Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Choroby, badania, terapie (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-choroby-badania-terapie-87.html)
-   -   choroba skory (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/choroby-badania-terapie/t-choroba-skory-1807-print.html/)

marianna 123 18-01-2008 22:16

choroba skory
 
Mam problem ,popekane palce i dlonie silnie swendzi ,rany na palcach ,kremy,masci od lekarza nie ma poprawy .bardzo prosze o porade

Basia. 19-01-2008 00:17

Marianno
 
Cytat:

Napisał marianna 123
Mam problem ,popekane palce i dlonie silnie swendzi ,rany na palcach ,kremy,masci od lekarza nie ma poprawy .bardzo prosze o porade

serdecznie współczuję, próbowałaś naświetlać dłonie Bioptronem?

bogda 19-01-2008 00:21

Podobno jest bardzo skuteczne moczenie rąk w krochmalu, a póżniej jakiś nawilżający krem. Również aloes ma właściwości leczące i gojące, ale dla tych co nie są na niego uczuleni, ale możesz spróbować...:)

elizka 19-01-2008 00:52

Ważne jest znależć przyczynę tego stanu.Czy to reakcja na chemię gospodarczą,czy alergia pokarmowa,a może inne uczulenie ,a może psoriasis...czy też jeszcze co innego.Ważne też jest jak dawno z tą dolegliwością się męczysz.Powiedz wszystko dobremu dermatologowi.Bez odpowiedzi na takie wątpliwości trudno coś doradzić.

babciela 19-01-2008 10:23

Ha,mamy dermatologa na forum--odezwij sie`prosze

marianna 123 20-01-2008 00:01

dziękuję za odpowiedz ,nie wiem co mam zrobić żebym odnalazla dermatologa na forum .Bardzo proszę odezwij się czekam

agusia 22-01-2008 23:33

kiedys miałam podobny problem... i bardzo brzydko to teraz okresle: nasikałam do miski i je wymoczylam!

mariola 25-02-2008 09:45

Mecze sie juz z egzemom prawie 20 lat,otwieraja sie rany i strasznie boli.Co mam zrobic,masci jakich uzywalam juz nie pomagaja,a mam chore dziecko i musze je rehabilitowac.Proszę o dobrą rade.

Besa 24-03-2008 13:52

Witam!
Dopiero zaczynam "wędrówkę" po tematach w celu rozpoznania.
Zwróciłam uwagę na twój problem i chciała bym Ci pomóc.
Już ktoś poradził Ci Bioptron. Szczerze polecam!!! Tak się składa,że zawodowo zajmuję się Bioptronem i wiem, że w przypadku schorzeń dermatologicznych efekty sa znakomite. Jeżeli jesteś tym zainteresowana, to z wielka przyjemnościa udzielę więcej wskazówek.

Ditta 25-03-2008 20:49

Czytam z zainteresowaniem.Tez zaczełam tego typu leczenie chorób skory - niestety moje problemy skorne po Bioptronie uległy pogorszeniu. Nie wiadomo dlaczego, lekarz rowniez nie wiedział.Wiec nie zawsze jest to takie "rozowe".

Besa 25-03-2008 21:44

Droga Ditto! To że po rozpoczęciu zabiegów Bioptronem nastąpiło pogorszenie, to jak najbardziej prawidłowa reakcja. Prawie zawsze w pierwszej fazie leczenia następuje kryza leczenia.Mówiąc prosto - najpierw jest pogorszenie, a dopiero potem następuje poprawa.W przypadku schorzeń dermatologicznych jest to najbardziej widoczne. Przyczyna tkwi w "sposobie" działania światła spolaryzowanego. Otóż Bioptron działa "od środka" czyli najpierw oczyszcza głębsze warstwy skóry, a dopiero na końcu leczy to co widzimy. Tak więc w leczeniu schorzeń skórnych zawsze najpierw następuje pogorszenie. Wiem, że każdy kto nie jest o tym uprzedzony wcześniej, jest tym faktem przerażony i od razu przerywa zabiegi. Jest to wielki błąd. Właśnie wtedy należy intensywnie naświetlać zmienione chorobowo miejsca. Proszę, postarajcie się zaufać mi w tej sprawie, bo naprawdę wiem co mówię. W czasie tych lat, kiedy pracuję z Bioptronem, widziałam wiele naprawdę beznadziejnych przypadków, w których takie właśnie leczenie przynosiło naprawdę zaskakujące efekty. Ja dodatkowo włączam do takiego leczenia koloroterapię, ale to już inny temat. Tak więc proszę nie bójcie się tego, że chwilowo jest trochę gorzej. Tak ma być! Dodam jeszcze, że również w przypadku stosowania Bioptronu do leczenia schorzeń stawów czy kręgosłupa, również występuje kryza.Objawia się ona np. nasilonymi bólam. Również w tym przypadku nie należy przerywać zabiegów.Mam nadzieję, że trochę Was uspokoiłam. Jeżeli ktoś potrzebuje jeszcze więcej informacji odnośnie stosowania Bioptronu, to chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

