Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   małopolskie (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-malopolskie-151.html)
-   -   ZAKOPANE i TATRY Cz.II (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/malopolskie/t-zakopane-i-tatry-cz.ii-6101-print.html/)

donka 13-12-2009 13:20

ZAKOPANE i TATRY Cz.II
 
Ilość postów w cz. I wątku przekroczyła znacznie dopuszczalny limit- zaczynam więc część II
i proszę o współudział w nim bywalców oraz miłośników Zakopanego i Tatr.
Haroldzie zapraszam!!

Inauguruję panoramą Tatr z okna mojego domu.....oczywiście w dużym przybliżeniu, bo wcale nie mam gór
na wyciągnięcie ręki jak by to wynikało ze zdjęcia.



Jadzia P. 13-12-2009 22:06

Cudowny te widok :D :D :D :D

Malwina 14-12-2009 11:50

oj Aldona...juz stoję w Twoim okienku i oglądam jak we wrzesniu.....oj masz te góry na wyciągnięcie ręki.....masz....(jadę na zabieg..do wieczora)

herald 14-12-2009 15:01

Cytat:

Napisał donka


Heraldzie zapraszam! Inauguruję panoramą Tatr z okna mojego domu.....



Widok tylko do pozazdroszczenia. :) Dziękuję za zaproszenie i postaram się trochę powiększać Twój piękny wątek o jakieś archiwalia z albumów rodzinnych. I pierwsze dwa na początek.


Konkurs rzeźby przed hotelem Bristol, 1937



Wycieczka w roku 1930 do Doliny Kościeliskiej


krystynka 14-12-2009 22:16

Donka, aż mi dreszcz po plecach przeszedł.
Swego czasu jeździłam często do Zakopanego połazić po górach i przepięknych dolinach.
Mam mnóstwo slajdów z tamtego okresu. Bo slajdy się wtedy robiło. Zdjęcia też, ale wolałam powyswietlać potem slajdy.
Było jak w realu.
Dawno do nich nie zaglądałam. Może już nic nie widać.
Ale co tam. Teraz jest ten wątek.
Będę tu zaglądać.
Pozdrawiam.

donka 15-12-2009 18:19

Haroldzie bardzo ciekawe Twoje zdjęcia - wskrzeszają przeszłość, szkoda,że nie można do nich dołączyć wspomnień....Doceniamy je dopiero teraz. Będąc dziećmi nie interesowały nas, bywało że nudziły. Nie przerywam więc Twojej prezentacji, mam nadzieję, że będziesz kontynuował.


PS. Prezentowany przez Ciebie słynny kiedyś stylowy hotel "Bristol" przy Bulwarach Słowackiego w Zakopanem



należący przez wiele lat do Funduszu Wczasów Pracowniczych prawdopodobnie zniknie z zakopiańskiego krajobrazu - jeśli okaże się, że jego remont się nie opłaca zostanie zburzony. Brany jest pod uwagę jako miejsce, gdzie mógłby zostać wybudowany blok z mieszkaniami gminnymi.

Malwina 31-12-2009 11:49

Aldonie, która "walczy" od dawna z komputerem serdecznosci wielkie na Nowy Rok i kontynuacji Pięknego.....dla wpadających tu ode mnie dużo życzliwości.....

bogda 31-12-2009 14:29

Aldonko, Szczęśliwego Nowego Roku i spełnienia marzeń :)

Czekamy na dalszy ciąg :D

Jadzia P. 31-12-2009 15:12

Gospodyni tego przepięknego wątku , oraz wszystkim odwiedzającym, życzę....Szczęśliwego Nowego Roku !!!!


donka 01-01-2010 17:43

Krystynko, Malwinko, Bogdo i Jadziu - dziękuję.
Ja również Wam i Wszystkim mile widzianym w tym wątku Gościom życzę Dobrego, Spokojnego i Radosnego Nowego Roku.

elizka 01-01-2010 19:35

Donko! To jest dopiero tapeta na pulpit! A zimowa też będzie?

Dorzucę Wam tu kolędę po góralsku
http://www.voila.pl/003/ekmm8/?1
Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodził - Trebunie Tutki

donka 01-01-2010 21:31

Cytat:

Napisał elizka
Donko! To jest dopiero tapeta na pulpit! A zimowa też będzie?


Elizko

przykro mi, nie wiem czy cokolwiek będzie, a jeśli to chyba nieprędko. Mam zakażony komputer wyjątkowo złośliwym wirusem, który się zwie Conficker AE. Dwukrotnie był czyszczony....bez skutku. Jutro zostanie zabrany po raz trzeci - ma być przeskanowany cały system. Jeśli się nie uda, będę musiała myśleć o nowym komputerze.....niestety byłaby to bardzo daleka perspektywa.

herald 02-01-2010 14:35

Cytat:

Napisał donka
(...)ma być przeskanowany cały system. Jeśli się nie uda, będę musiała myśleć o nowym komputerze.....niestety byłaby to bardzo daleka perspektywa.


