Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Dieta (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-dieta-86.html)
-   -   jaka dieta przy zespole jelita drażliwego? (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/dieta/t-jaka-dieta-przy-zespole-jelita-drazliwego-5844-print.html/)

bogusława 21-11-2009 00:00

jaka dieta przy zespole jelita drażliwego?
 
kochani, cierpie na te przypadlosc, nie wiem czy jest wam ona znana, w kazdym razie zastanawiam sie, czy ktos jest zapoznany z tematem i podpowie mi kilka madrych rad co do diety :) z gory dziekuje :)

bogusława 22-11-2009 19:25

eh :( widze ze nikt mi nie pomoze...

Jadzia_G 22-11-2009 19:30

Cytat:

Napisał bogusława
eh :( widze ze nikt mi nie pomoze...

Witaj - mam taką propozycje : - wejdź w gogle i wpisz "jelito drażliwe - dieta"- tam jest wszystko dokładnie opisane. Pozdrawiam.:)

rossa 22-11-2009 19:35

Cytat:

Napisał bogusława
eh :( widze ze nikt mi nie pomoze...


Moja mama ma właśnie rozpoznaną taką chorobę. Jest ona przewlekła i niezwykle trudna do leczenia, gdyż są okresy dłuższego spokoju i są nagłe ataki, które przychodzą znienacka, bez związku z jedzenie czy innymi czynnikami. Zresztą mama ma też inne schorzenia, które wymagają bezwzględnego leczenia w pierwszej kolejności. Na jelito drażliwe zażywa od dłuższego czasu i systematycznie Helicid, który ma wpływ na wydzielanie kwasu żołądkowego (lek na receptę).Więcej informacji np. na temat diety uzyskasz w Google na hasło jelito drażliwe. Wszystko pozostałe jest w gestii lekarza internisty. Życzę Ci Bogusławo skutecznego leczenia i powrotu do zdrowia. Pozdrawiam. :)

eledand 22-11-2009 21:03

Jelito drażliwe.
 
Z pięc lat mój mąż choruje na żespół jelita i pobyt w szpitalu rochę pomógł ale to jest choroba na całe życie.Uciążliwa jak jasny diabeł, w jelitach burczy,prawie piszczy przelewa się woda którą głośno słychać.Poza tym ciągle się "pierdzi" czyli puszcza się bączki i to od samości,nić śmiesznego to nie jest.
Z lekarstw to najczęściej brał Duspathalin i Gastrolog zalecił jeść zupe - owsianke i dodatkowo kupiliśmy COLON to są liśie babki>Jadł tą owsianke z pare lat,ale w związku z innumi chorobami musiał zaprzestać. To mu pomogło,Colon to naturalny środek.Można jeszcze jeść śliwki w lecie dużo świeżych a w zimie suszone.
W jelicie męża zalega stary Kał i to po trochu samoistnie się usuwa,i oczywiście dieta.Zycze spokoju i cierpliwości.:)

bogusława 23-11-2009 12:07

dziekuje wam kochani. jesli chodzi o to, zebym sobie wpisala w google, to owszem robilam to nie raz, ale sęk w tym, ze wole uslyszec od ludzi, ktorzy cierpia jak ja, co im pomaga. u lekarza bylam, oczywiscie, mam leki, Tribux np. na recepte, ale srednio pomaga. no i dieta, bez nabialu glownie, duzo ryb, chude miesko i zupy wlasnie. cholerstwo sie przypałętalo i nie chce odczepic no!

Henryk01 23-11-2009 22:29

cóż chcialbym byc na ten temat mądry,ale niestety. Albo stety zalezy jak sie na to patrzy. bo nie mam problemu z jelitami. Ale wydaje mi się, że dieta tutaj potrzebna i tabletki. oraz czeste wizyty u lekarza.

solanka6 23-11-2009 23:47

Może ten link będzie przydatny? Sama bardzo dużo korzystałam z tego forum po mojej operacji. Czego lekarze nie dopowiedzieli po zabiegu, mogłam zapytać na tym forum lekarza chirurga.Odpowiedź zawsze otrzymałam. Polecam.

