Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   eSenior (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-esenior-122.html)
-   -   Czy Facebook jest dla Seniora? (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/esenior/t-czy-facebook-jest-dla-seniora-8799-print.html/)

seniorita102 12-04-2011 15:13

Czy Facebook jest dla Seniora?
 
Chociaż Klub Senior jest najlepszy w świecie :), to przecież mamy jeszcze kilka innych miejsc w sieci, które możemy odwiedzać. Przykładowo Facebook. Jest tam nawet miejsce dla Modnych Seniorek. Ale czy Wam wygodnie jest się tam poruszać? Niekoniecznie we wzmiankowanej grupie (są inne podobne) ;) Ciekawa jestem Waszych opinii...

slava 12-04-2011 15:17

Dla mnie ten portal jest za bardzo zaśmiecony.
Ciężko mi sie poruszać, ale też nie moge powiedzieć ,że się bardzo starałam nauczyć.

bronczyk 12-04-2011 15:24

A ja sobie nawet lubię wpaść na ten portal. Mam sporo wiadomości o zwierzętach. Informują mnie jak znajomi wstawiają nowe rzeczy. Nie rozgryzłam tych wszystkich aplikacji, ale to co chcę znajduję.

seniorita102 12-04-2011 15:30

Dla mnie grupy są ok, ale co do aplikacji zachowuję dużą ostrożność... Choć zawsze FB uprzedza, że w tym przypadku będzie mieć dostęp do zawartości konta/profilu, czy jak tam :rolleyes:

wankabor 12-04-2011 16:04

Jestem zalogowana na Facebook, ale właściwie nie korzystam z tego portalu, nie potrafię się tam poruszać.

dziewiątka 12-04-2011 19:31

Cytat:

Napisał wankabor
Jestem zalogowana na Facebook, ale właściwie nie korzystam z tego portalu, nie potrafię się tam poruszać.

i ja podobnie...
Jestem tam tylko ze względu na dostęp do profilu dzieci;

slava 12-04-2011 19:37

To wszystkie prawie mamy te same odczucia.
Myślałam,że ja tylko taka niegramotna.

Scarlett 12-04-2011 19:38

FB jest the best. Lepszy od Naszej Klasy.:D :D

jakempa 12-04-2011 19:58

Mnie też nie odpowiada, wolę naszego seniorka i seniora wrocławskiego

Nika 12-04-2011 20:01

Zalogowałam się,ale nie korzystam.Tu czuję się najlepiej.Nie mogę wykapować ,jak się tam poruszać.Denerwuje mnie.

MARYLCIA 54 12-04-2011 20:39

Ja też się zalogowałam ale po kliku dniach wylogowałam :)
Gubiłam się i stwierdziłam, że poszukam coś dla siebie.
Znalazłam :) senior.pl ... jest ok :cool:

coffifi-Irena 12-04-2011 20:50

:)
 
Jestem na FB, mam trochę znajomych(bo mnie zaprosili)ale ciężko mi się tam poruszać.I stresuje mnie to.Wolę Seniorka i mam konto na Naszej Klasie.Ale tu mi zdecydowanie najlepiej!

wifi 12-04-2011 21:30

Zarejestrowałem się na FB pod zmyślonym imieniem i nazwiskiem, żeby zorientować się "czy się to je".
Po kilku dniach otrzymałem na prywatne konto pocztowe, którego NIE podawałem na FB zaproszenie do grupy znajomych z których kilka osób znam, ale w żaden sposób się z nimi nie kontaktowałem poprzez FB.
Powiem Wam, że w jakimś stopniu przeraziła mnie ta inwigilacja (bo inaczej tego nazwać nie umiem). To nie dla mnie!
Okazało się, że FB przegląda nasze książki adresowe, naszych znajomych na Naszej Klasie i innych portalach i czerpie stamtąd "wiedzę".
Specjalnie bym się nie zdziwił, gdyby infiltrował także Seniorka:)
Zlikwidowałem konto czym prędzej bo po prostu nie lubię być "podglądanym". Zdaję sobie jednak sprawę, że ten Wielki Brat pamięta moje dane do tej chwili skoro w kilka dni po wyrejestrowaniu przysłał maila zachęcającego do wznowienia używania konta.
Tak więc co kto lubi :)

koziorożec 12-04-2011 21:52

Podobnie jak Wy - zarejestrowałam się na F.B - chciałam zobaczyć co to, jako, że ciągle słyszałam zachwyty (szczególnie w telewizji). Nie spodobało mi się tam pod żadnym względem. FB ma się nijak do naszego Klubu Seniora.

dżingis_han 28-04-2011 16:50

Widzę, że ciekawość górą, też zadeklarowany, ale nie praktykujący Facebook-owicz :) za dużo tam wszystkiego. myślę, że forum Seniora będzie dla mnie bardziej stosownym miejscem.

Uka 28-04-2011 17:03

Moja przygoda z FB była zupełnie taka sama jak Wifiego.
Nie podobało mi się więc się wylogowałam i nie odpowiadałam na żadne powiadomienia. Mam spokój !:)
Jestem na Naszej Klasie od jej założenia i tutaj w Seniorku - to wystarczy !

Ha_na 28-04-2011 21:55

Z tego co tu wyczytałam, to dziękuję Opatrzności, że mnie tam nie poniosło, choć już miałam zamiar. Ale doszłam do wniosku, że w tej chwili i tak nie mam czasu i odłożyłam na potem.
Bardzo nie lubię być indagowana w żaden sposób, choć i tak nie mam nic do ukrycia.Dobrze, że piszecie o swoich doświadczeniach w tym temacie.

wuere'le 28-04-2011 23:01

Bez wątpienia, nasz KS jest super.
Byłem na "Naszej klasie" i się wylogowałem, bo z moich szkolnych znajomych pojawiło się trzech (słownie), i to za nich prowadziły synowe, wnuki i tp. Miałem za to, bardzo dużo znajomych, których w ogóle nie znałem, tak więc po kilku mailach udało mi sie tam konto całkowicie zlikwidować.
Na Facebooka się zarejestrowałem pod wpływem właśnie wielu różnych informacji.Jak do tej pory nie mam problemu ze znajomymi, bo mam tylko tych, których zaakceptowałem.
Dziwnym trafem, o czym pisał Wifi, pojawili się w zasięgu ludzie z KSeniorka. Głównie dwie osoby. Do jednej napisałem, kim jest, bo nie kojarzyłem, ale odpowiedzi nie otrzymałem, drugą osobą był ktoś, z kim mamy różne poglądy polityczne na Seniorku i o tym mu napisałem, ale jak do tej pory nie odpisał.Nawiasem mówiąc, różnica poglądów nie powinna, moim zdaniem mieć wpływu na takie internetowe i inne znajomości, ale trudno.
Mam za to świeże informacje o rodzince, tej dalszej.

Malwina S. 12-05-2011 11:40

Pamiętam informację sprzed roku o 103-letniej regularnie korzystającej z facebooka, gdzieś tam odkopaną

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne...wiadomosc.html

Wiem, że generalnie nie mam prawa wyrażać opinii z uwagi na swój wiek, w naszym kraju być może jeszcze u osób w nieco bardziej zaawansowanym wieku dominuje nasza-klasa, to się zmieni, tylko trzeba czasu.

bziabzia68 12-05-2011 20:00

Ja podobnie, jak Wy tez z ciekawości zalożylam konto, ale też nie bardzo rozgryzłam ten portal. Nie bardzo mi sie tam podoba, też słyszałam o inwiligacji, ale mam tam znajomych, wiec na razie zostalam, ale mało zaglądam.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:22.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.