Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Podróże, turystyka (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-podroze-turystyka-105.html)
-   -   Krajoznawstwo w górskich okolicach (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/podroze-turystyka/t-krajoznawstwo-w-gorskich-okolicach-2782-print.html/)

z centrum 03-03-2008 00:11

Krajoznawstwo w górskich okolicach
 
Kto i gdzie lubi wędrować?:)
Zapytam o Sudety - bo Karpaty Polskie to trochę inny temat :)

finezja 03-03-2008 11:31

lubie wedrowki po szlakach gorskich wszedzie gdzie sie da :) ... moga to byc Gory Stolowe, Beskidy, Tatry .... nasz kraj ma duzo urokliwych miejsc do ktorych warto zajrzec i zwiedzic :)

z centrum 04-03-2008 00:06

Nasze ulubione góry to Beskidy.
Ale najciekawsze to jednak Karkonosze i Izerskie.

Czyżby turystyka górska nie była dla ludzi pogodnej jesieni interesująca:)

Anielka 04-03-2008 00:21

Bardzo lubie Karkonosze.Mieszkam nad samym morzem,więc moje ukochane góry są daleko.Staram sie kiedy tylko moge,ale finanse nie pozwalaja.To nie tak ,ze turystyka gorska nie jest dla ludzi pogodnej starości.Pozdrawiam cieplutko.

tar-ninka 04-03-2008 12:39

Biały Jar - jeden z kotłów polodowcowych, z którym związane są liczne opowieści. W Białym Jarze znajdują się ukryte sztolnie, w których podobno jest złoto ... Schodzące zimą lawiny same piszą historię tego miejsca. 20 marca 1968 roku lawina odebrała życie dziewiętnastu osobom. Z wycieczki składającej się z 14 Rosjan, 6 Niemców i 4 Polaków ocalało 5 osób. W akcji ratunkowej trwającej kilkadziesiąt godzin uczestniczyło 1100 osób. Była to jedna z tragiczniejszych katastrof w Karkonoszach.

Januszu , bardzo ciekawy watek otworzyłes
Turystyka gorska jest bardzo interesujaca dla ludzi w kazdym wieku .
Ale nas emerytow niestety czesto ogranicza i ZUS, i zdrowie
Mam nadzieje ze nam tutaj pokazesz chociaz w fotografi piekno tych miejsc.

Stanley 04-03-2008 13:07

Janusz to nie tak. Wędrówki górskie to jest to ja co roku spędzam w górach minimum dwa tygodnie. Niekoniecznie trzeba wdrapywać się na szczyty zeby się zachwycić..Dla mnie największą radością oprócz widoków i satysfakcji ze wlazłem jest herbata z cytryną w schroniskach nie znoszę herbaty a w górach nie wiem dlaczego ale mi strasznie smakuje lepiej niż piwo dziwne prawda?

BUNIA 04-03-2008 13:45

Urokow Beskidow - Zywieckiegoi jak i Slaskiego nie musze zachwalac -tutaj o kazdej porze roku kazdy znajdzie cos dla siebie.

Jezeli bedziecie w tym zakatku gor - seredecznie zapraszam do siebie - do Domku Renaty

Stad jest swietna baza wypadowa na piesze wedrowki ,stad blisko do Szczyrku.Korbielowa,Zwardonia dokad mozna dojechac przez gory do Wisly i Ustronia .,Brennaj.

Mieszkam pod lasem - dla osob starszych lub ktore maja klopoty z poruszaniem sie idealna trasa na samodzielne mini-wyprawy /droga utwardzona/




Rodzicow z dziecmi czy dziadkow - z wnuczetami zachecam i zapraszam - duzy ogrod ogrodzony wysokim dzrzewostanem pozwoli na bezpieczny. a zarazem swobodny wypoczynek.
Tarasy widokowe pozwalaja byc bez przerwy na lonie przyrody ze nie wspomne o wspolnych posilkach w porze letniej spozywanych pod goscinna pergola .

