Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   świętokrzyskie (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-swietokrzyskie-165.html)
-   -   13-ka - pechowa czy szczęśliwa ?? (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/swietokrzyskie/t-13-ka-pechowa-czy-szczesliwa--2958-print.html/)

Malwina 14-08-2009 21:10

bo to jedna z magicznych cyfr jesli sie o tym wie....hihi..ja tez uwielbiam i piątek i 13-ego

dziewiątka 13-09-2009 00:11

witam kolejnego 13-go
 
13 września

13 września jest 256. (w latach przestępnych 257.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 109 dni.

imieniny obchodzą: Aleksander, Amat, Apolinary, Aureliusz, Dobielut, Eulogia, Eulogiusz, Filip, Genadia, Haralampia, Jan Chryzostom, Julian, Litoriusz, Makrobiusz, Maria, Mauryliusz i Morzysław.


Kto urodził się dnia 13 września

Wyróżnia się swymi zdolnościami dyplomatycznymi i potrafi być dobrym pośrednikiem.

ie jest to bynajmniej człowiek popadający w krańcowość, lecz przeważnie zrównoważony, o głowie jasnej i otwartej. Spokojnie, bez ostentacji zabiera się do dzieła i nie okazuje żadnej pretensjonalności.

Nie odznacza się specjalną ambicją i nie ugania się za sławą lub uznaniem, ale postępuje w sposób naturalny. W miarę nadarzających się okazyj życiowych - w sposób jak najprostszy zabiera się do czynu.

Jego natura jest bardzo wrażliwa i czuła, co odnosi się zarówno do ciała, jak i duszy.

Wewnętrznie skłonny jest do czystości, a mimo to w życiu ma wiele do czynienia z najróżnorodniejszymi pokusami. Dzieje się to po części dzięki życiu, jakie zmuszony jest prowadzić - w związku z jego interesami i przedsięwzięciami.

Ma on doskonałe pomysły i zręcznie potrafi je wcielać w czyn. Dobry mówca - potrafi również zręcznie wyrażać swe myśli piórem.

Zdolny pośrednik zazwyczaj ma stosunki w sferach najwyższych. Potrafi umiejętnie prowadzić rokowania i pertraktacje, odznaczając się przy tym swymi zdolnościami dyplomatycznymi.

Lubi ostentację i wspaniałe występy.

Troszczy się wielce o kwestie materialne. Naprzód oblicza koszta każdej sprawy, jest przewidujący i dąży do tego, aby każde przedsięwzięcie opłacało mu się jak najlepiej.

Pragnąłby zdobyć bogactwo jak najprostszymi środkami - nie wysilając się zbytnio. Przywiązany do pieniędzy, nierzadko jest zamożny, a zdobycie majątku przychodzi mu istotnie dość łatwo. Jego transakcje finansowe uwieńczy powodzenie, a spekulacje najczęściej bywają udatne.

Trzeba dodać, że dzięki jego wrażliwości otoczenie wywiera nań silny wpływ, a krewni zazwyczaj dążą do tego, aby go opanować.

jolita 13-09-2009 00:40

albo:
 
1 Załącznik(ów)
urodzeni 13 września:


Mogliby wiele w życiu osiągnąć. Mają bowiem wrodzoną umiejętność praktycznego działania. Są niezwykle pomysłowi i potrafią przewidzieć trafnie wiele spraw. pomaga im to zająć w odpowiednim czasie właściwe stanowisko. Cechuje ich zrównoważenie i spokój wewnętrzny. Im najmniej chyba grozi zawał serca, a nawet choroby układu nerwowego. Bardziej sobie cenią wygodnictwo niż ambicje życiowe. Są też zbyt ulegli aby twardo dążyć do realizacji celów.

.............................................Załącznik 29766

Baśka13 13-09-2009 07:32

Witam 13-go!
 
Dzisiaj moja Mama obchodzi swoje 81.urodziny!
Wiele cech z horoskopów Dziewiątki i Jolity się zgadza z jej cechami!
Ale co do 13-ki!
Ja też urodzona jestem 13-go i nigdy nie uważałam ani nie będę uważała,że jest to pechowa liczba. Niech żyje "13"!
Miłego 13 dnia września życzę wszystkim 13-kom i nie tylko 13-kom!

dziewiątka 13-09-2009 11:55

no to trochę na wesoło...
 
