Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Film, teatr (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-film-teatr-100.html)
-   -   czemu tak mało komedii o starszych? (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/film-teatr/t-czemu-tak-malo-komedii-o-starszych-122-print.html/)

Anonymous 05-05-2006 11:58

czemu tak mało komedii o starszych?
 
Oglądaliście "lepiej późno niż później"? Czemu tak mało jest podobnych komedii romantycznych? Większość to tylko młodość a starsi pokazani jako kompletnie aseksualni. Może ktoś zna dobre filmy z ludźmi w naszym wieku w rolach głównych? Nadzieja w tym, że w "seniorski" wiek wchodzą największe gwiazdy Hollywood - może coś "pod nich" będą robić jednak...

Anonymous 08-05-2006 14:32

Re: czemu tak mało komedii o starszych?
 
ponoć tylko 10 procent glównych ról nadaje się dla kobiet po 35 roku życia, faceci maja nieco lepiej, ale najwięksi już odchodzą na emeryturę... w sumie jak wiele filmów może jeszcze być z Hopkinsem, Connorym czy Susan Sarandon? :cry:

Anonymous 08-05-2006 21:16

Co racja to racja.. ale i tak polecam ponadczasowe filmy z Tomem Hanksem...

Anonymous 10-05-2006 14:04

Cytat:

Napisał Anonymous
Co racja to racja.. ale i tak polecam ponadczasowe filmy z Tomem Hanksem...


No Hanks to w sumie też prawie senior ;)) - pięćdziesiątka mu w lipcu stuknie ;))

Anonymous 18-05-2006 11:27

Chociaż ostatnia kreacja w "Kodzie.." jest wg krytykow niezbyt udana, chociaz trzeba samemu zobaczyc i ocenic.

Anonymous 26-05-2006 21:27

Cytat:

Napisał Anonymous
Chociaż ostatnia kreacja w "Kodzie.." jest wg krytykow niezbyt udana, chociaz trzeba samemu zobaczyc i ocenic.


W "Kodzie" to nie mogła być udana - książka denna to i film nie mógł być dobry. dziwię się tylko że Hanks zgodził się na udział w tej szmirze

Anonymous 14-06-2006 18:37

Moze to kwestia honorarium :)
 
Moze to kwestia honorarium :)

Anonymous 14-06-2006 18:42

"Kod da Vinci" w liczbach
Koszt produkcji filmowej - 125 mln dol.
Wydatki marketingowe - 40 mln dol.
Wysokość honorarium, które zainkasował Dan Brown od Sony Pictures za prawa do adaptacji filmowej - 6 mln dol.
Sprzedaż powieści Dana Browna "Kod Leonarda da Vinci" na świecie - ponad 40 mln egz.

Anonymous 14-06-2006 23:18

a ktos zna dobre ksiazki "antykodowe"?
 
a ktos zna dobre ksiazki "antykodowe"? Bo usiłuję moim dzieciakom conieco wytłumaczyć, ale chyba wolałabym książkę dać do poczytania.

Anonymous 22-06-2006 22:55

A jest troche takich ksiazek antykodowych, jakos niedawno na jedynce byl fajny program

Anonymous 23-06-2006 14:52

www.kosciol.pl/kod_da_vinci - tam maja niezły zestaw :)

Ewunia 05-08-2006 23:33

Boynton Beach Club
 
Boynton Beach Club - ktoś już widział? Ponoć też o starszych...

