Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Polityka - wątki archiwalne (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-polityka-watki-archiwalne-185.html)
-   -   Jak to się stało, że nowoczesne i wykształcone kobiety obstają za PiS-em (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/polityka-watki-archiwalne/t-jak-to-sie-stalo-ze-nowoczesne-i-wyksztalcone-kobiety-obstaja-za-pis-em-11053-print.html/)

Scarlett 14-04-2012 22:15

Jak to się stało, że nowoczesne i wykształcone kobiety obstają za PiS-em
 
Ja tego nie pojmuję, jak matrony naszej Ojczyzny
imponuje taki piekielnik, za którym nie obstają
najcięższe głowy naszego Państwa - przecież one
muszą być ślepe i głuche:icon_eek:

Lila 14-04-2012 22:25

Cytat:

Napisał Cynttia
Ja tego nie pojmuję, jak matrony naszej Ojczyzny
imponuje taki piekielnik, za którym nie obstają
najcięższe głowy naszego Państwa - przecież one
muszą być ślepe i głuche:icon_eek:



Ja nie rozumiem Scarlett ciebie i jakoś żyję.
Ciebie i Adminki.

Scarlett 14-04-2012 22:27

Cytat:

Napisał Lila
Ja nie rozumiem Scarlett ciebie i jakoś żyję.
Ciebie i Adminki.

A ja Ciebie nie rozumiem,
że jesteś mądra, wykształcona,
a jednak nie rozumiesz:mad:

Scarlett 14-04-2012 23:06

A może tym babom trzeba inaczej wytłumaczyć :D
Cytat:

Z sondażu OBOP-u dla TVP wynika, że PiS zbliżył się do PO na odległość 3 punktów procentowych - a więc różnica poparcia dla obu partii nie przekracza granicy błędu statystycznego. Polityczny rywal jest znów na wyciągnięcie ręki - należy się więc spodziewać, że w najbliższym czasie prezes PiS, albo jeden z jego niezawodnych siepaczy zrobi coś, co sprawi, że... różnica ta znów się powiększy. Bo PiS od pięciu lat goni PO - i dogonić partii Donalda Tuska nie może. A może nie chce?

http://www.wprost.pl/ar/316669/PiS-g...y-nie-dogonic/

waclaw46 15-04-2012 07:58

Kaczyński jest kawalerem a Tusk żonaty i z dużym przychówkiem:D

jasinek123 15-04-2012 08:28

Lilka
Po co adminka?
Przecież pisze,nie atakuje wymyśla innę wątki!
Forum żyje-prawda?
Może z tych wałów Częstochowskich widzisz inaczej?

babciela 15-04-2012 08:59

My jesteśmy wyksztalcone- niemłode wprawdzie, ale z Wałów byc moze widać ostrzej , co się dzieje.A mlode wyksztalcone? byc moze dlatego, ze są mlode i dobrze wykształcone maja ZUPELNIE inne poglądy niz poglądy PO i ich ministrów- widzą jeszcze ostrzej i zmiany niekorzystne dla siebie i swoich dzieci...Innej opcji chyba nie ma. A młodzi glupi nie są...

rebelio 15-04-2012 09:26

I jedna i druga strona opiera swoja kampanię na negatywnych komunikatach, PiS walczy z bolszewią (widuję ich demonstracje w centrum i po prostu mnie to powala na łopatki), a PO broni nas przed czarnym (dosłownie) 'piarem' PiS. Bez sensu, kiedy największym problemem jest gospodarka. Czekam na rozsądne projekty gospodarcze bez poczętych zarodków i bez wpuszczania nam za plecami nieprzekonsultowanych społecznie projektów.
Podoba mi się, że obecna władza jednak jakoś reaguje na glosy społeczeństwa, vide GMO, ACTA, tudzież bar prasowy we Wawce. male a cieszy, to jest ich uśmiech w stronę ludu prostego i to się liczy. Ich polityczni przeciwnicy zapewne by tego nie umieli, bo mają monopol na jedyną prawdę.

