mieć w sobie i co chcemy dawać innym.

Bogda501 07-09-2011 07:31

Cytat:

Napisał ..........

Proponujesz pustkę.

Wielce Szanowny Panie "Grabski". Niczego, nikomu nie proponuję i proponować nie będę....
Ankieta nie jest przymusowa, ale sądziłam, że to oczywiste...
A ty próbujesz ożywić dyskusję, kopnąć założycielkę, prawić kazania czy (jak to masz w zwyczaju)... wprowadzić zamieszanie.?
Bo jak ktoś na samym wstępie ostrzy zębiska niczym forumowy oberżysta Jacuś, "to wiedz, że coś się dzieje...!"
Jeśli więc Wielce Szanownemu Panu wątek nie pasi... to wypad..!

ostatek 07-09-2011 12:33

...nie chcem, ale muszem...
 
Post nr 30 nie zasługuje na odpowiedź. Jest zwyczajnie niegrzeczny, pełen insynuacji i złości, bez argumentów, dlatego zamiast odpowiedzi będą pytania... nie wymagające podejmowania rozmowy, bo i ochoty nie mam na czcze pogawędki przypominające walkę z wiatrakami.
  1. kto dał prawo 'dziesięciokropkowi' wypowiadania się w imieniu innych? czy nie powinien napisać, że On sam ma to wszystko, co wymienił w pierwszym zdaniu, w nosie? bo może inni niekoniecznie?
  2. katolicyzm jako sposób na życie? jw - każdy ma prawo myśleć po swojemu! a może istnieje wiele innych sposobów? nikt się za mnie nie urodził i nikt nie będzie za mnie umierał, więc niech nikt nie mówi jak mam żyć!
  3. ankieta dzieli? czy zakłóca błogostan? zaprzecza przekonaniu, że 'forum starszaków' składa się wyłącznie z katolików (co najwyżej wątpiących)?
  4. ocenianie innych forumowiczów? "Kim jesteś ty, co się odważasz sądzić cudzego sługę?" (św. Paweł List do Rzymian 14, 4). Mało? Dołożę św. Łukasza 6, 37.
  5. żli kapłani niosą pustkę? a może niosą zło? zły nauczyciel przynieść może wyłącznie szkody...
  6. czy założycielka wątku coś komuś proponowała? gdzie i co?
  7. czy do brania i dawania (dobra, oczywiście) niezbędne jest poparcie KK? uściślę - kleru. I czy tylko w/z nim jest możliwe?
Jak napisałam - odpowiedzi nie oczekuję. :(
Fanatyzm, w każdej formie, jest groźny. Najgorsze jest to, że fanatyk nie widzi własnej ułomności, bo jest to ułomność, za to uzurpuje sobie prawa do ocen i krytyki stawiając siebie i swoje przekonania ponad innych. :mad:

Żegnam się z Panem uprzejmie, Panie 'dziesięćkropek'. :D Zdrowia życzę.

Ojanna 07-09-2011 13:14

Moja mantra :)

http://www.youtube.com/watch?v=iG_lNuNUVd4

Bianka 07-09-2011 17:24

Może dobrze byłoby najpierw ustalić o jakim Bogu myślimy? Czy o Stworzycielu Nieba i Ziemi (Wszechświata) czy też o Bogu Abrahama i Mojżesza? Dla mnie to jakby różne postacie. Nie zapominajmy też o innych bogach...
Kardynalnym pytaniem może być np. skąd wziął się cały kosmos? Wiem, że odpowiedzi żaden człowiek nie zna. Warto jednak zastanowić się co rozumiemy przez Boga, bo w różnych kulturach te same zjawiska nazywają się i są rozumiane różnie.

ostatek 07-09-2011 19:35

Bogda,
 
Mahakala jest tutaj: http://www.klub.senior.pl/showpost.p...stcou nt=1819

slava 07-09-2011 19:37

Ostatku, to nie jest ta, którą znalazłam w encyklopedii?
Pozdrawiam.

wankabor 07-09-2011 19:38

[quote=Bianka].
Kardynalnym pytaniem może być np. skąd wziął się cały kosmos? Wiem, że odpowiedzi żaden człowiek nie zna. 0UQTE]

Dziś wczesnym rankiem oglądałam film na kanale ( jak się nie mylę) National Geographic o powstaniu wszechświata. Film popularno-naukowy ,bardzo ciekawy, a głównym twórcą tej teorii jest Stephan Hawking. Znalazłam iw internecie inny film na ten sam temat, też ciekawy http://www.youtube.com/watch?v=UyG7iQJozDs&NR=1

Jest więc wielu uczonych, którzy z dużym prawdopodobieństwem przekazują nam w jaki sposób powstał wszechświat w tym i życie na ziemi.

ostatek 07-09-2011 19:58

Cytat:

Napisał Wiesia.
Ostatku, to nie jest ta, którą znalazłam w encyklopedii?
Pozdrawiam.

Wiesiu, nie wiem... bo nie zaglądałam do encyklopedii. :redface: Wycięłam fragment tapety, którą kiedyś miałam na monitorze. Drugi Mahakala, ten z naszyjnikiem z czaszek, należy od wielu lat do mnie (ups, powinnam napisać, że mnie ochrania przez wiele lat), choć zapewne nie jest jedynym takim samym przedstawieniem strażnika...

PZDR odwzajemniam. :)

slava 07-09-2011 19:59

Rozumiem. Czytam i staram się jak najwięcej zapamiętać.

Bianka 07-09-2011 20:30

Cytat:

Napisał wankabor
Jest więc wielu uczonych, którzy z dużym prawdopodobieństwem przekazują nam w jaki sposób powstał wszechświat w tym i życie na ziemi.

To tylko hipotezy. Wielki wybuch itd. A co było Początkiem? Tak w ogóle Początkiem Wszystkiego? A CO BYŁO WCZEŚNIEJ? Możesz sobie to wyobrazić? I czy jest w tym miejsce dla Boga Stwórcy? Jeśli tak - to jakiego? Jesli nie to z czego wszystko powstalo... Jaki jest cel i sens...
Ludzie od tysiecy lat szukaja odpowiedzi i nikt jej nie znalazl. Z calym szacunkiem dla Hawkinga.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:40.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.