Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Profilaktyka i zdrowy styl życia (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-profilaktyka-i-zdrowy-styl-zycia-178.html)
-   -   Emeryt bez pieniędzy u stomatologa (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/profilaktyka-i-zdrowy-styl-zycia/t-emeryt-bez-pieniedzy-u-stomatologa-4849-print.html/)

Jadzia_G 22-06-2009 15:37

Emeryt bez pieniędzy u stomatologa
 
jeśli przydarzy Wam się to co mnie (ułamała mi się górna dwójka) - okazuje się że aby wyleczyć korzeń po rtg. zęba muszę iść do jedynego stomatologa w naszym mieście który ma mikroskop i może wyleczyć mi ten korzeń, ale CENA 800 zł za 1 ząb. bo Fundusz nie ma takowego mikroskopu. Nie dziwie się teraz że tyle jest bezzębnych staruszków i to nie przez własne niedbalstwo, bo ja lecze zęby od 19 roku życia (takie słabe - dziecko wojny) m a s a k r a !!! I co Wy na to - całe moje szczęście że mam troche odłożonych pieniędzy - a co mają zrobić ci którzy żyją od .... do ??

gerd 22-06-2009 15:51

To pewnie są efekty reformy NFZ
Bo tak naprawdę, to refundowane jest przez NFZ - tylko samo wejście do gabinetu dentystycznego.

eledand 22-06-2009 15:55

Emeryt bezzębny.
 
Jadziu popieram Twoje wywody na temat bezzębnych staruszków,jesteśmy w Europie na ostatnim miejscu pod względem leczenia zębów.W szkołach zlikwidowano higienistki i stomatologów.Pruchnica u dzieci co z tego społeczeństwa będzie.Dzisiaj ludzie nia mają co do garnka włożyć,a prywatnie leczyć zęby za co.Ale Fundusz powie że Pani szczekę dostanie-mój mąż na takową czeka 8 lat.

Jadzia_G 22-06-2009 16:21

Wracam jeszcze bo zapomniałam napisać że zapytałam ile kosztuje implant - myślę sobie a .....zaszaleje bo to ząb z przodu (uśmiech ładny będzie) no i nie uwierzycie pani powiedziała ....od 5000 do 9000 zł w zależności od materiału - no i wybiła mi z głowy moje widzimisie.....!!!

Lila 22-06-2009 16:25

Jadziu , nie rozumiem.
A nie wystrczy leczenie kanałowe i i uzupełnienie zęba kompozytem ? Lub na wkręt.
No i ta cena .Przecież jeden implant tyle nie kosztuje.

Jadzia_G 22-06-2009 16:31

Cytat:

Napisał Lila
Jadziu , nie rozumiem.
A nie wystrczy leczenie kanałowe i i uzupełnienie zęba kompozytem ? Lub na wkręt.
No i ta cena .Przecież jeden implant tyle nie kosztuje.


To będzie właśnie leczenie kanałowe, ale ponieważ został mały kawałek zęba i korzeń który trzeba wyleczyć i moja p.doktor nie dała rady bo nie ma w wyposażeniu mikroskopu (a do tego jest on niezbędny) więc wysłała mnie tam gdzie go mają no a ponieważ tylko prywatny jeden na miasto ma takowy - stad ta cena. Po wyleczeniu wracam do mojej p.doktor (uroczy człowiek ) i dopiero wkręt itd. a implant tyle właśnie kosztuje jak napisałam.

Lila 22-06-2009 16:38

Jadziu, co do implantów , wprowadzono Cię w błąd. Tanieją szybko.

Wrzuć w google i sprawdzisz .

ps.dlaczego mikroskop do leczenia kanałowego ?
Rtg nie wystarczy ? Zrobiony 2 razy ?

Jadzia_G 22-06-2009 16:47

Cytat:

Napisał Lila
Jadziu, co do implantów , wprowadzono Cię w błąd. Tanieją szybko.

Wrzuć w google i sprawdzisz .

ps.dlaczego mikroskop do leczenia kanałowego ?
Rtg nie wystarczy ? Zrobiony 2 razy ?

rtg. był zrobiony ale p.doktor nie może się dostać do korzenia żeby go wyleczyć - no tak mi powiedziała - starała sie siedziałam u niej chyba ze 30 min. i wkręcała i wkręcała i nie mogła się do niego dostać. A odnośnie implantów to popatrze w goglach (ale i tak nie będzie mnie na to stać bo gdyby kosztował 1.000 to może-może ale więcej nie dam rady.Pozdrawiam Cię
I jeszcze jedna bardzo istotna sprawa - nie ma gwarancji że implant się przyjmie no i wtedy ........