Ten wirus nie zaatakuje jeżeli Windows jest stale uaktualniany. Zwłaszcza wszystkie Serwis Pack a jest już trzeci numer, i do tego zainstalowany program antywirusowy np. darmowy Avast. I program Microsoftu, Defender, też darmowy do wykrywania trojanów. Nie musisz kupować nowego komputera. Zarchiwizuj na płytkach CD obrazki i informacje testowe i po formatowaniu zainstaluj system od nowa z wszystkimi programami o których mówię. I trzeba codziennie, samemu, przez minutę uaktualniać bazę wirusów Avasta. Sądzę że masz Windows XP. W Internecie jest opisanych wiele sposobów na usunięcie tego wirusa.
Jeden adres: http://www.avg.pl/pobierz/narzedzia.html w Google Conficker AE usuwanie

herald 02-01-2010 16:46

Cytat:

Napisał donka

Inauguruję panoramą Tatr z okna mojego domu.....





Na Twoim zdjęciu widać skałki na szczycie poniżej. Mam takie zdjęcie w albumie mamy, z lat trzydziestych, z dwoma nieznanymi mi osobami i widokiem na szczyt. Świnicy? Może jest zrobione właśnie z tych skałek. Na zmniejszonym zdjęciu strzałą zaznaczyłem te skałki.





PS. Napisałem Świnica ze znakiem zapytania ale to chyba Kościelec. :)

herald 05-01-2010 22:49

Donka chyba dalej walczy z wirusem komputerowym więc wklejam taki zimowy widoczek. Nie wiem jak nazywa się ta dolina w tle za narciarką. Narciarka znana z poprzedniej, pierwszej części już zamkniętego wątku. 1937?38? r.


Lila 06-01-2010 16:50

Niech Wam do głowy nie przyjdzie przerwać ten wątek!

Nawet nie wiecie ilu macie widzów!:)


ps. te stare zdjęcia są cudowne. I jakie piękne te kobiety na nich.:)

Gabi K. 06-01-2010 18:01

Ryszard
 
fantastyczne te Twoje zdjęcia,
z ogromną przyjemnością zaglądam tutaj codziennie,
niecierpliwie wyczekując na kolejne:cool:
Miłego wieczoru wszystkim tworzącym
tu ten cudowny nastrój .

nutaDo 06-01-2010 18:04

Takim autem z #4 Heralda jeździliśmy w dzieciństwie do Morskiego Oka.Było to pod koniec lat 50.

Donia - taki wspaniały wątek - musi dalej działać.

Karol X 06-01-2010 18:22

Cytat:

Napisał herald
Donka chyba dalej walczy z wirusem komputerowym więc wklejam taki zimowy widoczek. Nie wiem jak nazywa się ta dolina w tle za narciarką. Narciarka znana z poprzedniej, pierwszej części już zamkniętego wątku. 1937?38? r.



Mysle,ze sa to Mieguszowieckie Szczyty(po prawej),a z lewej strony - Rysy.
Dolina Czarnego Stawu,a nieco nizej Morskie Oko.

Co do pierwszego zdjecia mam troszke watpliwosci,czy nie bylo ono zrobione na pierwszym zrebie skalnym.W poblizu(po lewej stronie) jest przejscie z Kasprowego na Swinice.
Jesli sie myle,to prosze o sprostowanie.
Pozdrawiam.

herald 06-01-2010 20:18

Cytat:

Napisał Karol X

Co do pierwszego zdjecia mam troszke watpliwosci,czy nie bylo ono zrobione na pierwszym zrebie skalnym.W poblizu(po lewej stronie) jest przejscie

z Kasprowego na Świnice. Jesli sie myle, to prosze o sprostowanie.

Mam informację że te skałki to Nosal.



Niestety, pomimo że urodziłem się w Zakopanem, to byłem tam tylko w młodości przez chwilę i z topografii Tatr i znajomości Zakopanego jestem zielony.

Cytat:

Napisał Lila

Niech Wam do głowy nie przyjdzie przerwać ten wątek!

U mnie, to pewnik, że źródełko zbioru dawnych zdjęć wyschnie, ale Donka mieszka w Zakopanem i cała nadzieja że zacznie znowu działać. :)
Następne dwa. Narciarza może z tej samej wyprawy co narciarka powyżej i spotkanie z pieskiem na jakimś szczycie.





Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:19.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.