Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Europa (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-europa-175.html)
-   -   EUROPA - karnety z podrozy (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/europa/t-europa-karnety-z-podrozy-4524-print.html/)

Mar-Basia 22-04-2009 10:28

EUROPA - karnety z podrozy
 
Nasza kochana Europa i jej niezaprzeczone piekno, roznorodnosc krajobrazow, obyczajow, kultur.

Kazdy podroznik, turysta widzi to samo miejsce w inny sposob. Jedni robia zdjecia, drudzy opisuja w pamietniku ich przygody, jeszcze inni maluja karnety podrozy ozdobione obrazkami, szkicami, akwarelami.... Zapraszam wszystkich do udzialu w watku i podzieleniem sie z nami ich podrozami po Europie, na podstawie wlasnych prac. Zaczynam od paru kwietniowych zdjec fontan z Monte-Carlo, ktore w tym roku wydawaly mi sie inne, bardziej odswietne.






Mar-Basia 22-04-2009 11:07

Monte-Carlo - fontanny - kwiecien 2009
 
Zalaczalm maly pokaz slidow z "fontannami".

http://www.slide.com/r/GaX4zocI5T8cXWxVofBrXdt5RUNa9uVf?previous_view=msc d_embedded_url&view=original





Zdjecia mozna kopiowac - jestem ich autorem i wlascicielem.

Mar-Basia 22-04-2009 18:21

Z innej beczki o Monaco i Monte-Carlo.







Mar-Basia 22-04-2009 20:41

Monaco - Monte-Carlo - Ogrody Japonskie (Nihon - Teién)
 
Ogrod japonski (Nihon-Teién)

Le Jardin Japonais, czyli Ogrod Japonski, wyrafinowanej pieknosci miejsce, ktore swobodnie mozna uznac jako najpiekniejszy park w Monaco zostal stworzony na zamowienie S.A.S. Ksiecia Rainier’a III przez architekta – pejzarzyste Yasuo Beppu, laureata Grand Prix Wystawy Kwiatowej w Osace – rok 1990. Yasuo Beppu, na powierzchni 7 tys.m2 zbudował te wspaniale dzielo, respektujac scisle tradycje japonskie: ogrod z pawilonem do ceremonii parzenia herbaty, drewnianymi bramami, mostkami i wodospadami. Wokol oczywiscie mnostwo kwiatow, japonskich krzewow i pieknie przystrzyzonych drzew.

Wzorcem do ogrodow japonskich byly Chiny, gdzie juz w VI wieku znajdujemy ich pierwsze slady. Monegaski Ogrod Japonski jest stylizowana kopia prawdziwego ogrodu, ktory zachowuje wszystkie elementy oryginalu: gore, doline, kaskade, plaze, basen wodny...... Miejsce na budowe ogrodu w poblizu Grimaldi Forum , zostalo poswiecone 25 listopada 1992, przez wielkiego kaplana Shintoiste ze swiatyni Dazaifu w Fukuoka.



Wejscie - mur otaczajacy ogrod (Hei)



Lanternes (Lampy) z kamienia. Bardzo estetyczne w formie, rozmieszczone w wielu punktach ogrodu i w roznych formach, jak - rodzaj kapelusza (Kazuga) , kuli, stozka, platka kwiatu lotosu (Yunoki), jedno, dwu i trzy "pietrowe"( Yukimi).



Czerwony Most (Taikobashi) w kolorze czerwonym, szczescia, ktory prowadzi do pawilonu gdzie parzy sie herbate.

Mar-Basia 22-04-2009 21:03

Monaco - Monte-Carlo (Nihon-Teién)
 


Fontanna z kamienia (Fusen-Ishi). Woda, ktora z niej plynie ma zyczyc ksiestwu pomyslnosci i sukcesu.







Basen znajdujacy sie w srodku (sercu) ogrodu, wypelniony zlotymi karpiami.

Mar-Basia 22-04-2009 23:00

Zalaczam slidy z calym "karnetem podrozy" - Ogrod Japonski , Monaco, Monte-Carlo, kwiecien 2009


http://www.slide.com/r/C3kRFzgU7j8RHPdBy5W5Yvwwq-nF6k9e?previous_view=mscd_embedded_url&view=origin al







Musice przyznac, ze glicyna cudowna!


Jeszcze nie koniec, w cd nowa niespodzianka z Ogrodu Japonskiego. ;)

Mar-Basia 23-04-2009 10:45

Wiosna w Paryzu
 
Odbiegam troche od tematu "poludnie" Europy. Wiosna - ah ta wiosna, pare zdjec z wiosennego Paryza 2008 widzianego z dala od utartych szlakow tyrysty.








Nad brzegami Sekwany.

babciela 23-04-2009 10:51

Chciałam Ci mMrbello , pare milych słow napisac o Twoich wątkach i rewelacyjnej wiedzy- ale ze zdumieniem przeczytalam,ze jestem persona non grata na Twoim priv. To nie napisze. lAle jestem pod wrażeniem.

Mar-Basia 23-04-2009 10:58

Cytat:

Napisał babciela
Chciałam Ci mMrbello , pare milych słow napisac o Twoich wątkach i rewelacyjnej wiedzy- ale ze zdumieniem przeczytalam,ze jestem persona non grata na Twoim priv. To nie napisze. lAle jestem pod wrażeniem.


