Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Choroby, badania, terapie (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-choroby-badania-terapie-87.html)
-   -   Niski puls, wysokie ciśnienie (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/choroby-badania-terapie/t-niski-puls-wysokie-cisnienie-6398-print.html/)

darjez 14-01-2010 21:45

Niski puls, wysokie ciśnienie
 
Witam serdecznie.
Mam 78 lat,biorę leki na nadciśnienie i na krązenie ale mam niski puls (około 48). Czym to może grozić? Czy jest jakiś sposób zeby podwyższyc puls? Pozdrawam serdecznie i dziękuję za porady.

ansty 15-01-2010 10:28

To poważna sprawa - lekarz potrzebny! Kieliszek koniaczku rankiem dobrze robi - wiem bo mój mąż miał takie właśnie dolegliwości, lekarz zlekceważył, na efekt nie trzeba było czekać długo . Z tym, że oprócz niskiego tętna miał arytmię, wysokie ciśnienie i miażdżycę!!! Kuruj się, walcz o zdrowie!!!!A miał tylko 62 lata!!!

Prymulka 15-01-2010 11:42

Nieraz przyczyna niskiego pulsu tkwi w lekach na nadciśnienie.
W moim przypadku lek Metocard obniżał ciśnienie i przy okazji puls.Brałam raz dziennie 100mg i byłam nie do życia ,puls 50,55,.Obecnie przyjmuję ten sam lek,ale 2 razy dziennie po 25 mg i problem ustąpił.Puls wrócił do normy.

Darjez koniecznie skonsultuj się z lekarzem i powiedz o swoim problemie.Życzę zdrówka:)

Malwina 15-01-2010 12:35

Puls Ponizej 50 Jest Niebezpiczny, Bo Grozi Zapaścią...dorażnie Mozna Podwyższyć Cardiamidem Z Cofeiną , Lub Koniakikem...ale To Nie Na Dłuższą Metę...potrzebny Ci Lekarz - Nie Lekceważ..

darjez 15-01-2010 18:39

dziękuję
 
Dziękuję za porady. Udam się w najbliższym czasie do lekarza. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!:)

stanley47 15-01-2010 20:46

Mam puls 55 i dostałem ostatnio ustną pochwałę od lekarza rodzinnego za utrzymane w dobrym stanie serce . Stąd wnioskuję że im niższy puls tym lepiej. Uprawiający wyczynowo sport też maja puls poniżej 50.

mariuszbak 25-04-2010 20:00

Nie każdy pewnie to wie ale już od 11 roku życia odkłada się w żyłach blaszka miażdżycowa i jej nawarstwianie się powoduje zmniejszenie przekroju naczyń krwionośnych przez co zwiększa się nadciśnienie a tabletki powodują jedynie rozszerzanie się naczyń krwionośnych co na krótki czas pomaga ale nie leczy przyczyn nadciśnienia. Jak lekarz raz przepisze tabletki na nadciśnienie to bierze się je już do końca życia i to coraz więcej. Jedyne środki znane ludzkości, który wypłukują płytki miażdżycy to flawonoidy. Ale nie będę nic więcej o tym pisał bo oczywiście zostanę zbesztany przez pseudo specjalistów, którzy twierdzą że jak lekarz tego nie przepisał i jak nie ma tego w aptekach to znaczy że nie działa. Jak ktoś chce szczegółów to niech napisze do mnie wiadomość.

babciela 25-04-2010 20:31

Flawionaidy nie wypłukuja płytek miazdzycowych, ale działają p/miazdzycowo. Natomiast niski puls przy wysokim RR- potrzebna porada kardiologa- bo albo leki nie te(beta- błokery), albo inna przyczyna- nie bedę się wymądrzac, bo sprawa czasami skomplikowana. Sportowcy istotnie maja niskie tętno, ale i p rawidłowe RR, wynika to z wieloletniego treningu serca.

mariuszbak 25-04-2010 20:58

Cytat:

Napisał babciela
Flawionaidy nie wypłukuja płytek miazdzycowych, ale działają p/miazdzycowo. Natomiast niski puls przy wysokim RR- potrzebna porada kardiologa- bo albo leki nie te(beta- błokery), albo inna przyczyna- nie bedę się wymądrzac, bo sprawa czasami skomplikowana. Sportowcy istotnie maja niskie tętno, ale i p rawidłowe RR, wynika to z wieloletniego treningu serca.

