Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Społeczeństwo (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-spoleczenstwo-124.html)
-   -   Badania, ankiety do prac (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo/t-badania-ankiety-do-prac-5434-print.html/)

nie-calkiem-seniorka 22-09-2007 11:47

Badania, ankiety do prac
 
Dzien dobry

jak widac, jestem tu troche za wczesnie (ale nie tak znowu bardzo). Bardzo prosze Was o pomoc - moze moja praca pomoze Wam.

Na co dzien zajmuje sie marketingiem. Zauwazylam ze wiekszosc firm lekcewazy ludzi po piecdziesiatce, jakby zapomnieli ze stanowicie ogromna czesc spoleczenstwa.

Reklamy i produkty opracowywane sa dla mlodych. A dla Was (a niedlugo nas)? To juz tylko srodki przeciwbolowe?

Chce to zmienic. Niedlugo bede o tym mowic na konferencji.
Bardzo sa mi potrzebne Wasze opinie dotyczace:

- Reklam i produktow ktore Was wkurzaja/obrazaja
- Potrzebnych wam uslug
- Braku produktow, ktore by uwzglednialy wasze potrzeby
- Przykladow pozytywnych - ktore firmy potrafia zrozumiec ze senior to normalny czlowiek?
- Wszelkich sugestii - co o tym wszystkim myslicie?

Moze razem uda nam sie cos zmienic?

Czekam na Wasz glos!

Malgorzata 50 22-09-2007 11:53

Po pierwsze primo potrzeba podstawowa to nie uznawanie osób powyzej 50 za starców niezdolnych do normalnego zycia i pracy.I jeszcze male pytanko ilu "seniorów" zostalo zaproszonych na konferencję .Czy to jest jak zwykle "o nas bez nas" .Potrzeby dzieci dyskutowane przez doroslych ,potrzeby kobiet -obgadane i ustalone przez facetów ,potrzeby niepełnosprawnych (wrzuconych do jednego worka -bez wzgledu na rodzaj schorzeń i niepelnosprawnosci) -obgadane i ustalone przez zdrowych i sprawnych oraz potrzeby seniorow ustalone metoda "dziadki wypowiedzcie się czy razi was gola d...na bilbordzie" -przez nie-calkiem -seniorów . dziekuję nie interesuje mnie to!!!!!!Mam potrzeby mniej wiecej takie same jak ty.Milośc ,szczęście ,praca,pieniadze ,powodzenie zdrowie i troche rozrywki.

Basia. 22-09-2007 14:02

Nie zauważyłam dyskryminacji
 
ani niczego obraźliwego w reklamach. Każdy może coś w nich dla siebie znaleźć, kończę w listopadzie 60 lat i nie uważam siebie "za seniorkę" o szczegónych potrzebach. Bez względu na wiek mamy podobne zapotrzebowanie na miłość, szczęście, zdrowie, pieniądze itd., itp.

Pani Slowikowa 22-09-2007 15:43

Basiu
 
Cytat:

Napisał Basia
ani niczego obraźliwego w reklamach. Każdy może coś w nich dla siebie znaleźć, kończę w listopadzie 60 lat i nie uważam siebie "za seniorkę" o szczegónych potrzebach. Bez względu na wiek mamy podobne zapotrzebowanie na miłość, szczęście, zdrowie, pieniądze itd., itp.


Ja mysle ze mamy wiecej potrzeb niz ludzie przed 50tka.. Np. ja lubie chodzic na caly sezon do opery.....albo potrzebuje dzinsow ktore pasek maja w pasie a nie na biodrach.. albo moje buty oprocz obcasow i super wygladu musza byc tez wygodne.. Mogalbym wymieniac w nieskonczonosc..

nie-calkiem-seniorka 22-09-2007 16:12

Do Małgorzaty 50
 
Niestety tak jest ze potrzebami roznych ludzi zajmuja sie inni ludzie. Mozna z tym walczyc oczywiscie, ale moim zadaniem jest zwrocic uwage wlasnie na to, ze w jesli marketingu pracuja ludzie mlodzi to czesto nie rozumieja wlasnych klientow. Chyba jednak z wiekiem zmieniaja sie nasze preferencje odnosnie zakupow, a czesc firm tego nie dostrzega. NB ja juz calkiem niedlugo bede mogla zmienic nick, a nie chcialam sie podszywac pod kogos kim nie jestem.