Popoludnie mozna spedzic grajac w bilarda lub skorzystac z sauny -pomieszczenia te sasiaduja ze soba a wszystko to w [b]Domku RenatyB]

[b]Dla osob szczegolnie silnie zwiazanych z siecia netu np. z Klubu Seniorow do dyspozycji internet WI-FI bezprzewodowy.


http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html

Kundzia 04-03-2008 14:04

Ja bardzo lubię góry,i jak tylko mogę to robię sobie małe wycieczki.Moim ulubionym miejscem są Pieniny i wspaniały przełom Dunajca.Najbardziej jednak lubię wąwóz Homole.Perłka polskich wąwozów,unikatowa roślinność,a i świstaka siedzącego na kamieniach można zobaczyć.Tu parę zdjęć z mojej tamtegorocznej wycieczki.

z centrum 04-03-2008 15:39

Cytat:

Napisał tar-ninka
Biały Jar - jeden z kotłów polodowcowych, z którym związane są liczne opowieści. W Białym Jarze znajdują się ukryte sztolnie, w których podobno jest złoto ...

Januszu , bardzo ciekawy watek otworzyłes
Turystyka gorska jest bardzo interesujaca dla ludzi w kazdym wieku .
Ale nas emerytow niestety czesto ogranicza i ZUS, i zdrowie
Mam nadzieje ze nam tutaj pokazesz chociaz w fotografi piekno tych miejsc.


I mam nadzieję, że ten temat zostanie przez Admina wyszczególniony już :) w spisie działu Pasje.
Niestety, niewiele zdjęć wykonuję - stary 30-letni FED5 za ciężki na wycieczki. Poza tym nie skanuję fotek - przepraszam za brak autorskich fotek.

Ale przecież możemy napisać o byłych wycieczkach.
A może na jakimś szlaku skrzyżują się nasze plany wycieczkowe.
Może skrzykniemy się na symboliczną watrę z małym żywieckim.

Też raczej spacerujemy w góry - intensywne wyjścia zostały w pamięci.
Od kilku lat odkrywamy Beskid Niski - architektura, krajobrazy spokojne.
Emeryckie górki - najpiękniejsze są tam doliny:)

Wszystkich pozdrawiam

z centrum 04-03-2008 15:50

Proszę bardzo o głosowanie w ankiecie.

admin 05-03-2008 14:23

zminiłam ankietę na prośbę Autora :)

z centrum 06-03-2008 14:20

Cytat:

Napisał admin
zminiłam ankietę na prośbę Autora :)

Autor dziękuje Administrator:)

z centrum 06-03-2008 21:22

Cytat:

Napisał kunegunda
JMoim ulubionym miejscem są Pieniny i wspaniały przełom Dunajca.Najbardziej jednak lubię wąwóz Homole.Perłka polskich wąwozów,unikatowa roślinność,a i świstaka siedzącego na kamieniach można zobaczyć.

Na mnie akurat Wąwóz Sobczański i wyjście na Sromowce jakoś intensywniejsze wrażenie sprawiły.

z centrum 06-03-2008 21:25

Cytat:

Napisał admin
zminiłam ankietę na prośbę Autora :)

Zmieniłem tytuł wątku - bardziej pasuje do ankiety.

Otworzę wątek dla Tatry i Beskidy.

Adminie - pamiętasz o "po drugie" ?
:)

Kundzia 06-03-2008 21:29

Niestety ,głosować w ankiecie nie mogę,nie znam absolutnie Karkonoszy nigdy tam nie byłam.

z centrum 06-03-2008 21:30

Turystyka górska - Tatry i Beskidy.
 
Przez lata w czasie wieczornych rozmów schroniskowych spotykałem (od kilku sezonów nie nocuję w schroniskach) dwa obozy:
tylko Tatry
tylko Bieszczady
Dla mnie jakoś wszystkie góry są ładne, chociaż mam swoje bardziej ulubione.

A jakie są Wasze ulubione górki:) w Karpatach Polskich?

Anna_Maria_57 06-03-2008 21:38

Góry
 
Tatry - okolice Zakopanego;

Pieniny - nad Dunajcem, Szczawnica;

BUNIA 06-03-2008 22:13

JAsne ze Beskidy - zarowno Slaski jak i Zywiecki

Mieszkam prawie tak posrodku - i wszedzie mam blisko .

bogda 06-03-2008 22:17

A ja kocham Tatry....mimo, że nie wchodzę na szczyty, ale popatrzeć jest miło. Beskidy też mi się podobają, ale Tatry to jest coś....

z centrum 07-03-2008 11:39

Jasna rzecz Beskid Śląski i Żywiecki.
Przez kilka sezonów w Węgierskiej Górce mieliśmy bazę wypadową - ładnie tu i miła zieleń.
Ale to było kilka lat temu - ostatnio widać w necie wpisy, że te śliczne góry "przerabiają na intencjonalne szlaki".


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:46.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.