Babcia Iwa 22-06-2009 20:04

Znam ten ból. Nie chodzi o moje zęby. Moja wnuczka 14 letnia miała dwie jedynki głeboka próchnica i leczenie kanałowe, wnuczek 11 letni dwójka leczenie kanałowe / w trakcie leczenia/. Koszt - Każda wizyta po 200 zł / po znajomości/. Wizyty 2 razy w tygodniu od maja br. Ledwo zipię. Rodziców nie stać i co w tym wieku sztuczna szczęka? Mają jeszcze zepsute 7 i 8 - ki po obu stronach. Zaproponowałam na NF to mi doktór odpowiedziała, że materiał przewidziany przez NF nie stosuje dzieciom bo się utlenia czy coś tam. I dalej babcia wyskakuj z forsy. O sobie na razie nie myślę.

elizka 22-06-2009 21:39

Totalnie załamują mnie ceny w gabinetach prywatnych.Gdy siadam na fotelu, to wcale nie wiem ile tym razem zapłacę.Są podobno jakieś cenniki,ale każdy przypadek jest inny,a ceny rzucają na kolana.Jedna wizyta i na wejście 100zł za diagnozę,no i przeglądzik do tego.Kanałowe leczenie ok. 300 zł od jednego kanału,do tego 100-150 wypełnienie ubytku.Za ząb można beknąć ponad 400 zł,jeśli ma jeden kanał .Na nieszczęście ząb może mieć ubytki z dwu stron i wtedy za każda stronę po 100 do 150!
Czy ja mam szczęście,a raczej nieszczęście do najdroższych gabinetów?Mówię o świętokrzyskim.Jak to jest u Was?
Jak nie zemdleć w gabinecie po usłyszeniu ceny za leczenie?
O leczeniu w przychodni nawet nie myślę,bo na trzeba zdrowia końskiego , cierpliwości anielskiej,cudów świata w dostaniu się do gabinetu,a i tam podobno też się dopłaca.
Szczęki na razie jeszcze nie mam i zamierzam walczyć o zęby własne i dzieci.Kiedyś już tak się żaliłam w naszym klubie.Jak widać dotyczy to i dotyka nas wszystkich.Podobno gdy się często chadza do jednego dentysty,to za ktorąś tam wizytę z rzędu biorą mniej.

martunia 22-06-2009 21:46

Elizko.
Chadzam do prywatnego gabinetu.
Jest miło ale jest i drogo.
Leczenie kanałowe, 200 od sztuki.
7, 8 mają więcej kanałów, horror.

zosinek 22-06-2009 22:20

Nie wiem jak jest z poważnym leczeniem ale napiszę o sobie.Leczę na FN i często(przynajmniej 2 razy w roku)muszę usuwać kamień.Fundusz płaci raz w roku a pozostałe zbiegi muszę opłacać sama.Do plomb też część dopłacam bo nie za wszystkie materiały są zwracane pieniążki.

babciela 22-06-2009 22:46

Ja należe do tych szczesliwców ,ktorzy nie musza korzystac z opieki stomatologa, raz tylko.- jeszcze z dziecinstwa została mi dziura po wyrwaniu zęba - mój genialny stomatolog wprawil mi fajna protezkę porcelanowa oparta na drugim zebie- niedrogo i fajnie sie trzyma . Jestem przeciw implantom. Drogo i diabli wiedza czy sie przyjmie. Podczas operacji , tuz przed zaśnięciem czułam jak mi pielegniarka szarpie moje skądinąd niebrzydkie zeby-ostatkiem sil -" to moje własne" i ostatkiem słuchu uslyszałam-" nie taka młoda i jeszcze ma swoje..tez cos..."

krystynas53 23-06-2009 00:04

Ha, ja ze względu na chorobę dziąseł(paradontoza) jestem klientką protetyka. Na NF raz na 5 lat sie należy bezpłatna protezka..ale ja jej nie chcę brrrrrrrrr. I oto w ten sposób co 4-5 lat robię generalny remoncik za 1000 zł. Teraz mam ochote zaszaleć za całe 2000 - a co raz się żyje!

Jadzia_G 23-06-2009 11:59

Witam
 
No i ...... okazuje się że to wcale nie jedyny gabinet, gdzie leczą z mikroskopem (ale za to najdroższy) poszperałam w internecie i znalazłam. Nie tylko samo leczenie ale i uzupełnienie - będe płacić o 200 zl mniej niż tam za samo leczenie kanałowe. To po prostu był rozbój w biały dzień. Tak że dziś nie ide za te 800 zł.Ciesze się bardzo bo 200 mniej to jest dla mnie istotna różnica.

Malgorzata 50 23-06-2009 13:10

A stomatolog bez pieniędzy- u emeryta? Co lepsze emeryt bez pieniędzy czy emeryt bez zębów ??A zęby bez emeryta u stomatologa bez pieniędzy?

Lila 23-06-2009 13:11

Cytat:

Napisał Malgorzata 50
A stomatolog bez pieniędzy- u emeryta?

A znasz żywego stomatologa bez pieniędzy ?:D

Jadzia_G 23-06-2009 14:15

Cytat:

Napisał Lila
A znasz żywego stomatologa bez pieniędzy ?:D



Otóż to - masz rację Lilu !!!A może Małgosia jest stomatologiem ??!!

Malgorzata 50 23-06-2009 20:40

Nie znam ,ale chętnie poznam-z zębami raczej bym poprosiła.

Lila 23-06-2009 23:04

Cytat:

Napisał Malgorzata 50
Nie znam ,ale chętnie poznam-z zębami raczej bym poprosiła.


Zęby ma mieć przyspawane , czy ruchome ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:45.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.