Jestem pewny że wypłukują płytki miażdżycy bo czytałem o tym artykuł tylko już nie pamiętam gdzie. Jest to jedyny środek znany ludzkości, który jest w stanie to zrobić. Dlatego francuzi mają najmniej zachorowań na choroby układu krążenia ponieważ piją dużo wina, w którym zawarty jest resweratrol, jeden z flawonoidów.

tadeusz50 25-04-2010 21:05

Cytat:

Napisał mariuszbak
Jestem pewny że wypłukują płytki miażdżycy bo czytałem o tym artykuł tylko już nie pamiętam gdzie. Jest to jedyny środek znany ludzkości, który jest w stanie to zrobić. Dlatego francuzi mają najmniej zachorowań na choroby układu krążenia ponieważ piją dużo wina, w którym zawarty jest resweratrol, jeden z flawonoidów.

No tak gdzieś kiedyś czytałeś, nie wiesz gdzie a odpowiada lekarz bo babciela jest lekarzem. Szkoda komentarza komu wierzyć

babciela 26-04-2010 13:27

Flawonoidy wypłukują tzw wolne rodniki, które sa czesto przyczyna miazdzycy-blaszek miazdzycowych - bron Boze nie wyplukujcie- bo mozliwosc zatorów...

mariuszbak 27-04-2010 13:03

Cytat:

Napisał babciela
Flawonoidy wypłukują tzw wolne rodniki, które sa czesto przyczyna miazdzycy-blaszek miazdzycowych - bron Boze nie wyplukujcie- bo mozliwosc zatorów...

to znaczy że kiedy spożywamy dużą ilość wolnych rodników to jest możliwość zatorów?

mariuszbak 27-04-2010 16:47

Cytat:

Napisał mariuszbak
to znaczy że kiedy spożywamy dużą ilość wolnych rodników to jest możliwość zatorów?

mała pomyłka, miało być:
to znaczy że kiedy spożywamy dużą ilość flawonoidów to jest możliwość zatorów?

babciela 28-04-2010 10:33

Nie zrozumiałes, flawonoidy-wyplukują wolne rodniki- one są b. czesto przyczyna zawalów(np w następstwie zatorów , zakrzepów), Czyli spozywając te nieszczesne flawonoidy zapobiegasz powstaniu zatorów, zakrzepów-ale nie odrywanie(bron boze) tylko powstawanie.Przeczytaj jeszcze o eikozanoidach!!!!Do you understand me?

babciela 28-04-2010 10:36

O czerwonym winie i czekoladzie gorzkiej pisalam w któryms poscie. Ale cos za cos - Francja ma bodajze największy procent i marskosci i alc.,

babciela 28-04-2010 10:38

Tadeuszu , nikomu nie wierz- bo to są rzeczy tak w 60- 70% pewne.- jak wszystko w medycynie.

Arti 28-04-2010 10:49

Zastanawiałam się kiedyś nad tymi blaszkami holesterolowymi Pytałam lekarza i nie ma środka coby wypłukał je tak jak "kret" rury.
a może już jest :rolleyes:

dziobit 25-05-2010 23:20

na wszelki wypadek dobrze jest podlaczyc sie do monitoirngu wykonywanego przez prawdziwego lekarza. ja polecilem mamie cordium i dziala :-)

babciela 26-05-2010 10:27

jakiego monitoringu , na Boga, aby zobaczyc blaszki miazdzycowe trzeba wykonac albo angiografię wszystkich naczyyn- co jest w chwili obecnej niemozliwe,albo wykonac USG niektórych naczyn Innej opcji nie ma.

Babcia Iwa 26-05-2010 14:12

Babciela
 
Mam prośbę. Chciała bym napisać do Ciebie aby się zapytać w sprawie strasznego bólu kręgosłupa + rwy.Ledwo siedzę.Byłam wczoraj u lekarza I go kontaktu. Czekam z nadzieją.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:24.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.