Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Różności - wątki archiwalne (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-roznosci-watki-archiwalne-191.html)
-   -   Nie dajmy się.....częśc I. (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/roznosci-watki-archiwalne/t-nie-dajmy-sie.....czesc-i.-1803-print.html/)

zdzislaw.bedrylo 17-01-2008 13:04

Nie dajmy się.....częśc I.
 
Twa walka z samym sobą..Brzmi to trochę szokująco ale tak
jest....Jesteśmy nieustannie bombardowani zalewem informacji
nie zawsze dla nas miłych..Sprawy rodzinne...kiepskie zdrowie..
brak finansów i wiele ...wiele innych dolegliwości....Ktoś powie
banały....ale takie jest nasze szare i monotonne życie szczególnie u schyłku życia....
Pragnę poruszyć temat,który może być kontrowensyjny i wzbudzać emocje....Chodzi temat zwiazany z wiarą...
Gwoli wyjaśnienia pragnę oświadczyć,że jestem wierzacym i praktytującym katolikiem..choć ktoś z grona forum oświadczył,że jestem nietolerancyjny...to nieprawda i z gruntu fałszywe....
Zyjemy w 21 wieku i niektóre pogłądy dotyczące wiary powinne
zostać bardziej dostosowane do czasów współczesnych..
To trąci trochę Denekinem,który prawie wszystko sprowadził
do kosmitów z dalekich galaktyk..
Oświadczam,że absolutnie nie zamierzam podważać Dogmatów Wiary i Dekalogu bo było to grzechem..ale pragnę
zwrócić uwagę na sprawę modlitwy tj dwustronnej komunikacji
człowieka z niebem....Jest to temat tak ogromny,że wymaga
pewnego zauważenia...Ale to do następnej części....

Lila 17-01-2008 13:31

Rozumiem,że to będzie blog na temat wiary ?

zdzislaw.bedrylo 17-01-2008 13:39

Raczej nie ...chodzi o modlitwę jako narzędzie prawidłowej komunikacji z Najwyższym.

Lila 17-01-2008 13:41

No ale co z tą modlitwą ,konkretnie ?

zdzislaw.bedrylo 17-01-2008 13:43

#Wybacz..ale to będzie następna częśc mojego blogu...wieczorem.Pozdrawiam..Zdzisław

Lila 17-01-2008 13:45

Ale bloga nie pisze się na wątku..

Wybaczam..:)

zdzislaw.bedrylo 17-01-2008 13:47

Jest mi niezmiernie przykro,że nijaki pan "siekierka" raczył stwierdzić,że jestem nietolarencyjny...bzdura i nie zrozumienie moich intencji..

Lila 17-01-2008 13:51

Ale ja to nie siekierka,jakbyś nie zauważył ..:)
A temat interesujący.

jolita 17-01-2008 15:19

Bloga nie każdy chce prowadzić zwłaszcza, że tam trudniej uzyskać komentarze od czasu wprwadzenia przez młodsze pokolenie ścigania się w ilościach bez odczytu treści...
Z ciekawością dla dalszych wypowiedzi Autora pozostaję...

siekierka 17-01-2008 18:16

I dlaczego mnie, człowieku zaczepiasz? Jeśli chcesz występować przeciw kapłanom, to znajdź jakieś forum na którym pisuje Palikot, Będzie Twoim partnerem. Ja o modlitwie rozmawiam z osobami duchownymi i nie chcę żebyś mnie tu włączał. Przepraszam, dowidzenia.