http://www.echirurgia.pl/diety/dieta...o_drazliwe.htm

leluri 24-11-2009 12:25

głodówka jest dobrym sposobem na schorzenia jelit. na początek jeden dzień w tygodniu i pić tylko wodę niegazowaną.
organizm odpocznie od trawienia i podziekuje za "wolne"
kiedyś często stosowałam i efekty pozytywne były.

lekarze nie zawsze zezwalają, więc trzeba zapytać o zdanie.

pozdrawiam

bogusława 24-11-2009 14:46

ojej głodówka to chyba nie jest dobry pomysl,mnie juz po 2 godzinach od obiadku skręca z glodu i mam chec na jakas przekąske.

a za link dziekuje, na pewno bede korzystala, a jaka operacje przeszlas, wlasnie na jelita? wystraszylas mnie nie na zarty, nie chce zadnej operacji!

bogusława 24-11-2009 14:47

a Ty Henryku tylko sie ciesz, ze nie musisz sie stosowac do zadnych diet i ogranicznikow, to dla kogos kto kocha jedzenie naprawde trudne :(

Henryk01 24-11-2009 22:19

bogusiu: tak dziekuje za to bardzo, a uzalezniony od jedzenia jestem baardzo :) takze wspolczuje i mam nadzieje, ze sie poprawi

bogusława 26-11-2009 12:25

uzalezniony od jedzenia...eh. a od czego konkretnie, masz swoje ulubione?:)

sirena 26-11-2009 12:57

Dobrze ze poruszyłaś ten temat,bo myślę że jest sporo osób którzy się zmagają z tą przypadłością...W zasadzie przeczytasz wszędzie że jelito drażliwe to nie choroba...Ja mam też te problemy,tylko że to są różne objawy biegunka ,zaparcia i wzdęcia.Mój problem to biegunka,choć to nie jest w postaci wodnej a rozluźnionego stolca,kilka razy dziennie.Jak planuję wyjazd to dzień wcześniej,ścisła dieta...Choć teraz pomogły mi krople "Iberogast" to nowość...Wszystkie inne leki nic nie pomogły.
Jeśli masz objawy takie jak ja,to wypróbuj zobaczysz,może i tobie pomoże...

bogusława 28-11-2009 00:08

mam naprzemiennie biegunke ostrą i zaparcia + wzdecia przy tym bardzo nieprzyjemne.. nie slyszalam o tych kroplach, czy sa na recepte? i jaka diete prowadzisz? mozesz jesc nabial, ryby, owoce?

Zdzisia 28-11-2009 07:16

Cytat:

Napisał bogusława
mam naprzemiennie biegunke ostrą i zaparcia + wzdecia przy tym bardzo nieprzyjemne.. nie slyszalam o tych kroplach, czy sa na recepte? i jaka diete prowadzisz? mozesz jesc nabial, ryby, owoce?

IBEGORAST to lek ziołowy.Nie trzeba recepty.A dieta?- metodą prób i błędów - lekkostrawna - gotowane warzywa,zupy.

sirena 28-11-2009 17:52

Iberogast to lek bez recepty....Dieta...nabiał ograniczyłam do jogurtu naturalnego...Poczytaj dietę na zespół jelita drażliwego,musisz sie chociaż częściowo dostosować...Ja np.bardzo lubiłam surówki z pory, selera, marchwi i jabłka,po takiej surówce zawsze miałam kłopoty...Teraz już wiem co mi najbardziej szkodzi więc się ograniczam....
Od dwóch miesięcy używam Iberogast, problemy się znacznie zmniejszyły....

bogusława 28-11-2009 21:27

dziekuje, w takim razie na pewno skorzystam z tego leku. w moim przypadku nie moge jogutrow za zadne skarby,a w diecie niestety od niedawna kroluje jedzenie gotowane na parze, za ktorym nie przepadam. eh.

leluri 28-11-2009 22:02

na problemy ze wzdęciami stosuję 1/2 łyżeczki majeranku otartego, popijam szklanką wody.
działa. :)

PS. nauczyła mnie 20 lat młodsza koleżanka, która od zawsze miała kłopoty gastryczne.

Henryk01 28-11-2009 23:38

na trawienie są dobre rybki nawet te w puszce, ktore nie traca swoich wlasciwosci


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:09.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.