eurydyka 15-10-2006 07:22

Witaj Anonymousie
Pewno juz tu nie zaglądasz bo ostani wpis z czerwca a mamy pażdziernik. Ale odp. na Twoje pytanie jest b. prosta- filmy o starcach nie mają popytu. Starzy ludzie nie chodzą do kina, nie interesują się filmem. Vide na tej stronie - od miesiąca nikt nic nie napisał na temat jakiegokolwiek filmu. A żaden producent nie podejmie działań jeżeli nie będzie miał szansy na zarobek albo chociaż na zwrot kosztów. Filmy robi się dla publiczności do lat 35. Inne dla kobiet , inne dla mężczyzn.
Oczywiście nasi emeryci najczęściej zyją w biedzie a bilet kosztuje, ale zasadniczym powodem są , moim zdaniem, zanikające z wiekiem zainteresowania, niechęc do wysiłku intelektualnego, zadawalanie się tym co łatwostrawne np. papą w rodzju seriali. Wybierają tę opcję gdzie nie trzeba się wysilać, dość wcześnie załatwiają sobie zwolnienie z myślenia zastępując je podręcznym zestawem stereotypów i banałów.
Każdy wiek ma swoje problemy ale dobra sztuka jest transcendentna i jezeli potrafimy wyszukać jej najwartościowszą atrybucję, to temat nie jest sprawą najistotniejszą. Może być o młodych , jeszcze młodszych o roślninach i zwierzętach , a ważne jest tylko to co w nas poruszają , na ile stajemy sie bogatsi w nowe doznania i otwarci na świat.
W kinie mam swoich ulubionych rezyserów np. Pedra Almodovara, ktorego prawie wszystkie filmy zaliczyłam. I chociaz ostatnim jestem mocno rozczarowana to narazie się z nim nie rozwiodę bo należy do tych co rozpalają mi wyobrażnię, włóczą po dzikich bezdrożach obyczajowych i...On pokazuje szalony świat pełen nietypowych postaci a jednocześnie krwistych i zmysłowych. A w "Wolwerze" same kobiety, od nastolatki po wiekową babcię i tylko jeden męczyzna - pijak i łobuz i szczęśliwie zarżnięty kuchennym nożem....
Pozdrowienia

Himalaya 05-11-2006 22:10

Witam
Ja też niby starsza jestem - 57 lat ale na film o starszych bym nie poszła bo nie lubie naśmiewania się ze starszych ludzi. Eurydyka trochę spłaszczyłaś i zaniżyłaś mentalnośc starszych ludzi . Nie wszyscy są banalni i stereotypowi ,żywiący sie "papką" Ja lubie dobre kino z którego coś wyniosę . Nie mam ulubionego reżysera natomiast aktor występujący w danym filmie łącznie z reżyserem to gwarancja dobrego kina . Telewizja i DVD dostarczają mi tego, a w kinie nie pamietam kiedy byłam

Marylka 15-12-2006 14:27

Niektóre filmy o ludziach starszych są arcydziełami , mam na myśli "Nad Złotym Stawem" z Katherine Hepburn i Spencerem Tracy.Kiedyś widziałam go w TV i bardzo chętnie obejrzałabym jeszcze raz.

kufa86 20-12-2007 21:16

Cytat:

Napisał Himalaya
Witam
Ja też niby starsza jestem - 57 lat ale na film o starszych bym nie poszła bo nie lubię naśmiewania się ze starszych ludzi.

Czy klepanie dziadka po glacy przez BeHila to złośliwość?
Ja to odbieram sympatycznie.

Sunshine 20-12-2007 21:26

Starość nie jest fotogeniczna.......
a w dodatku mało śmieszna.

Bogus55 20-03-2009 12:50

ludzie starsi nie SA smieszni ale zabawni, filmy o nich /nas nie byłyby forma nasmiwania sie
i uwazam ze starosc jest fotogeniczna, moja corka bardzo lubi towarzystwo swoich dziadkow i się swietnie z nimi bawi

bronczyk 24-03-2009 21:22

A wspaniałe komedie z dwoma stetryczałymi panami. Tytułów nie pamiętam, ale grają w nich Walter Mathieu i Jack Lemmon.

Lila 24-03-2009 21:23

Cytat:

Napisał bronczyk
A wspaniałe komedie z dwoma stetryczałymi panami. Tytułów nie pamiętam, ale grają w nich Walter Mathieu i Jack Lemmon.



Obaj już nie żyją.Szkoda.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:08.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.