Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Miłość, przyjaźń, związki, samotność (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-milosc-przyjazn-zwiazki-samotnosc-98.html)
-   -   Życie samotnych seniorów (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/milosc-przyjazn-zwiazki-samotnosc/t-zycie-samotnych-seniorow-10701-print.html/)

emka46 24-02-2012 18:27

Cytat:

Napisał aniak2015
Natomiast rachunki,ktore płacimy w róznych terminach są nieraz zapomniane .Jak uporządkować żeby nie mieć niespodzianek?Pozdrawiam


W banku, do którego wpływaja nasze pieniądze mozemy założyć stałe zlecenie opłat i to bank będzie za nas pamiętał.

aniak2015 24-02-2012 19:45

Gdy uporządkujemy nasze samotne życie będzie łatwiejsze .Hobby,pasje jakie mamy są nam pomocne żeby przetrwać samotność.czy to wystarczy w naszym zagonionym świecie?Czy damy radę pokonywać nasze codzienne trudności,które dotykają nas samotnych seniorow.Prasa,ksiązki,filmy jak się przedstawiają w życiu codziennym?Pozdrawiam

zosinek 24-02-2012 20:43

Zapomniane(przeoczone0 rachunki? Jak dotąd nie zdarzyło mi się a to dlatego że zawsze zna początku roku zapisuję w zeszycie stałe wydatki.Na jednej stronie jeden miesiąc a potem po opłaceniu " odfajkowuję' odpowiednią pozycję. W ten sposób mam kontrole nad własnymi wydatkami.
Stałe zlecenie jest też b.dobre jednak wolę się przejść osobiscie i przy okazji zaliczyć spacer.

Fiona 25-02-2012 08:41

Ja sobie radzę w ten sposób ...,dochód mam jeden ,więc rachunki płacę zaraz na początku miesiąca ,(przecież i tak muszę je zapłacić) ,reszta za telefon przychodzi później ,to płacę od ręki żeby nie zawieruszyć i wtedy mam pełny obraz ile zostaje pieniążków ,i jak mam gospodarować w danym miesiącu..Dla mnie ten sposób się sprawdza.

sabcia 26-02-2012 16:45

Samotność to najgorsza choroba na tym świecie jaka może spotkać człowieka.

sabcia 26-02-2012 16:48

Każda samotność jest inna.Każdy czlowiek przeżywa ją inaczęj.Nikt nie zaslużył sobie na nią,chyba ,ze sam sobie ją wybral.

aniak2015 26-02-2012 20:32

Życie samotnych seniorów czy to z wyboru czy los tak chciał jest ciężkie ,zdani są tylko i wyłącznie na siebie czy na dobre czy złe.Każdy podchodzi do tego inaczej ale wszyscy ten stan muszą akceptować .Rodzina-dzieci,wnuki każdy żyje swoim życiem są dorośli samodzielni.Taka kolej rzeczy .Pozdrawiam

sabcia 27-02-2012 20:13

Kiedyś Ktoś Powiedzial 'umisz Liczyć,licz Na Siebie'

barteczek 27-02-2012 20:26

O Matko!! Jest ktoś kto poradzi mi w papierkowej robocie? Czytam od początku i doszlam do wniosku, że jest nie tylko samotność z którą jakoś sobie radzimy. Jak Sabinka napisała/ jak masz liczyć, to licz na siebie/ czy coś w tym rodzaju. Ja ze samotnością nie mam problemów, ale z dokumentami!!! Mam jeden wielki balagan! Wszystko razem, wyciągi z Banku, rachunki, orzeczenia, wypisy ze szpitali..... Jezu, wszystko razem. Córka chciala znaleść dowód wpłaty za garaz - oj, długo szukała - BYŁ! Czyli placę i wciskam wszystko do jednej torby!
Pomocy!!!!!!!!!!
Czytałam, że jedna z Was ma segregatory i doskonale sobie z tym radzi. Może mi doradzisz jak i od czego zacząć?
Pozdrawiam. Możesz mi odpisać na Różnościach? dziękuję kochanie bardzo serdecznie.

krystynka 27-02-2012 20:41

Hihi, ja odreagowuję chyba pracę zawodową.
Całe moje życie zawodowe związane było z księgowością i finansami. Więc porządek w papierach musiał być.
Za to teraz wszystko razem, w jednym pudle, tylko dorzucam :D
Od czasu do czasu przejrzę, coś tam wyrzucę, z lekka poukładam tematycznie, a już napewno u mnie nie będzie segregatorów czy skoroszytów.
Mam uczulenie...:D

Siri 28-02-2012 17:44

Trzymać wszystko w jednym pudle....
 