zdzislaw.bedrylo 17-01-2008 18:58

Modlitwa-częśc II
 
Modlitwa jest instrumentem stricto duchowym..Jest ona instrumentem działającym dwustronnie tj.od osoby do Najwyższego i z powrotem.
Szkopuł w tym,że muszą być spełnione pewne podstawowe warunki,które sprawiają,że to funkcjunuje..
Biorąc to w sposób czysto teoretyczny,pozbawiony emocji duchowych-modlitwa jest kanałem energetycznym,który wysyła i odbiera sygnały od niewyobrażalnego duchowego komputera gdzie to jest to przetwarzane i załatwiane...
Brzmi to jak fantazja ale tak to się odbywa..
Wszystko co nasz otacza jest energią...jest energia wody...wiatru,,,słońca itp. jest też energia np.słowa,która może
zabić....Najpiękniejszą energią na ziemi to jest energia miłości
która góry przenosi....uzdrawia...pomaga...łączy....
Istnieje energia modlitwy,która odpowiednio zastosowana
pomoże sobie i innym..
Są pewne uwarunkowania,które obowiązują i muszą być spełnione.
Sprawa piewsza to tzw.modlitewne "wzbudzenie" i intencja rzeczywista-konieczna....
W świecie energii istnieje taka zależnośc,że wpierw należy
poprosić aby potem coś uzyskać..a następnie oczekiwać na efekty...
Wiadomo,że energia modlitwy powinna być konkretna..i w pelni zasadna..nie można np.prosić w modlitwie o rzeczy
nie do spełnienia np.wygrana w Totka.
Wystarczy zaobserwować osoby żarliwie modlące się w Sanktuariach..gdzie energia modlitwy jest wielokrotnie potężniejsza. i tam dochodzi do cudów..Tam energia modlitwy
graniczy z ekstazą..to się widzi i czuje...
Reasumując warto się modlić..nie ważne kiedy i gdzie...jak tylko zaistnieje taka potrzeba..forma też nie jest istotna..
Nie chodzi o klepanie pacieża tylko o szczerą,krótką modlitwę
w każnej intecji....Najlepiej w ustronnym miejscu..najlepiej
w pustym Kościele gdzie nikogo nie ma...jest cisza..spokój..
a w Kościele jest ogromna zgromadzona energia bo jest to
miejsce poświęcone Bogu........

Alsko 17-01-2008 18:59

Jolitko, zaciekawiła mnie wzmianka o wprowadzeniu przez młodsze pokolenia wyścigów.
Co masz na myśli? O jakie ilości chodzi?

jolita 17-01-2008 19:14

Alsko - witaj
 
młodzi blogowicze zabiegają o ilości komentarzy w swoich blogach i to co czynią lub o co się napraszają nazywają "komkami" w których (wg. mojego spostrzeżenia) nie chodzi o treść, jakość, ale wyłącznie o ilość. Cóż...każdemu wolno bawić się jak lubi...

inka-ni 17-01-2008 21:02

Blogi proszę pisać na swoich portalach,a posty powinny mieć krótkie wypowiedzi,nie,żeby jadna osoba zajmowala calą stronę,już o tym pisala admina.

helenka 17-01-2008 21:03

Zauważyłam że panuje tu dziwny zwyczaj pisania blogu na forum ( czyli t.z.w. zaśmiecanie) .Nie chcę wprowadzać zamieszania, ale..... Ja też piszę bloga, tyle ,że w miejscu do tego przeznaczonym...

Lila 17-01-2008 21:07

Cytat:

Napisał helenka
Zauważyłam że panuje tu dziwny zwyczaj pisania blogu na forum ( czyli t.z.w. zaśmiecanie) .Nie chcę wprowadzać zamieszania, ale..... Ja też piszę bloga, tyle ,że w miejscu do tego przeznaczonym...



Dziwny zwyczaj ?

A kto pisze bloga ,niby ?

tar-ninka 17-01-2008 21:17

Ja myslę ze Zdzislaw sie pomylił i zamiast w blogu , tutaj napisał
Nie krzyczcie prosze na niego .
Przeciez jest jeszcze nowy i nie musi wszystkiego wiedziec.
Zdzisławie w swoim profilu masz opcję "Blog"
pisz tam, a my chetnie poczytamy.

FeliksG 17-01-2008 21:28

Cytat:

Napisał Lila
Dziwny zwyczaj ?

A kto pisze bloga ,niby ?

Też bym chciał się dowiedzieć, gdzie jest granica pomiędzy umotywowanym głosem w dyskusji a blogiem????
Może, przy okazji, powstanie jakiś regulamin, albo wytyczne?

Lila 17-01-2008 21:35

Cytat:

Napisał FeliksG
Też bym chciał się dowiedzieć, gdzie jest granica pomiędzy umotywowanym głosem w dyskusji a blogiem????
Może, przy okazji, powstanie jakiś regulamin, albo wytyczne?


Ale Feliksie miły..Jak ktoś mi postawi granice ,to mnie nie ma...
Tak już mam,że nie umiem pisać zwięźle .Ty też piszesz długie posty i nie wyobrażam sobie ,aby to zmienić..

Wolnoć Tomku w swoim domku...:D

urszula-kol 18-01-2008 06:59

Ja uważam, że Zdzisław poruszył interesujący temat i napisał wprost na forum. Podobają mi się też długie posty Feliksa , Lili i Seniora A.P. tu na forum, a nie gdzieś pochowane w blogach, gdzie nie każdy zagląda, a ja bardzo rzadko.Lubię proste rozwiązania, te wymyślone podfora regionalne, to też nie dla mnie i napewno nie będę się w to bawić.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:49.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.