Big Cyc
Pechowy jak Polak

Żaden aktor z tego kraju, nie zrobił kariery w Ameryce - miał pecha!
żaden muzyk z tego kraju, nie nagrał nigdy płyty z Elvisem - miał pecha!
żadna drużyna z tego kraju, nie wygrała nigdy w piłkę z Barceloną - mieli pecha!
a Prezydent tego kraju chciał mieć zawsze, bardzo ładną żone - ma pecha!

Polacy zawsze mają pecha (łoOoOoOoOoOł),
na szczęście ciągle mamy czas (łoOoOoOoOoOł),
ani Holendra ani Czecha (łoOoOoOoOoOł),
pech prześladuje tylko nas,

Żaden zespół z tego kraju, nie wygrał festiwalu Eurowizji - mieli pecha!
pana posła, który ukradł tony zboża pokazali w telewizji - miał pecha!
między Schroederem a Putinem, zawsze między kowadłem i młotem - mamy pecha!
ciągle jęczymy, narzekamy, marudzimy, obrzucamy kogoś błotem - bo mamy pecha!

Polacy zawsze mają pecha (łoOoOoOoOoOł),
naszczęście ciągle mamy czas (łoOoOoOoOoOł),
ani Holendra ani Czecha (łoOoOoOoOoOł),
pech prześladuje tylko nas,

Ani Holendra ani Czecha,
tylko nasi mają pecha,
szczęście zwykle się odwraca,
gdy zwycięstwo jest tuż, tuż,
demokracja czy komuna,
pech się klei niczym guma,
ciągle z nami, ciągle przy nas,
tak jak napalm albo rzep

Polacy zawsze mają pecha (łoOoOoOoOoOł),
naszczęście ciągle mamy czas (łoOoOoOoOoOł),
ani Holendra ani Czecha (łoOoOoOoOoOł),
pech prześladuje tylko nas.


Pozdrawiam wszystkich tu zaglądających , życzę miłej, słonecznej
i szczęśliwej nie pechowej niedzieli !!!
:):)....

dziewiątka 13-09-2009 11:59

Basiu ! ....Wszystkiego Najlepszego dla Mamy ...zdrowia i jeszcze długich lat życia...

Baśka13 13-09-2009 21:09

Dziękuję Dziewiątko-przekażę!
Dzisiaj byłam w nowym mieszkaniu mojej córci.
Roboty przed nimi jeszcze w brud (malowanie kafelki,panele....),ale ja pierwszy raz zobaczyłam mieszkanie właśnie trzynastego!
No więc co mam sądzić o 13-ce? Że jest szczęśliwa!!!

dziewiątka 13-09-2009 22:19

oczywiście, że szczęśliwa !!!!!!

POLSKA mistrzem Europy !!!!!

Polscy siatkarze po raz pierwszy zostali mistrzami Europy. W finałowym meczu pokonali Francję 3:1 (29:27, 25:21, 16:25, 26:24). Podczas turnieju podopieczni Daniela Castellaniego wygrali wszystkie osiem meczów.



dziewiątka 13-09-2009 22:41

...a tak naprawdę to 13-tka nie jest pechowa...to tylko kwestia podejścia ....bo przecież każdego dnia zdarzają się ludziom różne nieszczęścia a tylko na dzień 13-y każdy zwraca uwagę.

13-go sierpnia mieliśmy świętokrzyskie spotkanie seniorek u mnie i tak:
* całe dopołudnie lało jak z cebra....dziewczyny przyjechały w deszczu - ale pech !!!
* na godz. przed ich przyjazdem wyłączyli prąd....i nie było do godz. 14-ej - ale pech !!!
* w czasie spaceru po mieście było względnie - ale jak wyszliśmy z kościoła było oberwanie chmury - czy to nie pech ???
...nie koniecznie :D...każdego innego dnia też zdarza się to samo albo i gorzej.....
Dla mnie ten dzień był bardzo szczęśliwy....spotkanie było bardzo udane :)....pomimo tych niedogodności...

sarna2 13-09-2009 22:47

13 jest szczęśliwa

czarna 13-09-2009 22:55

c.d Dziewiątki
 
"Polacy zawsze mają pecha (łoOoOoOoOoOł),
na szczęście ciągle mamy czas (łoOoOoOoOoOł),
ani Holendra ani Czecha (łoOoOoOoOoOł),
pech prześladuje tylko nas"

A dziś trzynastego września
pech się odkleił od tego kraju,
i wreszcie siatkarze
na mistrzów Europy awansowali!!!!_łoOoOoOoOł)

dziewiątka 13-09-2009 23:00

13-tka jest nawet w tytule magazynu dla nastolatek ..(inf. z netu)



http://www.magazyn13.pl/newsy/w-numerze/

dziewiątka 13-09-2009 23:04

c.d....
 