Co do konferencji - mysle ze kilku seniorow tam sie znajdzie :)

Malgorzata 50 22-09-2007 20:34

To nalezy w marketingu zatrudniać ludzi starszych i nie przeprowadzać ankiet idiotycznych tylko zaprosic przedstawicieli zainteresowanych na konferencje .Arogancja to sie nazywa!!!! A jesli chodzi o preferencje odnosnie zakupow to w odróznieniu od mlodziezy nie kupujemy badziewia!!!!

Malgorzata 50 22-09-2007 23:25

Dzieki -za poparcie

tar-ninka 22-09-2007 23:37

Wiecie co? wkurzaja mnie poprostu te wszystkie sondy. ankiety i tym podobne duperele na temat potrzeb seniorow .Przeciez to ze czlowiek skonczy ,któras z kolei "siątkę" nie oznacza ze nie ma takich samych potrzeb , odczuc jak wtedy gdy miał lat ..dziesci.Dlaczego co rusz robi sie z nas jakies dziwo ktore koniecznie trzeba badac ?.
A po zatym podpisuje sie pod wypowiedzia Małgorzaty obiema "ręcamy"

Anielka 22-09-2007 23:44

1 Załącznik(ów)
A tak wogóle to chcialabym zobaczyć Tę "nie całkiem senioritke"Nie jestem pewna,ćzy wygląda lepiej od niejednaje z nas.Więc może niech sie zatroszczy o te prawie senioritki,a my póki co wiemy jak i gdzie mamy o sibie dbac i robic zakupy.Pewnie jeszcze niejednego mogłybyśmy te nie całkiem senioritki nauczyc.Tak jeżeli robicie taka konferencje to jestem zszokowana,ze to nie senioritki przede wszystkim są jej uczestniczkami.Pozdrawiam serdecznie i powodzenia w pracy zawodowej zyczę.Załącznik 7129

Malgorzata 50 22-09-2007 23:46

Anielo twoja kultura ,takt i elegancja jak zwykle wzbudzily moj najwyzszy szacunek!!!!!

Lila 22-09-2007 23:49

:) łał...ostre babiszcza..

Moja krew...:)

Malgorzata 50 22-09-2007 23:52

A co!!! Znów się pokazała jakas paliatywnawa

Anielka 22-09-2007 23:58

1 Załącznik(ów)
Takie odnosze wrażenie i stąd mój"występ".Ciagle sobie szukaja u nas "senioritek" nie seniorów nie wiadomo czego.Pozdrawiam dziewczyny,jezeli robie lub mówie cos nie tak ,to mnie ochrzańcie.Załącznik 7131

emka46 23-09-2007 00:12

Mnie żaden maketing nie jest potrzebny.trochę żyję na tym świecie.Doskonale zdaję sobie sprawę z moich potrzeb i raczej nikt mi nie wmówi czego potrzebuję.

Lila 23-09-2007 00:20

A mnie wmówiono..Zrobiła to Jane Fonda sugestywną reklamą kremu z wapniem..
Nabyłam już n-ty słoiczek.Mniejsza o skutek...ale skoro sama Fonda ??

Pani Slowikowa 23-09-2007 00:29

We mnie coprawda nie wmowiono
 
ale i tak pozwolilam na to zeby wyrwali mi z gardla kupe kasy na tzw.. Sheer minerals czyli .... ech szkoda gadac:mad:

Pani Slowikowa 23-09-2007 00:31

Wiecie co??
 
To forum robi sie coraz bardziej inwestygacyjne... Nic tylko sondaz za sadazem.:mad:
A moze porozmawiamy o tym jak my widzimy mlodych i co w nich nam sie nie podoba??

Lila 23-09-2007 00:35

Chętnie...
 
:D Co powiecie o wpływie kariery młodych ludzi na ich życie seksualne ???

Pani Slowikowa 23-09-2007 00:42

no wlasnie Lila
 
co ty myslisz?
Ja tylko zauwazylam ze mlodzi sa jakos mniej rozgarnieci w niektorych sprawach niz my ..bylismy w tym wieku

emka46 23-09-2007 00:51

O wiele mniej.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:15.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.