Elu, skadze. Moja skrzynka jest jest przepelniona, zaraz ja wyczyszcze. Juz pare osob mi to rano "podalo" na GG - strasznie przepraszam - ale to moja wina. W rewanzu - chcialam sie wpisac do Ciebie - i tez nie moge. Czyzby problemy ze skrzynka lub systemem w Seniorze? Buziak dla Ciebie.

babciela 23-04-2009 11:05

Nie ,ja jestem zablokowana ,ze wzledu na niejaka Alisie- nie mogłam sobie inaczej poradzic z jej obrazliwymi listami- a odpowiadc przeciez nie musze. Masz moj e- mail . Tyle gwoli wyjasnienia

Lila 23-04-2009 11:24

Cytat:

Napisał babciela
Nie ,ja jestem zablokowana ,ze wzledu na niejaka Alisie- nie mogłam sobie inaczej poradzic z jej obrazliwymi listami- a odpowiadc przeciez nie musze. Masz moj e- mail . Tyle gwoli wyjasnienia


Mam to samo .:mad:

Wobec tego tu wpisuję ,że z przyjemnością wchodzę na ten wątek . A to nie jest takie tu częste , więc dziękuje .

Miłego dnia ...L.

Mar-Basia 23-04-2009 11:35

Cytat:

Napisał Lila
Mam to samo .

Wobec tego tu wpisuję ,że z przyjemnością wchodzę na ten wątek . A to nie jest takie tu częste , więc dziękuje .

Miłego dnia ...L.


Lila, dziekuje - zrobilas mi wielka przyjemnosc zagladajac do tego watku. Milego dnia. :)

Mysle, ze powolutku wiecej osob podzieli sie z nami ich "karnetami z podrozy", przynajmniej bardzo bym chciala.....bo inaczej bede znowu sama robic za osiolka.:confused:

czarna 23-04-2009 11:37

[quote=marbella123]Odbiegam troche od tematu "poludnie" Europy. Wiosna - ah ta wiosna, pare zdjec z wiosennego Paryza 2008 widzianego z dala od utartych szlakow tyrysty.



Prawie Warszawa!.Park Świętokrzyski.

Mar-Basia 23-04-2009 11:49

Wiosna w Paryzu
 
Maly komplement zdjeciowy.







Pieknie i zielono.

Mar-Basia 23-04-2009 12:27

Monaco - Ogrod Japonski
 
Wracam do Monaco i cudownego Ogrodu Japonskiego.....zapowiedzianej ciekawostki.

Wedlug japonskiej tradycji rodzina celebruje bardzo uroczyscie narodziny pierwszej dziewczynki. Celebracje przypadaja zawsze w dniu 3 maja i nazywaja sie HATSU-SEKKO. Rocznice te obchodza corocznie w zaleznosci od kalendarza japonskiego, ktory jest troche inny od naszego, ale swieto to wypada zawsze w okresie kiedy zaczynaja kwitnac drzewa morelowe (Momo).

Slowo Momo-no-Sekku - mozna dokladnie przetlumaczyc jako "Swieto dziewczat - kwiatow morelowych", ktore jest symbolem niewinnosci mlodziutkiej dziewczyny japonskiej przed wejsciem w swiat doroslych.

Z okazji tego corocznego swieta, rodzina mlodej dziewczynki przygotuje obfita uczte , goscie znosza prezenty, ktorymi glownie sa lalki HINA, z ktorych jedna musi reprezentowac figure imperialna (cesarska).

Wlasnie taka kolekcja lalek imperiale (cesarskich) znajduje sie w Ogrodzie Japonskim. Zostala ona podarowana Ksieznej Grace de Monaco przez cesarza japonskiego. Mozna ja ogladnac w pawilonie "herbacianym".

O to pare z nich.







Przesliczne? Ciag dalszy nastapi w malym pokazie slidow.

jakempa 23-04-2009 13:49

Monako, jedno z najmniejszych i zarazem najbogatszych minimkrajow, Zachwyca bogactwem, niskimi cenami w sklepach dla obywateli tam mieszkających. Przepiękny park z okazami kaktusow, jachty, warta przed palacem, skromny grob Księznej Grace, kolorowe wagoniki kolejki dla turystow, piękne muzeum oceanografii, kasyna, -----tak zapamietałam to piekne miejsce



jakempa 23-04-2009 13:50

A to pałac Grimaldich, nie podpisalam

Jadzia P. 23-04-2009 14:09

Francja jest według mnie cudownym i bardzo uporządkowanym krajem...
Tam , wszystko jest na swoim miejscu..
Byłam tam wiele razy i chętnie jeszcze bym pojechała , bo to duży kraj i ma wiele do pokazania...
Z moich licznych wyjazdów zapamiętałam cudowne Cann....z jego bogactwem i przepychem oraz słynnym czerwonym dywanem na słynnych schodach .....przepiekną Promenade Anglików w Nice"i oraz bardzo kamienistą plaże.....przepiękne Alpy francuskie i malownicze miasteczka położone u stóp gór...

Marbelko, pokaż nam całą Francje, o tej porze roku jest ona bajecznie kolorowa...:D

en_vogue 23-04-2009 17:44

Pięknie wiosną w każdym zakątku prezentowanym przez Marbellę.
Te kolory dodają otuchy i chęci do działania w każdej dziedzinie:confused: nieprawdaż ha ha....

Mar-Basia 23-04-2009 18:01

Ogrod Japonski - kolekcja "laleczek"
 
Troche kolorow, prosto z Japonii - ponizej slidy z cala kolekcja lalek, ktore znajduja sie w Pawilonie herbacianym. Nie wszystkie zdjecia sa udane, bo lalki znajduja sie w oszklonych witrynach i robiac zdjecie sa odblaski. Zrobilam co mogla, mysle, ze udalo mi sie odtworzyc cala kolekcje.

http://www.slide.com/r/tblAjJTw4z82p-bSiVEkgQF8NmriNie9?previous_view=mscd_embedded_url &view=original



Nastepny etap - Monaco i jego slynne Monte-Carlo.

Krysiu i Jadziu - dziekuje za mile slowa. Postaram siue Was nie zawiesc.;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:16.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.