Scarlett 15-04-2012 09:49

Cytat:

Napisał jasinek123
Lilka
Po co adminka?
Przecież pisze,nie atakuje wymyśla innę wątki!
Forum żyje-prawda?
Może z tych wałów Częstochowskich widzisz inaczej?

No właśnie!!
Dziękuję Jasinek :)

rebelio 15-04-2012 10:22

Przypomnę jeszcze - widzicie, co dzieje się obecnie w Białymstoku i na całym Podlasiu zresztą też - to jest oferta? Ktoś kto szuka poparcia u takich grup, jest totalnie słaby i nie ma konstruktywnej propozycji. Przemoc nie jest rozwiązaniem.
Królu nasz niebieski, strzeż nas przed skrajną prawicą. :)

Agresywne nacjonalizmy własnie są przyczyną ucisku naszych rodaków na Litwie. Nacjonalizmy zawsze niszczą twórczą moc społeczeństwa, krępują, ograniczają. Ich siła rośnie kiedy stworzy się poczucie zagrożenia, stąd ich moc w obliczu wojen i trudności, nawet jeśli te zagrożenia sa tylko wymyślone. O wojnach (domowych też) rozpoczynanych tylko dla zwarcia szyków i wytępienia opozycji wiemy, prawda? Moja pokojowa natura przestaje być pokojowa, kiedy o tym myślę :D

jasinek123 15-04-2012 10:33

Rebelio
Oglądałaś wczoraj TV?-Katowice!
Widziałaś ile nienawiści oboje skrajnie prawicowi
tyle niedobrego w nich jest!!

rebelio 15-04-2012 16:11

Jasinek, jestem szczęściarą, nie mam telewizora, wywaliłam, bo mi się program nie podoba... czytam tylko wiadomości z netu z różnych źródel.

rebelio 15-04-2012 16:19

Cytat:

Napisał babciela
My jesteśmy wyksztalcone- niemłode wprawdzie, ale z Wałów byc moze widać ostrzej , co się dzieje.A mlode wyksztalcone? byc moze dlatego, ze są mlode i dobrze wykształcone maja ZUPELNIE inne poglądy niz poglądy PO i ich ministrów- widzą jeszcze ostrzej i zmiany niekorzystne dla siebie i swoich dzieci...Innej opcji chyba nie ma. A młodzi glupi nie są...

BabciaELa, czy wiesz, że 11 listopada wpadło paru chłopaków do wegetariańskiej knajpy w centrum robić porządki, no i znaleźli parę rozmawiającą po niemiecku, jedli obiad. Zaatakowali ich gazem, prosto w twarze, dostało się też kelnerowi. Lokal był potem zamknięty, wietrzyli. Trawożercy są na liście wrogów, obok "pedałów", żydów, feministek, lemingów, lewaków i niuejdżowcow... a tu na dodatek niemieckojęzyczni :D pycha.

Matrix 15-04-2012 17:34

Cynttia, nie uogólniaj, bo to nieprawda. Może te, o których mówisz były kształcone, ale w okolicach kruchty. Przydałby się im Lucyfer - inaczej: niosący światło, postać bardzo niepopularna w pewnych kręgach. ;)
Trudno akceptować poczynania PO w wielu aspektach, ale to, co prezentuje toksyczne środowisko PIS jest nie do przyjęcia. I śmieszno i straszno zarazem. A ich wersja patriotyzmu budzi odruch wymiotny. Zastanawiające, że tylko u tych ogarniających całokształt . :rolleyes:

Babcielu, żeby coś zobaczyć, trzeba koniecznie zejść z Wałów - Jasnogórskich czy jakichkolwiek innych.:)

wujek 15-04-2012 20:40

Ponieważ -z uwagi na położenie geograficzne - nie bardzo się orientuję w sytuacji naszej mniejszości na Litwie,chciałbym zapytać rebelio (#10),czym wyraża się ucisk tejże w tym kraju?