Cytat:

Napisał czarna
"Polacy zawsze mają pecha (łoOoOoOoOoOł),
na szczęście ciągle mamy czas (łoOoOoOoOoOł),
ani Holendra ani Czecha (łoOoOoOoOoOł),
pech prześladuje tylko nas"

A dziś trzynastego września
pech się odkleił od tego kraju,
i wreszcie siatkarze
na mistrzów Europy awansowali!!!!_łoOoOoOoOł)


nie tylko awansowali
ale Francuzów w finale pokonali
i MISTRZAMI ZOSTALI !!!...(łOoOoOoOł)

dziewiątka 12-10-2009 23:12

witam wszystkich serdecznie :)
jutro mamy 13-ty dzień kolejnego miesiąca czyli pażdziernika roku 2009

13 października jest 286 dniem roku
Do końca roku pozostaje 79 dni.
Imieniny obchodzą :

Daniel, Faust, Gerald, Geraldyna, Gerbert, Honorat, January, Karp, Magdalena, Marcjalis, Maurycy, Mikołaj, Reginbald, Siemisław, Teofil, Wacław, Wacława, Wenancjusz i Wenanty.

Wydarzenia w Polsce

* 1770 - Konfederacja barska uchwaliła Wikiźródła Akt detronizacji Stanisława Augusta Poniatowskiego.
* 1918 - Została utworzona Rzeczpospolita Zakopiańska.
* 1923 - Doszło do zamachu terrorystycznego w Cytadeli Warszawskiej; zginęło 28 osób, kilkadziesiąt zostało rannych.
* 1935 - Powstał rząd Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego.
* 1939 - Powołano Narodową Organizację Wojskową.
* 1952 - Został założony reprezentacyjny zespół artystyczny ZHP Gawęda.
* 1958 - Odbyła się premiera filmu Pożegnania.
* 1963 - Mistrzostwa Europy w koszykówce we Wrocławiu: polscy koszykarze zdobyli srebrne medale, po porażce w meczu finałowym z ZSRR 45:61.
* 1979 - Otwarto obserwatorium astronomiczne w Olsztynie.
* 1985 - Odbyły się wybory do Sejmu.
* 1993 - Podpisano umowę koalicyjną pomiędzy SLD a PSL. Z negocjacji wycofała się Unia Pracy.
* 1994 - Wodzisław Śląski: powstała lokalna rozgłośnia Radio 90 FM.
* 1998:
Polsat rozpoczął emisję sitcomu Miodowe lata.
Sejm RP uchwalił ustawę o systemie ubezpieczeń społecznych.
* 2007 - Otwarto Mostu Solidarności w Płocku.

dziewiątka 12-10-2009 23:29

w/g celtyckiego horoskopu drzewnego
urodzeni w dniach od 4 do 13-go pażdziernika
to J A R Z Ę B I N A....


LUDZIE URODZENI W TYM OKRESIE SĄ POGODNI, POZBAWIENI EGOIZMU. SĄ NIEZWYLKE AMBITNI, MAJĄ DOBRY GUST ALE TRUDNY I SKOMPLIKOWANY CHARAKTER.
MIE UMIEJĄ PRZEBACZAĆ.
NALEŻĄ DO LUDZI AMBITNYCH I ODPOWIEDZIALNYCH.
PRZYSTOSOWUJĄ SIĘ DO TRUDNYCH WARUNKÓW.

dziewiątka 12-10-2009 23:33


13-ty PAŻDZIERNIKA
jest Dniem Ratownictwa Medycznego



Malwina 13-10-2009 10:02

Mamy fajny kolejny dzień(a moze jeszcze fajniejszy?)życzę spełnień wszystkim w dniu dzisiejszym....

jolita 13-10-2009 10:06

jeśli dzień pechowy to:
 
1 Załącznik(ów)
Antidotum podrzucam wraz z pozdrowieniami dla Autorki wątku oraz Autorek postów.

............................Załącznik 30411

Kazimierz 13-10-2009 10:11

13-tka Polańskiemu przyniosła pecha pecha !

Malwina 13-10-2009 10:32

Pecha przyniosła mu jurnosć Kazimierzu, jurnosć ........Bogu ducha winną tzrynastkę tak oskarzać....hihi


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:31.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.