Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Seniorzy i praca (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-seniorzy-i-praca-103.html)
-   -   Nasze zawody (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/seniorzy-i-praca/t-nasze-zawody-145-print.html/)

wuere'le 19-07-2006 11:49

Nasze zawody
 
Witam wszystkich.
Wczoraj znalazłem adres tej strony w Komputer Świat. Jest świetna.
Jestem ciekaw jakie macie zawody.
Ja jestem nauczycielem w stanie zasłużonego spoczynku.
Pozdrawiam. :)

Mirosław 30-07-2006 13:30

ja w dalszym ciągu prowadzę własną działalność

zbych53 11-08-2006 21:08

Ja jestem też na zasłużonej emeryturze pracowałem w górnictwie i trochę parałem się handlem ,ale jakoś nie wyszło .pozdrawiam

Marylka 01-12-2006 12:55

zawód
 
Ja kieruję biblioteką publiczną.Mogłabym już odpocząć ale lubię swoją pracę i póki mogę będę pracować.:) :) :) :)

krise1 01-12-2006 16:55

Ja pracowałam w biurze projektów jako kreślarka, w tej chwili jestem na rencie.

kama 01-12-2006 20:41

Witam wszystkich! Jestem emerytowaną nauczycielką. W cafe jestem pierwszy raz.

Himalaya 01-12-2006 22:47

Witaj Kama :) serdecznie Cię witam na Forum
Ja całe życie zwodowe byłam księgową bardzo lubiłam swoja pracę dawała mi satysfakcje a szczególnie jak odnalazłam "1" grosz :) Pomimo że jestem na emeryturze dalej śledzę przepisy i pomagam koleżance prowadzić działalność

jolita 02-12-2006 02:03

U mnie - jak to bywa z zawodem bez zawodu...Troszkę maszynistka, troszkę "lewa ręka" gł.księgowego (obsada 2-osobowa!), rachuba płac, likwidatura, rozliczenie, a ostatnie 23 lata współrządzenie.Już na emeryturze - trochę księgowości w "skarbówce"-(koniec wieńczy dzieło!).
P.S. Kama - witaj - przyjemnego pobytu z nami!:D :) :D

Elżbieta 02-12-2006 06:40

Uff, ciężka sprawa, bo z wykształcenia jestem germanistą, a wykonywałam różne zawody. Zaczęłam od pracy na stanowisku handlowca w CHZ Agromet-Motoimport. Potem opiekując się chorą córką założyłam pracownię dziewiarstwa ręcznego i dziergałam sweterki do butików, następny etap to praca w szkole, powrót za biurko jako sekretarka w austrackiej firmie (zakres obowiązków dość szeroki od zaopatrzeniowca, poprzez tłumacza, księgową,), po przeniesieniu się na wieś przez 6 lat pracowałam w pobliskim miasteczku ucząc niemieckiego, a od trzech lat zajmuję się domem. Pracy mam mnóstwo, bo dom duży, cały czas go kończymy i urządzamy, a do tego cały hektar ziemi - ogromne podwórze, sad, ogród warzywny no i zwierzeta, którym poswięcam dużo czasu. Czsami "wpadną" jakieś korepetycje, zamówienie na sweterek albo gobelinek - i w ten sposób doba staje sie zbyt krótka!!!!!!

urszula-kol 02-12-2006 08:45

Ja pracowałam w sumie 30 lat i tylko w jednym miejscu - na kolei /PKP/ w grupie projektowej.Projektowałam nowe odcinki dróg kolejowych, a także modernizowałam stare.Tego drugiego było znacznie więcej. Byłam bardzo zadowolona ze swojej pracy.Oprócz typowej pracy projektowej trzeba było zrobić pomiary w terenie.Obeszłam niemalże wszystkie linie kolejowe na Dolnym Sląsku.Od 5 lat jestem na emeryturze.