olena 15-04-2012 20:53

To są kobiety wykształcone, z dużym poczuciem patriotyzmu, jednocześnie bardzo wierzące, a już jednak trochę mniej tolerancyjne.
Dlatego dostrzegając takie cechy, w większości pozytywne, łatwo jest manipulować i odwoływać się do ich uczuć, przedstawiając wszystko inne jako zło chodzące. Do tego łatwo podbudowywać to i umacniać modlitwą i pieśniami religijnymi.
Modlitwa i wiara zawsze kojarzyła się z czystością intencji i można przecież nie zauważyć, że czasy się zmieniły, że nie wszyscy dziś tak uważają.
Jeśli na festynie wyborczym (przed nim, rano) puszcza się głośników hymn "od powietrza, głodu, ognia i wojny..." jedną z najbardziej poważnych i wzniosłych pieśni, podczas gdy kiedyś wierni ją z czcią na kolanach śpiewali za moich czasów, to m.in. znak, że symbolami i ludźmi się jednak manipuluje według mnie.
Szkoda, że Kościół się na to godzi, a część duchownych popiera, bo wiernych bardzo ubywa z roku na rok.
Tylko bardzo trudno jest to dostrzec, gdy się jest emocjonalnie zaangażowaną osobą wierzącą i patriotką. To może gdzieś umknąć w pewnym momencie. A przecież chce się dobrze...
Co mówię z całym szacunkiem do tych tytułowych kobiet z wątku i o nich, a nie o tzw. "moherach" krzykaczkach złośliwych.

Vika 15-04-2012 21:14

Usłyszałam w przychodni takie powiedzenie;
"Wolę być moherem niż Tuska frajerem"........
i wydaje mi się niegłupie.
Nie wiem co jeszcze gorszego dla Polaków można zrobić niż to co dotychczas zrobiono.
"Rozwalony "system edukacji,
rozłożona na mary służba zdrowia,
i tak po kolei można wszystkie resorty wyliczać,
nie rozumiem więc nad czym tu lament?
Jest jeszcze coś do zniszczenia?Ciekawe............

pluto37 15-04-2012 21:32

Cytat:

Napisał jasinek123
Rebelio
Oglądałaś wczoraj TV?-Katowice!
Widziałaś ile nienawiści oboje skrajnie prawicowi
tyle niedobrego w nich jest!!


To wprawdzie nie na ten wątek, ale warto politykom [WSZYSTKIM] przypomniec, ze prawo o zgromadzeniach powinno być ZMIENIONE tak, żeby ci co organizują manifestacje odpowiadali za straty i sprzątanie po takich imprezach.
Wszystko jedno kto to. Partia, stowarzyszenie czy inna grupa.
Może zezwolenia powinny byc poparte złożeniem kaucji..
Musze przyznać, że pozostałości w postaci pał, pistoletu, gazu i podobnych były imponujace. Ponad setka aresztowanych tez robi wrażenie....

olena 15-04-2012 21:39

Cytat:

Napisał bessa
Jest jeszcze coś do zniszczenia?Ciekawe............

Jest. Można coś ważnego zniszczyć dolewając oliwy do ognia, krzycząc "na Belweder" itp.
A błędy niestety się przez całe 20 lat nawarstwiły. Każdy rząd coś zawalił po drodze. Czas by zacząć rozsądnie naprawiać, a nie niszczyć krzykiem i histerią. Nie wszystko, co mówi opozycja jest głupie i nie wszystko, co zrobił rząd takie jest.
Buduje zgoda, a nie podziały.

rebelio 15-04-2012 21:44

Cytat:

Napisał drzazga
Ponieważ -z uwagi na położenie geograficzne - nie bardzo się orientuję w sytuacji naszej mniejszości na Litwie,chciałbym zapytać rebelio (#10),czym wyraża się ucisk tejże w tym kraju?

Ach, nie będę w szczegóły sie teraz wplątywała, to nie miejsce, mogę się nawet wycofać z mojej wypowiedzi, jeśli uważasz że nie mam racji, bo nie chodzi mi o Litwę co o nacjonalizmy ogólnie... byłam niedawno w Wilnie, nasłuchałam się od Polaków tam mieszkających


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:59.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.