....to jest dobry sposób....ja mam w kilku miejscach i nigdy nie wiem gdzie jest co....:tongue:

aniak2015 01-03-2012 08:26

Trochę się już uporałam z dokumentami a zrobiłam to tak kupiłam segregator i koszulki do niego i tam włożyłam osobno umowy ,faktury i wplaty z poprzedniego roku,a bieżące mam teczkę z przegródkami i tam sprawdzam co mam do zaplaty nie wiem czy to dobre rozwiązanie.Pozdrawiam

Opcja 09-03-2012 21:18

Właśnie samotność a bycie samemu, tutaj jest różnica. Każdy tak naprawdę jest samotny i potrzebuje samotności, ale nikt nie powinien być sam.

JANKA0454 09-03-2012 21:54

Bywa, że smutki rej wiodą w życiu
i czujesz wtedy jak lat przybywa,
stan duszy mroczny, cierpisz w ukryciu,
bo szczęście jakby z piłką się kiwa.

Ale są również i takie chwile,
że Ci się wszystko naraz udaje
i miewasz w sobie pogody tyle,
że nawet grudzień mógłby być majem.

I myślisz o tym, niech tak już będzie,
życie jest piękne, po co je zmieniać,
są smutki, radość zawsze i wszędzie,
a na ich bazie rosną wspomnienia.

eledand 09-03-2012 22:19

Pozdrawiam wszystkich miło na wątku.
Nie być samym a jednak SAMYM to znaczy sztuka...
{Powiadam>>>

aniak2015 10-03-2012 08:53

Witam .Miło jest na tym wątku jest tu życie samotnych seniorów,które nie ukrywajmy jest ciężki.Każdego los doświadcza różnie ,tak jak napisała Janka są chwile radości smutku ,cierpienia."stan duszy mroczny cierpisz w ukryciu,bo szczęście jakby się z piłką kiwa.Pozdrawiam.

Kazik_emeryt 12-03-2012 14:11

Jak to zrobić
 
Wątków na temat samotności jest wiele ale merytorycznych dyskusji jak się jej pozbyć nie ma prawie żadnej. Porad jest też troszkę. Ale mnie chodzi o przykłady realne z życia wzięte jak ludzie rozwiązali ten problem w realu. Żeby się podzielili swoimi doświadczeniami, sukcesami i porażkami. Zapraszam do konkretnego wątku "jak się pozbyć samotności" i ciekaw jestem ile osób się podzieli swoimi doświadczeniami życiowymi i z czym mieli największe problemy.
Pozdrawiam

Siri 12-03-2012 14:55

Ja dziś byłam w Domu Seniora pierwszy dzień....
 
....zajęcia z psychologiem ; relaksacja plus ćwiczenie koncentracji potem WF z instruktorem na sali , obiad z dwóch dań z deserem .....Jestem zadowolona :D Jutro też idę...Pozdrawiam!

aniak2015 12-03-2012 15:01

Witam.Życie samotnych seniorów nie może być tematem tabu.Samotność która nas dotyka -seniorów ma różne oblicza .Nie jest to coś co można zaadoptować i żyć normalnie to się nie da,człowiek w samotności dziwaczeje i nie uwierzę nigdy w to że można szczęśliwie żyć w samotności,ale życie jest tylko życiem i wybór nie zawsze zależy tylko od nas samych.Pozdrawiam.

Arti 12-03-2012 15:03

:D aktwność przede wszystkim i bywanie między ludźmi to je to, że samotność znika :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:35.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.