araukaria 02-12-2006 16:08

Przez cały okres swej pracy zawodowej zajmowałam się "walutą". Po drodze pracowałam w różnych bankach - pracę rozpoczęłam w małym BS a zakończyłam w Banku Centralnym. Ryzyko bankowe to temat którym z konieczności musiałam się zająć .... z biegiem czasu stał się jedną z moich pasji.

kama 02-12-2006 21:21

Dzięki za miłe przyjęcie!!:) :) Z tych zawodów to niezły zespół można zrobić! Trochę mi to pisanie wolno idzie , ale uczę się!:) I podoba mi sie to.:D

Nerka 45 15-12-2006 18:18

Witam wszystkich.Z zawodu jestem przedszkolanka .Od 10 lat na rencie .Nie rozstałam się z zawodem ,kocham dzieci wiec prowadze małe domowe przedszkole tak dorabiam do renty .opiekuje sie 2 dzieci ,a popołudniami mam czas dla siebie .Ciesze się zyciem i zdrowiem .Wszystkim zycze duzo zdrowia. Julia

belfer54 17-12-2006 21:05

Witam serdecznie. Z zawodu jestem pedagogiem. Obecnie uczę (jeszcze) informatyki. Ponieważ konkurencja i wymagania na rynku pracy w tym zakresie są coraz większe moje akcje (również z uwagi na wiek) spadają. Niestety nie zadbałem wcześniej o to aby formalnie potwierdzić swoją wiedzę i umiejętności odpowiednim papierem.

adria231 13-01-2007 10:30

Senior na rynku pracy
 
Jestem emerytowana nauczycielką.Mimo,że dawno odeszłam ze szkoły,tak naprawde z pracą rozstałam się niedawno.Będąc na emeryturze prowadziłam schronisko młodziezowe w Bieszczadach,a potem dom wycieczkowy w Krakowie.Teraz już nie pracuję i sama bywam turystką.

wiesia2351 16-01-2007 21:32

Przepracowałam 33 lata, dłużej się nie dało-redukcja etatów. Ostatnie lata pracy jako grafik komputerowy w zakładach graficznych, a obecnie współpracuję z Zakładami Wyrobów Papierniczych, jako projektantka

ammi1952 16-01-2007 22:11

pracowałam przez 15 lat na koleji a póżniej 17 lat w handlu od niedawna jestem na rencie w listopadzie tego roku przechodzę na emeryturę

urszula-kol 17-01-2007 18:08

Ammi1952 - chciałam się dowiedzieć czy przechodzisz na kolejową emeryturę,bo staż pracy na kolei masz chyba wystarczający.Ja jestem od pięciu lat na kolejowej emeryturze.

wuere'le 17-01-2007 22:50

zawody
 
Jestem emerytem nauczycielem po 40 latach pracy w zawodzie z czego w większości z uposledzonymi. Mimo tego nadal pracuję w szkole na 1/2 etatu, prowadzę zajęcia z metodyki dla nauczycieli, jestem ławnikiem w sądzie no i jeszcze chodzę na kurs j. angielskiego. Cieszę się z tego, bo jestem ciągle w ruchu no i nie mam czasu myśleć, że czas upływa.

Basinek 01-02-2007 23:25

Moje życie zawodowe jest trochę urozmaicone. Przez pierwsze 10 lat byłam taksatorem na PKP, następne 10 sekretarką w AMG, potem trochę własnej działalności, byłam też księgową w rachubie płac, i gdy przyszedł na świat mój ukochany niepełnosprawny syn - po 28 latach pracy przeszłam na wcześniejszą emeryturę.I wcale teraz nie chce mi się siedzieć w domu, wytrwale szukam dodatkowych zajęć. Czasem sie uda, największym problemem jest , niestety, pesel nieciekawy. A moje dziecię jest doskonale samodzielne i mogłabym wyjść trochę z domu. A tak to siedzę przy komputerze.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:53.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.