Ditta 25-03-2008 22:18

No nie, ja to miałam na twarzy i po bioptronie wygladałam jak upiór, skora piekła, bolala spuchła - to był koszmar. Marzylam aby było jak przed zastosowaniem lampy. Chyba ze 3 dni mi to schodziło do stanu sprzed bioptronu. Dalsze stosowanie lampy było niemozliwe.

hannabarbara 25-03-2008 23:30

Nie mam nic wspólnego z medycyną, ale z własnej obserwacji i obserwacji znajomych wiem, ze wiele schorzeń dermatologicznych ma podłoże alergiczne. U mnie zetknięcie się z alergenem objawia się pokrzywką i to w dodatku wędrującą. Dlatego testy nie dały odpowiedzi, na co konkretnie jestem uczulona. Własne obserwacje wykazały mi, ze nie mogę uzywać kosmetyków perfumowanych. Np. wykluczone są kosmetyki firmy Dove i Nivea. Czego oni używają, nie wiem,ale wiem, że są nie dla mnie. Absolutnie nie uczula mnie firma Vichy. Trochę na nią uczulona jest moja kieszeń, ale jej mówię "ja tu rzadzę".Specjalnie się jednak nie męczę, bo pomagają mi leki antyhistaminowe. Pół tabletki zyrtecu lub cetalerginu pomaga, ale niech tylko spróbuję zapomnieć, to mogę się rozdrapać, aż do krwi.

Besa 26-03-2008 21:49

Po rozpoczęciu leczenia Bioptronem prawie zawsze następuje najpierw pogorszenie. Jest to zupełnie prawidłowa reakcja organizmu i nosi nazwę kryzy leczenia. Wynika to ze specyfiki działania Bioptronu. Otóż, światło spolaryzowane - a takie właśnie emituje Bioptron - działa "od środka". Oznacza to,że najpierw oczyszczane są głębsze warstwy skóry,a dopiero na końcu następuje poprawa wierzchnich warstw, czyli tego co widzimy i na czym najbardziej nam zależy.Zaletą takiego leczenia jest to,że raczej nie ma nawrotów. Jednak aby osiągnąć taki efekt absolutnie nie należy przerywać zabiegów. Niezależnie od tego co się dzieje. Często reakcja jest bardzo gwałtowna. Ranki bądź wypryski mogą wyglądać znacznie gorzej.Może pojawiać się różna wydzielina. Po prostu najpierw następuje samooczyszczenie, a dopiero później leczenie i gojenie takich ran. Szkoda,że osoba,która poleciła Bioptron nie uprzedziła o takiej reakcji.Wiem z doświadczenia, że jest tak bardzo często. Nie ma się co dziwić, że po wystąpieniu takich reakcji następuje panika. Jednak największym błędem jest zaprzestanie zabiegów. Należy nadal intensywnie naświetlać. Tylko taką metodą osiągamy pożądane efekty. Na koniec dodam, że kryza występuje prawie zawsze na początku zabiegów. Objawia się jednak różnie w zależności od schorzeń.
W przypadku np.leczenia stawów czy kręgosłupa bądź rwy kulszowej bardzo często występuje nasilenie bólu. To również jest normalna reakcja i również nie należy przeruwać zabiegów.

Joasia785 31-03-2008 18:19

Mariola ja także mam małe dziecko i Egzemę mam od urodzenia ale teraz od niedawna kupiłam sobie krem do rąk dermatologiczny firmy Ava przeznaczony on jest do pielęgnacji wrażliwych rąk z różnymi stanami zapalnymi.Widzę efekty po 2 razie smarowania.Zamówiłam go w Aptece wysyłkowej przez internet strona www.domzdrowia.pl i koszt takiego kremu kosztuje 6,49zł.i jest jeszcze maść Echinapur ale nie wiem jakie ma działanie bo dopiero ją zamówiłam ale jeszcze nie przetestowałam.Życzę powodzenia

Anusia88 22-04-2008 20:43

Uderzyłam się na wf-ie w jedno miejsce na dłoni i powstała tam nieregularna, mała plamka, która się nie goi, swędzi mnie i piecze, a z czasem zrobiła się CZARNA! Proszę o poradę co mam z tym zrobić. Czy czerniak powstaje również z uderzeń? Czy to może być nowotwór?

weronika1 23-04-2008 07:22

Nie zwlekaj, idz do lekarza rodzinnego. On Ci wyjasni i pokieruje.Dobrze zebys poszla do przychdni, gdzie przyjmuje onkolog, bez skierowania. Moze to nie byc to najgorsze, ale musisz miec pewnosc i spokoj. Pozdrawiam.

Jolusia 24-01-2012 00:06

czy ktoś coś wie na temat choroby skóry -PEMFIGOID?.....

Arti 24-01-2012 01:32

Kombinowanie ze zmianami na skórze na własną rękę uważam za ryzykowne.
Dermatolog każdą zmianę na skórze lepiej niech obejrzy i wykluczy poważny stan.
Chyba, że metodą prób i błędów ktoś chce się uzdrawiać.

Arti 24-01-2012 01:34

Cytat:

Napisał Jolusia
czy ktoś coś wie na temat choroby skóry -PEMFIGOID?.....


można spytać Google.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:31.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.